Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κάποιος ποιά εφαρμογή ή mod πρέπει να εγκαταστήσω για να μου εμφανίζει κάτω απο τα toggles τον υπολοιπόμενο χρόνο ομιλίας??

 

http://www.mediafire.com/imgbnc.php/76f22873d5976407e1104c5605a2d9898923dbb2362a3669197b3feb5097edd74g.jpg

οντως και εγω θα ηθελα να μαθω τι mod η app ειναι αυτο :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει βαλει την skyrom??λεει τιποτα?

 

εχει βαλει κανεις την skyrom?λεει τιποτα?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις ή να αλλάξεις κάτι στο μήνυμα σου.

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

εβαλα jkay κατι αλλαξα στις ρυθμισεις και χαθηκε το crt effect.. και απ οτι ειδα δεν μπορω να το επαναφερω..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Έχει επιλογή CRT TV on και CRT TV off, τικάρεις όποιο θες και είσαι έτοιμος, λογικά το ξετίκαρες καταλάθος.

Το πρώτο είναι για όταν ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο να σου δείχνει το CRT animation και το άλλο για όταν το κλειδώνεις on/off δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου και απο εμενα σε ολους....!!!

 

Ρεεεεε....!!!! παιδες, εχω φαει τον κοσμο σε διαφορες γωνιες και μαγαζακια να βρω το -Αudioboost sgs2- και δεν υπαρχει πουθεναααααα....!!!!! Αλλα ολο και καποιο τσακαλι θα το εχει βρει απο εδω μεσα.....Αν μπορεσει με ενα p.m να με εξυπηρετησει και εμενα που καιγομαι,θα του ειμαι υποχρεος....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ....!!!!!

 

Υ.Γ. Εσυ βρε parafrona καπου θα το εχεις βρειιιι....και ουτε φωνη,ουτε ακροαση.....ΕΕΕΕΕ...!!! κανε κατι ντεεεε....!!!

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου και απο εμενα σε ολους....!!!

 

Ρεεεεε....!!!! παιδες, εχω φαει τον κοσμο σε διαφορες γωνιες και μαγαζακια να βρω το -Αudioboost sgs2- και δεν υπαρχει πουθεναααααα....!!!!! Αλλα ολο και καποιο τσακαλι θα το εχει βρει απο εδω μεσα.....Αν μπορεσει με ενα p.m να με εξυπηρετησει και εμενα που καιγομαι,θα του ειμαι υποχρεος....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ....!!!!!

 

Υ.Γ. Εσυ βρε parafrona καπου θα το εχεις βρειιιι....και ουτε φωνη,ουτε ακροαση.....ΕΕΕΕΕ...!!! κανε κατι ντεεεε....!!!

 

ο parafron ασχολείται περισσοτερο με τα του iphone5 γιατι σκέφτεται έντονα την αγορά του :)

αλλα παρολα αυτα σου στελνω pm...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ο parafron ασχολείται περισσοτερο με τα του iphone5 γιατι σκέφτεται έντονα την αγορά του :)

αλλα παρολα αυτα σου στελνω pm...;)

 

Την Καλημερα μου στον μουτρο-parafronaaaa....!!!!!

 

Να εισαι καλα αγορινα μου....Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...!!!!!:respect:

 

Υ.Γ. iphone5....????? ΕΣΥ....???? συντομα σε κοβω να το πουλας και να πηγαινεις για το sgs3....Δεν θα αντεξεις με το μηλο στα χερια εσυ.....:lol::p:lol: parafron4 και μηλο δεν συμβαδιζουν....:!::lol:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Να κάνω μια ερώτηση.

Σε 1-2 βδομάδες θα έρθει η επίσημη αναβάθμιση ΚΙ4 κ στις ελληνικές συσκευές, (όπως μας είπε ένας φίλος) κ θα ήθελα να εχω βίντεοκλήση στο gtalk, αλλά η Samsung Την αφαίρεσε. Υπάρχει τρόπος να το προσθέσω?

Να κάνω root ας πούμε, ν αφαιρέσω το stock gtalk κ να προσθέσω αυτό με Την βιντεοκλήση κ μετά να επανέλθω από το root.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Να κάνω μια ερώτηση.

