Jump to content

[S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας


ackel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα δεν υπάρχει σχετική ενημέρωση αν είναι κάποιο batch ελλατωματικό ή αν είναι πρόβλημα με την κόλλα που αναφέρθηκε σε κάποιο site ή αν είναι θέμα firmware. ΑΝ το πρόβλημα είναι τόσο εμφανές όσο του φίλου στην αρχή τότε ναι, νομίζω ότι χρίζει αντικατάστασης. Αν όμως όπως οι περισσότεροι πρέπει να βάλεις μια συγκεκριμένη εικόνα και τόνο γκρι και να κοιτάξεις επίμονα, δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθείς παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο μενα.Εχει παρατητησει κανεις αλλος στο κατω αριστερο τμημα της οθονης μια λευκη κουκιδα (οταν ειναι παντα μαυρο το φοντο) ή ειμαι κι εγω ενας απο τους τυχερους... :(
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν υπάρχει σχετική ενημέρωση αν είναι κάποιο batch ελλατωματικό ή αν είναι πρόβλημα με την κόλλα που αναφέρθηκε σε κάποιο site ή αν είναι θέμα firmware. ΑΝ το πρόβλημα είναι τόσο εμφανές όσο του φίλου στην αρχή τότε ναι, νομίζω ότι χρίζει αντικατάστασης. Αν όμως όπως οι περισσότεροι πρέπει να βάλεις μια συγκεκριμένη εικόνα και τόνο γκρι και να κοιτάξεις επίμονα, δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθείς παραπάνω.

συμφωνω απολυτα φιλε μου...εγω που εχω προσθεσει και φοτο και δεν φαινεται τιποτα πιστευω οτι δεν αξιζει τον κοπο εκτος και αν το προβλημα ειναι πολυ σοβαρο...

Καλησπερα και απο μενα.Εχει παρατητησει κανεις αλλος στο κατω αριστερο τμημα της οθονης μια λευκη κουκιδα (οταν ειναι παντα μαυρο το φοντο) ή ειμαι κι εγω ενας απο τους τυχερους... :(

εμενα δεν εχει καμια ασπρη κουκιδα παντως...μηπως ειναι καμμενο pixel?

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Εχει παρατητησει κανεις αλλος στο κατω αριστερο τμημα της οθονης μια λευκη κουκιδα (οταν ειναι παντα μαυρο το φοντο) ή ειμαι κι εγω ενας απο τους τυχερους... :(

 

Ναι την βγαζει μονο οταν εισαι στο chrome σε σκουρο φοντο. Αν μπεις με opera δεν την βγαζει και γενικα δεν την βγαζει πουθενα αλλου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Εχει παρατητησει κανεις αλλος στο κατω αριστερο τμημα της οθονης μια λευκη κουκιδα (οταν ειναι παντα μαυρο το φοντο) ή ειμαι κι εγω ενας απο τους τυχερους... :(

 

Μόνο στον browser τη βλέπω αυτή την κουκίδα και σε ορισμένες σελίδες: εξαφανίζεται όταν κάνω κύλιση, εμφανίζεται όταν σταματάω. Σίγουρα δεν είναι καμμένο pixel.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στον browser τη βλέπω αυτή την κουκίδα και σε ορισμένες σελίδες: εξαφανίζεται όταν κάνω κύλιση, εμφανίζεται όταν σταματάω. Σίγουρα δεν είναι καμμένο pixel.

 

Επιβεβαιώνω και εγω ακριβως τι ιδιο που το τσεκαρα και στο δικο μου.Η λευκη αυτή κουκίδα εμφανίζεται μονο στον browser κατω αριστερα και σε σκουροχρωμες περιοχες. Σε ολο το υπολοιπο μενου του τηλεφωνου δεν παρουσιαζεται.Ακομα και στις φωτογραφιες δουλευουν ολα τελεια.Με οπερα browser δεν προλαβα να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Τλκ το πηγα πισω στο multirama και δεχτηκαν να μου φέρουν αλλη συσκευή η οποια θα ανοιχθεί μπροστά τους και αν εχει προβλημα θα παρω πισω τα χρηματα μου.... ολα αυτα χωρις να φέρουν τν παραμικρη αντίρηση... για να λεμε και τα καλα.... μπράβο στο multirama.
Link to comment
Share on other sites

Τλκ το πηγα πισω στο multirama και δεχτηκαν να μου φέρουν αλλη συσκευή η οποια θα ανοιχθεί μπροστά τους και αν εχει προβλημα θα παρω πισω τα χρηματα μου.... ολα αυτα χωρις να φέρουν τν παραμικρη αντίρηση... για να λεμε και τα καλα.... μπράβο στο multirama.

