Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε οποια ρομ και να τον βαλεις απο προσωπικη εμπειρια στο λεω κανε τα εξεις wipe cache/davlic/batery stats και πριν τον εγκαταστισεις και μετα...

Μετα battety callibration...

Δουλεψε το απο την πρωτη ημερα θα δεις την μπαραρια σου να αντεχει αρκετα...

Στην δευτερη τριτη φορτιση θα κατσλαβεις τις πραγματικες δυνατοτητες του κερνελ παντα σε συνδυασμο με τις προηγουμενες εμπειριες που ειχες απο αλλους κερνελ που δουλευες...

 

Sent from my Desire HD

 

wipe cache/davlic/batery stats πως κάνω;

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει κι εγώ τον Jeffrey-SpeedFrey 3.0.0 αλλά παρατήρισα το εξής μετά απο 2 ώρες και χωρίς να πειράξω το κινητό έπεσε γύρω στο 10%. Φυσικά ακόμα δεν έκανα calibration battery κι ελπίζω σε αυτό να οφείλετε... Εσείς τι λέτε παίδες;

 

eδω και μια ωρα εβαλα την δευτερη μπαταρια!:)

εχω μιλησει αρκετα! το κινητο ειναι onlain συνεχεια(mail ανανεωση καιρου ανα μιση ωρα κτλ) και το αποτελεσμα?

100% η μπαταρια:)

κανε αυτα που σου ειπε ο φιλος πιο πανω και πραγματικα θα δεις οτι ο συγκεκριμενος κερνελ ειναι οτι καλυτερο για το κινητο μας.:)

wipe cache/davlic/batery stats πως κάνω;

 

απο recovery για το πρωτο για το δευτερο υπαρχει εφαρμογη στο market batterycalibration λεγεται:)

Link to comment
Share on other sites

απο recovery για το πρωτο για το δευτερο υπαρχει εφαρμογη στο market batterycalibration λεγεται:)

 

Ωραία φιλαράκο ευχαριστω :)

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνουμε wipe τα παρακάτω χάνουμε τίποτα από εφαρμογές, ρυθμίσεις η κάτι άλλο? Τι σβήνουν αυτα?

Σε οποια ρομ και να τον βαλεις απο προσωπικη εμπειρια στο λεω κανε τα εξεις wipe cache/davlic/batery stats και πριν τον εγκαταστισεις και μετα...

Μετα battety callibration...

Δουλεψε το απο την πρωτη ημερα θα δεις την μπαραρια σου να αντεχει αρκετα...

Στην δευτερη τριτη φορτιση θα κατσλαβεις τις πραγματικες δυνατοτητες του κερνελ παντα σε συνδυασμο με τις προηγουμενες εμπειριες που ειχες απο αλλους κερνελ που δουλευες...

 

Sent from my Desire HD

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνουμε wipe τα παρακάτω χάνουμε τίποτα από εφαρμογές, ρυθμίσεις η κάτι άλλο? Τι σβήνουν αυτα?

 

δεν χανεις τιποτα dont worry..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω ο leomar δεν έχει βάλει στην κουζίνα του τον speedfrey 3. Τον φλασάρατε μέσω odin (PDA) ? κάποιο link? Με wipe cache/dalv και battery από CWM είμαι κομπλέ ?

 

Α και κάτι άλλο. O Speedfrey είναι Overclocked ?

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω ο leomar δεν έχει βάλει στην κουζίνα του τον speedfrey 3. Τον φλασάρατε μέσω odin (PDA) ? κάποιο link? Με wipe cache/dalv και battery από CWM είμαι κομπλέ ?

 

Α και κάτι άλλο. O Speedfrey είναι Overclocked ?

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

μπορεις να φλασαρεις και με odin και με cwm...καλο εναι να κανεις wipe πριν τον περασεις....οχι δεν ειναι oc...link μπορεις να βρεις στο xda..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

handcent sms η go sms pro!

βαλτε τα ρε παιδια και τελειωσε το θεμα:)

και τα δυο ειναι δωρεαν στο μαρκετ!

μην παιδεύεστε αδικα.:)

οκ ευχαριστω :O

Link to comment
Share on other sites

το googlαρα και τον βρήκα.Για να δούμε

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

μη βαλεις profile στο setcpu...μπορει να εχεις προβλημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οκ. μπήκα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1213339 . Αλλά βρίσκω links μόνο για τη 2. vers. ? για την 3.0.0 ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

οκ. μπήκα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1213339 . Αλλά βρίσκω links μόνο για τη 2. vers. ? για την 3.0.0 ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Σωστά μπήκες...αλλα ---------> Mod Edit: Download links removed.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο άλλο link να τον κατεβάσω ; Αν τον έχει κατεβάσει κάποιος, μπορεί να μου το στείλει στο mail μου, αν είναι να του το δώσω μέσω pm ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο άλλο link να τον κατεβάσω ; Αν τον έχει κατεβάσει κάποιος, μπορεί να μου το στείλει στο mail μου, αν είναι να του το δώσω μέσω pm ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Εχουν μπει και εδώ κάποιες σελίδες πίσω τα links, δες αν είναι ενεργά ακόμη.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο άλλο link να τον κατεβάσω ; Αν τον έχει κατεβάσει κάποιος, μπορεί να μου το στείλει στο mail μου, αν είναι να του το δώσω μέσω pm ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δες στην 355 σελιδα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εχεις p.m....

παιδιά να ρωτήσω μην την ξαναπατήσω οπως χθες..ποια ειναι η διαδικασία για να περασουμε theme από την κουζίνα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο άλλο link να τον κατεβάσω ; Αν τον έχει κατεβάσει κάποιος, μπορεί να μου το στείλει στο mail μου, αν είναι να του το δώσω μέσω pm ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Εχουν μπει και εδώ κάποιες σελίδες πίσω τα links, δες αν είναι ενεργά ακόμη.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3754069#post3754069

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

εχεις p.m....

παιδιά να ρωτήσω μην την ξαναπατήσω οπως χθες..ποια ειναι η διαδικασία για να περασουμε theme από την κουζίνα?

 

φιλε κανε enable beta και μετα διαλεξε οτι theme θελεις τα κανει ολα αυτοματα!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

εχεις p.m....

παιδιά να ρωτήσω μην την ξαναπατήσω οπως χθες..ποια ειναι η διαδικασία για να περασουμε theme από την κουζίνα?

 

Κατεβασε την καινουρια βερσιον 2.0...Φροντισε να ειναι ENABLE αν δεν ειναι κατω αριστερα και το πατας...

Μετα επιλεγεις πιο θεμα θελεις το τσεκαρεις και το κανεις install...install packa...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σε οσουν γνωριζουν...εχω το desire hd και πραγματικα απο τα λιγα πραγματα που ζηλευω που δεν εχει το s2 ειναι ο στοκ brower...

Λεω εγω τωρα τοσο δυσκολο ειναι να εχουμε εναν στοκ στο s2 ιδιο με του hd...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...