Σε 1-2 βδομάδες θα έρθει η επίσημη αναβάθμιση ΚΙ4 κ στις ελληνικές συσκευές, (όπως μας είπε ένας φίλος) κ θα ήθελα να εχω βίντεοκλήση στο gtalk, αλλά η Samsung Την αφαίρεσε. Υπάρχει τρόπος να το προσθέσω?

Να κάνω root ας πούμε, ν αφαιρέσω το stock gtalk κ να προσθέσω αυτό με Την βιντεοκλήση κ μετά να επανέλθω από το root.

 

Ξέρω ότι γίνεται να περάσεις videocall στο gtalk αλλά πλάκα στη πλάκα ποτέ δεν αναρωτήθηκα αν μπορεί να μείνει στη συσκευή κάποιο mod σαν κ αυτό (πχ που δεν νομίζω να χρειάζεται άδεια root για να δουλέψει) κ μετά να κάνεις unroot τη συσκευή (αν κ δεν βρίσκω το λόγο να τη κάνεις unroot εκτός κ αν το πας για service.. να γιατί δεν αναρωτήθηκα ποτέ :P )

Link to comment
Share on other sites

μαγκες όσοι ασχολείστε με βαρια παιχνίδια δοκιμάστε να κανετε u/c στα 800mhz...

εχθές έπαιζα μια ώρα περίπου asphalt 6 και pes και η θερμοκρασία έφτασε μόνο τους 39 βαθμούς...

εννοείτε πως δεν υπήρχε lag ουτε για δείγμα...

 

Φιλε το δοκιμασε κ εγω πριν απο 2 μερες για να δω πως θα παει ετσι απο περιεργεια στο gt free+ HD αφου πρωτα χρονισα τον επεξεργαστη στα 500 mhz(δεν κανω πλακα 500) και δεν παρατηρησα κανενα lag.

Η ρομ που εχω ειναι του leomar και kernel του siyah!

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Εχω συναντησει την ιδια απορια ξανα μεσα στο forum κ η απαντηση στο ερωτημα ηταν οτι η διαφορα στην αποδοση της μπαταριας ειναι ελαχιστη ως μηδαμινη.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πέρασα την καινούργια rom του LEO 2.7.1 (ερχόμενος από την 2.5) . Ποιο είναι το πιο σωστό CSC να βάλω (μέσω αυτού του κωδικού: *#272*IMEI# ) από τα παρακάτω που έχει η rom : (XEU, XEO, XEF, KOR, ITV, DBT, CPW) για ποιο σωστή χρήση με cosmote ( αν παίζει αυτό σημασία ) ??? Τώρα από ότι είδα είναι στο ΚOR.
"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πέρασα την καινούργια rom του LEO 2.7.1 (ερχόμενος από την 2.5) . Ποιο είναι το πιο σωστό CSC να βάλω (μέσω αυτού του κωδικού: *#272*IMEI# ) από τα παρακάτω που έχει η rom : (XEU, XEO, XEF, KOR, ITV, DBT, CPW) για ποιο σωστή χρήση με cosmote ( αν παίζει αυτό σημασία ) ??? Τώρα από ότι είδα είναι στο ΚOR.

 

KOR είμαι κ εγώ αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο απo άποψη σήματος ή 3G Data/Wifi Download κτλ

Τώρα δεν νομίζω να επηρεάζει πχ τη μπαταρία με το να ψάχνει για σήμα σε τέτοιο βαθμό που να αξίζει να το πειράξω, χωρίς να είμαι σίγουρος φυσικά, ποτέ δεν ξέρεις..

XEU είναι το σωστό αν θυμάμαι καλά.. αν το αλλάξεις πες μας αν είδες κάποια διαφορά..

Link to comment
Share on other sites

KOR είμαι κ εγώ αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο απo άποψη σήματος ή 3G Data/Wifi Download κτλ

Τώρα δεν νομίζω να επηρεάζει πχ τη μπαταρία με το να ψάχνει για σήμα σε τέτοιο βαθμό που να αξίζει να το πειράξω, χωρίς να είμαι σίγουρος φυσικά, ποτέ δεν ξέρεις..

XEU είναι το σωστό αν θυμάμαι καλά.. αν το αλλάξεις πες μας αν είδες κάποια διαφορά..

