Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον αυτο που θα σου πω, για να μην ψαχνεις αδικα ειναι το εξης: κοιτα πανω στον εκαστοτε φορτιστη, ποσα mah outpout εχει. απο 1000 και πανω εισαι κομπλε.

εγω εχω αυτον: http://www.multirama.gr/products/product?pid=0554869&catid=061008

οταν φορτιζεις 1 συσκευη βγαζει 1000, οταν φορτιζεις 2 παει απο 500 και 500. στα 1000 φορτιζει οτι και να εχεις ανοιχτο, στα 500 απλα το διατηρει να μην πεφτει η μπαταρια :cool:

ειμαι απολυτα ευχαριστημενος 1.5 χρονο τωρα...

Σ'ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.

 

Σ'αυτον τον φορτιστη χρειαζεται και το καλωδιο που εχουμε για την συνδεση με το pc...??

Επισης, στο site multirama δεν γραφει κατι για 1000mΑh αλλα προφανως το γνωριζεις εσυ που τον εχεις...

Και κατι αλλο...Μερικες σελιδες πιο πισω διαβασα οτι πρεπει να ειναι κοντα στα 2000mΑh για χρηση με gps, αληθευει..??

Edited by keeperas
Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας... ειδα στο youtube σε ενα video το galaxy sii σε ασπρο και γυρο απο την οθονη ειχε κατι σαν αυτοκολητο μαυρο... (πως ειναι το sony ericsson xperia arc s σε ασπρο που γυρο απο την οθονη ειναι μαυρο κατι τετοιο....) ξερει κανεις που μπορω να βρω κατι τετοιο??? και κυριως πως λεγεται αυτο???? :O
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε λινκ να καταλαβπυμε τι εννοεις...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα την Incipio NGP και την Belkin Grip Vue. Και οι 2 καταπληκτικές θήκες, με άψογα κοψίματα σε micro usb, 3,5 jack κτλ. Ιδίως την Incipio την λάτρεψα. Απίστευτο grip, πολύ ωραίο υλικό και ομόρφυνε πολύ. (Το έχω σε άσπρο)

Αν θέλετε φωτό, πολύ ευχαρίστως να ανεβάσω.

 

Τώρα περιμένω και την SGP Neo Hybrid σε άσπρο και θα σας πω εντυπώσεις και γι αυτήν.

Edited by sercreep
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]25268[/ATTACH]

 

επιδη δεν εχω το link και δεν θυμαμαι που το εχω δει δειτε αυτη την photo....

 

αυτό είναι το μαμίσιο λευκό.

μήπως έχεις μπερδευτεί και νομίζεις ότι το ασημένιο πλαίσιο είναι εξτρα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβληματακι. αγορασα προσφατα την anker 1900 και εκανα τη πρωτη φορτιση. το θεμα μου ειναι οτι μετα απο 10 λεπτα που μπαινει σε sleep mode το κινητο αναβει η οθονη μονη της σβηνει παλι και το κανει αυτο 5-10 φορες. Μετα ξαναμπαινει σε sleep mode και το κανει αυτο καθε 10 λεπτα περιπου. τι μπορει να συμβαινει?το επαθε καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβληματακι. αγορασα προσφατα την anker 1900 και εκανα τη πρωτη φορτιση. το θεμα μου ειναι οτι μετα απο 10 λεπτα που μπαινει σε sleep mode το κινητο αναβει η οθονη μονη της σβηνει παλι και το κανει αυτο 5-10 φορες. Μετα ξαναμπαινει σε sleep mode και το κανει αυτο καθε 10 λεπτα περιπου. τι μπορει να συμβαινει?το επαθε καποιος?

 

Πιο πολύ για πρόβλημα με κάποια εφαρμογή που πέρασες μου κάνει παρά με την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ για πρόβλημα με κάποια εφαρμογή που πέρασες μου κάνει παρά με την μπαταρία.

 

αυτο αρχισε να συμβαινει με το που αλλαξα την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.

 

Σ'αυτον τον φορτιστη χρειαζεται και το καλωδιο που εχουμε για την συνδεση με το pc...??

Επισης, στο site multirama δεν γραφει κατι για 1000mΑh αλλα προφανως το γνωριζεις εσυ που τον εχεις...

Και κατι αλλο...Μερικες σελιδες πιο πισω διαβασα οτι πρεπει να ειναι κοντα στα 2000mΑh για χρηση με gps, αληθευει..??

