Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες αυριο ερχεται το κιν. αλλα ηδη παρηγγειλα αυτην τη θηκη http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=32073

δεν ξερω αν θα ειναι καλη αλλα απο την πρωτη θηκη CASE MATE που ειχα για το GALAXY S ηταν πραγματικα απιστευτη και δεν την αλλαζα με τιποτα.ΙΔΩΜΕΝ!

 

Κάποιοι είπανε ότι εμποδίζει το σήμα gps. Αν πας στο site της case mate το έχουν σχολιάσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιοι είπανε ότι εμποδίζει το σήμα gps. Αν πας στο site της case mate το έχουν σχολιάσει.

 

Λες ε?Ισως λογω του αλουμινιου.Αν και μου φανεται λιγο τραβηγμενο.Ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Λες ε?Ισως λογω του αλουμινιου.Αν και μου φανεται λιγο τραβηγμενο.Ευχαριστω παντως!

http://www.case-mate.com/Samsung-Galaxy-S-II-Cases-International/Case-Mate-Samsung-Galaxy-S-II-International-Barely-There-Brushed-Aluminum-Cases.asp

Κι εγώ όταν έψαχνα αυτό με σταμάτησε για τη συγκεκριμένη θήκη. Διάβασε τα review.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την εχει δοκιμασει κανεις? ειναι καλη? σκεφτομαι να την παρω.. http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51800
Link to comment
Share on other sites

Παιδες την εχει δοκιμασει κανεις? ειναι καλη? σκεφτομαι να την παρω.. http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51800

Στο amazon μπορείς να την βρεις πιο φθηνά. Είναι καλή αλλά δεν προστατεύει καλα το κινητό, είναι κυρίως για την πλάτη. Το θετικό της είναι ότι είναι πολύ διακριτική και δεν χαλάει την όψη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την εχει δοκιμασει κανεις? ειναι καλη? σκεφτομαι να την παρω.. http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51800

 

Αν σου αρέσει αυτή, ρώτα αν έχουν στο κατάστημα αυτή σε μαύρο ή (edit: σε λευκό). Παλιά την είχαν. Καλύτερη επιλογή θεωρώ πάντως τις τύπου barely there. Το συγκεκριμένο υλικό προσφέρει και grip που η 1η υστερεί..

 

Έχω και τις 2 αλλά ακόμα χρησιμοποιώ την τύπου barely there μιας και οι τρύπες με τον καιρό θα αφήνουν και τη βρωμιά να περάσει. Απλώς την 1η την πήρα για back up καθώς λόγο αμέλειας με το μπες βγες έχει ταλαιπωρηθεί η θήκη.

 

Δες και στο youtube να πάρεις μια ιδέα.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Παιδες την εχει δοκιμασει κανεις? ειναι καλη? σκεφτομαι να την παρω.. http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51800

 

Εγω την εχω αυτη την θηκη φιλε μου, αλλα οχι την αυθεντικη της samsung, αλλα αυτη που παραθετει σε μαυρο χρωμα πιο πανω ο φιλος η οποια ειναι και πιο φθηνη (9,90 ευρω). Την ειχα αγορασει απο το ιδιο μαγαζι (e click πηγα ο ιδιος).

Εχω μεινει ευχαριστημενος και το σημαντικοτερο ειναι σαν να μη φοραει θηκη το κινητο, ειναι πολυ λεπτη και θεωρω οτι παρεχει προστασια.

Τωρα σε περιπτωση πτωσης δεν εχει δοκιμαστει ακομα, μιας και τα προσεχω τα κινητα τηλεφωνα που εχουν περασει απο τα χερια μου,

αλλα εκτος απο το πισω μερος του, προστατευει κ τις γωνιες του.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε πως στο κινητο θα βαλλω θηκη αλλα για το screen protector δεν ξερω.Ποια ειναι η γνωμη σας χρειαζεται?Στο galaxy s που ειχα χρησιμοποιουσα screen protector για λιγο στην αρχη και μετα το εβγαλα αλλα δεν ειχα καποιο προβλημα οσο καιρο το ειχα.Το κινητο δεν ειχε ουτε γρατζουνια.Αν θεωρειτε απαραιτητο θα θελα αν ειναι ευκολο να μου προτεινετε τις ποιο καλες.Εχω διαβασει εδω περα και εχω δει πολλες προτασεις για screen protector και εχω ψιλομπερδευτει?
Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε πως στο κινητο θα βαλλω θηκη αλλα για το screen protector δεν ξερω.Ποια ειναι η γνωμη σας χρειαζεται?Στο galaxy s που ειχα χρησιμοποιουσα screen protector για λιγο στην αρχη και μετα το εβγαλα αλλα δεν ειχα καποιο προβλημα οσο καιρο το ειχα.Το κινητο δεν ειχε ουτε γρατζουνια.Αν θεωρειτε απαραιτητο θα θελα αν ειναι ευκολο να μου προτεινετε τις ποιο καλες.Εχω διαβασει εδω περα και εχω δει πολλες προτασεις για screen protector και εχω ψιλομπερδευτει?

