Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά γιατί με τον μαμά browser δεν κατεβαίνει κανένα αρχείο? Πάντα μου γράφει στις ειδοποιήσεις "επιτυχής λήψη" αλλά δεν υπάρχει τίποτα πουθενά.:ninja:

Και αναγκάζομαι να κάνω αντιγραφή-επικόλληση τα link σε Opera ή Dolphin για να τα κατεβάσω.

 

Έχω την Criskelo v15 τώρα αλλά όποια και να δοκίμασα τα ίδια..

Υπάρχει καμιά ρύθμιση που δεν την έχω δει?:worry:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Βρε παιδιά γιατί με τον μαμά browser δεν κατεβαίνει κανένα αρχείο? Πάντα μου γράφει στις ειδοποιήσεις "επιτυχής λήψη" αλλά δεν υπάρχει τίποτα πουθενά.:ninja:

Και αναγκάζομαι να κάνω αντιγραφή-επικόλληση τα link σε Opera ή Dolphin για να τα κατεβάσω.

 

Έχω την Criskelo v15 τώρα αλλά όποια και να δοκίμασα τα ίδια..

Υπάρχει καμιά ρύθμιση που δεν την έχω δει?:worry:

 

Δηλαδή ο φάκελος /sdcard/download είναι άδειος;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί με τον μαμά browser δεν κατεβαίνει κανένα αρχείο? Πάντα μου γράφει στις ειδοποιήσεις "επιτυχής λήψη" αλλά δεν υπάρχει τίποτα πουθενά.:ninja:

Και αναγκάζομαι να κάνω αντιγραφή-επικόλληση τα link σε Opera ή Dolphin για να τα κατεβάσω.

 

Έχω την Criskelo v15 τώρα αλλά όποια και να δοκίμασα τα ίδια..

Υπάρχει καμιά ρύθμιση που δεν την έχω δει?:worry:

 

στα εχει στις «Ληψεις».. Το εχει σαν εφαρμογη στο μενου των εφαρμογων..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οι φιλοι που τους κραταει 4 μερες η μπαταρια,ποσες ωρες εχει δουλεψει η οθονη τους σε αυτες τις 4 μερες συνολικα;

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο φάκελος /sdcard/download είναι άδειος;

Σωστά..

 

στα εχει στις «Ληψεις».. Το εχει σαν εφαρμογη στο μενου των εφαρμογων..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Γράφει την ονομασία του αρχείου που κατέβασα αλλά όταν και από εκεί πατάω πάνω του γράφει ότι το αρχείο δεν υπάρχει..

 

Edit: και για να γίνω πιο συγκεκριμένος, αν κατεβάσω κάτι που είναι 100mb θα μου βγάλει ειδοποίηση ότι ολοκληρώθηκε σε ενα δευτερόλεπτο, κάτι που είναι αδύνατον..

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο... δοκίμασε και με αυτό εγκατεστημένο.

 

thanks, θα το δοκιμάσω το απόγευμα γιατί έχω ξεμείνει από δωρεάν mobile data.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν επισκεφθεί το service μετά την επαναφορά της stock rom και τη χρήση του usb jig δεν είχαν πρόβλημα με την εγγύηση.

 

 

 

Ευχαριστω πολυ. Εγω εκανα τη βλακεια και οταν ξαναβαλω το Jig να σβησω θα ειναι η δευτερη φορα, μιας και την πρωτη ηθελα να δοκιμασω να δω αν λειτουργει καλα το JIG μου... Τελος παντων, ελπιζω να μην εχω προβλημα

 

Ξερει κανενας ποσο καιρο κανει η Samsung να επισκευασει κινητα; Το εχω μολις 20 μερες, δε θελω να το αποχοριστω ακομα :( :( :( . Απο τη μια με ενοχλουν τα 10 pixels, απο την αλλη δε θελω να τους το παω και να μεινω χωρις κινητο κανα μηνα. Παιζει αραγε αντικατασταση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Εδωσα το κινητο στον κουμπαρο μου και, ενω το ειχα rooted με Leomar 2.6, εκεινος πηγε και του εκανε επαναφορα εργοστ. ρυθμισεων με αποτελεσμα να μην ξεκινησει το κινητο ξανα (κολλαει στο λογοτυπο του S).

 

Δοκιμασε να το φερει σε download mode και να φλασαρει απο Odin παλι τη Rom αλλα του επανεκινει συνεχως.

 

Καμια ιδεα?

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκιμασε να το φερει σε download mode και να φλασαρει απο Odin παλι τη Rom αλλα του επανεκινει συνεχως.

