Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιζει τιποτα αλλο να του κανω μπας και μου βγαλει τη μερα? (08:00-24:00) γιατι τωρα ειμαι στο οριο χωρις να κανω και πολλα ...αυτες οι 2300 μπαταριες που βλεπω στο ebay λετε να ειναι μουφα?

 

Ναι. Να το φορτίζεις στην δουλειά, στο σπίτι και στο αυτοκίνητο. Επίσης οι εφαρμογές που σου δείχνουν ποια εφαρμογή καταναλώνει τι, είναι πολύ ενεργοβόρες. Τέλος αν χρησιμοποιείς task killer για να σκοτώνει συνέχεια εφαρμογές δεν είναι καλό (αν και φαντάζομαι δεν το κάνεις).

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραία βάλαμε την Cognition S2 να δούμε πως θα πάει......

Μερικές απορίες τώρα:

Στην stock rom είχα ένα ημερολόγιο widget όλο τον μήνα που πήγε???? :D

Δεν έχω πλέον clock/date widget & weather widget :D

Ωραία δείχνει το εικονίδιο της μπαταρίας απλά πιο μεγάλο το ποσοστό θα έπρεπε να ήταν.

Θέματα που βρίσκω? Πως τα κάνω εγκατάσταση?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικός

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις μου ηρθε update για την revolution εφαρμογη σε λεομαρ...την κατεβαζω και σας λεω σε λιγο τι παιζει...

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την leomar 2.6 την περναμε πανω απο την 2.5 οπως ειναι; μεσω kitchen app;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ,το τηλέφωνο το πήρατε για να κάνετε flash σε κάθε νέα rom? Έχω μετρήσει άτομο στο forum να έχει κάνει σε 7 μέρες 18 αλλαγές rom! :!:

Δεν είναι υπερβολή?

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα εγινε η λεομαρ update σε kh3 version!!! Και το ποιο θεικο? Ρυθμίσεις Widgets κτλ παρέμειναν οπως τα ειχα ακριβώς...

Ουαου και παλι ουαου...εχω πάθει την πλακα μου με αυτη τη ρομ πραγματικά..

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την leomar 2.6 την περναμε πανω απο την 2.5 οπως ειναι; μεσω kitchen app;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

απο τα γραφομενα στο xda, ναι..

ΑΛΛΑ.. το ιδιο εκανα προ ολιγου.. μετα πηγα μεσω της εφαρμογης να ξαναβαλω ολα οσα ειχα πριν (theme, dialer κλπ) αλλα αφου εγινε το φλασαρισμα ειχα απανωτα force close, ειχα μεινει χωρις dialer, δεν αναγνωριζοταν η σιμ και κατι αλλα κουλα..

εκανα 2-3 reboot χωρις αποτελεσμα..

ξαναπερασα τωρα την 2.5 απο το zip που ειχα αποθηκευμενο στη συσκευη και κατεβαζω απο xda την 2.6 για να την φλασαρω μεσω cwm, να δω τι θα γινει..

 

επανερχομαι..

 

Ρε παιδιά ,το τηλέφωνο το πήρατε για να κάνετε flash σε κάθε νέα rom? Έχω μετρήσει άτομο στο forum να έχει κάνει σε 7 μέρες 18 αλλαγές rom! :!:

Δεν είναι υπερβολή?

 

περι ορεξεως...

εχει τυχει μεσα σε μια ωρα να εχω κανει 5-6 φλασαρισματα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ,το τηλέφωνο το πήρατε για να κάνετε flash σε κάθε νέα rom? Έχω μετρήσει άτομο στο forum να έχει κάνει σε 7 μέρες 18 αλλαγές rom! :!:

Δεν είναι υπερβολή?

 

περασα κ νυχτα με καμια 20φλασαρισματα μεχρι να πετυχω αυτο που ηθελα οταν ειχα το γαλαξια 1

αν δεν ηθελα να φλασαρω θα περνα μηλο κ οχι αντροιντ...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο τα γραφομενα στο xda, ναι..

ΑΛΛΑ.. το ιδιο εκανα προ ολιγου.. μετα πηγα μεσω της εφαρμογης να ξαναβαλω ολα οσα ειχα πριν (theme, dialer κλπ) αλλα αφου εγινε το φλασαρισμα ειχα απανωτα force close, ειχα μεινει χωρις dialer, δεν αναγνωριζοταν η σιμ και κατι αλλα κουλα..

