Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψάχνω κ εγώ φίλε για φορτιστή αυτοκινήτου, έναν φόρτιστη με έξοδο στα 1000 που είχα και φόρτιζα το προηγουμεο κινητό μου htc desire δεν κάνει, το δοκίμασα με gps και η μπαταρία πέφτει.

 

αν πάρεις τον crypto που λέει ο φιλος πές μας κ εσύ εντυπωσεις

 

Καί 2100 νά πάρεις η μπαταρία πέφτει επειδή τό τηλέφωνο είναι σχεδιασμένο νά μήν δέχεται πάνω από 999mah όποτε άν εσύ τό δουλέψεις σάν gps νά μήν φορτίζει πότε εκτός άν χρησιμοποιήσεις τό sygic τό οποίο είναι τό μόνο πού δέν θέλει τόσο ρεύμα καί καταφέρνει νά φορτίσει η έστω (άν έχει πολύ ήλιο ) νά κρατήσει την μπαταρία στό ίδιο επίπεδο .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν είναι έτσι όπως τα λες τότε ποιά είναι η λειτουργία του gps σ' αυτό το τηλέφωνο αν δεν μπορεί να φορτίσει κατά την διάρκεια πλοήγησης? δηλαδή η πλοήγηση διαρκεί όσο διαρκεί η μπαταρία του?:confused:

 

ένας από τους λόγους που το αγόρασα είναι και η δυνατότητα πλοήγησης στην μεγάλη του οθόνη

Link to comment
Share on other sites

αν είναι έτσι όπως τα λες τότε ποιά είναι η λειτουργία του gps σ' αυτό το τηλέφωνο αν δεν μπορεί να φορτίσει κατά την διάρκεια πλοήγησης? δηλαδή η πλοήγηση διαρκεί όσο διαρκεί η μπαταρία του?:confused:

 

ένας από τους λόγους που το αγόρασα είναι και η δυνατότητα πλοήγησης στην μεγάλη του οθόνη

 

Κανείς πλοήγηση κανονικά απλά η μπαταρία πέφτει πολύ αργά μέ όλες τίς εφαρμογές πλοήγησης εκτός τού sygic . Έχω δοκιμάσει πάνω από 10 φορτιστες πρίν μάθω ότι δέν μπορεί νά πάρει ρεύμα άνω των 1000ma.Εάν βάλεις καί την εφαρμογή battery monitor widget θά τό δείς καί μόνος . Ας ελπίσουμε τό s3 νά μήν έχει τέτοιο θέμα αφού έρχεται καί μέ μπαταρία 2150ma ..

Link to comment
Share on other sites

Κανείς πλοήγηση κανονικά απλά η μπαταρία πέφτει πολύ αργά μέ όλες τίς εφαρμογές πλοήγησης εκτός τού sygic . Έχω δοκιμάσει πάνω από 10 φορτιστες πρίν μάθω ότι δέν μπορεί νά πάρει ρεύμα άνω των 1000ma.Εάν βάλεις καί την εφαρμογή battery monitor widget θά τό δείς καί μόνος . Ας ελπίσουμε τό s3 νά μήν έχει τέτοιο θέμα αφού έρχεται καί μέ μπαταρία 2150ma ..

 

ευχαριστώ φίλε για τις πληροφορίες, να πω την αλήθεια μου ήρθε μια απογοήτευση, συνέχεια με το άγχος μη:) πέσει η μπαταρία.

τι φορτιστή χρησιμοποιήσεις για το αυτοκίνητο και σε τι mA? κάπου διάβασα στο xda ότι με τον αυθεντικό της Samsung δεν πέφτει, αλλά βλέπω ότι είναι στα 700mA.

 

δοκιμάζω στο ρεύμα του σπιτιού με τον φορτιστή τον κανονικό και βλέπω ότι όντως με sygic ανεβαίνει σιγά σιγά, με copilot πέφτει

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε για τις πληροφορίες, να πω την αλήθεια μου ήρθε μια απογοήτευση, συνέχεια με το άγχος μη:) πέσει η μπαταρία.