Εγώ πριν από λίγο γύρισα από το Πλαίσιο άπραγος. Εϊπα να τσεκάρω τουλάχιστον αν η συσκευή της βιτρίνας έχει θέμα και το παρατήρησα και εκεί.

Το παιδί στο service ορκιζόταν ότι δεν έβλεπε τίποτα οπότε μην μπορώντας να διαπιστώσει την βλάβη δεν μπορούσε να κάνει DOA. Μου είπε να πάω στο επίσημο service να μου το κάνουν από εκεί αν μπορέσουν να το διαπιστώσουν.

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Τα γνωστά bugs του android ήμουν διατεθειμένος να τα ανεχτώ. Αλλά 600 ευρώ για: υπερθέρμανση, ελεεινή διάρκεια μπαταρίας, και μια σημαντική πιθανότητα να σου κάτσει α)ροζ στάμπα β)κιτρινίλα στη μισή οθόνη γ)καμμένο-καμμένα pixel δ)όλα τα παραπάνω? Ευχαριστώ αλλά όχι. Στα χαρτιά και στα specs είναι κορυφαίο το κινητό. Άμα έχει στρώσει και στην πραγματικότητα σε κανα εξάμηνο τα ξαναλέμε...
Link to comment
Share on other sites

Δλδ εσύ το έβλεπες και αυτός όχι?

Το ροζ της κάμερας του το έδειξες?

 

Πάντως στο multirama μόνο που είπα το πρόβλημα μου και ότι μου έστειλαν το mail που έκανα ποστ πριν, μου είπαν απλά οκ...

Link to comment
Share on other sites

Τα γνωστά bugs του android ήμουν διατεθειμένος να τα ανεχτώ. Αλλά 600 ευρώ για: υπερθέρμανση, ελεεινή διάρκεια μπαταρίας, και μια σημαντική πιθανότητα να σου κάτσει α)ροζ στάμπα β)κιτρινίλα στη μισή οθόνη γ)καμμένο-καμμένα pixel δ)όλα τα παραπάνω? Ευχαριστώ αλλά όχι. Στα χαρτιά και στα specs είναι κορυφαίο το κινητό. Άμα έχει στρώσει και στην πραγματικότητα σε κανα εξάμηνο τα ξαναλέμε...

 

Και μετα απο 6 μηνες τα ιδια προβληματα θα εχεις γι΄αυτο μην περιμένεις τσαμπα.:)

Παρε κατι αλλο.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Και μετα απο 6 μηνες τα ιδια προβληματα θα εχεις γι΄αυτο μην περιμένεις τσαμπα.:)

Παρε κατι αλλο.

 

Θαμπώθηκα από τα επιχειρήματα... λες και δεν υπάρχουν τόσες και τόσες προβληματικές συσκευές που έχουν στρώσει μετά από μερικές παρτίδες. Άλλωστε αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κινητό βάσει δυνατοτήτων που να αξίζει 600 ευρώ κατ'εμέ... το πρώτο για το οποίο θα τα έσκαγα θα ήταν το συγκεκριμένο, αλλά με απογοήτευσε. Οπότε σύνεση και υπομονή, και σε λίγο καιρό, ακόμα κι αν δεν έχει στρώσει όπως ελπίζεις, σίγουρα θα έχει κυκλοφορήσει και κάτι άλλο με ανάλογα specs.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν υποχρεωνει κανεναν να παρει κανενα κινητο, ο καθενας εχει τις ενστασεις του και απο τηστιγμη που ακουγονται διαφορα εχει το δικαιωμα να αμφισβητει την συσκευη.

