Jump to content

[S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας


ackel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαξα και εγώ το δικό μου σήμερα.Στην αρχη λίγο προβληματίστηκα γιατί το αυτοκόλητο που το σφραγίζει ήταν εις τριπλούν. 2 φορές έμοιαζε κομμένο και την τρίτη ήταν οκ. Το ανοιξα μεσα ήταν όλα σφραγισμένα χωρίς να έχουν κάποιες δαχτυλιές κτλ..Τωρα τι να πω...Ο θεος και η ψυχή τους..(της samsung)

Στο θέμα μας...Το κινητό έχει την κιτρινίλα και τη ροζ καμερα.Το πρώτο θέλει πολύ προσοχή γιαν ατο δεις αρα οκ, το δευτερο ελπίζω σε λύση. Αλλά δεν έχει τα άλλα της οθόνης. Τελικά η προηγουμενη οθόνη είχε πολλά θεματα.Σε προηγούμενο μου ποστ σας ειχα ρωτησει αν βλέπετε καποια νερακια-καθετες γραμμες, στο γκρι φοντο.Νομιζα οτι είναι της αμολεντ αν την κοιταξεις προσεχτικα.. Η καινουρια ομως δεν έχει νερακια μεσα κτλ.Αρα είχα και άλλο θεμα που δεν ηξερα!!! ΕΥτυχως η νεα ειναι πιο καλή με την πρώτη ματια. ΝΑ δω και τα υπόλοιπα θεματα κ βλεπω(ακουστικά που λέτε κάποιοι κτλ). Αντε να δούμε..να πανε ολα καλα.!

 

Ήμαρτον όλοι με τα ακουστικά ΔΕΝ έχουν πρόβλημα απλά πρέπει να γίνουν κάποιες ρυθμίσεις για να δυναμώσουν και να ακούγονται καλύτερα κ απ το SGS. Και εμένα η συσκευή μου ήταν χάλια στο θέμα του ήχου και τώρα είναι καλύτερα απο ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν είσαι κάτοχος της συσκευής ή υποψήφιος κάτοχος. Αν ισχύει το πρώτο πάντως δεν υπάρχει λόγος να ψάχνεις για το πρόβλημα από τη στιγμή που δεν το βλέπεις εξαρχής.

 

Δεν το έχω πάρει ακόμα, περιμένω την επιδότηση μου που είναι για την επόμενη εβδομάδα. Το δαχτυλίδι σε ποιό σημείο της οθόνης εμφανίζεται περιπου με βάση την ώρα;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πάρει ακόμα, περιμένω την επιδότηση μου που είναι για την επόμενη εβδομάδα. Το δαχτυλίδι σε ποιό σημείο της οθόνης εμφανίζεται περιπου με βάση την ώρα;

 

οι περισσοτεροι μιλανε για πανω δεξια αλλα φιλε μου παρτο πρωτα και βλεπεις....ακου την συμβουλη του athanaso77 οτι αν κατι δεν σε ενοχλει και δεν το βλεπεις ουσιαστικα δεν αποτελει προβλημα!!!ποσο μαλλον αν δεν το εχεις παρει ακομη το κινητο...και δεν ξερεις καν αν θα το εχεις!

Link to comment
Share on other sites

οι περισσοτεροι μιλανε για πανω δεξια αλλα φιλε μου παρτο πρωτα και βλεπεις....ακου την συμβουλη του athanaso77 οτι αν κατι δεν σε ενοχλει και δεν το βλεπεις ουσιαστικα δεν αποτελει προβλημα!!!ποσο μαλλον αν δεν το εχεις παρει ακομη το κινητο...και δεν ξερεις καν αν θα το εχεις!

 

Έχω σκοπό να το ανοίξω μπροστά στο πωλητή, να βάλω και τη μπαταρία και αν έχει πρόβλημα να το αλλάξω επιτόπου. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αλλά θα το προσπαθήσω.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω σκοπό να το ανοίξω μπροστά στο πωλητή, να βάλω και τη μπαταρία και αν έχει πρόβλημα να το αλλάξω επιτόπου. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αλλά θα το προσπαθήσω.

