Jump to content

[S II] Διαθεσιμότητα και αγορά


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα σε ρωτήσω φίλε μου...Λες ότι δεν σου άνοιγαν το μαύρο.Οκ.Εσύ αν πήγαινες μετά και σου έδιναν ένα κουτί ανοιγμένο, θα το 'παιρνες ή θα 'κανες θέμα? Και μάλιστα λες ότι ήξερες πώς είναι! Δεν γίνεται σε όλα τα μοντέλα τα καταστήματα να έχουν όλα τα χρώματα προς επίδειξη! Ελάτε λίγο και στην άλλη πλευρά. Ας παρατήσουμε επιτέλους αυτή τη νοοτροπία που λέει ότι επειδή μπήκαμε σε ένα μαγαζί, ακόμα και σε καιρό "κρίσης", πρέπει να μας κάνουν όλα τα χατήρια.

 

Το ειπα επειδη αναφερθηκε πιο πισω οτι τα ανοιγουν στο συγκεκριμενο καταστημα.

Και ηθελα να δω αν θα το ανοιξει.

Παντως αποψη μου ειναι πως εφοσον πουλαει και τα δυο χρωματα πρεπει να υπαρχει απο ενα ανοικτο.

Ειναι τελειως διαφορετικο το πισω μερος...

Ειχαν το λευκο ανοικτο και δεν ειχαν στοκ, δηλαδη θα εδεινα 270 και δεν θα το επιανα στα χερια μου πριν το αγορασω?

Αμα ειναι ετσι να τα βλεπουμε απο το Youtube και να μην εχουν καθολου δειγματα στα καταστηματα.

Edited by lefteris112
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά μετά από πολλές περιπέτειες πήρα σήμερα το κινητό από το πλαίσιο. Οι άνθρωποι του site συνεπέστατοι δεν μπορώ να πώ, με ενημέρωναν με email σε κάθε βήμα ("τώρα το πακετάρουμε" κτλ). Το πρωί πέρασα από κει, μιας και μένω δίπλα, η πωλήτρια για πλάκα περίπου μου την είπε που το πήρα από το site και μου είπε ότι έφεραν κι αυτοί κομμάτια σήμερα. Της είπα ότι θα περάσω σε μισή ώρα να το πάρω αλλά μετά κάτι μου έτυχε και καθυστέρησα, απιδια με πήρε τηλέφωνο μετά από 2 ώρες να με ρωτήσει αν το ήθελα γιατί δεν είχα πάει να το πάρω και μου είπε ότι είχε γίνει χαμός, της είχαν φύγει τα κομμάτια που είχε φέρει και έπαιρναν ακόμα πελάτες και ρώταγαν για διαθεσιμότητα!! :ninja::ninja: Πήγα τελικά μετά από πολύ κόπο και το πήρα το μεσημέρι. Φαίνεται πουλάει σαν ζεστό ψωμάκι κι ας είναι περσυνή συσκευή! :happy::happy:
Link to comment
Share on other sites

Πλέον ξαναγύρισε στα 325. Xαλαρά ξεπούλησαν τα μεγάλα καταστήματα πιστεύω!! Στο πλαίσιο έβγαινε μη διαθέσιμο και στα 2 χρώματα απο το μεσημέρι

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά κινητό είναι απο χαρακτηριστικά, το θέμα είναι για πόσο καιρό ακόμα θα παίρνει αναβαθμίσεις

 

Προσφορά τέλος, όσοι πήραν πήραν εκτός και άν βγάλουν καμια χριστουγεννιάτικη προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες ωρες αναμενεται η πρωτη official JB.η πρωτη χωρα που παιρνει ειναι η πολωνια με κωδικο XEO.υπομονη

Mία ακόμα ανόητη ίσως ερώτηση από μένα!

Με τη νέα αναβάθμιση τα εικονίδια στην αρχική οθόνη θα είναι όπως τα καινούρια που έχουν 5 εικονίδια και το μενού στη μέση? Ωραίο είναι αυτό!