 

Τελικα πρεπει να ειμαι κωλοφαρδος που δεν εχω κανενα θεμα :-P ελπιζω να μη το γκαντεμιασω :-D

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Θαμπώθηκα από τα επιχειρήματα... λες και δεν υπάρχουν τόσες και τόσες προβληματικές συσκευές που έχουν στρώσει μετά από μερικές παρτίδες. Άλλωστε αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κινητό βάσει δυνατοτήτων που να αξίζει 600 ευρώ κατ'εμέ... το πρώτο για το οποίο θα τα έσκαγα θα ήταν το συγκεκριμένο, αλλά με απογοήτευσε. Οπότε σύνεση και υπομονή, και σε λίγο καιρό, ακόμα κι αν δεν έχει στρώσει όπως ελπίζεις, σίγουρα θα έχει κυκλοφορήσει και κάτι άλλο με ανάλογα specs.

 

Bρες μου κινητό που να κρατάει μπαταρία περιότερο.Δεν βλέπω στο δικό μου καμια στάμπα. Θερμοκρασία έχω αλλα μην τρελαθουμε σε τέτοιο πάχος που είναι η συσκευή πως θα αποβάλει την θερμότητα. Εσύ μαλον είσαι για μιλοφονο, λες και αυτά δεν έχουν προβλήματα λες και αν υπήρχε καλύτερο τηλέφωνο δεν θα το αγόραζα.

Link to comment
Share on other sites

Bρες μου κινητό που να κρατάει μπαταρία περιότερο.Δεν βλέπω στο δικό μου καμια στάμπα. Θερμοκρασία έχω αλλα μην τρελαθουμε σε τέτοιο πάχος που είναι η συσκευή πως θα αποβάλει την θερμότητα. Εσύ μαλον είσαι για μιλοφονο, λες και αυτά δεν έχουν προβλήματα λες και αν υπήρχε καλύτερο τηλέφωνο δεν θα το αγόραζα.

 

Δεν προσπάθησα να πείσω κανέναν να μην το πάρει, για τον εαυτό μου μιλάω (αλλά όποιος έχει τη μύγα...). Από εκεί και πέρα, πρώτον το "θερμοκρασία έχω αλλά αφού η συσκευή είναι τόσο λεπτή το δέχομαι" δεν είναι επιχείρημα, εκτός αν πήγες προσωπικά στον σχεδιαστή του κινητού και του έβαλες πιστόλι στο κεφάλι για να το κάνει όσο πιο λεπτό γίνεται χωρίς να αναλογιστεί τις συνέπειες. Δεύτερον, αν η οθόνη σου δεν έχει κανένα από τα προβλήματα που ανέφερα (που στο εύχομαι ειλικρινά) πάρε μερικά screenshots και ανέβασέ τα στο forum του xda, γιατί εκεί ακόμη δεν έχει βρεθεί κανείς που να έχει αποδείξει πως έχει απροβλημάτιστη οθόνη, σε λίγο πιθανώς να δίνουν και αμοιβή...

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερον, αν η οθόνη σου δεν έχει κανένα από τα προβλήματα που ανέφερα (που στο εύχομαι ειλικρινά) πάρε μερικά screenshots και ανέβασέ τα στο forum του xda, γιατί εκεί ακόμη δεν έχει βρεθεί κανείς που να έχει αποδείξει πως έχει απροβλημάτιστη οθόνη, σε λίγο πιθανώς να δίνουν και αμοιβή...

 

Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;

 

Κάποιοι λένε ότι δεν το βλέπουν... Άλλοι προσπαθούν με τα χίλια ζόρια να το δουν μπαίνουν σε σκοτεινά δωμάτια, κατεβαίνουν στα υπόγεια κοιτάζουν κάνα μισάωρο την οθόνη και δεν ξέρω τι άλλο...

 

Θεωρείς ότι το παρακάτω κινητό έχει πρόβλημα;

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=14252783&postcount=183

 

 

Επίσης κάντε ένα τεστακι αν σας είναι εύκολο... πγαίνετε τώρα που είναι βράδυ κλειστείτε στο σαλόνι με την ακριβή τηλεόρασή σας, κλείστε εντελώς όλα τα φώτα και παντζούρια να είναι πίσσα σκοτάδι και βάλτε την τηλεόρασή σας να δείχνει κάτι εντελώς μαύρο... πχ επιλέξτε μια είσοδο hdmi που δεν είναι ενεργή... περιμένετε 5-10 λεπτά να συνηθίσουν τα μάτια σας στο σκοτάδι...