 

Είσαι φάουλ φιλαράκι.. Ο λεο είπε πως τίποτα από ότι ήταν στην κουζίνα δεν είναι συμβατό με την καινούργια ρομ ακόμα..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είσαι φάουλ φιλαράκι.. Ο λεο είπε πως τίποτα από ότι ήταν στην κουζίνα δεν είναι συμβατό με την καινούργια ρομ ακόμα..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ναι.. το διαβασα αφου ειχε γινει η «ζημια».. :D

Link to comment
Share on other sites

Είσαι φάουλ φιλαράκι.. Ο λεο είπε πως τίποτα από ότι ήταν στην κουζίνα δεν είναι συμβατό με την καινούργια ρομ ακόμα..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Nαι και τωρα δουλευει τα πακετα της κουζινας ωστε να τα κανει συμβατα με την καινουρια rom.Εγω θα την φλασαρω απο αυριο...λεω να δοκιμασω Lite'ning για ενα 24ωρο :p

 

edit δοκιμασα και την τελευταια criscelo...ωραιο το πρασινο Overscroll glow...επιτελους αλλαξε τον dialer και τα εικονιδια στην notification.Aν δεν υπηρχε η Revolution Rom η criscelo θα ηταν η βασικη μου rom...

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Nαι και τωρα δουλευει τα πακετα της κουζινας ωστε να τα κανει συμβατα με την καινουρια rom.Εγω θα την φλασαρω απο αυριο...λεω να δοκιμασω Lightening για ενα 24ωρο:p

 

λαθος του λεομαρ ηταν.. σε 15 λεπτα ειπε θα το εχει διορθωσει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,εγώ έχω την official XWKF3 και είμαι καλυμμένος σε όλα (προς το παρόν) εκτος από ένα μικρό θεματάκι που δεν ξέρω πως λύνεται (αλλα σίγουρα ξέρετε να μου το λύσετε). Θέλω να αλλάξω το wifi και signal bar (και battery) . Ειδικά σε αρκετό φως δεν μπορώ να δω τι bar σήμα έχω με το official. Υπάρχει τρόπος?
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο την βοηθεια σας, γιατι θα σκασω. Ετσι οπως παει, θα φαω ολο το βραδυ εδω.

Εχω φλασαρει μεσω odin (ολα τωρα το βραδακι) την KG5, KG6, KH3 και με ΚΑΜΙΑ δεν εχω βιντεο στο Talk!!!

Τι γινεται; Εκανα κατι λαθος; υποτιθεται οτι οι 2.3.4 ρομς εχουν βιντεο στο Talk.

Μετα απο καθε φλασαρισμα εκανα και hard reset.

Ας απαντησει καποιος να μου πει γιατι γινετε αυτο να τελειωνει το θεμα.

Θελω να στησω το κινητο παλι και να τελειωνω.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο την βοηθεια σας, γιατι θα σκασω. Ετσι οπως παει, θα φαω ολο το βραδυ εδω.

Εχω φλασαρει μεσω odin (ολα τωρα το βραδακι) την KG5, KG6, KH3 και με ΚΑΜΙΑ δεν εχω βιντεο στο Talk!!!

Τι γινεται; Εκανα κατι λαθος; υποτιθεται οτι οι 2.3.4 ρομς εχουν βιντεο στο Talk.

Μετα απο καθε φλασαρισμα εκανα και hard reset.

Ας απαντησει καποιος να μου πει γιατι γινετε αυτο να τελειωνει το θεμα.

Θελω να στησω το κινητο παλι και να τελειωνω.

 

Μάλλον είναι θέμα κέρνελ...δοκίμασε με ninhetamine 2.0.5...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ωραία βάλαμε την Cognition S2 να δούμε πως θα πάει......

Μερικές απορίες τώρα:

Στην stock rom είχα ένα ημερολόγιο widget όλο τον μήνα που πήγε???? :D

Δεν έχω πλέον clock/date widget & weather widget :D

Ωραία δείχνει το εικονίδιο της μπαταρίας απλά πιο μεγάλο το ποσοστό θα έπρεπε να ήταν.

