Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω ενα προβλημα εδω και κατι μερες...δεν ξερω αλλα για ενα περιεργο λογο μολις κανω μια κληση ειναι προεπιλεγμενη η ανοικτη ακροαση και πρεπει ενω καλω καποιον να πατησω απενεργοποιηση ηχειου...ενω πριν εκανα ακριβως το αντιθετο....πως μπορω να εχω ως προεπιλογη το ακουστικο και οχι το ηχειο? δοκιμασα και εργοστασιακες ρυθμησεις αλλα παλι τα ιδια...

 

Παιδια παιζει να οφειλεται και σε ενα αλλο προβλημα αυτο? Γιατι μαζι ξεκινησαν...νομιζα οτι αυτο ειχε ξεπεραστει αλλα μου το ξαναεκανε τωρα μερικες φορες....ανοιγει λοιπον η λειτουργια αυτικινητου απο μονη της χωρις λογω...το κλεινω και μετα απο λιγο ξαναανοιγει.....Οποιος ξερει ας βοηθησει γιατι θα με τρελανει το κινητο τις τελευταιες μερες...! (μαμα ROM)

Edited by labrosss13
Link to comment
Share on other sites

Έχω σκαλώσει με το παρακάτω πρόβλημα.

Θεωρώ ότι έχω κάνει ότι είναι εφικτό από πλευράς gps.conf, κλπ ρυθμίσεων αφού σε δοκιμή με το GPS status πιάνει 11 δορυφόρους σε χρόνο dt.

Όμως το SYGIC και το DONT PANIC θέλουν 4-5 λεπτά για να κλειδώσουν.

Μήπως φταίει η συσκευή σε συνδυασμό με τα προγράμματα αυτά?Τι άλλο να δοκιμάσω?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω σκαλώσει με το παρακάτω πρόβλημα.

Θεωρώ ότι έχω κάνει ότι είναι εφικτό από πλευράς gps.conf, κλπ ρυθμίσεων αφού σε δοκιμή με το GPS status πιάνει 11 δορυφόρους σε χρόνο dt.

Όμως το SYGIC και το DONT PANIC θέλουν 4-5 λεπτά για να κλειδώσουν.

Μήπως φταίει η συσκευή σε συνδυασμό με τα προγράμματα αυτά?Τι άλλο να δοκιμάσω?

 

Φίλε μου σίγουρα κάτι άλλο φταίει και όχι η συμβατότητα μεταξύ τους.Εμένα το (τελευταίο) sygic κλειδώνει σε 40"με 1λεπτό ανάλογα τον καιρό.

Ποια ROM έχεις? εκεί νομίζω είναι το πρόβλημα σε συνδυασμό με τους πειραματισμούς σου με τα config.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Από λάθος του πωλητή έφτασε στα χέρια μου αυτή η μπαταρία.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/GOLD-2430MAH-BA-S470-BUSINESS-BATTERY-HTC-DESIRE-HD-/190561994956?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2c5e6148cc

 

Είναι καινούρια, παντελώς άχρηστη σε μένα και αμεταχείριστη. Την χαρίζω λοιπόν. Όποιος την θέλει ΠΜ me. Είμαι Αθήνα, βόρεια προάστεια (Μαρούσι).

 

PS: Αν οι διαχειριστές κρίνουν λάθος το ποστ εδώ, ας το μετακινήσουν. Αν και δεν το βλέπω σαν αγγελία γιατί την χαρίζω.

 

Ευχαριστώ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Από λάθος του πωλητή έφτασε στα χέρια μου αυτή η μπαταρία.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/GOLD-2430MAH-BA-S470-BUSINESS-BATTERY-HTC-DESIRE-HD-/190561994956?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2c5e6148cc

 

Είναι καινούρια, παντελώς άχρηστη σε μένα και αμεταχείριστη. Την χαρίζω λοιπόν. Όποιος την θέλει ΠΜ me. Είμαι Αθήνα, βόρεια προάστεια (Μαρούσι).

 

PS: Αν οι διαχειριστές κρίνουν λάθος το ποστ εδώ, ας το μετακινήσουν. Αν και δεν το βλέπω σαν αγγελία γιατί την χαρίζω.

 

Ευχαριστώ.

 

Ενδιαφέρομαι και μένω και μαρούσι.Αν είναι στείλε ένα pm...

Προσθήκη: Σου έστειλα pm...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Edited by KostasNK
Προσθήκη
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σίγουρα κάτι άλλο φταίει και όχι η συμβατότητα μεταξύ τους.Εμένα το (τελευταίο) sygic κλειδώνει σε 40"με 1λεπτό ανάλογα τον καιρό.

Ποια ROM έχεις? εκεί νομίζω είναι το πρόβλημα σε συνδυασμό με τους πειραματισμούς σου με τα config.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Την Revolution 6.1 έχω.

Το να φταίει το config δεν το νομίζω την στιγμή που τα προγράμματα που κάνουν τα τεστ όπως το GPS Status και το GPS Test δείχνουν ότι δουλεύει τέλεια.

Κάτι άλλο φταίει.Μήπως τα προγρράμματα πλοήγησης θέλουν στάνταρ ενεργοποιημένο το 3G για να πιάσουν γρήγορα σήμα από τις κεραίες?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την Revolution 6.1 έχω.

Το να φταίει το config δεν το νομίζω την στιγμή που τα προγράμματα που κάνουν τα τεστ όπως το GPS Status και το GPS Test δείχνουν ότι δουλεύει τέλεια.