 

Μπες στη recovery και κάνε wipe all / factory reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθησα να κανω root και εχω ενα προβλημα!Εκανα κανονικα οοοολα τα βηματα μεχρι που βαζουμε στον odin kαι τη θεση pda τον kernel!Kαι ενω πρεπει να μου κανει επανεκκινηση αφου τελειωσει η διαδικασια και γραφει pass ξεκιναει να μου κανει επανεκκινηση και κολλαει στα γραμματα SAMSUNG GALAXY S2 oταν ανοιγει το κινητο με τη μονη διαφορα οτι εχει ενα κιτρινο θαυμαστικο!Το θεμα ειναι οτι δεν μου ανοιγει η συσκευη να προχωρησω!!Τι να κανω???????

 

Προσπαθησα αφου το εβαλα σε download mode να κανω την ιδια διαδικασια αλλα με τον original kernel αλλα ενω παλι μολις τελειωσε εγραψε οτι ολα πηγαν μια χαρα εκανε reboot και κολλησε παλι στην αρχικη εικονα της SAMSUNG με το θαυμαστικο να ειναι παλι εκει...Τι να κανω ρε παιδες?!?Δεν μου ανοιγει η συσκευη και δεν εχω καν τηλεφωνο?! :(

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθησα να κανω root και εχω ενα προβλημα!Εκανα κανονικα οοοολα τα βηματα μεχρι που βαζουμε στον odin kαι τη θεση pda τον kernel!Kαι ενω πρεπει να μου κανει επανεκκινηση αφου τελειωσει η διαδικασια και γραφει pass ξεκιναει να μου κανει επανεκκινηση και κολλαει στα γραμματα SAMSUNG GALAXY S2 oταν ανοιγει το κινητο με τη μονη διαφορα οτι εχει ενα κιτρινο θαυμαστικο!Το θεμα ειναι οτι δεν μου ανοιγει η συσκευη να προχωρησω!!Τι να κανω???????

 

Προσπαθησα αφου το εβαλα σε download mode να κανω την ιδια διαδικασια αλλα με τον original kernel αλλα ενω παλι μολις τελειωσε εγραψε οτι ολα πηγαν μια χαρα εκανε reboot και κολλησε παλι στην αρχικη εικονα της SAMSUNG με το θαυμαστικο να ειναι παλι εκει...Τι να κανω ρε παιδες?!?Δεν μου ανοιγει η συσκευη και δεν εχω καν τηλεφωνο?! :(

 

Αν είχε γίνει σωστά το δεύτερο flash θα έπρεπε να έχει εξαφανιστεί το θαυμαστικό..Ξανακάντο και κάνε και wipe data, factory reset απο recovery...Θα σου επανέλθει σε εργοστασιακή μορφή αλλά τουλάχιστον θα έχεις κινητό...:p

Link to comment
Share on other sites

Πως τα κανω ολα αυτα που μου ειπες γιατι ειμαι ασχετος??????Ας πουμε προσπαθω να περασω την original kernel αλλα και παλι μου βγαζει το θαυμαστικο και μου κολλαει!!!Και μαλιστα πλεον στο download mode μου γραφει οτι εχω κατεβασει 4 kernel!!Και οτι η current binary ειναι custom αν και προσπαθησα να περασω την original!

Πως δηλαδη το βαζω σε recovery mode για να μπορεσω να το ανοιξω???Αααααν ανοιξει εστω και ετσι!!Γιατι αυτο ειναι το προβλημα μου!!Δεν μου ανοιγει το τηλεφωνο καν για να μπω!

Edited by georgioskio
Link to comment
Share on other sites

Πως τα κανω ολα αυτα που μου ειπες γιατι ειμαι ασχετος??????Ας πουμε προσπαθω να περασω την original kernel αλλα και παλι μου βγαζει το θαυμαστικο και μου κολλαει!!!Και μαλιστα πλεον στο download mode μου γραφει οτι εχω κατεβασει 4 kernel!!Και οτι η current binary ειναι custom αν και προσπαθησα να περασω την original!

 

Ναι λογικό να σου γράφει 4 φορές γιάτι τόσες έκανες flash...Αυτός ο μετρητής ανεβαίνει όσες φορές φλασάρεις...

Κλείσε το κινητό, πάτα volume up + home button + power button, μέχρι να σου βγάλει την οθόνη που γράφει GT-I9100 και για 1 δευτερόλεπτο ακόμα. Μετά από recovery(οθόνη με πορτοκαλί γράμματα) επέλεξε wipe data/factory reset , wipe cache...