Και αν το αναβαθμίσω θα χάσω τις επαφές μου και τις εφαρμογές που κατέβασα?

Η μπαταρία λέτε να κρατάει περισσότερο με την jb?

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έκανα tour σήμερα απο Κωτσοβολο , Mediamarkt Και pubic εχει εξαντληθεί παντού και στα 2 χρώματα :( κρίμα και ήταν καλή περίπτωση .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Σκέφτομαι να τσιμπίσω το s2 για χριστούγγενα..Το πλαίσιο το έχει 269 αλλα λέει εκθεσικά κομμάτια.Αξίζει ή να δώσω 50-60 παραπάνω για καινούργιο?

ευχαριστώ!

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Σκέφτομαι να τσιμπίσω το s2 για χριστούγγενα..Το πλαίσιο το έχει 269 αλλα λέει εκθεσικά κομμάτια.Αξίζει ή να δώσω 50-60 παραπάνω για καινούργιο?

ευχαριστώ!

 

Φίλε.Εγώ στην θέση σου επειδή δεν ξέρω αν όντως είναι εγγυημένο αυτό το κομμάτι των 269 € ή αν είναι απλά όντως προσφορά για τα Χριστούγεννα, θα το έπαιρνα απο εδώ http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9100-Galaxy-S-II-16GB-White.aspx Από εδώ πήρα κι εγώ και ένας φίλος μου και άλλα άτομα από εδώ μέσα τις συσκευές μας και το κατάστημα ακούγεται ότι είναι πολύ καλό και σε εξυπηρέτηση και σε ποιότητα.Αυτή είναι και η άποψή μου.334 € θα σου βγεί τελική τιμή με τα έξοδα αποστολής

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Φίλε.Εγώ στην θέση σου επειδή δεν ξέρω αν όντως είναι εγγυημένο αυτό το κομμάτι των 269 € ή αν είναι απλά όντως προσφορά για τα Χριστούγεννα, θα το έπαιρνα απο εδώ http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9100-Galaxy-S-II-16GB-White.aspx Από εδώ πήρα κι εγώ και ένας φίλος μου και άλλα άτομα από εδώ μέσα τις συσκευές μας και το κατάστημα ακούγεται ότι είναι πολύ καλό και σε εξυπηρέτηση και σε ποιότητα.Αυτή είναι και η άποψή μου.334 € θα σου βγεί τελική τιμή με τα έξοδα αποστολής

 

Απλό ξεστοκάρισμα ήταν αδερφέ, μια που βγαίνει το plus

Δεν είναι θέμα "εγγυημένων" / προβληματικών συσκευών, αν ήταν "μη εγγυημένες" θα επιστρεφόταν στην μαμά...

Δέχομαι ότι το birdphone είναι πολύ καλό κατάστημα, αλλά μην ξεχνάς ότι οι συσκευές του είναι παραεισαγωγής (ναι μεν απο ευρωπαικά κράτη άρα καλύπτεται η εγγύηση)

Απο την άλλη το Πλαίσο (και κάθε άλλο κατάστημα που πουλάει με 269) έχει την Ελληνική συσκευή...

Και πρέπει να αναγνωρίσω την "τιμιότητα" του Πλαισίου που αναφέρει το "εκθεσιακά κομμάτια"

 

Anyway, εγώ ΔΕΝ θα έπερνα εκθεσιακό κομμάτι, αλλά και τα 65 ευρώ για κάποιον είναι σεβαστή διαφορά...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Δυστυχως δεν προλαβα την προσφορα με τα 269...

 

Θα το τσιμπησω σε λιγες μερες και ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαφορα της συσκευης απο ενα καταστημα που απο οτι διαβασα ειναι περαεισαγωγη αλλα συσκευων που προοριζινται για χωρες εντος ΕΕ πχ. birdphone και απο καταστηματα που ειναι εισαγωγη για Ελλαδα πχ. πλαισιο;

 

Εχεις κανεις υποψιν του καμια πληροφορια για νεα προσφορα μεσα στις γιορτες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Δυστυχως δεν προλαβα την προσφορα με τα 269...

