Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβγαλε και τον rc3

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263838

 

Μάλιστα αυτό θα ρωτούσα.τον rc3 να βάλουμε έτσι;

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tony ειναι ευκολο να γραψεις τι ρυθμισεις εκανες με το juice defender?

 

τα παρακατω πως τα κανουμε edit στο SiyahKernel ?

 

smartassV2 governor

Default governor is ondemand (200-1200MHz)

Tweaked interactive governor

Tweaked ondemand governor

Compiler optimizations

user customizable charging speed (use at your own risk). you have to echo AC, MISC and USB charge currents to a misc device.

Touchscreen fix (thanks to vitalij)

Increased touchscreen sensitivity

Increased battery polling interval

Edited by chilavert_gr
Link to comment
Share on other sites

Σε πιο governor το έχετε; στο smartass μου κάνει λίγο lag

 

Sent from Galaxy!

Ναι και σε μενα κανει lag..και απορω που το προτεινουν στο xda...

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Με την 2.3.5 μεγάλη διαφορά στα χρώματα... εξαφανίστηκαν οι "κιτρινίλες "...ξέρει κάποιος αν έχει βγει root?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά από περιέργεια, για δοκίμασε και το KI3...

 

Μόλις το δοκίμασα. Τα ίδια με τα υπόλοιπα. Οπότε πίσω στο KE7.

Link to comment
Share on other sites

tony ειναι ευκολο να γραψεις τι ρυθμισεις εκανες με το juice defender?

 

τα παρακατω πως τα κανουμε edit στο SiyahKernel ?

 

smartassV2 governor

Default governor is ondemand (200-1200MHz)

Tweaked interactive governor

Tweaked ondemand governor

Compiler optimizations

user customizable charging speed (use at your own risk). you have to echo AC, MISC and USB charge currents to a misc device.

Touchscreen fix (thanks to vitalij)

Increased touchscreen sensitivity

Increased battery polling interval

 

Setcpu για τις ρυθμίσεις που αναφέρεις (governor oc/uv τα άλλα είναι by default)...για όσους έχουν θέμα με το smartass ((lag έχω και εγώ) για δοκιμάστε με ondemand και uv όπως σε nimph..είδα το φως το αληθινό!

Τώρα για juice defender τι να πω; είναι τεράστιο το θέμα..βάλε advanced profile και διάλεξε ακριβώς τι θέλεις να κάνεις διαβάζοντας από κάτω από κάθε ρύθμιση τι ακριβώς κάνει..άλλα θες εσύ στο τηλέφωνο σου και άλλα εγώ...διαβάζοντας προσεχτικά τι λέει κάτω από κάθε ρύθμιση θα το φέρεις στα μέτρα σου πίστεψε με

 

@

το smartass μπαινει απο setcpu μονο?

αν ναι με το nofrills τι κανουμε?

Το nofrills είναι μια γενικότερη εφαρμογή που την χρησιμοποιείς αν δεν θέλεις να κάνεις uv ...βασικά το setcpu είναι πιο χρήσιμο λόγω uv και profiles τα οποία μπορείς να στήσεις...

 

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα. Τα ίδια με τα υπόλοιπα. Οπότε πίσω στο KE7.

 

Μου κάνει εντύπωση γιατί εμένα τουλάχιστον το KI3 μ' εχει αφήσει ψιλομλκα ειδικά στο σήμα κινητής. Και στο wifi νομίζω είναι καλύτερο αλλά ειδικά στη λήψη βλέπω σαφείς διαφορές.

Σε ποια εταιρεία είσαι; Τη λειτουργία δικτύου την έχεις στο αυτόματο ή μόνο GSM; Ποιον kernel χρησιμοποιείς;

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

παιδες βγηκε το root για CF-Root-SGS2_XX_OXA_KI3-v4.1-CWM4 2.3.5

Ας ενημερωσει καποιος το thread σχετικα με το root. :)

 

η πηγη : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση γιατί εμένα τουλάχιστον το KI3 μ' εχει αφήσει ψιλομλκα ειδικά στο σήμα κινητής. Και στο wifi νομίζω είναι καλύτερο αλλά ειδικά στη λήψη βλέπω σαφείς διαφορές.

