Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοεις φιλε μου; Εχω διαφορετικο mod για TouchWiz εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275768

 

Δε χρειαζονται καποιο mod.

 

Οσον αφορα τον συγχρονισμο των επαφων με facebook. Στο titanium εχεις επιλεξει να κανεις backup σε Contacts 1.0 και Contats & Call storage? Θελει και τα 2. Απο το 2ο tab του τιτανιυμ. Απλα μετα κανεις restore Data only, οχι data + app.

 

backup contacts προσωπικά δεν το έχω δει πουθενα.Ποια έκδοση του titanium back up έχεις και που έχει αυτη την επιλογή αν σου έιναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι έτσι είναι φίλε μου. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε κάποιον developer να προσθέσει το bounce στην νέα ROM διότι το αρχείο(η καλύτερα το effect αυτό) το αφαίρεσε η Samsung στην 2.3.5.

 

Ευχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση φιλε μου...ας ελπισουμε λοιοον πως θα το ενταξει ο leomar στην ρομ του...μεχρθ τωρα παντως δεν υπαρχει επιλογη στο kitchen app που να προσθετει bounce...ειναι νωρις γιαυτο...δεν εχει υποστηριξη ουτε για θεμαρα...εκει ελπιζω...οτι ειναι νωρις δηλαδη ακομα

Link to comment
Share on other sites

backup contacts προσωπικά δεν το έχω δει πουθενα.Ποια έκδοση του titanium back up έχεις και που έχει αυτη την επιλογή αν σου έιναι εύκολο.

 

Οποια εκδοση κ να εχεις γινεται, απλα ψαξε για " Επαφες 1.0 " , δεν το δοκιμασα αλλα σιγουρα θα το δοκιμασω, πρεπει να δουλευει για κραταει τα δεδομενα της εφαρμογης.

 

.μεχρθ τωρα παντως δεν υπαρχει επιλογη στο kitchen app που να προσθετει bounce...ειναι νωρις γιαυτο...δεν εχει υποστηριξη ουτε για θεμαρα...εκει ελπιζω...οτι ειναι νωρις δηλαδη ακομα

 

Απλα ασχολειται με με base rom προβληματα απ'οτι φαινεται, τον εχουν πεθανει κ ολοι με bugs κτλ οποτε λογικά όταν αρχίσουν να βρίσκονται λύσεις κ ερθει κ το JKay mod τότε όλα λογικά θα μπούνε σε μια σειρά στη kitchen. Αν επιμείνεις για ξεχωριστό mod μονο με bounce σιγουρα θα το θελει κ κάποιος αλλος κ δεν ειναι δύσκολο να το κανει ο Leo.

 

 

Κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω εγω... γινεται να αποθηκευσω το χαρτη της Ελλαδας πχ ωστε να μην χρειαζεται internet για να μου δείξει λεπτομέρειες που μου δείχνει οταν επιλέγω Δορυφόρο ή Έδαφος ?

 

Ευχαριστω~

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για να δω αν καταλαβα καλα....απο την 2.3.5 εχει αφαιρεθει τελειως το bounce???αν θελω δηλαδη να την περασω πρεπει υποχρεωτικα να εχω το overscroll glow???δυστυψως ειμαι απο αυτους που λατρευουν το bounce και απεχθανονται το glow...αν γνωριζει καποιος ας μου απαντηση.ευχαριστω
Τι ειναι το bounce και τι το overscroll glow να μαθαινουμε κι εμεις οι αρχαριοι σιγα σιγα

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το bounce και τι το overscroll glow να μαθαινουμε κι εμεις οι αρχαριοι σιγα σιγα

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Στον browser π.χ όταν φτάνεις στο τέλος της σελίδας και προσπαθείς να κάνεις παραπάνω scroll ενώ δεν υπάρχει τίποτε παρακάτω, σου εμφανίζει ένα background(γκρι) και μπορείς να κάνεις scroll(και ας είχε τελειώσει το περιεχόμενο της σελίδας).

Αυτό για να σου δώσει να καταλάβεις ότι δεν έχει άλλο περιεχόμενο.

 

Στην 2.3.5 αυτό το effect, δηλαδή το bounce δεν υπάρχει πια, απλά σου εμφανίζει ένα χρώμα(glow) το οποίο υπάρχει και στα Settings, και σε άλλα τέτοια παρόμοια menus.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με τη Leomar εκδοση οχι απ'οσο ειδα (στη θεωρια, δεν εχω περασει τη νεα rom του).

Σε σχεση με τη base 2.3.5 rom ομως ολοι λενε πως ειναι πολυ πιο γρηγορη κ εχει πολυ καλυτερη αποδοση η μπαταρια.

Αν σκεφτεις πως με τον base kernel τους πιανεις 4000 σκορ ενω εγω με 1600overclock κ nimphet πιανω 4200.. μαλλον εκανε τα μαγικα της η samsung...