 

Θα το τσιμπησω σε λιγες μερες και ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαφορα της συσκευης απο ενα καταστημα που απο οτι διαβασα ειναι περαεισαγωγη αλλα συσκευων που προοριζινται για χωρες εντος ΕΕ πχ. birdphone και απο καταστηματα που ειναι εισαγωγη για Ελλαδα πχ. πλαισιο;

 

Εχεις κανεις υποψιν του καμια πληροφορια για νεα προσφορα μεσα στις γιορτες;

εχοντας αγορασει περσι τετοια εποχη το κινητο απο birdphone ειναι γερμανικο ποιες οι διαφορες?απλα καμια και μαλιστα ειναι καλυτερα παραεισαγωγης γιατι περνεις πολυ πιο γρηγορα τις αναβαθμισεις.να φανταστεις εχω παρει 2 αναβαθμισεις στην 4,0,4 ενω εδω στην ελλαδα ειναι ακομα με την 4.0.3 officcial παντα.και η καινουργια 4,1,2 θα την παρω απο γερμανια τον γεναρη ενω εδω ελλαδα ζησε μαη μου να φας τριφυλι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση....

 

Δηλαδή αν δεν βρω προσφορά τυπου 269 ευρωπουλα μεσα στις γιορτες το τσιμπάω απο το πουλομαγαζό... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος του Samsung Galaxy SII λευκού χρώματος από τον Κοτσόβολο (269Ευρώ).

GT-I9100 με Caution Sealed Package. :rolleyes:

Πρώτη φορά με Anroid ...και χρειάζομαι το χρόνο μου.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά σε όλους....

 

Εχει παραγγείλει κανεις το κινητο απο τους άθλιους της mobilehellas τις τελευταίες μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε καποιο καταστημα, το οποιο να εχει το SII φθηνοτερα απο τα μαγαζια που συμμετεχουν στο skroutz; Δηλαδη τιμη μικροτερη των 320€.
Link to comment
Share on other sites

Ανήκω κι εγώ σε αυτούς που λόγω συγκυριών έχασαν τις μαζεμένες προσφορές του s2 και δυστυχώς δε βλέπω να γίνομαι ποτέ κάτοχός του, αφού πλέον υπάρχει σε stock μόνο σε λίγα skroutzομάγαζα και δεν είμαι διατεθειμένος να το χρυσοπληρώσω... Από τη στιγμή που το κινητό πωλούνταν από μεγάλες αλυσίδες στα 270€ (ελληνικής αντιπροσωπείας), το θεωρώ κοροϊδία να δώσω πλέον σημαντικά περισσότερα χρήματα (τουλάχιστον +20%) για συσκευή παραεισαγωγής... Πλέον αρχίζω να κοιτάω προς κάποια άλλη συσκευή, αφού το S2 δε νομίζω να ξαναεισαχθεί, εκτός αν υπάρχει διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημα που δεν μπορώ να βρω online...
Link to comment
Share on other sites

Πλέον αρχίζω να κοιτάω προς κάποια άλλη συσκευή, αφού το S2 δε νομίζω να ξαναεισαχθεί, εκτός αν υπάρχει διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημα που δεν μπορώ να βρω online...

Μπορείς, επίσης, να περιμένεις μέχρι να εμφανιστεί το SII plus στην Ελληνική αγορά.

Λέγεται πως αναμενεται για το πρώτο τρίμηνο του νέου έτους...

:happy:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω κι εγώ σε αυτούς που λόγω συγκυριών έχασαν τις μαζεμένες προσφορές του s2 και δυστυχώς δε βλέπω να γίνομαι ποτέ κάτοχός του, αφού πλέον υπάρχει σε stock μόνο σε λίγα skroutzομάγαζα και δεν είμαι διατεθειμένος να το χρυσοπληρώσω... Από τη στιγμή που το κινητό πωλούνταν από μεγάλες αλυσίδες στα 270€ (ελληνικής αντιπροσωπείας), το θεωρώ κοροϊδία να δώσω πλέον σημαντικά περισσότερα χρήματα (τουλάχιστον +20%) για συσκευή παραεισαγωγής... Πλέον αρχίζω να κοιτάω προς κάποια άλλη συσκευή, αφού το S2 δε νομίζω να ξαναεισαχθεί, εκτός αν υπάρχει διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημα που δεν μπορώ να βρω online...

