Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έφτασε η ώρα για νεα μπαταρία και θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Εαν δεν πάρω γνήσια υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσει πρόβλημα το κινητό (το αναφέρω λόγο υψηλών θερμοκρασιών που πιάνει).

Εαν πάρω μια με μεγαλύτερη χωρητικότητα (είδα μέχρι 3500mAh) θα χρειαστώ και αλλαγή πίσω καπάκι, άρα και άλλη θήκη; Εαν ναι μεχρι πόσο χωρητικότητας μπορεί να είναι για να μην αλλάζω και θήκες;

Ευχαριστώ για όποια απάντηση γνωρίζετε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν φίλος με την 3500 το τηλέφωνο θα γίνει βαρέλι, έχει κάλυμμα έξτρα η μπαταρία αλλά δεν χωρά σε θήκη ή θα κάνεις πατέντα να κόψεις την θήκη στο εξογκώματα που θα έχει η μπαταρία.Για να μην αλλάζεις θήκη παίρνεις την γνήσια 2000 με καπάκι που κάνει λείο το πίσω μέρος.αν πάρεις τώρα μπαταρία της ανκερ , αυτές είναι 1900 τότε χωρά το μανίσιο καπάκι.Για θερμοκρασίες δεν ξέρω πιστεύω ότι είναι θέμα κερνελ, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιο παιδί.Για να μην έχεις πρόβλημα με οποιαδήποτε μπαταρία επιλέξεις παίρνεις ένα bumper και όλα μια χαρά και ξενοιαζεις, όπως έκανα και εγώ

 

Edit.Για την 2000 θα το έχεις στη θήκη χωρίς κάλυμμα, σκέτη μπαταρία

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις τις παρακατω θηκες; υπαρχει περιπτωση να ειναι συμβατες και με τη γνησια μεγαλυτερη μπαταρια;

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S2-i9100-Mercury-TPU-Jelly-THiki-silikonis-leyko-metalliko-white.497721.html

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-galaxy-S2-i9100-White-Original-TPU-THiki-silikonis-Leyki.618137.html

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλος με την 3500 το τηλέφωνο θα γίνει βαρέλι, έχει κάλυμμα έξτρα η μπαταρία αλλά δεν χωρά σε θήκη ή θα κάνεις πατέντα να κόψεις την θήκη στο εξογκώματα που θα έχει η μπαταρία.Για να μην αλλάζεις θήκη παίρνεις την γνήσια 2000 με καπάκι που κάνει λείο το πίσω μέρος.αν πάρεις τώρα μπαταρία της ανκερ , αυτές είναι 1900 τότε χωρά το μανίσιο καπάκι.Για θερμοκρασίες δεν ξέρω πιστεύω ότι είναι θέμα κερνελ, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιο παιδί.Για να μην έχεις πρόβλημα με οποιαδήποτε μπαταρία επιλέξεις παίρνεις ένα bumper και όλα μια χαρά και ξενοιαζεις, όπως έκανα και εγώ

 

Edit.Για την 2000 θα το έχεις στη θήκη χωρίς κάλυμμα, σκέτη μπαταρία

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλος.

Αφού η θήκη είναι απαραίτητη για την προστασία θα προτιμήσω κάτι σε 1900 τότε για να έχω και το γνήσιο μέγεθος αλλά και την προστασία του κινητού. Να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

έχεις κανείς υπ'οψιν κάποιο site στο οποίο πωλείται η θήκη πουγκί που έβγαζε η samsung για το s2?
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Με το καλώδιο otg όταν θέλω να βγάλω το φλασακι απλά το τραβάω η έχει πουθενά καμία επιλογή όπως στα Windows για ασφαλή κατάργηση;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, σορυ αν δεν είμαι στο σωστο topic, ψαχνω για car holder για το galaxy s2(οχι όμως με βεντούζα).. Έχετε τπτ να προτείνετε που να είναι δοκιμασμένο??
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποια απο αυτές είναι γνήσια?

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=steinheil+ultra+crystal+samsung+galaxy+s2&_sacat=0&_from=R40

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποια απο αυτές είναι γνήσια?