(Είσαι σίγουρος οτι επιλέγεις σωστό kernel και την πρώτη φορά, αλλά και τώρα..? Ελπίζω να επιλέγεις σωστό γιατί αλλιώς δε θα μπουτάρει ποτέ...Σιγουρέψου οτι έχεις διαλέξει τον σωστό...πχ τον αντίστοιχο για KF3 αν έχεις αυτή την έκδοση..)

Link to comment
Share on other sites

To θεικο ειναι οτι δεν μου μπαινει σε recovery mode!!!Παταω volume up+home button+power button μου εμφανιζει το σημα της SAMSUNG με το θαυμαστικο παντα και μετα απο ενα δευτερολεπτο αν το αφησω κλεινει απλα χωρις να ανοιξει κατι...ή αν το κρατησω πατημενο πολυ ωρα κλεινει και ανοιγει παλι δειχνοντας μου παλι το σημα και το θαυμαστικο!!

Kernel ημουνα στην KF3 οπως ειχα δει στις πληροφοριες τις συσκευης και αυτην κατεβασα και σε insecure για να κανω root και σε original για να βγαλω μετα το θαυμαστικο!Μονο που με το που περασα την insecure δεν μου ανοιγει συσκευη και ας προσπαθησα μετα να περασω με τον ιδιο τροπο την original!Μονο σε download mode μπαινει!!Τιποτε αλλο δεν γινεται να κανω!

Καμια αλλη λυση δεν εχουμε ε???Γιατι πεφτει και Σαββατοκυριακο και με βλεπω χωρις κινητο!

Και κατι ακομα που ισως βοηθησει!Τα αρχεια του kernel τα περναω οπως ειναι zipariσμενα εε???Γιατι αλλιως δεν μου τα βρισκει οταν τα ψαχνω απο pda!

Edited by georgioskio
Link to comment
Share on other sites

To θεικο ειναι οτι δεν μου μπαινει σε recovery mode!!!Παταω volume up+home button+power button μου εμφανιζει το σημα της SAMSUNG με το θαυμαστικο παντα και μετα απο ενα δευτερολεπτο αν το αφησω κλεινει απλα χωρις να ανοιξει κατι...ή αν το κρατησω πατημενο πολυ ωρα κλεινει και ανοιγει παλι δειχνοντας μου παλι το σημα και το θαυμαστικο!!

Kernel ημουνα στην KF3 οπως ειχα δει στις πληροφοριες τις συσκευης και αυτην κατεβασα και σε insecure για να κανω root και σε original για να βγαλω μετα το θαυμαστικο!Μονο που με το που περασα την insecure δεν μου ανοιγει συσκευη και ας προσπαθησα μετα να περασω με τον ιδιο τροπο την original!Μονο σε download mode μπαινει!!Τιποτε αλλο δεν γινεται να κανω!

Καμια αλλη λυση δεν εχουμε ε???Γιατι πεφτει και Σαββατοκυριακο και με βλεπω χωρις κινητο!

Και κατι ακομα που ισως βοηθησει!Τα αρχεια του kernel τα περναω οπως ειναι zipariσμενα εε???Γιατι αλλιως δεν μου τα βρισκει οταν τα ψαχνω απο pda!

 

Αν έχεις KF3 τότε πήγαινε εδώ: http://www.multiupload.com/27Q9LQEB94. Άνοιξε το αρχείο exe και ξεζίπαρε κάπου τον tar αρχείο. Αυτός είναι ο kernel που πρέπει να βάλεις στο odin σαν pda. Το password για το αρχικό ξεζιπάρισμα είναι intratech@XDA.

Επίσης μην έχεις ανοιχτό kies την ώρα που φλασάρεις τον kernel

 

Αν για οποιοδήποτε λόγο δε σου πιάσει ούτε αυτό τότε πήγαινε εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309593

και ακολούθα προσεκτικά τις οδηγίες...

Edited by giannisr
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και με τον δικο σου kernel παλι τα ιδια...Μου κολλαει στην αρχικη εικονα μετα το reboot...:(

Eχω απογοητευτει τελειως!Μηπως παιζει ρολο το οτι ειναι απο Γερμανια?!Δεν ξερω τι να πω...Και ο τυπος του kernel δεν ειναι αυτος που φαινεται στις ρυθμισεις κατω κατω που λεει gingerbread και μετα ενα κωδικο!?Πραγματικα δν μπορω να καταλαβω ενω τα κανω οοοοολα σωστα τι φταιει!

