Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα βρήκα χρόνο και άρχισα τo μαγείρεμα!

Η νέα μου δουλειά:

Omega v0.1 - XXKI3

Όποιος θέλει να βοηθήσει ας μου στείλει pm.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατέβασα από την κουζίνα μια εφαρμογή miui music & miui clock αλλά δε μου άρεσε.πως μπορώ να την βγάλω από το κινητό?

Αυτες οι εφαρμογες γινονται εφαρμογες συστηματος. Τις αφαιρεις ευκολα με το titanium ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Nandroid backup δεν εχεις κρατήσει;
Nandroid backup δεν ξερω καν τι ειναι.Μηπως εννοεις backuρ με το cwm;Backup επισης εχω κρατησει τις εφαρμογες με το titanium
Link to comment
Share on other sites

Nandroid backup δεν ξερω καν τι ειναι.Μηπως εννοεις backuρ με το cwm;Backup επισης εχω κρατησει τις εφαρμογες με το titanium

 

Nandroid backup ειναι το backuρ με το cwm

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο πειρασμο να δοκιμασω την 2.7,εχει καλα στοιχεια και προοπτικες,αλλα κατι παγωματα και συμπεριφορες καποιες φορες με γυρισαν αμεσως σε litening και abyss 1.6 κορυφη μεχρι σημερα
Την litening την φλασαρεις με cwm η μεσω odin;

 

Nandroid backup ειναι το backuρ με το cwm
Οχι δεν κρατησα απο την βιασυνη να περασω την 2.7,αλλα τωρα γυρισα ξανα στην 2,6 χωρις wipe και μεχρι στιγμης δουλευει κανονικα.Λες να εκανα μαλ......α;:(

 

Σε παρακαλώ μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, πάτησε τροποποίηση και πρόσθεσε ότι θέλεις.

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κρατησα απο την βιασυνη να περασω την 2.7,αλλα τωρα γυρισα ξανα στην 2,6 χωρις wipe και μεχρι στιγμης δουλευει κανονικα.Λες να εκανα μαλ......α;:(

 

Συνηθως αυτα φαινονται εκ του αποτελεσματος :)

Δηλαδη αν δεις περιεργη συμπεριφορα της συσκευης, σημαινει πως κατι πηγε στραβα στην επιστροφη και απλως ξαναφλασαρεις και/ή κανεις wipe.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως αυτα φαινονται εκ του αποτελεσματος :)

Δηλαδη αν δεις περιεργη συμπεριφορα της συσκευης, σημαινει πως κατι πηγε στραβα στην επιστροφη και απλως ξαναφλασαρεις και/ή κανεις wipe.

Μεχρι στιγμης δουλευει κανονι.Παντως εβαλα και τον τουρκαλα με την ΚΙ3 και νομιζω εχω μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας απο πριν που ειχα ΚΗ3 με ninphetamine 2.1.3
Link to comment
Share on other sites

Την litening την φλασαρεις με cwm η odin
με odin αποτι θυμαμαι

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

παιδια πολλα προβληματα η 2.7.ενω στην αρχη πηγαινα καλα εδω κ 10 λεπτα συνεχεια κολλαει παω για 2.6 η μαλλον για επισημη.μπορει να μπει κ ο κερνελ του τουρκου???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω μερικες ερωτησεις να κανω.

1) απο που μπορουμε να δουμε πια ειναι η τελευταια επισημη εκδοση για το κινητο μας που εχει δωσει η samsung?

2)αν εχουμε κανει root στο κινητο μας πως μπορουμε να περασουμε τα update?

 

Υ.Γ. sry αν εχουν ξανααπαντηθει οι ερωτησεις μ αλλα εψαξα λιγο στο forum Και δεν βρηκα κατι.

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Οταν αγορασα το κινητο κατεβασα καποιες εφαρμογες που ηθελα απο το μαρκετ, 8 συγκεκριμενα. Οταν, για καποιο λογο, εκανα επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων, διαπιστωσα οτι, οταν συνδεθηκα στο μαρκετ, εγκατασταθηκαν και παλι οι εφαρμογες που ειχα κατεβασει. Αποφασισα να κατεβασω και την εφαρμογη handcent sms.

 

Οταν εκανα και παλι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, συνδεθηκα στο μαρκετ και διαπιστωσα οτι εγκατασταθηκαν μονο οι 8 απο τις 9 εφαρμογες δηλαδη οχι το handcent sms.

