Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδή αυτά που βγάζει ως defaults είναι τιμές που δίνει το κέρνελ? τις κατέβασα, τώρα αν δω κάποιο crash η restart θα τις ανεβάσω πάλι...

 

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μου δείχνει τι εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο (όχι διαχείριση εργασιών, εννοώ να μου λέει και τα services μήπως και freezarw κανένα με το titanium back up pro)

 

δοκίμασε το system panel...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει καποιος οδηγος πουθενα? Που να προτεινει προγραμματα κτλ για να το κανω αυτό? η εστω καποιο gallery με icons γιατι εχω λιωσει στο ψαξιμο..

 

Υπάρχει νομίζω στο xda για να φτιάξεις δικά σου icons και να τα κάνεις sign με εργαλείο από το SDK, αν απλά θες να αντικαταστήσεις από άλλο theme σε αυτό που έχεις κάνεις copy paste και πατάς να γίνει αντικατάσταση.

 

Όσο για τα voltages στο SetCPU απ'ότι φαίνεται δουλεύουν μόνο στα Conservative/On demand scaling κτλ, όχι στο performance.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.έκανα ρουτ όλα καλά έβαλε κάτι το εικονίδιο

Έβαλα μετά το τιτανιουμ μπακαπ και μου λέει ότι δεν είμαι ρουτ.τι μπορεί να φταίει; έβαλα και χειροκίνητα

Το busy box και λύει το ίδιο κάτι στο σούπερ γιουζερ δεν έχει κανένα πρόγραμμα στη λίστα.

Link to comment
Share on other sites

Μην το βάλετε ακόμα...έχει πρόβλημα !

Sent from Galaxy!

 

εγω το εβαλα (αφου εκανα back up καλου κακου) και ολα δουλευουν ρολοι!

απλα να ρωτησω τι ειναι αυτο το noise reduction ρε παιδια γιατι δεν καταλαβα και πολλα!

ο βασικος λογος που εβαλα το μοντ αυτο ηταν για να μην γυρναει η οθονη απο landscape σε portrait η το αντιθετο οταν μιλαω στο τηλέφωνο.:)(το ηθελα πολυ αυτο...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.έκανα ρουτ όλα καλά έβαλε κάτι το εικονίδιο

Έβαλα μετά το τιτανιουμ μπακαπ και μου λέει ότι δεν είμαι ρουτ.τι μπορεί να φταίει; έβαλα και χειροκίνητα

Το busy box και λύει το ίδιο κάτι στο σούπερ γιουζερ δεν έχει κανένα πρόγραμμα στη λίστα.

 

Δοκίμασες να κλείσεις την εφαρμογή και να την ξανά ανοίξεις; (από task manager έτσι ώστε να κλείσει τελείως) Καλύτερα να κάνεις root τη συσκευή σου -ξανά-. Μάλλον κάτι πήγε στραβά.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κλείσεις την εφαρμογή και να την ξανά ανοίξεις; (από task manager έτσι ώστε να κλείσει τελείως) Καλύτερα να κάνεις root τη συσκευή σου -ξανά-. Μάλλον κάτι πήγε στραβά.

 

Δεν έγινε τίποτα έσβησα και τι κινητό αλλά τίποτα...

Πρέπει να κάνω ανρουτ η το κανω πάλι από πάνω ;

 

το ξανακανα και τωρα ειναι οκ

αλλα δεν παιρνει επαφες-ημερολογιο και σημειωσεις απο το γαλαξια μου.εστειλα της επαφες με εξαγωγη και αντιστοιχα εισαγωγη στο 2 και τα εχει βγαλει αστα να παν.

θα το βρω που θα παει

Edited by kinitos
problem solved
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νομίζω στο xda για να φτιάξεις δικά σου icons και να τα κάνεις sign με εργαλείο από το SDK, αν απλά θες να αντικαταστήσεις από άλλο theme σε αυτό που έχεις κάνεις copy paste και πατάς να γίνει αντικατάσταση

 

Γνωριζεις αν μπορω να το κανω χωρις να κανω decompile/compile τα αναλογα .apk αρχεια με καποιο tool για απλη αντικατασταση η μπα?

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις αν μπορω να το κανω χωρις να κανω decompile/compile τα αναλογα .apk αρχεια με καποιο tool για απλη αντικατασταση η μπα?

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Για απλή αντικατάσταση δεν χρειάζεσαι tool. Θα ανοίξεις το zip αρχείο του θέματος που θες να πάρεις τα γραφικά και θα βρεις το framework-res.apk. Μέσα εκεί(ανοίγοντας πάλι με winrar το apk) θα βρεις τον φάκελο drawable-hdpi. Από εκεί απλά θα πάρεις τα γραφικά που θες και θα τα αντικαταστήσεις στον φάκελο drawable-hdpi του νέου θέματος. Μετά τον φάκελο απλά θα τον πετάξει μέσα στο framework-res του νέου θέματος και θα κάνει αντικατάσταση το winrar. Θα περάσεις και το zip στο κινητό και φλασάρεις με CWM.

