Jump to content

[S II] Διαθεσιμότητα και αγορά


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πηραααα!!κουκλι εχω ενθουσιαστει...χαχαχα

ειναι στη φορτιση...σφραγισμενο κανονικα αλλα ακομα δεν ξερω απο που μπορω να δω αν ειναι ελληνικο το τηλεφωνο γιατι με επιασε ψωρα να μαθω την προελευση του αν και εχω την αποδειξη cosmote και μεσα ειχε ελληνικο εγχειρηδιο οποτε δυσκολο να μην ειναι Ελληνικο...απο το ιμει του μαθαινουμε αν ειναι η οχι??

 

οχι δεν παει για iphone...εχει κ αυτος s2 απλα λογω της δουλειας του το πηρε με επιδοτηση κ προτιμησε να κρατησει τα λεφτα!

μας αφησε ταπι να ουμε...ουτε θηκη δε προλαβα να παρω!!

 

*#1234# για να δεις τι firmware φοράει

Και *2767*4387264636# για να δεις τι product code.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

*#1234# για να δεις τι firmware φοράει

Και *2767*4387264636# για να δεις τι product code.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

version

pda:I9100XWKE2

PHONE:I9100XXKDJ

CSC:I91000OXXKE2

 

βασικα απο οτι ειδα την 2.3.3 φοραει

 

Pcode:GT-I9100LKAEUR

 

αυτα μου βγαλε.....

Link to comment
Share on other sites

version

pda:I9100XWKE2

PHONE:I9100XXKDJ

CSC:I91000OXXKE2

 

βασικα απο οτι ειδα την 2.3.3 φοραει

 

Pcode:GT-I9100LKAEUR

 

αυτα μου βγαλε.....

 

Το firmware δεν το γνωρίζω (δεν ασχολήθηκα με το sgs2), πάντως είναι unbranded ελληνικό το κινητό (eur)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες την βοηθεια σας ... ειμαι στο παρα πεντε να παρω ενα s ii απο ενα μαγαζι που αλλαζει εμπορευμα , απλα μου παν οτι το στελνουν με courier , παω πρωτα στην courier βαζω το ποσο σε λογαριασμο που κανει κουμαντο η courier και μολης ερθει το κινητο και πω οκ τοτε ανοιγουν τον λογαριασμο και δηνουν τα χρηματα στο μαγαζι.

Απλα αν πρωχωρησω σε αυτο και ΑΝ παραλαβω το κινητό τι πρεπει αμεσως να δω οτι ειναι γνησιο ... ελληνικο και οτι αλλο .... μην ειναι καμια μαϊμου ...?

Link to comment
Share on other sites

Το firmware δεν το γνωρίζω (δεν ασχολήθηκα με το sgs2), πάντως είναι unbranded ελληνικό το κινητό (eur)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

και πως το καταλαβες αρχηγε οτι ειναι ελληνικο unbranded??απο το (eur) ?????

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα ενα γαλαξια απο το πρωτο μαγαζι στο σκρουτζ. ηταν το τελευταιο ελληνικο που ειχαν. ανοιξα συσκευασια και ειχε οδηγιες στα ελληινκα της μαμα. οχι φωτοτυπια.
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα ενα γαλαξια απο το πρωτο μαγαζι στο σκρουτζ. ηταν το τελευταιο ελληνικο που ειχαν. ανοιξα συσκευασια και ειχε οδηγιες στα ελληινκα της μαμα. οχι φωτοτυπια.

 

και μενα προβλεπε εγχειριδιο στα ελληνικα ειχε!!!μεχρι στιγμης απιστευτα ικανοποιημενος!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο το ebw αν το παρω θα εχω προβληματα? Απο ποιο να το παρω για να εχω εγγυηση?

