Jump to content

[S II] Διαθεσιμότητα και αγορά


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω πάντως να μην είναι προορισμένα για Γερμανία γιατί κάποιο ιντερνετομάγαζο που πουλά τέτοια, αρκετά κομμάτια του (σίγουρα τα λευκά) έχουν κιτρινίλα σε όλη την οθόνη και όχι μόνο στη μία πλευρά που παρατηρήθηκε κατά καιρούς. Beware...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδες. το πηρα σε ασπρο στον κωτσοβολο ηλιουπολεως στις 19 φλεβαρη. παρα πολυ καλο θα ελεγα μεχρι στιγμης.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες. το πηρα σε ασπρο στον κωτσοβολο ηλιουπολεως στις 19 φλεβαρη. παρα πολυ καλο θα ελεγα μεχρι στιγμης.

Είναι το i9100 ή το i9100G?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό best seller και έχω μερικές απορίες ;;

 

Το Gallaxy S II υποστηρίζει HTML5 μιάς και το Android (JB) δέν υποστηρίζει πλέον flash player ;;

Απο ότι βλέπω σε συγκριτικά, το xperia P έχει καλύτερη οθόνη και λίγο καλύτερη κάμερα,

στο Galaxy S II μπορώ να χρησιμοποιώ το φλάς της κάμερας ώς φώς όταν τραβάω βίντεο ;;

 

Ποιά η γνώμη σας ;;

(Επανέρχομαι με νέες απορίες)

 

Ευχαριστώ paralysis για τις απαντήσεις.

Edited by dhmak
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα εχθές, μαύρο με 269 ευρώ από Κωτσόβολο.

OculatusAbis είναι το i9100.

Dhmak υποστηρίζει HTML5 (http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_ii_ics_vs_gingerbread-review-737p4.php) και μπορείς να χρησιμοποιήσεις το flash όταν τραβάς video.

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι βλέπω σε συγκριτικά, το xperia P έχει καλύτερη οθόνη και λίγο καλύτερη κάμερα
Καλύτερη οθόνη; Δε νομίζω...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο ρε φίλε! Βέβαια εγώ την έκανα ποιο νωρίς την παραγγέλια (στις 3:00 το πρωί :p). Μάλλον το σύστημα τρελάθηκε!!! Μου λέει η θειά με την σκουλαρίκα στην μύτη υπάρχει η παραγγέλια σε άλλο όνομα και άλλο κινητό. Λέω δεν πειράζει δώστο και σε άλλη τιμή :lol::lol:. Στο megaκωτσόβολα στην ευκαρπία πήγα πρώτος και είχε 3 κομμάτια, 2 και ένα εκθεσιακό όλα ασπρίλα. Παρήγγειλα 2 μαυρίλες και έρχονται από Αθήνα. Πάντως υπάρχουν καμιά 60αριά κομμάτια ακόμα στον κωτσόβολα Αθήνα, πήρε τηλ. φίλος πριν απο λίγο. Και 3-4 σκρουτζάδικα παίζουν στα 269.

 

Ποπο και σε μένα ακριβώς το ίδιο έγινε. Έκανα παραγγελία στις 3 το πρωί και την άλλη μέρα που πήρα τηλέφωνο μου έλεγαν άλλο όνομα και άλλο τηλέφωνο και τελικά πήγα από εκεί και είχαν 3 κομμάτια. Εντομεταξύ μου έλεγε πως γίνεται να μη φαίνεται η παραγγελία σας, δε συμβαίνει αυτό και τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Ποπο και σε μένα ακριβώς το ίδιο έγινε. Έκανα παραγγελία στις 3 το πρωί και την άλλη μέρα που πήρα τηλέφωνο μου έλεγαν άλλο όνομα και άλλο τηλέφωνο και τελικά πήγα από εκεί και είχαν 3 κομμάτια. Εντομεταξύ μου έλεγε πως γίνεται να μη φαίνεται η παραγγελία σας, δε συμβαίνει αυτό και τέτοια.