 

Ναι χρειαζετε καλωδιο δεν το περιεχει η συσκευασια.

Επισης στο site δεν αναφερει τα mah αλλα το αναφερει πανω η συσκευασια και ο φορτιστης ο ιδιος. Ακομη και το συγκεκριμενο να μην παρεις σχεδον σε ολους τους φορτιστες γραφει ποσα mah εχει εξοδο. 2000;; οχι είναι υπερβολικά πολλά.. Σκέψου ότι αυτός του σπιτιού σου είναι πόσο; 650; 700; εγώ απλά πρότεινα τον συγκεκριμένο επειδή τον εχω 1.5 χρόνια και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι χρειαζετε καλωδιο δεν το περιεχει η συσκευασια.

Επισης στο site δεν αναφερει τα mah αλλα το αναφερει πανω η συσκευασια και ο φορτιστης ο ιδιος. Ακομη και το συγκεκριμενο να μην παρεις σχεδον σε ολους τους φορτιστες γραφει ποσα mah εχει εξοδο. 2000;; οχι είναι υπερβολικά πολλά.. Σκέψου ότι αυτός του σπιτιού σου είναι πόσο; 650; 700; εγώ απλά πρότεινα τον συγκεκριμένο επειδή τον εχω 1.5 χρόνια και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Σε υπερ ευχαριστω για τον χρονο σου.

Ναι, της μανας του ειναι 700....Απλα ρωτησα μηπως χρειαζεται πιο δυνατο λογω της χρησης στο δρομο (gps και τετοια)...

Γιατι εγω ημουν ετοιμος να παρω απο 2000-3000, αν και στην τιμη δεν εχουν μεγαλες διαφορες...Εσυ ομως λες οτι ειναι υπερβολη και οχι οτι υπαρχει καποο αλλο προβλημα ετσι...??

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Σε υπερ ευχαριστω για τον χρονο σου.

Ναι, της μανας του ειναι 700....Απλα ρωτησα μηπως χρειαζεται πιο δυνατο λογω της χρησης στο δρομο (gps και τετοια)...

Γιατι εγω ημουν ετοιμος να παρω απο 2000-3000, αν και στην τιμη δεν εχουν μεγαλες διαφορες...Εσυ ομως λες οτι ειναι υπερβολη και οχι οτι υπαρχει καποο αλλο προβλημα ετσι...??

 

Πρόβλημα υπάρχει απ την άποψη ότι αφενός δεν θα δεχτεί ο κερνέλ του κινητού τόσα mah και αφετέρου αν έχετε τόση τάση κάνει κακό στη μπαταρία αφού θα γίνετε ταχύτατα η φόρτιση. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα την υπερθέρμανση της συσκευής και αργότερα όσο περνάει ο καιρός να χαλάσει τη μπαταρία

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο αρχισε να συμβαινει με το που αλλαξα την μπαταρια.

 

φιλε τελικα το ξανατσεκαρα και οντως εφταιγε καποια εφαρμογη. ευχαριστω για την ιδεα!

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το μαμίσιο λευκό.

μήπως έχεις μπερδευτεί και νομίζεις ότι το ασημένιο πλαίσιο είναι εξτρα;

 

Και εγώ σε άσπρο το έχω...Δεν λέω για το ασημένιο πλαίσιο... μιλάω για το μαύρο πλαίσιο γύρο απ την οθόνη.....

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα υπάρχει απ την άποψη ότι αφενός δεν θα δεχτεί ο κερνέλ του κινητού τόσα mah και αφετέρου αν έχετε τόση τάση κάνει κακό στη μπαταρία αφού θα γίνετε ταχύτατα η φόρτιση. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα την υπερθέρμανση της συσκευής και αργότερα όσο περνάει ο καιρός να χαλάσει τη μπαταρία

Μαλιστα, πολυ χρησιμα ολα αυτα....

Και για να πω την αληθεια αυτα ηθελα να μαθω πριν κανω την αγορα ωστε να αποφυγω το λαθος...

Σ'ευχαριστω και παλι φιλε μου.

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα λεω να παρω μια απο αυτες τις 2 screen protectors SGP ULTRA CLEAR η SGP ULTRA OPTICS μηπως εχει κανεις καμια απο τις δυο να πει εντυπωσεις?θελω να μαθω αν αφηνουν δαχτυλιες και αν εχει διαφορα στα χρωματα τις οθονης του κινητου οταν βαζουμε τη ζελατινα.

