Jump to content

[S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας


ackel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πάντως η δικιά μου η κάμερα και μετά το update εμφανίζει την έντονη ροζίλα στο κέντρο ....τι άλλο μπορούμε να κάνουμε..??

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος το κινητό του λόγω της κάμερας?Το καινούργιο που πήρε έχει τα ίδια χάλια όσον αφορά στη ροζίλα?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει αλλάξει κάποιος το κινητό του λόγω της κάμερας?Το καινούργιο που πήρε έχει τα ίδια χάλια όσον αφορά στη ροζίλα?

 

Είναι δύσκολο να βρεις συσκευή χωρίς τη ροζ βούλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολο να βρεις συσκευή χωρίς τη ροζ βούλα.

 

Aς ελπίσουμε οι φωστήρες της samsung (και όχι μόνο ;)) να βγάλουν κάποια νέα rom με αλλαγές που θα διορθώνουν το πρόβλημα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aς ελπίσουμε οι φωστήρες της samsung (και όχι μόνο ;)) να βγάλουν κάποια νέα rom με αλλαγές που θα διορθώνουν το πρόβλημα..

 

Δεν είναι τόσο απλό μιας και λόγο της διαφορετικότητας των φακών δεν μπορεί να βρεθεί κοινή λύση για όλους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι το τελευταίο camera firmware και πως μπορώ να δω εγώ ποιο έχω? :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

SCEF02 αν δε κανω λαθος μετα το update μεσω samsung apps..αυτο βγαζει σε μενα.
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Και πως μπορώ να δω ποιο είναι εγκατεστημένο?

 

πατας: *#*#34971539#*#* (Camera firmware - Πατάμε την 1η επιλογή Phone/CAM FW Ver Check)

TCe
Link to comment
Share on other sites

πατας: *#*#34971539#*#* (Camera firmware - Πατάμε την 1η επιλογή Phone/CAM FW Ver Check)

 

Εμένα το δικό μου λέει: Cam FW Ver : OMEF01

Από ότι βλέπω η νεότερη έκδοση που λέτε είναι άλλη και αναβάθμιση δε μου βγάζει..όσο για τη ροζίλα,μη το συζητήσω καλύτερα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μου λέει: Cam FW Ver : OMEF01

Από ότι βλέπω η νεότερη έκδοση που λέτε είναι άλλη και αναβάθμιση δε μου βγάζει..όσο για τη ροζίλα,μη το συζητήσω καλύτερα..

 

Αποσο ειδα κ σε αλλο galaxy μετα το update σε μενα εβγαζε το SCEF02 κ στο αλλο το OMEF01.Προσπαθω να καταλαβω τι παραλογο γινεται...ιδιες συσκευες αγορασμενες ιδια μερα,ιδιο μαγαζι κ μας παει σε διαφορετικα update.

Οσο για την ροζιλα μην αγχωνεσαι οποιοδηποτε firmware και να εχω δει σε καμερα ειναι σταθερα εκει σαν τον Παπαδακη στο πρωινο ενα πραγμα.Σταθερη αξια.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ TV LIVE ΚΑΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΟ ΣΑΜΣΟΥΝΑΚΙ ?

 

Απευθύνσου στο σχετικό με τα προγράμματα αυτά θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271921

 

Επίσης... μην γράφεις με κεφαλαία γιατί το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια επικοινωνησα τηλεφωνικως με το εξουσιοδοτημένο service της samsung στην Θεσ/νίκη , τους ανεφερα ότι εχω το προβλημα με την κιτρινίλα στην οθόνη και τους ρωτησα τι θα πρεπει να κάνω ,αν θα μου αλλαξουν την συσκευη την οποια αγορασα την 12/08/2011 από saturn και αν ειναι συνηθες προβλημα . Η απάντηση ηταν να το παω να το δουν από κοντα και να διαπιστωσουν το πρόβλημα και αν υπάρχει να μου αλλάξουν την οθόνη, όχι ολοκληρη την συσκευη. Είχε κανείς κάποια αναλογη εμπειρια αντικαταστασης της οθόνης ; Είναι το προβλημα θεμα hardware και ναι να παω να προχωρησω στην αλλαγη οθονης ή είναι τελικα θεμα software και να περιμένω καποια αναβαθμιση και να αποφυγω την εγχειριση που θα κανει καποιος τενικoς στην Ελλαδα πιθανον γρατζουνοντας και δημιουργοντας σημαδια και τριγμους στην ακριβή συσκευη μου;

Την βοήθεια σας.