Ποια firmware να ειλεξω??Αν βαλω την 2η που δινει απο κατω στο 2ο ποστ εχω προβλημα η μια χαρα ειναι?Θα γινει δουλεια με αυτο?!Γιατι τωρα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως προσπαθω να πετυχω!

Edited by georgioskio
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και με τον δικο σου kernel παλι τα ιδια...Μου κολλαει στην αρχικη εικονα μετα το reboot...:(

Eχω απογοητευτει τελειως!Μηπως παιζει ρολο το οτι ειναι απο Γερμανια?!Δεν ξερω τι να πω...Και ο τυπος του kernel δεν ειναι αυτος που φαινεται στις ρυθμισεις κατω κατω που λεει gingerbread και μετα ενα κωδικο!?Πραγματικα δν μπορω να καταλαβω ενω τα κανω οοοοολα σωστα τι φταιει!

 

Ακολούθησε τη διαδικασία πιο πάνω που σου δίνω στο link στο προηγούμενο post και αποκλείεται να μην μπουτάρει...

Link to comment
Share on other sites

Σε εχω πρηξει!!Αλλα αν βαλω την 2η firmware απο το 2ο post στη σελιδα που μου εδωσες υπαρχει προβλημα η θα δουλεψει οπως και να χει?

Και κατι ακομα...Αυτη η firmware που σου ειπα πριν την αποσυμπιεσα και ειναι ενα αρχειο μεσα σαν zip...Αυτο το βαζω στο pda μονο?!

 

Λοιπον τα εκανα ολα με το firmware και μερικα δευτερα αφου το ετρεξε στο odin μου πεταξε fail!!Δεν μου το περναει τη γκαντεμια μου μεσα ουτε το firmware!Eκτος και αν περασα λαθος firmware!

Edited by georgioskio
Link to comment
Share on other sites

Σε εχω πρηξει!!Αλλα αν βαλω την 2η firmware απο το 2ο post στη σελιδα που μου εδωσες υπαρχει προβλημα η θα δουλεψει οπως και να χει?

Και κατι ακομα...Αυτη η firmware που σου ειπα πριν την αποσυμπιεσα και ειναι ενα αρχειο μεσα σαν zip...Αυτο το βαζω στο pda μονο?!

 

'Οχι μια χαρά είσαι και με αυτήν. Έχουν βγεί και πιο καινούργιες απ αυτή αλλά βάλε KF3 τώρα να ανοίξει το κινητό και αφού διαβάσεις και ενημερωθείς βάζεις οτι άλλο θές...

Link to comment
Share on other sites

Μου πεταξε fail ενω τα εκανα ολα οπως λενε οι οδηγιες!Στο odin με το που πατησα start μετα απο λιγο μου εβγαλε fail! :(

Kαι σαν να μην εφτανε αυτο τωρα τα επαιξε τελειως!!!Μου βγαζει ενα εικονιδιο μονο του υπολογιστη με ενα κομπιουτερ και στη μεση ενα θαυμαστικο πορτοκαλι!!Δεν μου βγαζει καν το σημα της Samsung ουτε μπαινει σε download mode οπως πριν!

Λαθος μπαινει σε dowload mode απλα με το που ξεκιναει να περναει τη firmware γραφει πανω boot και στα καπακια κοκκινιζει και γραφει fail!

 

Τελικα μονο εγω ειμαι μου φαινεται παντα ο γκαντεμης...Τωρα οταν παταω να ανοιξει μου βγαζει ενα κινητο και ενα pc και στη μεση ενα θαυμαστικο πορτοκαλι...Δεν ανταποκρινεται καθολου παρα μονο μπαινει σε dowload mode!Μηπως εχουμε καμια αλλη ιδεα??Γιατι στη Samsung απο Δευτερα και θα το κρατησουν και 2 μερες μου ειπαν!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

οι φιλοι που τους κραταει 4 μερες η μπαταρια,ποσες ωρες εχει δουλεψει η οθονη τους σε αυτες τις 4 μερες συνολικα;

 

sent from the king galaxy s2

 

3 μερες μου κρατάει με 3.5-4 ωρες σε κλησεις και κανα 3 ωρο ιντερνετ με wifi...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τι γινετε ρε παιδια με τον speedmod εχει βγαλει 5 νεους κερνελ μεσα σε μια ημερα!!!!!

 

Τον εβαλα χθες αλλα το κινητο δεν επεφτε σε deep sleep με αποτελεσμα το βραδυ να μου φαει 50% της μπαταριας.. Τον αλλαξα με ninphetamine και βρηκα την υγεια μου

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...