Jump to content

[S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας


ackel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα παρελαβα το κινητο απο την Smartech και εγινε αντικατασταση οθονης επειδη σε γκρι φοντο και σε λευκο μου εβγαζε ενα σκουρο (μαυρο) κυκλο προς τα κατω και δεξια.Το κρατησαν μονο 2 μερες και το κινητο ειναι αγορασμενο απο Handtech...

 

Yellow tint αριστερα εχει η καινούρια οθόνη ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις αγόρασα το τηλέφωνο.

Το πρόβλημα της κιτρινίλας δεν το έχω (κάποιος με λυπήθηκε

γιατί είχα δύο Ν8 με την κόκκινη γραμμή) αλλά έχω το πρόβλημα

του ροζ σημαδιού στην κάμερα σε όλες τις συνθήκες. Βρέθηκε κάποια λύση γι' αυτό;

 

EDIT: Επειδή είναι έντονο το πρόβλημα με το ροζ σημάδι μπορώ να το πάω

πίσω στο Πλαίσιο και να ζητήσω αντικατάσταση;

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

Το Desire HD νομίζω πως έχει Gorilla Glass και το λέει και στο site....

 

http://www.corninggorillaglass.com/#products-with-gorilla

 

A, nice δεν το ήξερα, λάθος μου. Υπήρχαν αμφιβολίες όταν είχε πρωτοβγεί η συσκευή και είχα μείνει με την εντύπωση οτι δεν έχει. :)

 

Ολα τα hiend κινητα εχουν gorilla glass και δεν πιστευω οτι ειναι μουφα γιατι 7 μηνες με το sgs μου δεν εχω γρατζουνια

 

Στο δικό σου μπορεί να μην έχει, αλλά στο δικό μου και στου γαμπρού μου μέσα σε 1 εβδομάδα έγινε το μοιραίο. :p

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αντικατασταση στα Saturn Σταυρουπολης. Μια χαρα ολα γρηγορα, χωρις κανενα κολλημα και με απολυτη εξυπηρετικοτητα. Οφειλω να γραψω για το αψογο σερβις τους! Τωρα μολις το ανοιξα, ελπιζω να πανε ολα καλα και να μην εχει το παραμικρο αυτη η συσκευη.

 

 

EDIT: Ολα αψογα στην καινουρια συσκευη εκτος απο την ροζ βουλα αλλά ηταν αναμενομενη αυτη ετσι και αλλιως. :D

 

Μόλις αγόρασα το τηλέφωνο.

Το πρόβλημα της κιτρινίλας δεν το έχω (κάποιος με λυπήθηκε

γιατί είχα δύο Ν8 με την κόκκινη γραμμή) αλλά έχω το πρόβλημα

του ροζ σημαδιού στην κάμερα σε όλες τις συνθήκες. Βρέθηκε κάποια λύση γι' αυτό;

 

EDIT: Επειδή είναι έντονο το πρόβλημα με το ροζ σημάδι μπορώ να το πάω

πίσω στο Πλαίσιο και να ζητήσω αντικατάσταση;

 

Σε ολες τις συσκευες υπαρχει αυτο το θεμα. Πιθανοτατα ειναι software ζητημα οπότε αργα ή γρηγορα θα λυθει.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο saturn που δοκίμασα να χαράξω με κλειδί την οθόνη δεν τα κατάφερα.Έφερα όλη την ευθύνη επάνω μου βάβαια.
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω τα προβλήματα με τν οθόνη εξαφανίστηκαν...

Τουλάχιστον όσοι αγοράζουν τν συσκευή λένε οτι δεν έχουν κανένα πρόβλημα εκτός το ροζ τς κάμερας...

Να υποθέσω ότι περάσαν οι προβληματικές συσκευές?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο saturn που δοκίμασα να χαράξω με κλειδί την οθόνη δεν τα κατάφερα.Έφερα όλη την ευθύνη επάνω μου βάβαια.

 

κ εγώ το ίδιο !

Link to comment
Share on other sites

makis21 Αυτά γραφετε και σκέφτομαι να κάνω και 3 αλλαγή..μιας και είχα 2 στα 2 με κιτριναδα..Αλλα τωρα βαριέμαι ξανα τα ιδια κτλ..

 

Α, και για να σας δωσω κουραγιο, εκανα το update της Samsung για την καμερα και η ροζιλα σχεδον εξαφανιστηκε .Ενω το ειχα πολυ εντονο πριν. Μονο η κιτρινιλα μουμεινε τωρα..χαχα

Edited by konsniper
Link to comment
Share on other sites

makis21 Αυτά γραφετε και σκέφτομαι να κάνω και 3 αλλαγή..μιας και είχα 2 στα 2 με κιτριναδα..Αλλα τωρα βαριέμαι ξανα τα ιδια κτλ..

 

Α, και για να σας δωσω κουραγιο, εκανα το update της Samsung για την καμερα και η ροζιλα σχεδον εξαφανιστηκε .Ενω το ειχα πολυ εντονο πριν. Μονο η κιτρινιλα μουμεινε τωρα..χαχα

 

Το πρώτο που πήρα ήταν προβληματικό και το πήγα για αντικατάσταση...