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=steinheil+ultra+crystal+samsung+galaxy+s2&_sacat=0&_from=R40

 

Παίρνοντάς τις με τη σειρά όλοι όσοι εμπορεύονται τις γνήσιες υποθέτω ότι θα αναφέρουν και το "genuine" μέσα, συνδιάζοντάς το με το feedpack των αγοραστών θα βγάλεις και ένα πιο ασφαλές συμπέρασμα..

 

Επειδή τις βλέπω λίγο ακριβούτσικες αν και το πακέτο περιλαμβάνει 2 τεμάχια.. μήπως θα ήταν καλύτερo να πάρεις στα ίδια περίπου χρήματα μια θήκη της SGP που έτσι κι αλλιώς περιλαμβάνει μία τέτοια μεμβράνη; Μία όμως.. κι εννοείται ότι θα είναι γνήσια αν είναι και η θήκη που θα επιλέξεις. Εκτός αν έχεις ήδη θήκη οπότε..:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε με 2.5 πήρα ματ μεμβράνες 5 στον αριθμό και είναι όλα τα λεφτά
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παίρνοντάς τις με τη σειρά όλοι όσοι εμπορεύονται τις γνήσιες υποθέτω ότι θα αναφέρουν και το "genuine" μέσα, συνδιάζοντάς το με το feedpack των αγοραστών θα βγάλεις και ένα πιο ασφαλές συμπέρασμα..

 

Επειδή τις βλέπω λίγο ακριβούτσικες αν και το πακέτο περιλαμβάνει 2 τεμάχια.. μήπως θα ήταν καλύτερo να πάρεις στα ίδια περίπου χρήματα μια θήκη της SGP που έτσι κι αλλιώς περιλαμβάνει μία τέτοια μεμβράνη; Μία όμως.. κι εννοείται ότι θα είναι γνήσια αν είναι και η θήκη που θα επιλέξεις. Εκτός αν έχεις ήδη θήκη οπότε..:)

Έχω ήδη θήκες και δεν πολυψήνομαι να πάρω και άλλη, το σκέφτηκα στην αρχή πάντως ;)

 

Ρε φίλε με 2.5 πήρα ματ μεμβράνες 5 στον αριθμό και είναι όλα τα λεφτά

Δυστηχώς δεν μου αρέσουν οι ματ, ποια πήρες?

Απο την μικρή μου εμπείρια μπορώ να πω οτι οι steinheil είναι ότι πρέπει για μένα

Link to comment
Share on other sites

Απο την μικρή μου εμπείρια μπορώ να πω οτι οι steinheil είναι ότι πρέπει για μένα

 

Eίναι απ'τις καλύτερες, αν όχι οι καλύτερες δηλαδή. Θέλουν λίγη προσοχή στην τοποθέτηση μόνο, η Steinheil έχει ένα περίεργο τρόπο αντίληψης της σωστής σειράς και πως να σε οδηγήσει απ'την αρχή προς το τέλος κι όχι το αντίστροφο..:lol:

 

Αναφέρομαι στις 2 προστατευτικές ζελατίνες της μεμβράνης, την "μέσα" και την "έξω". Αυτές που γράφουν τα "1" και "2" και σε κάνουν να αφαιρείς πρώτα την "1" αλλά σύντομα διαπιστώνεις ότι η μεμβράνη δεν "κολλάει" στην οθόνη του κινητού σου..

 

Προσοχή λοιπόν: Στις Steinheil μεμβράνες αφαιρούμε πρώτα την προστατευτική ζελατίνα με τον αριθμό "2", εφαρμόζουμε στην οθόνη μας και αφού αφαιρέσουμε τον αέρα που πιθανόν έχει μαζευτεί σε διάφορα σημεία στο ενδιάμεσο, τότε αφαιρούμε και την εξωτερική ζελατίνα με τον αριθμό "1"! ;)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το GALAXY SII με φορεμένη τη μπαταρία της Samsung EB-K1A2EBEGSTD 2000mAh ταιριάζει πάνω στην original βάση για το αυτοκίνητο της SAMSUNG ECS-V1A2BEGSTD Vehicle Dock Kit for Samsung i9100 Galaxy S II.