 

 

υ.γ

Μπορω να αντεξω με την οθόνη σε αυτή την κατασταση μόνο αν γνωρίζω οτι είναι θεμα software και οχι hardware.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επικοινωνησα τηλεφωνικως με το εξουσιοδοτημένο service της samsung στην Θεσ/νίκη , τους ανεφερα ότι εχω το προβλημα με την κιτρινίλα στην οθόνη και τους ρωτησα τι θα πρεπει να κάνω ,αν θα μου αλλαξουν την συσκευη την οποια αγορασα την 12/08/2011 από saturn και αν ειναι συνηθες προβλημα . Η απάντηση ηταν να το παω να το δουν από κοντα και να διαπιστωσουν το πρόβλημα και αν υπάρχει να μου αλλάξουν την οθόνη, όχι ολοκληρη την συσκευη. Είχε κανείς κάποια αναλογη εμπειρια αντικαταστασης της οθόνης ; Είναι το προβλημα θεμα hardware και ναι να παω να προχωρησω στην αλλαγη οθονης ή είναι τελικα θεμα software και να περιμένω καποια αναβαθμιση και να αποφυγω την εγχειριση που θα κανει καποιος τενικoς στην Ελλαδα πιθανον γρατζουνοντας και δημιουργοντας σημαδια και τριγμους στην ακριβή συσκευη μου;

Την βοήθεια σας.

 

 

υ.γ

Μπορω να αντεξω με την οθόνη σε αυτή την κατασταση μόνο αν γνωρίζω οτι είναι θεμα software και οχι hardware.

 

Φιλε μπορει να αλλαξεις οθονη κ να πεσεις σε μια αλλη που εχει κ αυτην κιτρινιλα. Εχω κ εγω την κιτρινιλα αλλα με το που αλλαξα rom και εβαλα του Leomar η κιτρινιλα ηταν παρελθον. Επισης πολλοι στους XDA εχουν τα ιδια αποτελεσματα με εμενα.

Καποιες οθονες το εχουν σε μεγαλο βαθμο κ αλλες οχι σε τοσο μεγαλο. Τι να πω αν δεν το εχεις σε εντονο βαθμο μην το κανεις.

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επικοινωνησα τηλεφωνικως με το εξουσιοδοτημένο service της samsung στην Θεσ/νίκη , τους ανεφερα ότι εχω το προβλημα με την κιτρινίλα στην οθόνη και τους ρωτησα τι θα πρεπει να κάνω ,αν θα μου αλλαξουν την συσκευη την οποια αγορασα την 12/08/2011 από saturn και αν ειναι συνηθες προβλημα . Η απάντηση ηταν να το παω να το δουν από κοντα και να διαπιστωσουν το πρόβλημα και αν υπάρχει να μου αλλάξουν την οθόνη, όχι ολοκληρη την συσκευη. Είχε κανείς κάποια αναλογη εμπειρια αντικαταστασης της οθόνης ; Είναι το προβλημα θεμα hardware και ναι να παω να προχωρησω στην αλλαγη οθονης ή είναι τελικα θεμα software και να περιμένω καποια αναβαθμιση και να αποφυγω την εγχειριση που θα κανει καποιος τενικoς στην Ελλαδα πιθανον γρατζουνοντας και δημιουργοντας σημαδια και τριγμους στην ακριβή συσκευη μου;

Την βοήθεια σας.

 

 

υ.γ

Μπορω να αντεξω με την οθόνη σε αυτή την κατασταση μόνο αν γνωρίζω οτι είναι θεμα software και οχι hardware.

 

Με νεότερα ROM όπως σου είπε και ο φίλος πιο πάνω λύνεται/καλύπτεται το πρόβλημα

 

Γιατί δεν μου κάνει update τα καινουρια camera firmware updates ? Moυ γράφει ότι ήδη τα έχω εγκατεστημένα , ενώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί δεν μου κάνει update τα καινουρια camera firmware updates ? Moυ γράφει ότι ήδη τα έχω εγκατεστημένα , ενώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Είσαι με stock rom ή μήπως έχεις βάλει άλλη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με stock rom ή μήπως έχεις βάλει άλλη;

 

Ειμαι με την KG3 , που ειναι μεν stock, αλλα δεν ειναι επισημη.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εβλεπα βιντεακια στο youtube με προβληματα που εχουν με την οθονη του κινητου.....το κιτρινο η αληθεια ειναι οτι δεν πολυφαινεται,το ροζ ομως στην καμερα βγαζει ματια......τελικα εχει βρεθει καποια λυση γι αυτα τα 2 προβληματα??

την τεταρτη θα παραλαβω το δικο μου γαλαξια.σε περιπτωση που εχει καποιο απ αυτα τα προβληματα γινετε αντικατασταση του τηλεφωνου??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
την τεταρτη θα παραλαβω το δικο μου γαλαξια.σε περιπτωση που εχει καποιο απ αυτα τα προβληματα γινετε αντικατασταση του τηλεφωνου??

 

Και αντικατάσταση να ζητήσεις, μην είσαι σίγουρος ότι η επόμενη συσκευή δεν θα έχεις το εν λόγω θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...