Σε ποια εταιρεία είσαι; Τη λειτουργία δικτύου την έχεις στο αυτόματο ή μόνο GSM; Ποιον kernel χρησιμοποιείς;

Εγω με cosmote ειδα μεγαλη διαφορα στο σημα και με ki1 και με ki3 αλλα μονο οταν εβαλα τη λειτουργια δικτυου στο αυτοματο..

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Με 2.3.4 custom rom μπορεις να φλασαρεις αλλη custom οταν βγει σε 2.3.5 κατευθείαν η πρεπει πρωτα να κανεις cfroot;
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε παιδεσς.....αμα φλασαρω την κι3 και μετα το cfroot μπορω να περασω τον nimph.. 2.1.3 η δεν κανει για την 2.3.5?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση γιατί εμένα τουλάχιστον το KI3 μ' εχει αφήσει ψιλομλκα ειδικά στο σήμα κινητής. Και στο wifi νομίζω είναι καλύτερο αλλά ειδικά στη λήψη βλέπω σαφείς διαφορές.

Σε ποια εταιρεία είσαι; Τη λειτουργία δικτύου την έχεις στο αυτόματο ή μόνο GSM; Ποιον kernel χρησιμοποιείς;

 

Cosmote. Λειτουργία δικτύου στο αυτόματο και kernel XXKH3.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε παιδεσς.....αμα φλασαρω την κι3 και μετα το cfroot μπορω να περασω τον nimph.. 2.1.3 η δεν κανει για την 2.3.5?

 

Μια χαρά κάνει.. Έχει αναφερθεί ήδη και στο αντίστοιχο thread του hacre στο xda...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Cosmote. Λειτουργία δικτύου στο αυτόματο και kernel XXKH3.

 

Καταρχάς εφόσον έχεις οριακό σήμα καλύτερα και για σένα αλλά και για το κινητό να το γυρίσεις σε μόνο GSM.

 

Όσο για μένα είμαι σε μόνο GSM, Cosmote, και τις δοκιμές τις έκανα με Ninph 2.1.3. Δεν ξέρω αν και κατά πόσο το θέμα του κερνελ παίζει ρόλο (αμφιβάλλω) απλά το αναφέρω για να υπάρχει απόλυτο μέτρο σύγκρισης.

 

Με το τελευταίο modem άνετα το κινητό μου μπορεί να πάρει μέρος σε διαφήμιση "σήμα καμπάνα" :lol:

Πλέον μιλάω άνετα σε μέρη που με άλλες συσκευές ούτε με σφαίρες... Με τις άλλες συσκευές είμαι μόνιμα εκτός δικτύου, με το GS2 και KI3 modem στα -100dBm περίπου με άριστη ποιότητα συνομιλίας. Το κοιτάζω κι ακόμα λέω ότι αυτό δε συμβαίνει... Οι Κορεάτες στάνταρ μας έχουν πει ψέμματα για το SAR της συσκευής... :p

 

Βέβαια η κάθε περίπτωση μπορεί να είναι διαφορετική, οπότε ο καθένας πρέπει να βρει τι τον βολεύει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς εφόσον έχεις οριακό σήμα καλύτερα και για σένα αλλά και για το κινητό να το γυρίσεις σε μόνο GSM.

 

Όσο για μένα είμαι σε μόνο GSM, Cosmote, και τις δοκιμές τις έκανα με Ninph 2.1.3. Δεν ξέρω αν και κατά πόσο το θέμα του κερνελ παίζει ρόλο (αμφιβάλλω) απλά το αναφέρω για να υπάρχει απόλυτο μέτρο σύγκρισης.

 

Με το τελευταίο modem άνετα το κινητό μου μπορεί να πάρει μέρος σε διαφήμιση "σήμα καμπάνα" :lol:

Πλέον μιλάω άνετα σε μέρη που με άλλες συσκευές ούτε με σφαίρες... Με τις άλλες συσκευές είμαι μόνιμα εκτός δικτύου, με το GS2 και KI3 modem στα -100dBm περίπου με άριστη ποιότητα συνομιλίας. Το κοιτάζω κι ακόμα λέω ότι αυτό δε συμβαίνει... Οι Κορεάτες στάνταρ μας έχουν πει ψέμματα για το SAR της συσκευής... :p

 

Βέβαια η κάθε περίπτωση μπορεί να είναι διαφορετική, οπότε ο καθένας πρέπει να βρει τι τον βολεύει καλύτερα.