 

Γιατι συνεβη αυτο; Τι πρεπει να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! εγώ ήθελα να ρωτήσω αν είναι καλύτερα να εγκαταστήσω την ΚΙ3 με τον παλιό boot loader που υπάρχει στο XDA ή να βάλω αυτη από το samfirmware που αλλάζει τον boot loader αλλά δε μπορείς να κανείς reset το counter μετά;

Είναι προφανές ποιο θέλω να βάλω, αλλά μήπως έχω προβλήματα με την ΚΙ3 του XDA;

Την έχει δοκιμάσει κανείς;; δε θέλω να βάλω custom, μόνο την stock με root!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σόρρυ για το 'πρήξιμο έφτιαξα το 'πρόβλημα με τη usb αλλά τώρα δε μου κλείνει το κινητό 'ποτέ και όταν το κλείνω εγώ βεβιασμένα γράφει ότι φορτίζει ενώ δεν το έχω βάλει εγώ στη φόρτιση και γράφει δίπλα υψηλή θερμοκρασία. έβαλα ρομ με full wipe και πάλι τα ίδια.είναι πρόβλημα ρομ ή είναι 'πρόβλημα μπαταρίας. ξέρει κανείς; έχω τη λεομαρ 2,6
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω μερικες ερωτησεις να κανω.

1) απο που μπορουμε να δουμε πια ειναι η τελευταια επισημη εκδοση για το κινητο μας που εχει δωσει η samsung?

2)αν εχουμε κανει root στο κινητο μας πως μπορουμε να περασουμε τα update?

 

Υ.Γ. sry αν εχουν ξανααπαντηθει οι ερωτησεις μ αλλα εψαξα λιγο στο forum Και δεν βρηκα κατι.

1) Από το forum. Η τελευταία Ελληνική είναι η KF3.

2) Ποιο update; Πάντως ό,τι και να περάσεις (Odin/Kies), το root εξαφανίζεται μιας και γίνεται αντικατάσταση στις εφαρμογές συστήματος.

Οταν αγορασα το κινητο κατεβασα καποιες εφαρμογες που ηθελα απο το μαρκετ, 8 συγκεκριμενα. Οταν, για καποιο λογο, εκανα επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων, διαπιστωσα οτι, οταν συνδεθηκα στο μαρκετ, εγκατασταθηκαν και παλι οι εφαρμογες που ειχα κατεβασει. Αποφασισα να κατεβασω και την εφαρμογη handcent sms.

 

Οταν εκανα και παλι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, συνδεθηκα στο μαρκετ και διαπιστωσα οτι εγκατασταθηκαν μονο οι 8 απο τις 9 εφαρμογες δηλαδη οχι το handcent sms.

 

Γιατι συνεβη αυτο; Τι πρεπει να κανω;

Στη πρώτη φορά είχες επιλέξει backup from google servers, στη δεύτερη φορά όχι, γι' αυτό και στη τρίτη δεν μπήκε η 9η εφαρμογή.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ο Leomar λεει η εκδοση 2.7.1 ειναι κ επισημα bugfree κ η kitchen με τα mods ετοιμη, αν δοκιμασει καποιος ας ενημερώσει...

Περιμενουμε Jkay ~

Link to comment
Share on other sites

εγω την εχω εδω και 1 ωρα περιπου και δεν εχω καποιο εμφανες προβλημα βεβαια και με την 2.7.0 δεν ειχα καποιο θεμα...
Link to comment
Share on other sites

Ο Leomar λεει η εκδοση 2.7.1 ειναι κ επισημα bugfree κ η kitchen με τα mods ετοιμη, αν δοκιμασει καποιος ας ενημερώσει...

Περιμενουμε Jkay ~

 

Τη δοκίμασα εγώ .Πράγματι δεν βρήκα προβλήματα αλλά να πω την αμαρτία μου ρομ χωρίς jkay και themes είναι φτωχή.

Γύρισα πίσω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Changelog XXKI3 (2.3.5)

 

Stuff we already know:

1. Over scroll glow (a yucky one that too) - NO more bounce effect (THANK GOD!)

2. New firmware number (umm… )

3. More detailed power saver mode (under settings)

4. If profile is "Sound + Vibration" a vibration logo appears in the notification bar (BUG)

5. Endless loop scrolling between home screens

6. SIP no longer supported

7. Improved battery life

8. Improved sound quality

9. You can now change discovery period for BT devices. -rickytenzer

 

 

OTHER GENERAL STUFF NOTICED:

1. More blueness across the board added, maybe bracing for ICS?

2. Ridiculously smooth notification pull downs and smoother graphics and animation rendering everywhere.

3. At least 30% quicker than my older KG1.

4. Back button works lethally fast.

5. Anti-aliasing on fonts a leap better than older builds

6. Faster and better response in Voice talk app

7. New video maker app (not sure if that’s new ☹ )

8. Notification icons take lesser space in the notification bar

 