 

Να σου πω, 9 μηνες στο Galaxy s ii μου δεν εβαλα screen protector.. δεν βρηκα ποτε την παραμικρη γρατζουνια.. αλλα το προσεχα, δεν μου ειχε πεσει ποτε κατω κλπ κλπ! στο note, εχω δει μια μικρη (πρεπει να ψαξεις να τη βρεις) χωρις να μου εχει πεσει κατω (δεν ξερω πως εγινε..) απο κει και περα, αν δεν σου πεσει κατω σαν γενικη ιδεα δεν χαραζεται ευκολα.. προσωπικο θεμα του καθενος..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε πως στο κινητο θα βαλλω θηκη αλλα για το screen protector δεν ξερω.Ποια ειναι η γνωμη σας χρειαζεται?Στο galaxy s που ειχα χρησιμοποιουσα screen protector για λιγο στην αρχη και μετα το εβγαλα αλλα δεν ειχα καποιο προβλημα οσο καιρο το ειχα.Το κινητο δεν ειχε ουτε γρατζουνια.Αν θεωρειτε απαραιτητο θα θελα αν ειναι ευκολο να μου προτεινετε τις ποιο καλες.Εχω διαβασει εδω περα και εχω δει πολλες προτασεις για screen protector και εχω ψιλομπερδευτει?

 

Καλου κακου βαλε μια να σαι καλυμμενος. Εγω αν και το προσεχω, με δυσκολια διεκρινα μια μικρη αμυχη... Προκειμενου να μην παιζω με τις πιθανοτητες, εβαλα μια μεμβρανη και τωρα ειμαι καλυμμενος.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε πως στο κινητο θα βαλλω θηκη αλλα για το screen protector δεν ξερω.Ποια ειναι η γνωμη σας χρειαζεται?Στο galaxy s που ειχα χρησιμοποιουσα screen protector για λιγο στην αρχη και μετα το εβγαλα αλλα δεν ειχα καποιο προβλημα οσο καιρο το ειχα.Το κινητο δεν ειχε ουτε γρατζουνια.Αν θεωρειτε απαραιτητο θα θελα αν ειναι ευκολο να μου προτεινετε τις ποιο καλες.Εχω διαβασει εδω περα και εχω δει πολλες προτασεις για screen protector και εχω ψιλομπερδευτει?

Eγώ πάντα έβαζα screen protector και μάλιστα από την πρώτη στιγμή που είναι και καθαρή η οθόνη. Για μένα τα καλύτερα είναι τα sgp. Aν πάρεις θήκη της ίδια εταιρείας έχει μέσα και ένα screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Ηθελα να ρωτησω, αν ξερετε φυσικα, ποια ειναι η γνωμη σας για τις καρτες μνημης Apacer.

Ο πωλητης μου ειπε οτι θεωρουνται καλυτερες και απο τις kingston αλλα ηθελα και την δικη σας γνωμη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Ηθελα να ρωτησω, αν ξερετε φυσικα, ποια ειναι η γνωμη σας για τις καρτες μνημης Apacer.

Ο πωλητης μου ειπε οτι θεωρουνται καλυτερες και απο τις kingston αλλα ηθελα και την δικη σας γνωμη.

 

χωρις να ξερω για τις apacer.. τις kingstone τις εχω πολυ χαμηλα.. αν μου τη χαρησεις θα την παρω.. αλλιως χαιρετισματα! :lol::lol:

πιο τεχνολογικα, εχουν πολυ χαμηλο random write.. οτι class και να ειναι.. εχω συγκρινει kingstone class 10 και sandisk class 4.. H sandisk, εχει υψηλοτερο.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Ηθελα να ρωτησω, αν ξερετε φυσικα, ποια ειναι η γνωμη σας για τις καρτες μνημης Apacer.

Ο πωλητης μου ειπε οτι θεωρουνται καλυτερες και απο τις kingston αλλα ηθελα και την δικη σας γνωμη.

 

προτιμω τις kingston.

ποιοτητα και καλη τιμη. ειδικα απο εξωτερικο !

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη, αλλά αυτό υπάρχει και για τον γαλαξία μας ? Ασύλληπτο...

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη, αλλά αυτό υπάρχει και για τον γαλαξία μας ? Ασύλληπτο...