τι φορτιστή χρησιμοποιήσεις για το αυτοκίνητο και σε τι mA? κάπου διάβασα στο xda ότι με τον αυθεντικό της Samsung δεν πέφτει, αλλά βλέπω ότι είναι στα 700mA.

 

δοκιμάζω στο ρεύμα του σπιτιού με τον φορτιστή τον κανονικό και βλέπω ότι όντως με sygic ανεβαίνει σιγά σιγά, με copilot πέφτει

 

Εγώ αφού δοκίμασα και αγόρασα όπως είπα καμια 10ria. Προτίμησα έναν 2.1A χωρίς να πιάνω στο τηλ αυτήν την τιμή.Στο τηλέφωνο max piano 999mah.Οποτε ότι βρείς στο 1A σε καλύπτει για πλοήγηση με το sygic.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αφού δοκίμασα και αγόρασα όπως είπα καμια 10ria. Προτίμησα έναν 2.1A χωρίς να πιάνω στο τηλ αυτήν την τιμή.Στο τηλέφωνο max piano 999mah.Οποτε ότι βρείς στο 1A σε καλύπτει για πλοήγηση με το sygic.

 

thanks φίλος, θα ξαναδοκιμάσω με τον 1000 της htc που έχω ήδη, χθές μόνο το copilot δοκίμασα και βλέπω ότι είναι αρκετά ενεργοβόρο

Link to comment
Share on other sites

φυσικα !http://www.youtube.com/watch?v=EJ38DGybaQM

 

 

καλημερα,εχω και εγω αυτο τον ανταπτορα και δοκιμασα σημερα και mouse και στικακη αλλα δεν δουλευουν,θελει καποιο προγραμμα η ετσι επρεπε να δουλευει?η μηπως παιζει ρολο η 4 η version?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω και εγω αυτο τον ανταπτορα και δοκιμασα σημερα και mouse και στικακη αλλα δεν δουλευουν,θελει καποιο προγραμμα η ετσι επρεπε να δουλευει?η μηπως παιζει ρολο η 4 η version?

 

Εχεις ενεργοποιημενες τις επιλογες "Αγνωστες Πηγες" και "Εντοπισμος σφαλματων USB"?

Το ποντικι επρεπε να σου δουλευει αυτοματα και το φλασακι επρεπε με καποιον browser να μπορεις να το βρεις.

Για τη περιπτωση εκδοσης λογισμικου δεν γνωριζω να απαντησω γιατι παρεμεινα σε GB.

Αφηνω τελευταια τη περιπτωση του να ειναι προβληματικο το καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω και εγω αυτο τον ανταπτορα και δοκιμασα σημερα και mouse και στικακη αλλα δεν δουλευουν,θελει καποιο προγραμμα η ετσι επρεπε να δουλευει?η μηπως παιζει ρολο η 4 η version?

 

Οταν τον συνδέεις δεν σου βγάζει το μήνυμα USB DEVICE CONECTED ???

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

thanks φίλος, θα ξαναδοκιμάσω με τον 1000 της htc που έχω ήδη, χθές μόνο το copilot δοκίμασα και βλέπω ότι είναι αρκετά ενεργοβόρο

 

Στο copilot έχεις επιλογή να zvinei η οθόνη και να ανάβει πριν από κάποια στροφή η είσοδο σε κόμβο, οποτε και φορτίζει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε δε μου το βγαζει εσενα το βγαζει?εχεις τη 4,0,3

 

δεν νομίζω οτι εχει να κάνει με ποια έκδοση φοράει το κινητό..

Τουλάχιστον από όσο γνωρίζω δεν γραφει οτι ειναι συμβατο π.χ στην 2.3.4 ενω σε κάποια άλλη όχι..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε δε μου το βγαζει εσενα το βγαζει?εχεις τη 4,0,3

 

μπορεί το ανταπτοράκι σου να μην έχει γεφυρωμένο το άκρο sense με τη γείωση.

δές κι εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1092493

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να συνδεσω ασυρματο ποντικι στο S2 μου αλλα με τα 2 που εχω σπιτι

( ειναι απο desktop σετ ) δεν τα βλεπει καν στο bluetooth του .