Το δεύτερο που ήρθε είχε και αυτό πρόβλημα, το πήγα πίσω και πήρα τα χρήματα μου...

Τώρα περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί το πράγμα για να προχωρήσω και πάλι στην αγορά του.:D

Το τι θα κάνει ο καθένας είναι δική του απόφαση... όποιος πιστεύει ότι δεν τον ενοχλεί δεν υπάρχει λόγος να τρώγετε...

Απλά ας το χαρεί γιατί η άποψη μου είναι ότι το S II δεν έχει αντίπαλο.:cool:

Προσωπικά δεν με πειράζει η κάμερα, αυτό που θέλω να είναι τέλειο, είναι η οθοναρα του που δεν χορταίνεις να τν βλέπεις.

Επίσης η οθόνη είναι αυτό που έρχεσαι σε επαφή κάθε φορά που ανοίγεις το κινητό, γιατί να έχει ελάττωμα?:mad:

Όλα αυτά είναι η προσωπική μου άποψη..;)

Link to comment
Share on other sites

παιδες καντε κατι που θα σας πω και πειτε μου αν εχετε την ιδια συμπεριφορα με μενα.

 

1) Βαλτε ενα Live wallpaper με σκουρο φοντο (βαλτε το Μικροβια)

2) Μετα σε μια απο τις οθονες σας (επιλεξτε μια με 4-5 εικονιδια στην επιφανια) συρτε το συρταρι των ειδοποιησεων και παρατηρειστε αν καποια απο τα εικονιδια αφηνουν σκιες και ιχνη, που σιγα σιγα χανονται. Πειτε μου σας παρακαλω αν ειναι να το παω πισω το κινητο. Το εχω 10 μερες μονο.

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδες καντε κατι που θα σας πω και πειτε μου αν εχετε την ιδια συμπεριφορα με μενα.

 

1) Βαλτε ενα Live wallpaper με σκουρο φοντο (βαλτε το Μικροβια)

2) Μετα σε μια απο τις οθονες σας (επιλεξτε μια με 4-5 εικονιδια στην επιφανια) συρτε το συρταρι των ειδοποιησεων και παρατηρειστε αν καποια απο τα εικονιδια αφηνουν σκιες και ιχνη, που σιγα σιγα χανονται. Πειτε μου σας παρακαλω αν ειναι να το παω πισω το κινητο. Το εχω 10 μερες μονο.

 

οταν τραβας την επιφανεια ειδοποιησεων αφηνουν αχνες σκιες τα αποκατω εικονιδια!επιβεβαιωμενο απο 2 γαλαξιες....

Link to comment
Share on other sites

και στο ιντερνετ αν πατε σε μια σκουρη σελιδα (π.χ. σε αυτη τν γκρι που μπαινουμε για να τεσταρουμε τν οθονη) και γυρισετε οριζοντια και καθετα, τοτε η γραμμη αναζητησης αφηνει σκια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Να αναφερω ενημερωτικα οτι εχω κιεγω το γνωστο προβλημα κιτρινιλας (εχω κανει το τελευταιο update) αλλα δεν με ενοχλει αυτο εφοσον στις καθημερινες μου photos δεν φαινεται (μονο σε ασπρους τοιχους). Το προβλημα μου ειναι οτι οταν ανοιξω τη καμερα φαινεται στη πανω πλευρα της οθονης μια πολυ πολυ λεπτη γραμμη (παχος pixel για να καταλαβετε). Ευτυχως στις φωτογραφιες που τραβαω δεν αποτυπωνεται, αλλα δυστυχως αποτυπωνεται στα βιντεο... Επειδη δεν μπορω να ανεβασω video ανεβαζω μια photo απο το βιντεο που τραβηξα απο την οθονη του pc... Υπαρχει περιπτωση να ειναι προβλημα software ή προβλημα του φακου?(μαλλον αυτο) Θα εκτιμουσα καθε γνωμη γιατι πραγματικα ειμαι ετοιμος να βαλω τα κλαματα.. :(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα εκτιμουσα καθε γνωμη γιατι πραγματικα ειμαι ετοιμος να βαλω τα κλαματα.. :(

 

Δεν έχουμε να πούμε και πολλά... επίσκεψη στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Carve21 αν αυτή η γραμμή (που είναι δίπλα στην κουρτίνα ) εμφανίζεται συνέχεια χρειάζεται αλλαγή ή service και το δικό σου. 600 ευρώ έδωσες. Δικαίωμα σου είναι να στο αντικαταστήσουν ή να στο φτιάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Από τις οκτώ Ιουνίου στο service και ακόμη δεν το έχω.το αγόρασα από πλαίσιο.600 ευρώ.το κράτησα δέκα μέρες έχασα το doa γιατί στρουθοκαμηλιζα όπως και άλλοι.Στο service είναι δεκατρείς μέρες.δηλαδή το έχουν στην smartech περισσότερο καιρό. Από μένα μαμωτο

 

Γ@μ@τ@ φιλε κιεγω το DOA προσπαθβ να προλαβω αλλιως... :(

 

Carve21 αν αυτή η γραμμή (που είναι δίπλα στην κουρτίνα ) εμφανίζεται συνέχεια χρειάζεται αλλαγή ή service και το δικό σου. 600 ευρώ έδωσες. Δικαίωμα σου είναι να στο αντικαταστήσουν ή να στο φτιάξουν.