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=50839

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειδα ενα galaxy s ii αγνωστου, ο οποιος του ειχε βαλει matte screen protector, και μου αρεσε πολυ εμφανισιακα. περα απο την εμφανιση ομως, σκεφτηκα πως η οθονη θα κανει δαχτυλιες, και επισης δεν θα γυαλιζει κατω απο τον ηλιο. ωστοσο, θα υπαρχει σκοτεινιασμα ή αλλοιωση χρωματων, και θα χρειαζεται να ειναι σε πιο υψηλα επιπεδα η φωτεινοτητα; χρησιμοποιει καποιος τετοιου ειδους προστατευτικο οθονης;

 

τελος, θα ηθελα να μου προτεινετε καποια τετοια screen protector, απο ελληνικα κυριως καταστηματα, αν ειναι δυνατο.

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειδα ενα galaxy s ii αγνωστου, ο οποιος του ειχε βαλει matte screen protector, και μου αρεσε πολυ εμφανισιακα. περα απο την εμφανιση ομως, σκεφτηκα πως η οθονη θα κανει δαχτυλιες, και επισης δεν θα γυαλιζει κατω απο τον ηλιο. ωστοσο, θα υπαρχει σκοτεινιασμα ή αλλοιωση χρωματων, και θα χρειαζεται να ειναι σε πιο υψηλα επιπεδα η φωτεινοτητα; χρησιμοποιει καποιος τετοιου ειδους προστατευτικο οθονης;

τελος, θα ηθελα να μου προτεινετε καποια τετοια screen protector, απο ελληνικα κυριως καταστηματα, αν ειναι δυνατο.

 

Φίλος που αγόρασε πρόσφατα μεταχειρισμένο S2 (αυτό που έψαχνα ημερομηνία παραγωγής πριν μερικές μέρες ;)) έτυχε να έχει στη συσκευή του ένα ματ προστατευτικό οθόνης και αναμένουμε παραγγελία για να το αντικαταστήσoυμε με ένα clear.. βάζοντάς το δίπλα στο δικό μου που έχω το clear προστατευτικό της Steinheil βλέπεις τα χρώματά του πιο θολά και όχι τόσο έντονα, αυτός είναι και ο λόγος που παραγγείλαμε ένα νέο.

 

Παρ'όλα αυτά έχει και πλεονεκτήματα, πολύ ωραία αίσθηση στο δάχτυλο κατά το scroll και σίγουρα δεν κρατάει δαχτυλιές πάνω του, σου δίνει την αίσθηση ότι δεν θα χρειαστεί να το σκουπίσεις ποτέ! Αλλά χάνει στην οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το S2 του φιλου σου.:)

Αρα, φανταζομαι πως για να δειξει καλυτερα η οθονη, θα χρειαζεται να ειναι ρυθμισμενη στο δυναμικο, και με περισσοτερη φωτεινοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το S2 του φιλου σου.:)

Αρα, φανταζομαι πως για να δειξει καλυτερα η οθονη, θα χρειαζεται να ειναι ρυθμισμενη στο δυναμικο, και με περισσοτερη φωτεινοτητα.

 

Θα του το μεταφέρω!:)

 

Δεν πιστεύω να διορθωθεί με κάποιο τρόπο η ποιότητα των χρωμάτων ότι και να του κάνεις φορώντας το ματ προστατευτικό.. είναι από τη φύση του φτιαγμένο έτσι, σαν να ασπρίζει κατά κάποιο τρόπο την φωτεινότητα της οθόνης και όσο και να το "παίξεις" στις ρυθμίσεις, πάντα πιστεύω ότι τα χρώματα θα δείχνουν λίγο "ξεβαμμένα".. κοίτα, ίσως εσένα και να μην σε ενοχλήσει ποτέ αυτό. Αλλά αν τύχει να το βάλεις κάποια στιγμή δίπλα σε ένα άλλο S2 που θα έχει κάποιο clear προστατευτικό ή ακόμα και καθόλου, σίγουρα θα δεις τη διαφορά. Το θέμα είναι κατά πόσο θα ενοχλήσει εσένα αυτή η διαφορά..;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ματ για την οθόνη, δεν λεκιαζει, δεν κρατά δαχτυλιες, δεν γυαλίζει στον ήλιο.Τώρα για τα χρώματα δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε έχω ανεβάσει την φωτεινότητα και έχει καλύτερο σκρολ με το δάχτυλο δεν κολλά πουθενά.Στην προτείνω, κοίτα να είναι hq όμως, πήρα 5 με 2.5 δολάρια
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ματ για την οθόνη, δεν λεκιαζει, δεν κρατά δαχτυλιες, δεν γυαλίζει στον ήλιο.Τώρα για τα χρώματα δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε έχω ανεβάσει την φωτεινότητα και έχει καλύτερο σκρολ με το δάχτυλο δεν κολλά πουθενά.Στην προτείνω, κοίτα να είναι hq όμως, πήρα 5 με 2.5 δολάρια