 

Στο πρώτο boot μπορεί να κολλήσει, δεν γνωρίζω γιατί αλλά απλά κάνε shutdown από το power button και μετά ξανά power on και θα λειτουργήσει. Ότι άλλο θες με ρωτάς. Αυτές τις μέρες θα ασχοληθώ και εγώ με ένα theme που φτιάχνω να το κάνω release και εδώ και XDA αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση το touchwiz 4,5 να προκαλεί είτε μεγαλύτερη καταναλωση μπαταρίας είτε γενικώς κολλήματα στο κινητό??

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι ?

 

Φίλε εχθές μου έκανε ένα καλό drain, με ένα ρεβοοτ έστρωσε, αλλά μάλλον θα τον καταργήσω και θα πάω στον στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις τελικα ποια custom rom απο αυτες που κυκλοφορουν εχει την καλυτερη διαχειρηση μπαταριας; εχω αγανακτησει ετσι οπως την ρουφαει, ουτε μερα δεν βγαζω. ειμαι σε μανισια ρομ τωρα απο τις τελεταιες.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περασω τον Jeffrey και υπάρχουνε 3 αρχεια: 1.Jeffrey-SpeedFrey2.0.0uVx3-ReleseJeffrey-2.SpeedFrey2.0.0uVx3-Workaround.tar 3.Jeffrey-SpeedFrey2.0.0sVx3-Stockvoltage.tar τι διαφορά έχουνε?(εγω εχω XKH3 είναι οκ ο Jeffrey?)
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις αν μπορω να το κανω χωρις να κανω decompile/compile τα αναλογα .apk αρχεια με καποιο tool για απλη αντικατασταση η μπα?

 

Δοκίμασε αυτό... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=890876.

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

θελω μια βοηθεια καθως εχω ενα χαζο προβλημα.

λοιπον.παω να ανεβασω ενα βιντεο απο την συλλογη μου στο youtube αλλα δε μου το ανεβαζει.μπορει να συνδεθει μεσω google λογαριασμο.εγω ομως τα βιντεο μου στο youtube τα εχω με αλλο λογαριασμο.τι μπορω να κανω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παω να περασω το καινουργιο θεμα gingerway του λεομαρ αλλα μου κολλαει στο recovery. εχεις αλλος κανεις το ιδιο προβλημα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες θα ασχοληθώ και εγώ με ένα theme που φτιάχνω να το κάνω release και εδώ και XDA αν είναι.

 

Μήπως γνωρίζεις που ειναι το frame για το powerbutton menu ? Θελω να βγάλω το "Επιλογες Τηλεφωνου" title bar να το αλλάξω..

κ ευχαριστω για να την αναλυτικη επεξηγηση ;) ηταν πολυ ευκολο τελικα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίζει να είναι λίγο δύσκολο γιατί δεν νομίζω πως υπάρχει ξεχωριστή εικόνα γι αυτό. Το powermenu γενικά είναι το popup_ sto framework-res.

Λογικά θα πρέπει να αλλάξεις το top μέρος δηλαδή "popup_top_dark.9"

 

Όμως εδώ αρχίζουν τα δύσκολα διότι όπου βλέπεις .9 είναι εικόνες που έχουν γίνει patch με το draw9patch tool του SDK.

Αυτό χρειάζεται να το κάνεις διότι μερικά γραφικά πρέπει να γίνονται αυτόματα resize, δεν έχουν fixed διαστάσεις και αν δεν χρησιμοποιήσεις σωστά το tool αυτό τότε βγαίνουν θολά στο τηλέφωνο. Ψάξτο λίγο για το tool πάντως, είχα βρει και οδηγό αλλά δεν το κατάφερα...

Link to comment
Share on other sites

θελω μια βοηθεια καθως εχω ενα χαζο προβλημα.

λοιπον.παω να ανεβασω ενα βιντεο απο την συλλογη μου στο youtube αλλα δε μου το ανεβαζει.μπορει να συνδεθει μεσω google λογαριασμο.εγω ομως τα βιντεο μου στο youtube τα εχω με αλλο λογαριασμο.τι μπορω να κανω?

 

Δοκίμασε να προσθέσεις πρώτα τον 2ο λογαριασμό σου χωρίς συγχρονισμούς κ.τ.λ. και μετά να το ανεβάσεις. Λογικά όταν θα προσπαθείς να ανεβάσεις video στο youtube θα σε ρωτάει σε ποιον λογαριασμό θέλεις να το ανεβάσεις.