 

Έχεις κανονικά εγγύηση φιλε mo.Από εκεί αγόρασα ένα lg και ήμουν ok με εγγύηση.Ήταν γερμανικής αγοράς αλλα έχει ευρωπαϊκή εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με ενοχλεί πολύ όσες φορές έχω εγώ ή φίλος αγοράσει από σκρουτζομάγαζα είναι ότι τις περισσότερες φορές έχουν ανοιχτεί τα κουτιά όσων κινητών έρχονται απο ευρωπαικες χωρες ή αλλου. Κάποιοι απο εσάς αν παρατηρήσετε προσεκτικά θα δείτε ότι υπάρχει διπλή ταινία ασφαλείας γιατί η πρώτη έχει κοπεί.

Η επίσημη δικαιολογία σε αυτό είναι ότι το ανοίγουν ώστε να βάλουν φωτοτυπημένο οδηγιών στα ελληνικά γιατί επίσημα η συσκευή δεν έχει προφανώς μεσα. Αλλά έτσι μπορούν να πουλήσουν εύκολα refurbished ή χρησιμοποιημενη συσκευη σε καλη κατασταση. Πάντως παρ'όλα αυτά καλό είναι να ενισχύουμε αυτά τα μαγαζία και όχι μόνο τις μεγάλες αλυσίδες , με την προυποθεση πάντα να προσφέρουν αυτό που διαφημίζουν.

Link to comment
Share on other sites

οτι ναναι. ας τις κολησουν τις οδηγιες εξω απο το κουτι με κολητικη ταινια.

για χαζους μας περνανε ρε οι μπουφοι.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει καποιος ενα skoutzομαγαζο, απο τα φθηνα,που να αγορασε και να διαπιστωσε οτι η συσκευη ειναι Ελληνικη,χωρις να εχει πριν ανοιχτει?
Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει καποιος ενα skoutzομαγαζο, απο τα φθηνα,που να αγορασε και να διαπιστωσε οτι η συσκευη ειναι Ελληνικη,χωρις να εχει πριν ανοιχτει?

 

απο εκει που το πηρα εγω ηταν σφραγισμενο με ταινια ασφαλειας και την ανοιξα εγω την συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

απο εκει που το πηρα εγω ηταν σφραγισμενο με ταινια ασφαλειας και την ανοιξα εγω την συσκευη.

 

Δες προσεκτικά αν κάτω από την ταινία ασφαλείας σου μήπως υπάρχει και δεύτερη ταινία ασφαλείας που είχε ανοιχτεί και καλύφθηκε. Η συσκευασια σου ειναι ευρωπαική; και αν ναι ειχε φωτοτυπημενο βιβλιαρακι στα ελληνικα ;

Link to comment
Share on other sites

Δες προσεκτικά αν κάτω από την ταινία ασφαλείας σου μήπως υπάρχει και δεύτερη ταινία ασφαλείας που είχε ανοιχτεί και καλύφθηκε. Η συσκευασια σου ειναι ευρωπαική; και αν ναι ειχε φωτοτυπημενο βιβλιαρακι στα ελληνικα ;

οχι μονο μια ταινια ειχε. το βιβλιαρακι μεσα ειναι στα ελληνικα.

ειχε ομως και γερμανικα που εδινε σε αυτα το βιβλιο το φωτοτυπημενο.

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο μια ταινια ειχε. το βιβλιαρακι μεσα ειναι στα ελληνικα.

ειχε ομως και γερμανικα που εδινε σε αυτα το βιβλιο το φωτοτυπημενο.

 

Κανονικά το αντίστροφο έπρεπε να συμβαίνει ! Αλλά εν πάση περιπτώσει για να μπει μεσα στην συσκευασία κάτι φωτοτυπημένο πρέπει να ανοίξει το κουτί. Η δεν το έχεις προσέξει οτι εχει και δευτερη ταινια ή απλά την βγάλανε μαεστρικά την πρώτη και έβαλαν απο πάνω άλλη. Αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή άνοιξαν την συσκευασια οτι ειναι μεταχειρισμένο το κινητό σου ή κάτι τέτοιο, αλλά είναι πολύ ύποπτες για μένα τέτοιες κινήσεις.