 

τι σημαινει το hq; απο εσωτερικο εχεις να προτεινεις κατι;:rolleyes: να τα δοκιμασω κι αυτα. κι εγω για τους παραπανω λογους το θελω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σήμερα από πλαίσιο και media markt για μπαταρια για s2 και για ένα παλιότερο sammy του πατερα μου. Φυσικά ΔΕΝ είχαν ούτε μια. Ούτε καν ασχολούνται, όπως μου ειπαν. Μπράβο τους. Η γνωστή νοοτροπία "παρε καινούριο". Δεν βλέπουν τι γίνεται γύρω τους?

Γνωρίζεται καποιο κατάστημά με γνήσιες μπαταριές samsung αλλα και αλλα αξεσουαρ κινητων δοκιμασμένο από εσάς για καλές τιμές και γνησιότητά προιοντων? Αν έχει και φυσική παρουσία για να περάσω να τα πάρω αυτοπροσωπως θα ήταν καλό. Παρακαλώ την βοήθεια σας. Ευχαριστω.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει το hq; απο εσωτερικο εχεις να προτεινεις κατι;:rolleyes: να τα δοκιμασω κι αυτα. κι εγω για τους παραπανω λογους το θελω.

 

Εννοώ να είναι high quality, από Ελλάδα δεν είχα βρει κάτι της προκοπής και αυτά που βρήκα είναι ακριβώς και αμφιβόλου ποιότητας.το eBay με έχει βολέψει αφάνταστα.αν είσαι από Θεσσαλονίκη να σε δώσω μια να δοκιμάσεις

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να είναι high quality, από Ελλάδα δεν είχα βρει κάτι της προκοπής και αυτά που βρήκα είναι ακριβώς και αμφιβόλου ποιότητας.το eBay με έχει βολέψει αφάνταστα.αν είσαι από Θεσσαλονίκη να σε δώσω μια να δοκιμάσεις

 

δυστυχως πεφτω μακρυα. σε ευχαριστω, παντως, και για την προσφορα, και για τη βοηθεια.:)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σήμερα από πλαίσιο και media markt για μπαταρια για s2 και για ένα παλιότερο sammy του πατερα μου. Φυσικά ΔΕΝ είχαν ούτε μια. Ούτε καν ασχολούνται, όπως μου ειπαν. Μπράβο τους. Η γνωστή νοοτροπία "παρε καινούριο". Δεν βλέπουν τι γίνεται γύρω τους?

Γνωρίζεται καποιο κατάστημά με γνήσιες μπαταριές samsung αλλα και αλλα αξεσουαρ κινητων δοκιμασμένο από εσάς για καλές τιμές και γνησιότητά προιοντων? Αν έχει και φυσική παρουσία για να περάσω να τα πάρω αυτοπροσωπως θα ήταν καλό. Παρακαλώ την βοήθεια σας. Ευχαριστω.

 

Eδώ για τη γνήσια του S2, μπορείς να ρίξεις μια ματιά και για το samsung του πατέρα σου..:)

Link to comment
Share on other sites

Eδώ για τη γνήσια του S2, μπορείς να ρίξεις μια ματιά και για το samsung του πατέρα σου..:)

 

Και εγω το ιδιο μαγαζι θα σου προτεινα.. πολυ καλα πραγματακια και πολυ εξυπηρετικα τα παιδια.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...