 

Μαλλον ειναι η ωρα που τρελενεται το συστημα :p

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είχα παραγγείλει απο την προηγούμενη Κυριακή online, παίρνω τηλέφωνο τη Δευτέρα, όλα ΟΚ, πάω στο μαγαζί και δεν είχαν καν την παραγγελία οχι μόνο το τηλέφωνο. Μια συσκευή είχαν που δεν την έπαιρνε κάποιος γιατί ήταν ανοιχτό το κουτί και δε μου την έδιναν γιατί είχαν και άλλες παραγγελίες χωρίς συσκευές. Οπότε το παρήγγειλα απο το κατάστημα και το πήρα την Πέμπτη.

 

Υπάρχουν μαγαζιά που το online κομμάτι είναι άψογο (όπως το e-shop, παλιότερα τουλάχιστον) και η διαθεσιμότητα και οι παραγγελίες είναι 100% σωστές. Υπάρχουν άλλα που το site είναι απλά για να βλέπεις. Ε, μαντέψτε τι είναι ο Κωτσόβολος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι βλέπω σε συγκριτικά, το xperia P έχει καλύτερη οθόνη και λίγο καλύτερη κάμερα,

 

Καλύτερη οθόνη; Δε νομίζω...

 

Samsung Galaxy S II :

Type Super AMOLED Plus capacitive touchscreen, 16M colors

Size 480 x 800 pixels, 4.3 inches (~217 ppi pixel density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass

- TouchWiz UI v4.0

 

Sony Xperia P:

Type LED-backlit LCD, capacitive touchscreen, 16M colors

Size 540 x 960 pixels, 4.0 inches (~275 ppi pixel density)

Multitouch Yes, up to 4 fingers

Protection Scratch-resistant glass

- Sony WhiteMagic technology

- Sony Mobile BRAVIA Engine

- Timescape UI

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάτε ότι η οθόνη του sii είναι rgb και όχι pentile...... Και οθόνες rgb έχουν μόνο ναυαρχίδες...
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S II :

Type Super AMOLED Plus capacitive touchscreen, 16M colors

Size 480 x 800 pixels, 4.3 inches (~217 ppi pixel density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass

- TouchWiz UI v4.0

 

Sony Xperia P:

Type LED-backlit LCD, capacitive touchscreen, 16M colors

Size 540 x 960 pixels, 4.0 inches (~275 ppi pixel density)

Multitouch Yes, up to 4 fingers

Protection Scratch-resistant glass

- Sony WhiteMagic technology

- Sony Mobile BRAVIA Engine

- Timescape UI

Τα WhiteMagic, BRAVIA κτλ δεν λένε τίποτα. H ανάλυση είναι λίγο καλύτερη στο P, αλλά η ποιότητα μίας SAMOLED+ οθόνης σε σχέση με μία TN LCD είναι ασύγκρητη. Άμα τα δεις από κοντά θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα WhiteMagic, BRAVIA κτλ δεν λένε τίποτα. H ανάλυση είναι λίγο καλύτερη στο P, αλλά η ποιότητα μίας SAMOLED+ οθόνης σε σχέση με μία TN LCD είναι ασύγκρητη. Άμα τα δεις από κοντά θα καταλάβεις.

Το τι αρεσει στον καθενα μας να βλεπει ειναι εντελος υποκειμενικο ;)

Εσενα σου αρεσουν η AMOLED, αυτο ειναι δεκτο ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344135

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το τι αρεσει στον καθενα μας να βλεπει ειναι εντελος υποκειμενικο ;)

Εσενα σου αρεσουν η AMOLED, αυτο ειναι δεκτο ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344135

 

Δεν είναι το ζήτημα ότι μου αρέσουν οι AMOLED. Το θέμα είναι ότι υπάρχουν καλές και σύγχρονες τεχνολογίες LCD και παλιές και ξεπερασμένες. Η τεχνολογία που έχει το Xperia P είναι Twisted Nematic. Το πρώτο είδος LCD οθονών που κυκλοφόρησε και πολύ ξεπερασμένο. Άμα είχε IPS LCD, θα σου έλεγα πως όντως η διαφορά στην ανάλυση το κάνει να έχει καλύτερη οθόνη. Αλλά μη μου λες πως συγκρίνεται Super AMOLED Plus, κορυφαία σύγχρονη τεχνολογία οθονών με μαύρο ΜΑΥΡΟ, να μην ξέρεις που τελείωνει η οθόνη και που αρχίζει το περίγραμμα με TN LCD που το άσπρο είναι κίτρινο, το μαύρο γκρι και άπαξ και κοιτάξεις την οθόνη λίγο λοξά χάνεις φωτενότητα, αντίθεση, χρώματα!