 

Παρατηρείτε κάτι; Θα ξαναδώσετε τόσα λεφτά για ν' αγοράσετε πάλι τηλεόραση;

 

 

Προσοχή, δε λέω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στο SGS2. Σαφώς και σε κάποιους μπορεί να υπάρχει έντονο πρόβλημα. Σαφέστατα. Επίσης σαφέστατα αυτό είναι απαράδεκτο. Απλά δε χρειάζεται να γινόμαστε και υπερβολικοί... Το θέμα είναι σε πραγματικές συνθήκες και πραγματική χρήση πώς είναι τα πράγματα, και όχι να καθόμαστε να κάνουμε διαλογισμό για να εντοπίσουμε κάτι σε ειδικές συνθήκες...

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Δεν προσπάθησα να πείσω κανέναν να μην το πάρει, για τον εαυτό μου μιλάω (αλλά όποιος έχει τη μύγα...). Από εκεί και πέρα, πρώτον το "θερμοκρασία έχω αλλά αφού η συσκευή είναι τόσο λεπτή το δέχομαι" δεν είναι επιχείρημα, εκτός αν πήγες προσωπικά στον σχεδιαστή του κινητού και του έβαλες πιστόλι στο κεφάλι για να το κάνει όσο πιο λεπτό γίνεται χωρίς να αναλογιστεί τις συνέπειες. Δεύτερον, αν η οθόνη σου δεν έχει κανένα από τα προβλήματα που ανέφερα (που στο εύχομαι ειλικρινά) πάρε μερικά screenshots και ανέβασέ τα στο forum του xda, γιατί εκεί ακόμη δεν έχει βρεθεί κανείς που να έχει αποδείξει πως έχει απροβλημάτιστη οθόνη, σε λίγο πιθανώς να δίνουν και αμοιβή...

για ψαξε για προβληματα στο δικο μου???πατε καλα ρε...?ποτε δεν μου εχει ζεσταθει το κινητο-και του κανω μια αξιοπρεπεστατη χρηση.ειμαστε στην εποχη που πουλανε ενα iphone απο 670 εως 770 ευρω για να σου λειπουν ακομη και τα βασικα, που καποια παρτιδα τους ηταν μια οθονη ολο κιτρινο και που τα χαρακτηριστικα ουτε καν πλησιαζουν αυτα του sgs2 και παλι κανουμε τουμπεκι στον βωμο του μαρκετινγκ και τωρα ξαφνικα κατηγορουμε την samsung για την κινηταρα που εβγαλε?????

 

http://img560.imageshack.us/img560/3513/img034k.th.jpghttp://img827.imageshack.us/img827/7943/img036ws.th.jpghttp://img14.imageshack.us/img14/7964/img033t.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάντε ένα τεστακι αν σας είναι εύκολο... πγαίνετε τώρα που είναι βράδυ κλειστείτε στο σαλόνι με την ακριβή τηλεόρασή σας, κλείστε εντελώς όλα τα φώτα και παντζούρια να είναι πίσσα σκοτάδι και βάλτε την τηλεόρασή σας να δείχνει κάτι εντελώς μαύρο... πχ επιλέξτε μια είσοδο hdmi που δεν είναι ενεργή... περιμένετε 5-10 λεπτά να συνηθίσουν τα μάτια σας στο σκοτάδι...

 

Παρατηρείτε κάτι; Θα ξαναδώσετε τόσα λεφτά για ν' αγοράσετε πάλι τηλεόραση;

 

:up::up::up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

για ψαξε για προβληματα στο δικο μου???πατε καλα ρε...?ποτε δεν μου εχει ζεσταθει το κινητο-και του κανω μια αξιοπρεπεστατη χρηση.ειμαστε στην εποχη που πουλανε ενα iphone απο 670 εως 770 ευρω για να σου λειπουν ακομη και τα βασικα, που καποια παρτιδα τους ηταν μια οθονη ολο κιτρινο και που τα χαρακτηριστικα ουτε καν πλησιαζουν αυτα του sgs2 και παλι κανουμε τουμπεκι στον βωμο του μαρκετινγκ και τωρα ξαφνικα κατηγορουμε την samsung για την κινηταρα που εβγαλε?????