ευχαριστω

 

http://www.ebay.com/itm/SGP-Samsung-Galaxy-S2-Screen-Protector-Ultra-Optics-/270779079579?pt=PDA_Accessories&hash=item3f0bb0db9b

http://www.ebay.com/itm/SGP-Ultra-Crystal-Screen-Film-Samsung-Galaxy-S2-i9100-/280739795062?pt=PDA_Accessories&hash=item415d655076

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα λεω να παρω μια απο αυτες τις 2 screen protectors SGP ULTRA CLEAR η SGP ULTRA OPTICS μηπως εχει κανεις καμια απο τις δυο να πει εντυπωσεις?θελω να μαθω αν αφηνουν δαχτυλιες και αν εχει διαφορα στα χρωματα τις οθονης του κινητου οταν βαζουμε τη ζελατινα.

ευχαριστω

 

http://www.ebay.com/itm/SGP-Samsung-Galaxy-S2-Screen-Protector-Ultra-Optics-/270779079579?pt=PDA_Accessories&hash=item3f0bb0db9b

http://www.ebay.com/itm/SGP-Ultra-Crystal-Screen-Film-Samsung-Galaxy-S2-i9100-/280739795062?pt=PDA_Accessories&hash=item415d655076

 

Έχω την Ultra Clear. Είναι ότι καλύτερο έχω χρησιμοποιήσει σε screen protector. Τέλεια εφαρμογή, μηδενική αλλοίωση των χρωμάτων, είναι σαν να μην φοράει καθόλου screen protector. Δαχτυλιές γεμίζει δυστυχώς, αλλά καθαρίζουν εύκολα.

Την δεύτερη δεν την έχω δοκιμάσει αλλά έχω δοκιμάσει άλλο ματ protector και ήταν άθλιο. Δεν φαίνονταν οι δαχτυλιές, χάλαγε όμως τα χρώματα της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Ultra Clear. Είναι ότι καλύτερο έχω χρησιμοποιήσει σε screen protector. Τέλεια εφαρμογή, μηδενική αλλοίωση των χρωμάτων, είναι σαν να μην φοράει καθόλου screen protector. Δαχτυλιές γεμίζει δυστυχώς, αλλά καθαρίζουν εύκολα.

Την δεύτερη δεν την έχω δοκιμάσει αλλά έχω δοκιμάσει άλλο ματ protector και ήταν άθλιο. Δεν φαίνονταν οι δαχτυλιές, χάλαγε όμως τα χρώματα της οθόνης.

 

 

δε ξερω αμα δεις απο το πινακα που εχει λεει οτι μικρη η αλλιωση δε ξερω τι να κανω.

http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-s2/galaxy-s2-international/sgp-samsung-galaxy-s2-screen-protector-series.html

http://www.spigen.com/media/images/ScreenProtectors.png

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αμα δεις απο το πινακα που εχει λεει οτι μικρη η αλλιωση δε ξερω τι να κανω.

http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-s2/galaxy-s2-international/sgp-samsung-galaxy-s2-screen-protector-series.html

http://www.spigen.com/media/images/ScreenProtectors.png

 

Εχω δοκιμάσει τα .:

 

 

  • ULTRA FINE ( ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ!!! )
  • ULTRA CRYSTAL ( Ότι καλύτερο απο πλευράς οπτικού αποτελέσματος! Δεν αλλοιωνει τα χρώματα! Έχεις όντως το "crystal" αποτέλεσμα! Αλλά από ένα σημείο και μετά αν περάσει καιρός θα βαρεθείς να το καθαρίζεις από τις δαχτυλιές!!! )
  • ULTRA OLEOPHOBIC (Κάτι ενδιάμεσο σε CRYSTAL και OLEOPHOBIC. ( Δηλ. Χάνεις λίγο στην απεικόνιση κερδίζεις στις δαχτυλιές. )
  • ULTRA OPTICS (Δεν το έχω δοκιμάσει μπορεί να μας πεί κάποιος την εμπειρία του; (που να το έχει όμως καιρό);

 

[*] Μπορεί να μας προτείνει κάποιος κάτι καλύτερο; Αpo άλλη εταιρία που να το έχει δοκιμάσει;

Edited by hackertom
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει τα .:

 

 