Το White Magic που λες μπορεί να βελτιώνει την φωτεινότητα, αλλά δεν σημαίνει πως όλα τα άλλα φτιάχνονται. Για το Xperia S το δέχομαι πως έχει καλύτερη οθόνη λόγω της διαφοράς στην ανάλυση, αλλά και πάλι βάλτο δίπλα στο lG p936 και θα καταλάβεις τη διαφορά IPS και ΤΝ.

Edited by fitifititis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα κ χρονια πολλα!Βλεπω σημερα στο σκρουτζ οτι το sgs2 εχει πεσει στα 266 ευρω.μπορει καποιος ισως να υπολογισει ποσο μπορει να πεσει ακομα κ ποσο περιπου ακομα θα κυκλοφορει στην αγορα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ χρονια πολλα!Βλεπω σημερα στο σκρουτζ οτι το sgs2 εχει πεσει στα 266 ευρω.μπορει καποιος ισως να υπολογισει ποσο μπορει να πεσει ακομα κ ποσο περιπου ακομα θα κυκλοφορει στην αγορα?

 

Φυσικά και δεν μπορεί κανείς μας να ξέρει αυτές τις απαντήσεις παρά μόνο να υποθέσει. Προσωπικά πιστεύω ότι παρακάτω δεν πέφτει η τιμή του και στην αγορά θα παραμείνει μέχρι να τελειώσουν τα τελευταία κομμάτια που βρίσκονται αυτή τη στιγμή στα ράφια. Απ'τη Samsung έχει σταματήσει η παραγωγή του αν θυμάμαι καλά οπότε δεν θα το βλέπουμε για καιρό ακόμα στα καταστήματα..:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Φυσικά και δεν μπορεί κανείς μας να ξέρει αυτές τις απαντήσεις παρά μόνο να υποθέσει. Προσωπικά πιστεύω ότι παρακάτω δεν πέφτει η τιμή του και στην αγορά θα παραμείνει μέχρι να τελειώσουν τα τελευταία κομμάτια που βρίσκονται αυτή τη στιγμή στα ράφια. Απ'τη Samsung έχει σταματήσει η παραγωγή του αν θυμάμαι καλά οπότε δεν θα το βλέπουμε για καιρό ακόμα στα καταστήματα..:)

Αποτελει πλεον συλλεκτικο κομματι με την τιμη του να ειναι πια ιδια με το s3...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μεταχειρισμενο (καλως, ελπιζω) δυο ετων στα 150€, ειναι καλη αγορα ή να παω..Πεκινο;

καλη αγορα αναλογως βεβαιως και την εμφανιση του,δηλ.να μην δειχνει χρηση 10ετιας.υπολογισε πιθανη αλλαγη μπαταριας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλη αγορα αναλογως βεβαιως και την εμφανιση του,δηλ.να μην δειχνει χρηση 10ετιας.υπολογισε πιθανη αλλαγη μπαταριας.

Εμπρος πολυ καλη, μπαταρια ΟΚ, πισω ετσι:

Link to comment
Share on other sites

Εμπρος πολυ καλη, μπαταρια ΟΚ, πισω ετσι:

 

Η πλάτη αλλάζει... άλλωστε φοράει την μεγάλη...

δεν τρέχει τίποτα, μια χαρά...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι το πίσω μέρος.

κι εκείνο το οριζόντιο γδάρσιμο που βλέπεις στην κάτω μεριά, πάλι κανονικό είναι.

Το έχουν όλα τα s2!

 

Και το δικό μου έτσι ακριβώς είναι, μετά από 22 μήνες χρήσης.

 

Τα 150 ευρώ είναι κι αυτά μία χαρά τιμή! (τόσο σκέφτομαι να δώσω κι εγώ το δικό μου σε λίγο καιρό...)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Διαθεσιμότητα και αγορά
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...