 

http://img560.imageshack.us/img560/3513/img034k.th.jpghttp://img827.imageshack.us/img827/7943/img036ws.th.jpghttp://img14.imageshack.us/img14/7964/img033t.th.jpg

 

Με βάζεις σε δύσκολη θέση, δε μου αρέσει καθόλου να προσπαθώ να εντοπίσω πρόβλημα σε κινητό άλλου χρήστη... Πάντως στις δικές σου φωτό (113x150 για όνομα) και με αρκετά ανεβασμένο το brightness κρίνοντας από το λευκό στο πάνω μέρος (το πρόβλημα παρατηρείται με χαμηλό brightness) αλλά και πάλι υπάρχει διαφορά στην αριστερή πλευρά της οθόνης, και φαίνεται ειδικά στην 3η φωτό.

Για τον προηγούμενο φίλο που έφερε σαν παράδειγμα το μαύρο της τηλεόρασης, αυτό έχει πάψει να υπάρχει από όταν βγήκαν οι LED... εδώ υποτίθεται ότι πληρώνεις Super AMOLED...

Ας μη συνεχίσουμε όμως την αντιπαράθεση, την άποψη μου είπα, και με ιδιαίτερη λύπη γιατί το κινητό το περίμενα πως και πως... Όποιος δεν έχει ή δεν βλέπει προβλήματα στο κινητό του είναι πραγματικά τυχερός και μπράβο του.

Edited by kostool13
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Πολλα "προβληματα" διαβασα στις τελευταιες 3 σελιδες... :)

Για τα ροζ και τα κιτρινα ευτυχως εγω δεν τα παρατηρησα... Για υπερθερμανση ναι ειδικα τις πρωτες μερες.. τωρα καπως ειναι καλυτερα! Ισως να λυθει με καπιο update.

Επισης το πηρα απο αγγλια αρα εχω το τελευταιο update.. Δεν ξερω αλλα δεν μου φαινεται και πολυ καλο το auto brightness και το εχω παρει στο manual.. μπορει να τρωει καπως περισσοτερη μπαταρια αλλα προτιμω να μην στραβωθω...

και κατι αλλο.. η google ειπε οτι τωρα το μαρκετ θα μπορoυν να γινονται downloads και απο καποιες αλλες χωρες τις οποιες εχει βγει και λιστα.. Ε λοιπον καποια apps ακομα δεν μπορουμε να τα βρουμε στο search tou market...τι παει λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Για τον προηγούμενο φίλο που έφερε σαν παράδειγμα το μαύρο της τηλεόρασης, αυτό έχει πάψει να υπάρχει από όταν βγήκαν οι LED... εδώ υποτίθεται ότι πληρώνεις Super AMOLED...

 

Φίλε ποιες LED πλάκα μου κάνεις; Και οι "LED" LCD είναι, απλά χρησιμοποιούν για οπίσθιο φωτισμό αντί για λάμπες, led... Η οθόνη του SGS2 είναι oled και συγκεκριμένα am-oled, καμία σχέση...

 

επίσης δεν είπα ποτέ ότι αυτό που βλέπεις στην τηλεόρασή έχει την ίδια αιτία με αυτό που βλέπεις στο κινητό σου... αυτό που λέω είναι ότι "τέλειο" panel και "τέλεια" τεχνολογία σε μαζική παραγωγή αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει... είναι λαχείο...

 

Γενικά ο σκοπός αυτού που είπα είναι να μη γινόμαστε υπερβολικοί.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Με βάζεις σε δύσκολη θέση, δε μου αρέσει καθόλου να προσπαθώ να εντοπίσω πρόβλημα σε κινητό άλλου χρήστη... Πάντως στις δικές σου φωτό (113x150 για όνομα) και με αρκετά ανεβασμένο το brightness κρίνοντας από το λευκό στο πάνω μέρος (το πρόβλημα παρατηρείται με χαμηλό brightness) αλλά και πάλι υπάρχει διαφορά στην αριστερή πλευρά της οθόνης, και φαίνεται ειδικά στην 3η φωτό.

Για τον προηγούμενο φίλο που έφερε σαν παράδειγμα το μαύρο της τηλεόρασης, αυτό έχει πάψει να υπάρχει από όταν βγήκαν οι LED... εδώ υποτίθεται ότι πληρώνεις Super AMOLED...