Δηλαδή στην περίπτωση σου ποια είναι η δικαιολογία που άνοιξαν την συσκευασία; Για να εχεις φωτοτυπημενο το εγχειριδια στα γερμανικα ;;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το αντίστροφο έπρεπε να συμβαίνει ! Αλλά εν πάση περιπτώσει για να μπει μεσα στην συσκευασία κάτι φωτοτυπημένο πρέπει να ανοίξει το κουτί. Η δεν το έχεις προσέξει οτι εχει και δευτερη ταινια ή απλά την βγάλανε μαεστρικά την πρώτη και έβαλαν απο πάνω άλλη. Αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή άνοιξαν την συσκευασια οτι ειναι μεταχειρισμένο το κινητό σου ή κάτι τέτοιο, αλλά είναι πολύ ύποπτες για μένα τέτοιες κινήσεις.

Δηλαδή στην περίπτωση σου ποια είναι η δικαιολογία που άνοιξαν την συσκευασία; Για να εχεις φωτοτυπημενο το εγχειριδια στα γερμανικα ;;

 

μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα. αυτο που πηρα ειχε μια ταινια η συσκευασια την ανοιξα εγω.και μεσα ειχε βιβλιο με ελληνικες οδηγιες.

ταυτοχρονα πουλαει και τηλεφωνα απο γερμανια στα οποια δινει το φωτοτυπημενο βιβλιο.σε αυτα δεν ξερω τι εχει μεσα η συσκευασια.

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει καποιος ενα skoutzομαγαζο, απο τα φθηνα,που να αγορασε και να διαπιστωσε οτι η συσκευη ειναι Ελληνικη,χωρις να εχει πριν ανοιχτει?

εγω παρελαβα χτες απο techneasy και ειμεινα ευχαριστημενος. Κουτι με ταινια ασφαλειας και επισημες οδηγιες στα ελληνικα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απο play247, είχε ταινία ασφαλείας, και απέξω είχε βιβλιαράκι με τις ελληνικές οδηγίες, όλα μαζί τυλιγμένα σε ζελατίνα.
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη την παρέα του myphone! Έχω ψηθεί κι εγώ να πάρω το Galaxy s 2 και όπως καταλαβαίνετε είμαι στην φάση αναζήτησης μαγαζιού. Σκέφτομαι να το πάρω απ' το techneasy, τι λέτε; Επίσης λέτε να πάω εκεί για να το δω κατ' ευθείαν (με προβληματίσατε με τις ανοιγμένες συσκευές που διάβασα) ή να το παραγγείλω να μου έρθει σπίτι;

Τέλος μπορεί κάποιος να εξηγήσει την τόσο μεγάλη διαφορά τιμής (170€) από τα μεγάλα μαγαζιά;

 

Υ.Γ. Καλώς σας βρήκα!!

 

Φιλικά,

Νίκος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο vodafone ειναι branded η συσκευη; επειδη εγω αναγκαστικα πρεπει να το αγορασω απο vodafone εξαιτιας της επιδοτησης μου και δεν θελω με τιποτα να ειναι branded

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε η απάντηση που έλαβα από το techneasy στην ερώτηση μου σχετικά με την εγγύηση και για το αν θα είμαι καλυμμένος στην Ελλάδα... :)

 

Το κινητό είναι επίσημης αντιπροσωπίας και καλύπτεται με διετή εγγύηση από το εξουσιοδοτημένο service.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο vodafone ειναι branded η συσκευη; επειδη εγω αναγκαστικα πρεπει να το αγορασω απο vodafone εξαιτιας της επιδοτησης μου και δεν θελω με τιποτα να ειναι branded

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Οχι δεν είναι branded

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Διαθεσιμότητα και αγορά
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...