 

Φίλε ουτε εγω προλαβα προσφορές και εκανα το λάθος να πο παραγγείλω απο mobilehellas... Και δεν θα εχω το τηλέφωνο πριν την πρωτοχρονια και η αντιμετωπιση απο το εν λογω καταστημα δεν ηταν η πρεπουσα... Περιμένω να δω αν θα ερθει και πότε για να κανω μια ωραία αναφορα στο σκρουτζ... :ninja:

 

Δεν περιμένω να ξαναεισαχθει απο μεγαλα μαγαζια και να ξαναμπει προσφορα λόγω μαρκετινκ και S III...

 

Τωρα όσο αφορά τιμες νομιζω το cityshop ειναι η καλυτερη επιλογη καθώς βλέπω πως δεν εχει ακομα αρνητικη κριτική... Διαθεσιμότητα 2 με 3 μέρες λέει το σάιτ... Αν μου την κανουν αυτοι που εχω κάνει παραγγελία εκει θα πάω μετά...

 

http://www.skroutz.gr/s/323248/Samsung-Galaxy-S-II-i9100-16GB.html 2ο στην λίστα...

Edited by thanosk88
Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz το δείχνει ξανά στα 268 από ηλεκτρονική (μάλλον μόνο λευκό) αλλά στο κατάστημα το δείχνει μη διαθέσιμο:confused: Edited by and64

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Πατούσα συχνά πυκνά F5 στην σελίδα.

Κάποια στιγμή, ως εκ θαύματος, έγινε διαθέσιμο και το τσίμπισα.

Αμέσως μετά έγινε πάλι "Μη διαθέσιμο".

Δεν ξέρω αν ήταν Bug ή αν ήμουν τυχερός.

Το θέλω έτσι ακριβώς άσπρο για την σύζυγο. Ελπίζω να μην μου το ακυρώσουν.

 

Υ.Γ. Και τώρα συνεχίζοντας να πατάω F5 βλέπω να έχει γίνει και πάλι διαθέσιμο αλλά η τιμή έχει γυρίσει σε 389€

Πάω να παίξω και κανα Τζόκερ

Edited by alnotas
Link to comment
Share on other sites

Πατούσα συχνά πυκνά F5 στην σελίδα.

Κάποια στιγμή, ως εκ θαύματος, έγινε διαθέσιμο και το τσίμπισα.

Αμέσως μετά έγινε πάλι "Μη διαθέσιμο".

Δεν ξέρω αν ήταν Bug ή αν ήμουν τυχερός.

Το θέλω έτσι ακριβώς άσπρο για την σύζυγο. Ελπίζω να μην μου το ακυρώσουν.

 

Υ.Γ. Και τώρα συνεχίζοντας να πατάω F5 βλέπω να έχει γίνει και πάλι διαθέσιμο αλλά η τιμή έχει γυρίσει σε 389€

Πάω να παίξω και κανα Τζόκερ

 

Ελπίζω και γω να στο στείλουν!! Αν ναι πήγαινε παίξε απο ενα δελτίο σε ότι παιχνίδι υπάρχει:lol::lol:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαβάζωντας τα πολύ πρόσφατα σχόλια για την Ηλεκτρονική στο Skroutz, πολύ αμφιβάλλω αν καν θα μου δώσουν σημασία, σε περίπτωση που ήταν "λόξυγκας" του συστήματος.

Εδώ βλέπω, κανονικές παραγγελίες κάνουν και δεν έρχονται ποτέ, χωρίς καν ειδοποίηση.... :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Διαθεσιμότητα και αγορά
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...