ποιος πωλητης περιμενεις να το δεχτει αυτο???απλα αν εχει προβληματα και θεματα θα ακολουθησεις την νομιμη διαδικασια DOA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενω αρχικα ελεγα οτι το προβλημα της οθονης θα το παρακαμψω, το ματι πεφτει συνεχεια εκει οπότε αποφασισα να παω για αλλαγη. Η διαδικασια ειναι η γνωστη? Απλως θα παω πισω στα Saturn ο,τι περιελαμβανε η συσκευασια και θα παραλαβω το καινουριο? Θα γινει καποιος ελεγχος απο μερους τους για του λογου το αληθες? Τη νεα συσκευη τη δινουν αμεσως? Τοσα χρονια πρωτη φορα θα προχωρησω σε αντικατασταση οπότε ειμαι εντελως απειρος.
Link to comment
Share on other sites

Θα πας με το κουτί και με όλα τα εξαρτήματα και θα σου δώσουν άλλο αν το πήρες μέχρι πριν 14 μέρες,δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.Άντε και καλή μας τύχη
Link to comment
Share on other sites

Θα πας με το κουτί και με όλα τα εξαρτήματα και θα σου δώσουν άλλο αν το πήρες μέχρι πριν 14 μέρες,δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.Άντε και καλή μας τύχη

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Ελπιζω να μην εχει προβληματα η επομενη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην ανοίγω άλλο θέμα να ρωτήσω,η οθόνη θα χρειαστεί screen protector ή είναι τύπου iphone 4 που δεν γραντζουνίζεται?
Link to comment
Share on other sites

Για καλό και για κακό βάλε ένα,έγω πάντα βάζω σε όλα τα touch screen gadgets,ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να συμβεί
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να τραβήξει ένας video τον εαυτό του και να το βάλει μετά να το δεί.

Παρατήρησα οτι απ τα 15-20 seconds και μετά, καθώς το έβλεπα νόμιζα πως παρακολουθούσα μεξικάνικη σειρά που πρώτα μίλαγε κάποιος και μετά έδειχνε το στόμα του να κουνίεται :P

Ελπίζω να καταλάβετε τι θέλω να πώ !

 

edit: έιχα βάλει το XWKF1 απ το πρωί, δοκίμασα άλλη μία τώρα KF1 πάλι και έκανε τα ίδια.

Με το που γύρισα σε ke7 (συγκεκριμένα την Lite'ning) έφτιαξε..

Περίεργα πράγματα..

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά για να μην ανοίγω άλλο θέμα να ρωτήσω,η οθόνη θα χρειαστεί screen protector ή είναι τύπου iphone 4 που δεν γραντζουνίζεται?

 

Όλες οι συσκευές χρειάζονται screen protector. Αλλιώς αργά ή γρήγορα θα τα δεις τα σημαδάκια στην οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι συσκευές χρειάζονται screen protector. Αλλιώς αργά ή γρήγορα θα τα δεις τα σημαδάκια στην οθόνη.

 