 

To έβαλα κι εγώ .Για να δούμε

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Χτες ανεβασα μια εκδοση ROM (odexed stock) με καποια εξτρα mods & μια τροποποιηση στον τελευταιο TouchWiz Launcher.

 

Θα τα βρειτε εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275862

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275768

 

Δεν ποσταρω για διαφημιση ^_^. Απλα οσοι επιλεξετε να τα δοκιμασατε, η οσοι δεν τα δοκιμασατε, θα ηθελα να ακουσω αποψεις και προτιμησεις.

 

Στο ROM εχω βαλει και OXXKI2 CSC που εχει το EUR/COS για τους ελληνες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου έχω δει την προσπάθεια σου και πραγματικά συγχαρητήρια για αυτήν και καλή επιτυχία...καλά έκανες και την ποσταρες εδώ που είναι το...ελληνικό άντρο του android μαζεμένο..είμαι σίγουρος ότι θα εκτιμηθεί δεόντως! Αυτό που μπορείς να κάνεις για να εμπλουτίσεις την ρομ σου, ίσως είναι να βρεις κάποιον themer και να συνεργαστείς μαζί του για κάποιο θέμα...βλέπω ότι το κάνουν διάφοροι devs στο xda και έχει αποτέλεσμα...

Καλή επιτυχία και πάλι, είναι ωραίο στις μέρες που ζούμε να βλέπουμε και κάτι ελληνικό να λάμπει εκεί έξω..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου έχω δει την προσπάθεια σου και πραγματικά συγχαρητήρια για αυτήν και καλή επιτυχία...καλά έκανες και την ποσταρες εδώ που είναι το...ελληνικό άντρο του android μαζεμένο..είμαι σίγουρος ότι θα εκτιμηθεί δεόντως! Αυτό που μπορείς να κάνεις για να εμπλουτίσεις την ρομ σου, ίσως είναι να βρεις κάποιον themer και να συνεργαστείς μαζί του για κάποιο θέμα...βλέπω ότι το κάνουν διάφοροι devs στο xda και έχει αποτέλεσμα...

Καλή επιτυχία και πάλι, είναι ωραίο στις μέρες που ζούμε να βλέπουμε και κάτι ελληνικό να λάμπει εκεί έξω..

 

Sent from Galaxy!

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για τα καλα σου λογια. Ειναι η πρωτη προσπαθεια και ολα πανε λιγο αργα :p

 

Εχω κατα νου να φτιαξω ενα διακριτικο theme, οχι κατι με τρελλα και παρδαλα χρωματα (οπως του Criskelo που δε μπορω ουτε να τη δω), αλλα κατι πιο απαλο. Σκοπος μου βεβαια ειναι εν καιρω να ελαφρυνει η εκδοση, αφαιρωντας αρκετες εφαρμογες (εγω τις αφαιρω ηδη για μενα), απλα θελω να δω πρωτα τι αρεσει και τι δεν αρεσει στον κοσμο.

 

Απο εφαρμογες στοκ, τι χρησιμοποιειτε; Hubs? Browser? Widgets?

Edited by petsasj
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις που εχει περασει την leomar 2.6 'προβλημα με το usb? .εχω δοκιμασει τον εντοπισμο σφαλματων και να ξ ανα εγκαταστησω drivers αλλα τιποτα.η συσκευη φορτιζει κανονικα.

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

τονυ σορρυ που σε πρηζω

αν ειναι ευκολο να μου πεις τι τιμες εχεις δωσει στο uv?

Edited by chilavert_gr
Link to comment
Share on other sites

τονυ σορρυ που σε πριζω

αν ειναι ευκολο να μου πεις τι τιμες εχεις δωσει στο uv?

 

Λοιπόν χρησιμοποιώ από 200-1400 με ondemand..έχω βάλει στην setcpu:

825@200

900@500

975@800

1100@1000

1225@1200

1275@1400

Οι παραπάνω τιμές βέβαια μπορεί να μην λειτουργούν στο δικό σου κινητό οπότε καλό είναι να ΜΗΝ τικαρεις το set on boot μέχρις ότου είσαι σίγουρος ότι το κινητό δουλεύει με αυτές...αν το έχεις τικαρισμενο και το κινητό δεν σηκώνει τις τιμές να πέσει σε συνεχές boot loop!

 

οκ ευχαριστω

εγω αρχιζα απο το 100 και κολλουσε το συμπαν

Ναι και σε μένα κόλλαγε

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...