More detailed Changelog:

 

CLOCK:

1. Multiple alarm entries can be selected and deleted at one go. (in alarms press menu> delete)

2. World clock is revamped, where the clock goes dark if indicating time of a country that is currently sleeping.

3. New desk clock feature (in clock, scoll the top tab where alarms, world clock etc are located to your left)

4. Overall, the themes are going more blue across the board.

 

CALENDAR:

1. Week view is more comprehensive now (not meant for the big thumbed!)

2. Improvements in creating calendar entries.

 

MUSIC PLAYER:

1. Still sucks like hell!

2. New animation when changing songs by swiping the cover in the “now playing” screen.

 

BROWSER (INTERNET):

1. New animation and look when switching tabs.

2. Removed tab numbers in the open tabs overview

3. Speed improvements.

4. New animation when opening a new tab

5. C-Grade over scroll glow, but non intrusive.

6. Still didn’t fix multi touch on the browser. (Try moving around the page using 2 fingers touched) – BUMMER!

 

CAMERA:

1. Improved cam quality

2. Improved UI and multi touch support when viewing recently clicked via camera.

 

GALLERY:

1. Now can directly access camera from Gallery (Top right)

2. New revamped path bar (on the top, when accessing folders or pictures)

3. Much faster thumb-nailing scripts and quicker rendering

4. Revamped options bar (the one that comes up at the bottom of every pic with options send via and delete)

5. Can see picture previews before entering any folder (just pinch any bunch outward to see a photo flow)

6. New zoom in and zoom out buttons when viewing pictures (on top right)

 

MARKET:

1. New market (takes some time to update after flashing)

2. Minor speed improvements

 

MY FILES:

1. Option to view as thumbnails.

2. UI improvements

 

GTALK:

1. UI improvements (look at your username, much smaller / look at the look of the bubble representing open chats)

 

VIDEOS:

1. Revamped UI when playing videos.

2. Now supports portrait playback (and will need to rotate for landscape view)

3. Power button while playback locks the screen (didn’t do that in some builds)

4. Can trim video (press menu while playback and select trim)

 

SETTINGS:

1. More options under “Call”

2. New vibrations options under “Sound”

3. New “Battery usage” link under “Applications”

 

Πηγή : xda-developers/reflux21

Link to comment
Share on other sites

όσοι πήγατε σε 2.3.5 έχετε βρει διαφορές σε σχέση με την 2.3.4?

 

Μερικές διαφορές είναι:

 

1) Καινούριος kernel

2) Αφαίρεση του overscroll bounce και προσθήκη glow(μέχρι και στον browser) - δεν μου άρεσε καθόλου

3) Όταν επιλέγεις "Αθόρυβη Λειτουργία" εμφανίζονται δύο εικονίδια αντί για ένα, στην status bar(δεν γνωρίζω αν ήταν έτσι πριν)

 

Κάποιες άλλες αλλαγές μπορείς να τις βρεις εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1276872

Link to comment
Share on other sites

οκ μάγκες ευχαριστώ πολυ...είμαι διακοπές και δεν προλαβαίνω να παρακολουθώ τις εξελίξεις...

διαφορές μεγαλες σε σχέση με την λεομαρ 2.6 και 2.7 υπαρχουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με τη Leomar εκδοση οχι απ'οσο ειδα (στη θεωρια, δεν εχω περασει τη νεα rom του).

Σε σχεση με τη base 2.3.5 rom ομως ολοι λενε πως ειναι πολυ πιο γρηγορη κ εχει πολυ καλυτερη αποδοση η μπαταρια.

Αν σκεφτεις πως με τον base kernel τους πιανεις 4000 σκορ ενω εγω με 1600overclock κ nimphet πιανω 4200.. μαλλον εκανε τα μαγικα της η samsung...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για να δω αν καταλαβα καλα....απο την 2.3.5 εχει αφαιρεθει τελειως το bounce???αν θελω δηλαδη να την περασω πρεπει υποχρεωτικα να εχω το overscroll glow???δυστυψως ειμαι απο αυτους που λατρευουν το bounce και απεχθανονται το glow...αν γνωριζει καποιος ας μου απαντηση.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι φίλε μου. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε κάποιον developer να προσθέσει το bounce στην νέα ROM διότι το αρχείο(η καλύτερα το effect αυτό) το αφαίρεσε η Samsung στην 2.3.5.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...