 

Αυτη ειναι. Εμφανιζεται παντα οταν ανοιγω τη καμερα, ομως στις αποθηκευμενες φωτος δεν φαινεται. Μονο στο video φαινεται τωρα το γιατι... Η μαλ...ια ειναι οτι το εχω rootarei το κινητο και τωρα ψαχνω για jig usb μεχρι τη πεμπτη για να μη χασω το DOA...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τα 1,2 μαυρα άσπρα καμμενα Pixel

1) Φαινονται σταθερα στο ιδιο σημειο και παντα, αναξαρτητα φοντο, εφαρμογη, παραθυρο? Δλδ στο φοντο, σε μια εφαρμογη, σε ενα παιχνιδι, στις ρυθμισεις, στους χαρτες οτι και να ανοιξουμε φαινεται το καμμενο pixel στο ιδιο σημειο παντα?

TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σχετικα με τα 1,2 μαυρα άσπρα καμμενα Pixel

1) Φαινονται σταθερα στο ιδιο σημειο και παντα, αναξαρτητα φοντο, εφαρμογη, παραθυρο? Δλδ στο φοντο, σε μια εφαρμογη, σε ενα παιχνιδι, στις ρυθμισεις, στους χαρτες οτι και να ανοιξουμε φαινεται το καμμενο pixel στο ιδιο σημειο παντα?

 

Είναι στο ίδιο σημείο πάντα και με συγκεκριμένο χρώμα (από αυτό ξεχωρίζεις τα καμμένα pixel από τα κολλημένα). Τα καμμένα είναι μαύρα. Τα άσπρα, κοκκινα, μπλε είναι κολλημένα. Στην ουσία το ίδιο πρόβλημα είναι μιας και τα κολλημένα από σπάνια ως ποτέ ξεκολλάνε. Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν, ανάλογα με το φόντο φαίνονται περισσότερο, λιγότερο ή καθόλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω ακουστε τι παθαινω (μπορει και να ειναι κατι τελειως αδιαφορο):

Μονο στο internet και σε καποιες (οχι ολες) ιστοσελιδες εχω κατω αριστερα ενα ασπρο Pixel. Γυριζω την οθονη οριζοντιως και το ασπρο αυτο pixel μετακινειται στην αλλη γωνια (παλι κατω αριστερα) και οσο περιστρεφω το κινητο το pixel γυριζει και αυτο κατω αριστερα. Αυτο τι ειναι? Καμμενο μπορει? και πως αλλαζει η θεση του αν ειναι καμμενο-κολλημενο? ή μηπως ειναι κατι αλλο?

TCe
Link to comment
Share on other sites

ΔΕν ειναι τιποτα..dont worry...Ολα τοχουν..Και εγω στην αρχη τρομαξα, μετα καταλαβα..Οπως ανοιγει η σελιδα παντα θα ειναι αριστερη γωνια.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα το πηρα.Και εεεεεκπληξη γραφουν επαναπρογραμματισμος.....???????????? δηλαδη τα χαιβανια τι εκαναν?hard reset?και το ροζ στην καμερα παραμενει.Τα υπολοιπα θα τα ελεγξω αργοτερα.εαν εχει προβλημα τοτε καταγγελια σε αρμοδιους φορεις.Ρε ουστ που μας δουλευετε!!!!!!!!!!!:mad::mad:

 

Τη ροζ βουλα την εχουμε ολοι, δεν ειναι κατι καινουριο. Για τα υπολοιπα, καλη επιτυχια. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα κι εγώ το Galaxy SII προχτές και δυστυχώς διάβασα για τα προβλήματά του μόλις σήμερα. Έχω κι εγώ την κίτρινη ρίγα στην οθόνη αριστερά όταν βάζω γκρι φόντο αλλά και τη ροζ κηλίδα στη μέση της οθόνης όταν ανοίγω τη φωτογραφική μηχανή. Όσοι έχετε κάνει ενέργειες για αλλαγή ή service πιστεύετε ότι θα βγάλω άκρη αν το κηνυγήσω ή να μην ασχοληθώ καν; Ευχαριστώ.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι σημερα το αγορασα, ελεγξα στη σελιδα που δινατε πιο πισω για την κιτρινιλα αλλα δεν μπορεσα να διακρινω κατι. η ροζ βουλα υπαρχει αλλα οπως εχω διαπιστωσει υπο τις συγκεκριμενες συνθηκες που εμφανιζεται δεν υπαρχει κινητο που να μην την εχει λιγοτερο ή περισσοτερο. η καμερα βγαζει φωτογραφιαρες εγω δεν προκειται να τραβαω ασπρους τοιχους το απογευματακι σε εσωτερικο χωρο με κλειστα τα φωτα και χωρις φλας...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...