Μηπως χρειαζεται να παρω καποιο συγκεκριμενο ποντικι?

Επισης το κινητο εχει custom rom.

Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να συνδεσω ασυρματο ποντικι στο S2 μου αλλα με τα 2 που εχω σπιτι

( ειναι απο desktop σετ ) δεν τα βλεπει καν στο bluetooth του .

Μηπως χρειαζεται να παρω καποιο συγκεκριμενο ποντικι?

Επισης το κινητο εχει custom rom.

Ευχαριστω.:)

 

Αν δεν ειναι universal δεν προκειται να στα δει, θα πρεπει να συνδεσεις το bluetooth adaptor (που συνδεεις στο pc πχ) στο usb otg για να τα δει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι universal δεν προκειται να στα δει, θα πρεπει να συνδεσεις το bluetooth adaptor (που συνδεεις στο pc πχ) στο usb otg για να τα δει.

 

Οκ παραγκειλα usb otg και μαλλον θα χρειαστει και αλλο ποντικι με adaptor που λες..

Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί το ανταπτοράκι σου να μην έχει γεφυρωμένο το άκρο sense με τη γείωση.

δές κι εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1092493

 

φιλε μου εχεις να προτεινεις κανενα να παρω αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχεις να προτεινεις κανενα να παρω αλλο?

 

ή το γνήσιο ή από ebay ή μπορείς να φτιάξεις ένα μόνος σου.

http://viewitem.eim.ebay.gr/MicroB-USB-OTG-On-The-Go-Cable-for-Samsung-Galaxy-S2-i9100-Note-N7000-i9220/370593035197/item

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο καποιο συγκεκριμενο, ενα σωστο USB OTG αν παρεις απο το ebay (γυρω στα 2,5 ευρω) μετα συνδεεις επανω του ενα φθηνο hub και κανεις τη δουλεια σου :-)

Εγω πχ συνεδεσα ενα hub της πλακας που ειχα για το pc κ εβαλα επανω πληκτρολογιο κ ποντικι της logitech κ τα αναγνωρισε με τη μια. Ενα usb otg (on the go) χρειαζεσαι και τιποτα αλλο. Μετα μπορεις να συνδεσεις φλασακι, εξωτερικο σκληρο κτλ.

Σ'ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου αλλα να σε ρωτησω κατι...??

Δεν χρειαζονται καποιες προυποθεσεις...?? Για παραδειγμα στα φλασακια εχω διαβασει οτι δεν τα αναγνωριζει ολα το τηλεφωνο...Πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω....

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Backcover-SGP-for-Galaxy-S-II-i9100-yellow.aspx

σημερα παρηγγειλα αυτη τη θηκη γιατι βαρεθηκα την belkin που ειχα.. λογικα αυριο θα την εχω και θα σας πω εντυπωσεις....(αυτη δεν αναφερει να ειναι απο σιλικονη οποτε θελω να δω πως θα "καθεται" στο κινητο).

http://thumbnails63.imagebam.com/19208/546506192076299.jpghttp://thumbnails77.imagebam.com/19208/b5e880192078456.jpg ηρθε η θήκη χτες. ουσιαστικά είναι mesh case,πλαστική,σχετικά πιο δύσκαμπτη απο τη σιλικόνη αλλα επιτέλους βλέπω πόσο λεπτεπίλεπτο είναι το μικρούλι μου.:D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου αλλα να σε ρωτησω κατι...??

Δεν χρειαζονται καποιες προυποθεσεις...?? Για παραδειγμα στα φλασακια εχω διαβασει οτι δεν τα αναγνωριζει ολα το τηλεφωνο...Πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω....

 

Μαλλον δεν καταλαβαινω τι εννοεις! Αν εννοεις για fat32 και ntfs τοτε με μια εφαρμογη απ'το market διαβαζει ακομα κ ntfs format αρα κ εξωτερικους σκληρους δισκους. Προσωπικα εχω δοκιμασει πανω απο 10φλασακια κ ολα δουλεψαν χωρις κανενα προβλημα.

 

@neutral Με γιες!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...