Με φυσιολογική χρήση (δηλαδή σε τσέπη χωρίς άλλα αντικείμενα μαζί) οφείλει να μην χρειάζεται screen protector. Έχουν περάσει από τα χέρια μου για περίπου 1 χρόνο έκαστο τα lg arena, iphone 3gs, samsung wave. Και στα 3 μόλις καθαρίσεις την οθόνη με ένα πανάκι δε φαίνεται το παραμικρό και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ screen protector, ούτε είμαι απίστευτα προσεκτικός. Τώρα για το sgs2 διαβάζω για μικροσημαδάκια μετά από κάποιες ημέρες χρήσης. Ας μην προσπαθούμε να μετατρέψουμε την ελαττωματική κατασκευή κάποιων συσκευών σε λάθος των χρηστών, ούτε κάτι που θα έπρεπε να είναι προαιρετικό σε κανόνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως και εσύ έτσι και εγώ θέτω την προσωπική μου εμπειρία στο θέμα. Από εκεί και πέρα ο κόσμος διαβάζει και κάνει ότι καταλαβαίνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε screen protector φίλτατοι, το gorilla glass είναι απάτη και προσωπικά μόνο τα χειρότερα μπορώ να πω. Ήδη από την τρίτη μέρα παρατήρησα εμφανέστατη γρατζουνιά στην οθόνη. Με αντίστοιχη μεταχείριση το παλιό μου DesireHD χωρίς gorilla glass δεν είχε ίχνος γρατζουνιάς πάνω του τόσους μήνες. Έλεος. Scratch resistant my @$$.
HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

εγω απο την αλλη με προσεκτικη μεταχειριση εδω και 3 βδομαδες δεν εχω την παραμικρη γραντζουνια στο κινητο...του εχω μια θηκη και δεν του εχω φορεσει ποτε screen protector!!!αλλα εχω φροντισει να μην μπαινει ποτε σε τσεπη ή οπου αλλου με κλειδια και κερματα μαζι και γενικα φροντιζω η οθονη του να μην ερχετε σε επαφη με αντικειμενα που μπορουν να την γδαρουν...
Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε screen protector φίλτατοι, το gorilla glass είναι απάτη και προσωπικά μόνο τα χειρότερα μπορώ να πω. Ήδη από την τρίτη μέρα παρατήρησα εμφανέστατη γρατζουνιά στην οθόνη. Με αντίστοιχη μεταχείριση το παλιό μου DesireHD χωρίς gorilla glass δεν είχε ίχνος γρατζουνιάς πάνω του τόσους μήνες. Έλεος. Scratch resistant my @$$.

 

Το Desire HD νομίζω πως έχει Gorilla Glass και το λέει και στο site....

 

http://www.corninggorillaglass.com/#products-with-gorilla

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα hiend κινητα εχουν gorilla glass και δεν πιστευω οτι ειναι μουφα γιατι 7 μηνες με το sgs μου δεν εχω γρατζουνια

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να παίζει ρόλο το μικρό πάχος του γυαλιού λόγω του ότι είναι τόσο λεπτή και η συσκευή? Ίσως ακόμα και το gorilla glass να χρειάζεται ένα ελάχιστο πάχος ώστε να είναι πραγματικά scratch proof...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει περίπτωση να παίζει ρόλο το μικρό πάχος του γυαλιού λόγω του ότι είναι τόσο λεπτή και η συσκευή? Ίσως ακόμα και το gorilla glass να χρειάζεται ένα ελάχιστο πάχος ώστε να είναι πραγματικά scratch proof...

 

Τι εννοείς; Αφού η συσκευή έχει GorillaGlass. Ρίξε μια ματιά στο παραπάνω link.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θελει να πει οτι το gorilla glass αποδιδει 100% οταν υπαρχει ενα ελαχιστο παχος αν και προσωπικα δεν το πολυπιστευω
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το κινητο απο την Smartech και εγινε αντικατασταση οθονης επειδη σε γκρι φοντο και σε λευκο μου εβγαζε ενα σκουρο (μαυρο) κυκλο προς τα κατω και δεξια.Το κρατησαν μονο 2 μερες και το κινητο ειναι αγορασμενο απο Handtech...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θελει να πει οτι το gorilla glass αποδιδει 100% οταν υπαρχει ενα ελαχιστο παχος αν και προσωπικα δεν το πολυπιστευω

 

Αυτό εννοώ. Το ξέρω ότι είναι απίθανο, αλλά δε μπορώ να βρω άλλη εξήγηση. Υποτίθεται στo gorilla glass θέλει προσπάθεια για να το γρατσουνίσεις...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...