Θέματα που βρίσκω? Πως τα κάνω εγκατάσταση?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικός

 

Κανείς ρε παιδιά??????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα μου εξηγήσει λίγο κάποιος;

Είχα την επίσημη kf3 και πριν λίγο πέρασα την τελευταία επίσημη, KH3 νομίζω που αναφέρθηκε πιο πίσω.

Την πέρασα με odin και δεν είχα κάνει πριν root, και ούτε με ενδιαφέρει να κάνω.

Πέρασε κανονικά και λειτουργούν όλα κανονικά. όταν βρω χρόνο θα κάνω και ένα hard reset, αλλά προς το παρόν όχι.

πρέπει να κάνω κάτι ακόμη; Η είμαι εντάξει;

 

Δεν υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνεις, υπάρχουν απλά πολλά που μπορείς να κάνεις.

 

Τι γινεται; Εκανα κατι λαθος; υποτιθεται οτι οι 2.3.4 ρομς εχουν βιντεο στο Talk.

 

Ισχύει αυτό αλλά οι συγκεκριμένες official δεν το έχουν (!). Μόνο σε cooked roms θα το βρεις να δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , τελικά με πείσατε και πήγα να βάλω την LeoMar75_Revolution_Rom_v2_6_XXKH3.

Κατεβάζω την rom, μπαίνω σε recovery mode από το CWM , επιλέγω την rom και μου βγάζει :

E:signature verification failed . Τι κάνω λάθος?

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , τελικά με πείσατε και πήγα να βάλω την LeoMar75_Revolution_Rom_v2_6_XXKH3.

Κατεβάζω την rom, μπαίνω σε recovery mode από το CWM , επιλέγω την rom και μου βγάζει :

E:signature verification failed . Τι κάνω λάθος?

 

To ιδιο ειχα παθει και εγω και επρεπε τελικα να βαλω το GT-I9100_ClockworkMod-Recovery_4.0.0.2 και απο εκει και περα σταματησα να εχω checksum error.

 

Καπου το βρηκα σε καποιο φορουμ και το εκανα και δεν ειχα προβλημα μετα αλλα καποιος που εχει αντιρηση ας το πει μην παρω το παλικαρι στο λαιμο μου.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , τελικά με πείσατε και πήγα να βάλω την LeoMar75_Revolution_Rom_v2_6_XXKH3.

Κατεβάζω την rom, μπαίνω σε recovery mode από το CWM , επιλέγω την rom και μου βγάζει :

E:signature verification failed . Τι κάνω λάθος?

 

εχεις κανει cf root?

 

Κανείς ρε παιδιά??????

 

μπες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1124396 στο τέλος του πρώτου ποστ θα βρεις οτι σου λείπει...

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Tην καλησπερα μου και απο εμενα σε ολα τα μελη χρηστες....!!!!!

 

LEOMAR....ειναι απιστευτος -dev- :!: θελει σαν τρελος να κανει την απιστευτη διαφορα....!!!!!

 

ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ.....!!!!

 

 

Εχει βαλει στοχο να τον προσλαβει καποιος.......ΠΟΣΑ ομως θα επρεπε να πληρωνουν σε αυτο το αστερι για

να τον εχουν στο -team- τους....!!!!! (CHIEF LEADER)

 

ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ.....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nαι! ......... :(

 

Ξανακανε την διαδικασια φιλε μου οπως λεει ο saliez cfroot και θα εισαι Ο.Κ. (με παλαιοτερο firmware ΚΕ2,ΚF3,κ.τ.λ)

 

Αν οχι παλι ....μεσω -revolution rom- απο market,κανεις update -2.6 revo.- και εγινες.....(αφου εισαι Cfroot).

 

Αν παλι οχι...κανε μια παραθεση ακομα,,,οτι δενννν.....

 

Και θα γινω πολυ αναλυτικος για εσενα....!!!

 

1) Y.Γ. Mετα εχεις και την επιλογη να αλλαξεις και CSC (πριν αρχισεις το setarisma)

2) Υ.Γ Ερωτηση / Cfroot εισαι μας ειπες....κιτρινο θαυμαστικο βλεπεις στο samsung(welcome) bootscreen..???

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

μηπως εκανες τη διαδικασία για να φυγει το θαυμαστικο?

 

Ναι, αυτό φταίει ?

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...