 

Με leomar 2.6 και nimphet με overclock 1,6 μου βγαζει 5000+!

http://img5.imageshack.us/img5/1014/sc20110911025606.th.png

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by tp!
Link to comment
Share on other sites

τωρα μαλιστα!

η λεομαρ 7.1 δουλευει αψογα!

μπηκε κανονικα πανω απο την 2.6 χωρις wipe και ολα δουλευουν ρολοι!:)

και το swype και τα παντα! επιτελους!

παιδια βελτίωσαν τον ηχο απο το ηχειο η ετσι μου φαινεται εμενα?

σαν να μου φαινεται οτι τωρα παιζει πιο καθαρα και λιγο πιο δυνατα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια βελτίωσαν τον ηχο απο το ηχειο η ετσι μου φαινεται εμενα?

σαν να μου φαινεται οτι τωρα παιζει πιο καθαρα και λιγο πιο δυνατα..

 

Έτσι μου φένεται κι εμένα

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/534/dsc00039yn.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/16/dsc00040jt.jpg/

 

παραθέτω αυτά που εμφανίζονται στην οθόνη όταν κλείνει το κινητό μου.μου το βγάζει αιώνια χωρίς να το φορτίζω.δεν ανοίγει 'παρα μονο αν μπω σε recovery και κάνω reboot..και έχω "φλασαρει" σχεδόν ότι rom υπάρχει με full wipe και δεν έχει φύγει..μπορεί να φταίει η μπαταρία;..επίσης όταν φορτίσει full το μήνυμα ότι φόρτισε πλήρως δεν φεύγει ποτε..μονο με reeboot...είναι λίγο φρίκη να 'πληρώνεις τόσο ένα κινητό και αυτό να μην ανοίγει...

ευχαριστώ οποιον κάνει τον κόπο να απαντήσει....

Edited by Ragesoul
Link to comment
Share on other sites

τωρα μαλιστα!

η λεομαρ 7.1 δουλευει αψογα!

μπηκε κανονικα πανω απο την 2.6 χωρις wipe και ολα δουλευουν ρολοι!:)

και το swype και τα παντα! επιτελους!

παιδια βελτίωσαν τον ηχο απο το ηχειο η ετσι μου φαινεται εμενα?

σαν να μου φαινεται οτι τωρα παιζει πιο καθαρα και λιγο πιο δυνατα..

 

Ναι ο ήχος έχει βελτιωθεί κατά πολύ, το αναφέρει και ο leo στο changelog της ρομ, επίσης όντως υπάρχει βελτίωση στην μπαταρία και είναι αισθητή!

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

με modem KI3 βλεπω μεγαλη διαφορα στο wifi απο πλευρας σηματος.. ας ελπισουμε να ειναι οντως πραγματικη βελτιωση κατι που θα φανει με τον καιρο..

 

λεω να κανω και εγω τη μεταβαση σε 2.7.1 αφου δεν υπαρχει καποιο θεμα πλεον..

 

στο θεμα κερνελ να μεινω με speedfrey η να δοκιμασω τον τουρκικο;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με modem KI3 βλεπω μεγαλη διαφορα στο wifi απο πλευρας σηματος.. ας ελπισουμε να ειναι οντως πραγματικη βελτιωση κατι που θα φανει με τον καιρο..

 

λεω να κανω και εγω τη μεταβαση σε 2.7.1 αφου δεν υπαρχει καποιο θεμα πλεον..

 

στο θεμα κερνελ να μεινω με speedfrey η να δοκιμασω τον τουρκικο;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Εγώ φοράω τον τούρκικο, τα πάει μια χαρά

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

τον 1.7.7 ?

εβαλες και o/c daemon ?

 

Τον έβαλα αλλά τον πέταξα γιατί μου κόλλαγε το κινητό..

 

ειναι uv-oc? συνεργαζεται με setcpu χωρις προβλημα?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Τα πάντα όλα...

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/534/dsc00039yn.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/16/dsc00040jt.jpg/

 

παραθέτω αυτά που εμφανίζονται στην οθόνη όταν κλείνει το κινητό μου.μου το βγάζει αιώνια χωρίς να το φορτίζω.δεν ανοίγει 'παρα μονο αν μπω σε recovery και κάνω reboot..και έχω "φλασαρει" σχεδόν ότι rom υπάρχει με full wipe και δεν έχει φύγει..μπορεί να φταίει η μπαταρία;..επίσης όταν φορτίσει full το μήνυμα ότι φόρτισε πλήρως δεν φεύγει ποτε..μονο με reeboot...είναι λίγο φρίκη να 'πληρώνεις τόσο ένα κινητό και αυτό να μην ανοίγει...

ευχαριστώ οποιον κάνει τον κόπο να απαντήσει....