 

όταν το είχα πάρει ήταν EUR αλλά τώρα δεν βλέπω αυτήν την επιλογή, γι αυτό ρώτησα άμα υπάρχει κάποιο παρόμοιο από αυτά που είχε μέσα η rom, αλλιώς και εγώ δεν έχω δει κάποια διαφορά με το KOR που είναι τώρα.

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

όταν το είχα πάρει ήταν EUR αλλά τώρα δεν βλέπω αυτήν την επιλογή, γι αυτό ρώτησα άμα υπάρχει κάποιο παρόμοιο από αυτά που είχε μέσα η rom, αλλιώς και εγώ δεν έχω δει κάποια διαφορά με το KOR που είναι τώρα.
KOR ειναι και σε μενα με 2.7.1 και cosmote
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις, στο θέμα του criskelo(galaxy blue)γιατί δεν εχει ένδειξη μπαταρίας;Το θέμα είναι κατεβασμένο από την κουζίνα του Leomar.Επίσης φοράω 2.7.1

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την Καλημερα μου στον μουτρο-parafronaaaa....!!!!!

 

Να εισαι καλα αγορινα μου....Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...!!!!!:respect:

 

Υ.Γ. iphone5....????? ΕΣΥ....???? συντομα σε κοβω να το πουλας και να πηγαινεις για το sgs3....Δεν θα αντεξεις με το μηλο στα χερια εσυ.....:lol::p:lol: parafron4 και μηλο δεν συμβαδιζουν....:!::lol:

 

Tιποτα φιλε μου...

το gs3 αργει ακομα..

προς το παρον θα δοκιμάσω το καινούργιο iphone να δω τι θα λεει και μετα βλεπουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

η ελληνικη ΚΙ4 εχει μπει στο test mode του kies στο οποιο εχω προσβαση!!!!!!Αυτο σημαινει μια KI4 με EUR CSC και πληρως ελληνικο swype κτλ.Αυτη τη στιγμη την κανω upload και κατα το βραδακι θα την εχετε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...ηρθα και γω στην παρεα σας μιας εδω και λιγες μερες εχω στα χερια μου το Galaxy S2. Πρωτες εντυπωσεις φανταστικες.Φοβερο κινητο.Εχοντας λοιπον μια μικρη εμπειρια και απο το Galaxy S1 σκεφτομαι μηπως προχωρησω σε αναβαθμισεις κλπ.Εχω μια ερωτηση για αρχη μιας και προσπαθω να διαβασω ολο το θεμα εδω στο myphone. Ειδα στο θεμα με τα επισημα firmwares οτι υπαρχει μονο η KE2 και η KF3, ομως πηρε το ματι μου κι αλλες και εδω και στο XDA. που μπορω να τις βρω ολες οταν αποφασισω για αναβαθμιση και επισης ποια ειναι τη δεδομενη χρονικη στιγμη η καλυτερη που μου προτεινετε να περασω στο κινητο μου?

 

Ευχαριστω για το χρονο σας!

 

edit: Ξεχασα να αναφερω οτι αυτη τη στιγμη εχω

PDA: I9100XWKE2

PHONE: I9100XXKDJ

CSC: I9100OXXKE2

 

 

Μια βοηθεια φιλοι μου παρακαλω???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το δοκιμασε κ εγω πριν απο 2 μερες για να δω πως θα παει ετσι απο περιεργεια στο gt free+ HD αφου πρωτα χρονισα τον επεξεργαστη στα 500 mhz(δεν κανω πλακα 500) και δεν παρατηρησα κανενα lag.

Η ρομ που εχω ειναι του leomar και kernel του siyah!

 

με τιμες στο setcpu αυτες που εχει ο τουρκος ή πηραγμενες?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια φιλοι μου παρακαλω???

 

Δοκίμασε την Omega του φίλου μας ioathe:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681

 

Στο τρίτο ποστ θα βρεις και οδηγίες!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την Omega του φίλου μας ioathe:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681

 

Στο τρίτο ποστ θα βρεις και οδηγίες!

 

Ευχαριατω φιλε μου αλλα δεν πρεπει πρωτα να περασω την στοκ ΚΙ3?

 

Στην ερωτηση μου αναφερομουν σε επισημα στοκ firmwares της Samsung.

Edited by sarpan
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...