  • ULTRA CRYSTAL ( Ότι καλύτερο απο πλευράς οπτικού αποτελέσματος! Δεν αλλοιωνει τα χρώματα! Έχεις όντως το "crystal" αποτέλεσμα! Αλλά από ένα σημείο και μετά αν περάσει καιρός θα βαρεθείς να το καθαρίζεις από τις δαχτυλιές!!! )

 

Για τα πρώτα δέκα λεπτά δεν κράταγε τίποτα, μετά τα δέκα λεπτά άρχισε να γεμίζει δαχτυλιές :p

Είμαι ωστόσο πολύ ευχαριστημένος, έχω δοκιμάσει πάρα πολλά screen protectors σε πολλές συσκευές και με το συγκεκριμένο έχω πάθει πλάκα. Να σημειώσω ότι και το ίδιο το screen protector είναι ανθεκτικό στις γρατζουνιές. Δεν μου έχει κάνει ως τώρα ούτε μια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβληματακι. αγορασα προσφατα την anker 1900 και εκανα τη πρωτη φορτιση. το θεμα μου ειναι οτι μετα απο 10 λεπτα που μπαινει σε sleep mode το κινητο αναβει η οθονη μονη της σβηνει παλι και το κανει αυτο 5-10 φορες. Μετα ξαναμπαινει σε sleep mode και το κανει αυτο καθε 10 λεπτα περιπου. τι μπορει να συμβαινει?το επαθε καποιος?

 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα και εγώ..αυτο που κατάλαβα και μετα απο αρκετό ψάξιμο..είναι το εξής:αφαιρείς οτι εξτρά live wallpaper έχεις εγκαταστήσει..δοκίμα σε αυτο και το πρόβλημα σου θα λυθεί..τουλάχιστον σε εμένα δεν το έχει ξανακάνει..

 

έχεις κανείς άποψη για τις μνήμες sdxc στα 64gb..στο youtube είδα οτι το κινητο τις αναγνωρίζει κανονικά..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει τα .:

 

 

  • ULTRA FINE ( ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ!!! )
  • ULTRA CRYSTAL ( Ότι καλύτερο απο πλευράς οπτικού αποτελέσματος! Δεν αλλοιωνει τα χρώματα! Έχεις όντως το "crystal" αποτέλεσμα! Αλλά από ένα σημείο και μετά αν περάσει καιρός θα βαρεθείς να το καθαρίζεις από τις δαχτυλιές!!! )
  • ULTRA OLEOPHOBIC (Κάτι ενδιάμεσο σε CRYSTAL και OLEOPHOBIC. ( Δηλ. Χάνεις λίγο στην απεικόνιση κερδίζεις στις δαχτυλιές. )
  • ULTRA OPTICS (Δεν το έχω δοκιμάσει μπορεί να μας πεί κάποιος την εμπειρία του; (που να το έχει όμως καιρό);

 

[*] Μπορεί να μας προτείνει κάποιος κάτι καλύτερο; Αpo άλλη εταιρία που να το έχει δοκιμάσει;

 

μαλλον παρασκευη παραγγελνω τι ULTRA OPTICS βαρεθηκα τις δαχτυλιες μολις ερθει θα σας πω τι λεει.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον παρασκευη παραγγελνω τι ULTRA OPTICS βαρεθηκα τις δαχτυλιες μολις ερθει θα σας πω τι λεει.

Από που αν επιτρέπεται;; Γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ....

Link to comment
Share on other sites

μαλλον παρασκευη παραγγελνω τι ULTRA OPTICS βαρεθηκα τις δαχτυλιες μολις ερθει θα σας πω τι λεει.

 

Tην έχω στο tablet. Πολύ καλή για δαχτυλιές και μια χαρά φωτεινή, αλλά μ'εκνευρίζει πολύ το σκουίκ-σκουίκ που κάνει το δάχτυλό σου πάνω της λόγω της επιφάνειας που έχει. Το'χω συνηθίσει τώρα, αλλά δεν ξέρω αν θα την ξανάπαιρνα, ίσως πήγαινα στην crystal clear.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Από που αν επιτρέπεται;; Γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ....

 

απο δω φιλε μου

http://www.ebay.com/itm/SGP-Samsung-Galaxy-S2-Screen-Protector-Ultra-Optics-/270779079579?pt=PDA_Accessories&hash=item3f0bb0db9b

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...