 

Εχεις δοκιμασει να κανεις wipe τα παντα να περασεις μια stock rom χωρις να εισαι rooted ή κυρίως να κανεις wipe battery stats ή battery calιbration ? (δηλαδη να το αφήσεις να κανει μια πλήρη φόρτιση κ μετα όλα τα προηγούμενα)

Edited by Sofos_5
Ορθογραφικό ~!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο ήχος έχει βελτιωθεί κατά πολύ, το αναφέρει και ο leo στο changelog της ρομ, επίσης όντως υπάρχει βελτίωση στην μπαταρία και είναι αισθητή!

 

Sent from Galaxy!

 

Όχι απλά έχει βελτιωθεί έχει γίνει καμπάνα..και όταν βλέπεις βίντεο από το youtube :)

Κάνανε τρομερή δουλειά..και η μπαταρία επίσης μεγάλη βελτίωση.

Πραγματικά το update άξιζε και με το παραπάνω..

Και η λεομαρ 7.1 καμιά σχεση..ενώ πριν κολλούσε το σύμπαν τώρα όλα δουλεύουν ρολόι..

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

To touchwiz 4.5 δεν το έχω δει στο νεο version του kitchen του leomar, έχει κανείς ιδέα γιατί;

 

Προσωπικά το προτιμώ από το standard (scrollable widgets κλπ)...

 

Και εχτές όταν δοκίμασα το νέο version ήταν ο μόνος λόγος που δεν το κράτησα.

 

Ιδέες;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ο Leomar τα έχει πάρει...

Check : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17963633#post17963633

 

Οσο για το TW4.5 θα στο ανεβασω σε λίγο εγώ. Αλλα είναι για 2.6, δεν ξερω αν δουλευει στη 2.7 εκδοση.

 

Download Tw4.5Launcher (not tested for Rev2.7)

Edited by Sofos_5
link
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/534/dsc00039yn.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/16/dsc00040jt.jpg/

 

παραθέτω αυτά που εμφανίζονται στην οθόνη όταν κλείνει το κινητό μου.μου το βγάζει αιώνια χωρίς να το φορτίζω.δεν ανοίγει 'παρα μονο αν μπω σε recovery και κάνω reboot..και έχω "φλασαρει" σχεδόν ότι rom υπάρχει με full wipe και δεν έχει φύγει..μπορεί να φταίει η μπαταρία;..επίσης όταν φορτίσει full το μήνυμα ότι φόρτισε πλήρως δεν φεύγει ποτε..μονο με reeboot...είναι λίγο φρίκη να 'πληρώνεις τόσο ένα κινητό και αυτό να μην ανοίγει...

ευχαριστώ οποιον κάνει τον κόπο να απαντήσει....

 

Δοκίμασε άλλη μπαταρία αλλιώς πας για σέρβις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Χιαρετω το φορουμ.

Μια noob ερωτηση (1 μερα σε android). Πηρα ενα s2 απο vodafone και δεν μπορω με τιποτα να αλλαξω τη homepage στον explorer. Οτι και να βαλω γυρναει στο myweb360blahblah της vodafone. Καμια ιδεα? Επισης προσπαθω να βγαλω τα 360 shop / updates / κλπ αλλα δεν με αφηνει.

 

Ευχαριστω

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις φιλε μου; Εχω διαφορετικο mod για TouchWiz εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275768

 

Δε χρειαζονται καποιο mod.

 

Οσον αφορα τον συγχρονισμο των επαφων με facebook. Στο titanium εχεις επιλεξει να κανεις backup σε Contacts 1.0 και Contats & Call storage? Θελει και τα 2. Απο το 2ο tab του τιτανιυμ. Απλα μετα κανεις restore Data only, οχι data + app.

 

Ω, μα βέβαια, αφού δεν κάνω επαναφορά τα data απ'το ''επαφές'', πως περίμενα να επανέλθουν οι συνδέσεις. Thnx!

 

Swyped from my GT-I9100 using tapatalk.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κανείς τον 1.7.7 του τούρκου για να μας πει εντυπώσεις...Είμαι με τον 1.7.4 στην λεομαρ 2.6 και εχω μείνει παγωτο με το ποσο γρηγορος και σμούθ είναι...και απο μπαταρία τρομερος...Τον δουλεύω ondemand 100-1600 και δεν λέει να τελειώσει η μπαταρία με τίποτα...

Δεν ξέρω πως πάει ο 1.7.7 !!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησε KI3 σε πολωνια. Ας ελπισουμε πως περιλαμβανει hardcoded ελληνικα. Θα δοκιμασω και θα σας πω.

 

edit: Βασικα δε νομιζω να εχει γιατι ειναι OXA παλι.

 

Περιμενω πως και πως να κυκλοφορησει XWKI3 (η οτιδηποτε) για να βρω τις διαφορες μεταξυ XX και XW για να μπορουμε να στελνουμε κανονικα SMS.

Edited by petsasj
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...