 

παω να περασω το καινουργιο θεμα gingerway του λεομαρ αλλα μου κολλαει στο recovery. εχεις αλλος κανεις το ιδιο προβλημα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Και εγώ τα ίδια , αλλά με την ευκαιρία μιας και κόλλησε φλάσαρα criskelo χωρίς wipe για να δω αν μου "κάνει"

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας , ειμαι νεος κατοχος του πυραυλου και εχω μια απορια ..... αν δεν υπαρχει προβλημα με την διαρκεια της μπαταριας και το κινητο μου οταν παιζω παιχνιδια δεν βγαζει φωτιες , υπαρχει καποιος λογος να του περασω custom rom? μπορει να εχετε αναφερει σε καποιο ποστ και αλλα πραματα που βελτιωνοντε αλλα δεν μπορεσα να το βρω...
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα κρίσκελο και ninphetamin 2.1.3 και μπορώ να πώ ότι με ragemod U1 είχα καλύτερες επιδόσεις και πιο μεγάλη ομαλότητα στα ίδια volts....... και επίσης η θερμοκρασία πέζει γύρω στους 34-36 βαθμούς, ενώ με ragemod έπεφτε 25-30!!.(βέβαια είχα άλλη ρομ αυτή του λεομάρ) το έβαλα να φορτίζει πάλι για άλλη μία δοκιμή, και μετά θα δοκιμάσω την jeffrey 3.0 με κρίσκελο να δω πως πάει.... εμφανισιακά μου αρέσει πιο πολύ η κρίσκελο από αυτή του λεομάρ, αλλά λειτουργικά μάλλον η λεομάρ κερδίζει.... χωρίς να είμαι σίγουρος

 

επίσης όταν έβαλα την κρίσκελο, και κατεβάσω κάτι για φλασάρισμα από kitchen του λεομάρ, δεν μου κάνει αυτόματα restart. είναι φυσιολογικό? πρέπει δηλαδή να το κάνω χειροκίνητα ενώ όταν είχα τη leomar με το που κατέβαινε κάτι, και πατούσα apply αυτόματα τα έκανε όλα μόνο του....(+1 για λεομάρ)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίζει να είναι λίγο δύσκολο γιατί δεν νομίζω πως υπάρχει ξεχωριστή εικόνα γι αυτό. Το powermenu γενικά είναι το popup_ sto framework-res.

Λογικά θα πρέπει να αλλάξεις το top μέρος δηλαδή "popup_top_dark.9"

 

Κάνω αλλαγές με icons απο άλλα themes οποτε δουλευει ομαλα.. Ηθελα απλα να αλλαξω το πανω μερος να το κανω μικροτερο,να φυγει το "Επιλογες Τηλεφωνου" αλλα δεν τα καταφερνω..

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα κρίσκελο και ninphetamin 2.1.3 και μπορώ να πώ ότι με ragemod U1 είχα καλύτερες επιδόσεις και πιο μεγάλη ομαλότητα στα ίδια volts....... και επίσης η θερμοκρασία πέζει γύρω στους 34-36 βαθμούς, ενώ με ragemod έπεφτε 25-30!!.(βέβαια είχα άλλη ρομ αυτή του λεομάρ) το έβαλα να φορτίζει πάλι για άλλη μία δοκιμή, και μετά θα δοκιμάσω την jeffrey 3.0 με κρίσκελο να δω πως πάει.... εμφανισιακά μου αρέσει πιο πολύ η κρίσκελο από αυτή του λεομάρ, αλλά λειτουργικά μάλλον η λεομάρ κερδίζει.... χωρίς να είμαι σίγουρος

 

επίσης όταν έβαλα την κρίσκελο, και κατεβάσω κάτι για φλασάρισμα από kitchen του λεομάρ, δεν μου κάνει αυτόματα restart. είναι φυσιολογικό? πρέπει δηλαδή να το κάνω χειροκίνητα ενώ όταν είχα τη leomar με το που κατέβαινε κάτι, και πατούσα apply αυτόματα τα έκανε όλα μόνο του....(+1 για λεομάρ)

 

Όχι .Εγώ χρησιμοποιώ την κουζίνα του Λέομαρ με την τελευταία Κρίσκελο και δουλεύει μια χαρά.

Τα εγκαθιστά όλα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κάνω αλλαγές με icons απο άλλα themes οποτε δουλευει ομαλα.. Ηθελα απλα να αλλαξω το πανω μερος να το κανω μικροτερο,να φυγει το "Επιλογες Τηλεφωνου" αλλα δεν τα καταφερνω..

 

Δεν νομίζω να γίνεται, γιατί το κείμενο αυτό είναι σε XML λογικά(κώδικας) δεν είναι εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί κάποιος να ανεβάσει σε zip τον κερνελ speamod 40...

Υπάρχει μόνο σε tar και ψάχνω να τον Φλασαρω σε zip...

Αν τον έχει κάποιος πρόχειρο ας τον ανεβάσει...

Ευχαριστώ...

 

Sent from my MZ601

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...