 

φιλε μου να εισαι σιγουρος πως δεν θα μου μαθεις εσυ που υπαρχει το προβλημα...η φωτεινοτητα ειναι στην χαμηλοτερη σταθμη και οι φωτογραφιες ειναι τραβηγμενες απο optimus 2x!απλα αν εχεις λιγο γνωση απο φωτογραφιες η τελευταια εχει σκια και οχι κιτριναδα γιατι τραβηχτηκε κατι μοιρες δεξια απο τις υπολοιπες...αλλα χαιρομαι που δεν θελεις να εντοπισεις προβληματα σε κινητο αλλου χρηστη αλλα απο την αλλη το κανεις προσπαθωντας να κατηγορησεις το μεγεθος,την φωτεινοτητα και την ποιοτητα των φωτογραφιων...μηπως ησουν και εδω οταν τις τραβαγα??????ή καλυτερα μηπως δεν ειναι δικες μου?και για να καταλαβεις την αγνοια σου αυτο ειναι το προβλημα:

 

http://img37.imageshack.us/img37/1650/problematiscreen.jpg

 

 

 

βλεπεις κατι παρομοιο σε εμενα?

Link to comment
Share on other sites

Με βάζεις σε δύσκολη θέση, δε μου αρέσει καθόλου να προσπαθώ να εντοπίσω πρόβλημα σε κινητό άλλου χρήστη... Πάντως στις δικές σου φωτό (113x150 για όνομα) και με αρκετά ανεβασμένο το brightness κρίνοντας από το λευκό στο πάνω μέρος (το πρόβλημα παρατηρείται με χαμηλό brightness) αλλά και πάλι υπάρχει διαφορά στην αριστερή πλευρά της οθόνης, και φαίνεται ειδικά στην 3η φωτό.

Για τον προηγούμενο φίλο που έφερε σαν παράδειγμα το μαύρο της τηλεόρασης, αυτό έχει πάψει να υπάρχει από όταν βγήκαν οι LED... εδώ υποτίθεται ότι πληρώνεις Super AMOLED...

Ας μη συνεχίσουμε όμως την αντιπαράθεση, την άποψη μου είπα, και με ιδιαίτερη λύπη γιατί το κινητό το περίμενα πως και πως...

 

photo

Σε σκοτεινό δωμάτιο(σχετικα) με τέρμα χαμηλό φωτισμό στο κινητό με κάμερα υψηλής ανάλυσης(lumix TZ7), μονο στο χρώμα γκρι!, στα 5 εκταστα επάνω απο το κινητό. Ναι σαν κάτι ναι φαίνεται αλλά κάτι που δεν το βλέπω όταν χρησιμοποιώ το κινητό αλλα και να το έβλεπα είναι τόσο ανεπαίσθητο!

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να εισαι σιγουρος πως δεν θα μου μαθεις εσυ που υπαρχει το προβλημα...η φωτεινοτητα ειναι στην χαμηλοτερη σταθμη και οι φωτογραφιες ειναι τραβηγμενες απο optimus 2x!απλα αν εχεις λιγο γνωση απο φωτογραφιες η τελευταια εχει σκια και οχι κιτριναδα γιατι τραβηχτηκε κατι μοιρες δεξια απο τις υπολοιπες...αλλα χαιρομαι που δεν θελεις να εντοπισεις προβληματα σε κινητο αλλου χρηστη αλλα απο την αλλη το κανεις προσπαθωντας να κατηγορησεις το μεγεθος,την φωτεινοτητα και την ποιοτητα των φωτογραφιων...μηπως ησουν και εδω οταν τις τραβαγα??????ή καλυτερα μηπως δεν ειναι δικες μου?και για να καταλαβεις την αγνοια σου αυτο ειναι το προβλημα:

 

http://img37.imageshack.us/img37/1650/problematiscreen.jpg

 

βλεπεις κατι παρομοιο σε εμενα?

 

Έχεις μεγάλο πρόβλημα φίλε και δεν έχει να κάνει με το κινητό... Προς τι η επιθετικότητα? Από μόνος σου πόσταρες screenshot προκαλώντας "για ψάξε για πρόβλημα στο δικό μου" και στη συνέχεια απαντάς "δε θα μου μάθεις εσύ"? Κράτα τες για την πάρτη σου τότε τις φωτό... Επίσης το πρόβλημα που εντόπισα μου λες εσύ ο ίδιος ότι οφείλεται σε σκιά, οι φωτογραφίες είναι τέτοιας ανάλυσης που χρειάζεται μεγεθυντικό φακό για να διακρίνει κανείς το οτιδήποτε, αλλά παράλληλα λες πως θέλω να κατηγορήσω εγώ την ποιότητα και το μέγεθος της φωτό? Τι να πω, παραλήρημα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...