 

Ως συνήθως πρώτα βγαίνουν για την apple. Το κοντινότερο πράγμα αυτή τη στιγμή υποθέτω ότι είναι αυτό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και να υπαρχει, με 200 ευρω που ζηταει δεν νομιζω να ειναι και η καλυτερη αγορα

 

Για επαγγελματική χρήση ή και παρουσίαση εφαρμογών, φωτογραφιών κπλ κλπ κλπ είναι άψογο !! Ναι δεν είναι λίγα τα 200, αλλά απ'ότι είδα είναι αρκετά ποιοτικό

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκα στον πειρασμό και παρήγγειλα θήκη.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0057I7IWI/ref=oh_o00_s00_i00_details

Όταν την έχω θα πω εντυπώσεις, αν και διαβάζω πολύ καλά σχόλια.

Σήμερα ήρθε, πρώτες εντυπώσεις θετικές. Προστατεύει καλύτερα από την mesh case χωρίς να ασχημαίνει το κινητό. Η μόνη μου ένσταση μέχρι στιγμής είναι ότι θέλει λίγη παραπάνω δύναμη το power button (στα κουμπιά της έντασης δεν υπάρχει πρόβλημα). Πρόβλημα με echo ποτέ δεν είχα.

υ.γ. Η αίσθηση που σου δίνει στο χέρι είναι περισσότερο λαστιχένια παρά πλαστική.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους (και όταν λέω όλους εννοώ όλους :) ).

Έχω το bluetooth της SonyEricsson MW600 (+radio) και όλοι (τις πιο πολλές φορές) παραπονιούνται ότι δεν με ακούνε καλά. (Κάποιες στιγμές στρώνει όπως φαίνεται). Δεδομένου ότι αυτά είναι plun n' play, έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο? Παίζει να είναι θέμα κάποιας ρύθμισης του Samsung? (μέσα από service menu εννοώ).

 

Όποιος γνωρίζει κάτι ας μου δώσει τα φώτα του, ευχαριστώ.

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους (και όταν λέω όλους εννοώ όλους :) ).

Έχω το bluetooth της SonyEricsson MW600 (+radio) και όλοι (τις πιο πολλές φορές) παραπονιούνται ότι δεν με ακούνε καλά. (Κάποιες στιγμές στρώνει όπως φαίνεται). Δεδομένου ότι αυτά είναι plun n' play, έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο? Παίζει να είναι θέμα κάποιας ρύθμισης του Samsung? (μέσα από service menu εννοώ).

 

Όποιος γνωρίζει κάτι ας μου δώσει τα φώτα του, ευχαριστώ.

 

Δοκιμασες να συνδεσεις το ΒΤ σε αλλη συσκευη η το κινητο με αλλο ΒΤ και να δεις που συνεχιζει να υπαρχει;;;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε, πρώτες εντυπώσεις θετικές. Προστατεύει καλύτερα από την mesh case χωρίς να ασχημαίνει το κινητό. Η μόνη μου ένσταση μέχρι στιγμής είναι ότι θέλει λίγη παραπάνω δύναμη το power button (στα κουμπιά της έντασης δεν υπάρχει πρόβλημα). Πρόβλημα με echo ποτέ δεν είχα.

υ.γ. Η αίσθηση που σου δίνει στο χέρι είναι περισσότερο λαστιχένια παρά πλαστική.

 

σημερα πηγα και εγω και την αγορασα τη θηκη που λεει ο φιλος πολυ καλη παιδια τρομερο υλικο.

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=8537

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα πήρα και την θήκη case mate gelli σε γαλάζιο. Αρχικά νόμιζα ότι θα είναι πολύ άσχημη, αλλά τελικά είναι γλυκούλα! :p Καλύπτει τα πλήκτρα power + volume, (λιγάκι παραπάνω πίεση θέλει για το power), έχει πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι και είναι αρκετά λεπτή και προστατευτική:) Δεν μπαινοβγαίνει εύκολα όμως. Κάτι που δε μου άρεσε είναι το γεγονός ότι όταν τη βάλεις είναι λες και πιέζει το screen protector στις γωνίες και ξεκολλάει κάπως, αλλά με λίγη προσπάθεια κάθεται πάλι. Σε γενικές γραμμές, πολύ ωραία θήκη! :)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία θήκη lostdmd. Θα την προτιμούσα σε άλλο χρώμα όμως.

Από που την πήρες;

 

Επίσης, ποια κάρτα να προτιμήσω;

Αυτή ή αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα από εδώ. http://www.e-click.gr/index.php?target=categories&category_id=2224

Το συγκεκριμένο χρώμα δεν είχε sceen protector μέσα στη συσκευασία, κάποια από τα άλλα όμως έχουν! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...