Κάτι άλλο φταίει.Μήπως τα προγρράμματα πλοήγησης θέλουν στάνταρ ενεργοποιημένο το 3G για να πιάσουν γρήγορα σήμα από τις κεραίες?

 

Χμ....πολύ περίεργο γιατί ο χρόνος κλειδώματος που ανέφερα παραπάνω σε μένα είναι χωρίς τη βοήθεια data.

Αυτό ισχύει και με τη DeSense και με την aosp blackice.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα εδω και κατι μερες...δεν ξερω αλλα για ενα περιεργο λογο μολις κανω μια κληση ειναι προεπιλεγμενη η ανοικτη ακροαση και πρεπει ενω καλω καποιον να πατησω απενεργοποιηση ηχειου...ενω πριν εκανα ακριβως το αντιθετο....πως μπορω να εχω ως προεπιλογη το ακουστικο και οχι το ηχειο? δοκιμασα και εργοστασιακες ρυθμησεις αλλα παλι τα ιδια...

 

Παιδια παιζει να οφειλεται και σε ενα αλλο προβλημα αυτο? Γιατι μαζι ξεκινησαν...νομιζα οτι αυτο ειχε ξεπεραστει αλλα μου το ξαναεκανε τωρα μερικες φορες....ανοιγει λοιπον η λειτουργια αυτικινητου απο μονη της χωρις λογω...το κλεινω και μετα απο λιγο ξαναανοιγει.....Οποιος ξερει ας βοηθησει γιατι θα με τρελανει το κινητο τις τελευταιες μερες...! (μαμα ROM)

 

Το πιθανότερο είναι να σου μπαίνει η ανοιχτή ακρόαση γιατί τρέχει η λειτουργία αυτοκινήτου από πίσω. Δοκίμασε μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή κι ένα σοφτ ρεσέτ.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Ενα λινκ απο official rom σας παρακαλω πολυ στειλτε μου!!! θελω να επαναφερω το τηλ στην αρχικη του κατασταση για να εχω εγγυηση στο servise!!!!!:(
Link to comment
Share on other sites

Ενα λινκ απο official rom σας παρακαλω πολυ στειλτε μου!!! θελω να επαναφερω το τηλ στην αρχικη του κατασταση για να εχω εγγυηση στο servise!!!!!:(

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1335027

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να σου μπαίνει η ανοιχτή ακρόαση γιατί τρέχει η λειτουργία αυτοκινήτου από πίσω. Δοκίμασε μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή κι ένα σοφτ ρεσέτ.

 

Ναι φιλε μου...αυτο ειναι λογικα αλλα ειναι τρελο πως παραμενει το προβλημα ενω εχω κανει hard reset...και μαλιστα εχω βαλει και αλλο gmail οποτε οι ρυθμησεις ειναι νεες....τι να πω...! το προβλημα συνεχιζει παλι...με ειχε αφησει για κατι ωρες αλλα τωρα παλι τα ιδια... πως κανω εκαθαριση μονο στη λειτουργεια αυτοκινητου δεν το βρισκω αλλα και παλι εχω κανει hard reset ποσο καλυτερη εκκαθαριση να γινει :P επισης αν εχω το κινητο σε φορτιση η με usb στο υπολογιστη τοτε δεν μου το κανει....τι μπορει να φταιει? τα νευρα μου...! :S

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου...αυτο ειναι λογικα αλλα ειναι τρελο πως παραμενει το προβλημα ενω εχω κανει hard reset...και μαλιστα εχω βαλει και αλλο gmail οποτε οι ρυθμησεις ειναι νεες....τι να πω...! το προβλημα συνεχιζει παλι...με ειχε αφησει για κατι ωρες αλλα τωρα παλι τα ιδια... πως κανω εκαθαριση μονο στη λειτουργεια αυτοκινητου δεν το βρισκω αλλα και παλι εχω κανει hard reset ποσο καλυτερη εκκαθαριση να γινει :P επισης αν εχω το κινητο σε φορτιση η με usb στο υπολογιστη τοτε δεν μου το κανει....τι μπορει να φταιει? τα νευρα μου...! :S

 

Δεν ξερω αν θα σε βοηθησει ή αν γινεται αυτο που θα πω αλλα βρες τον φακελο που σχετιζεται με τη λειτουργεια αυτοκινητου κ κανε διαγραφη του περιεχομενου. Ειχα προβλημα ετσι με το svox κ λυθηκε με αυτον τον τροπο.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@elthis

Είδα ότι ο victorio έβγαλε νέα ρομ....

Να υποθεσω ότι δεν έχει ανάμειξη η DesenseTeam σε αυτό έτσι δεν είναι;

Ελπίζω αυτό να μην σημαινει το τέλος της Desense Rom .......

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Από λάθος του πωλητή έφτασε στα χέρια μου αυτή η μπαταρία.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/GOLD-2430MAH-BA-S470-BUSINESS-BATTERY-HTC-DESIRE-HD-/190561994956?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2c5e6148cc

 

Είναι καινούρια, παντελώς άχρηστη σε μένα και αμεταχείριστη. Την χαρίζω λοιπόν. Όποιος την θέλει ΠΜ me. Είμαι Αθήνα, βόρεια προάστεια (Μαρούσι).

 

PS: Αν οι διαχειριστές κρίνουν λάθος το ποστ εδώ, ας το μετακινήσουν. Αν και δεν το βλέπω σαν αγγελία γιατί την χαρίζω.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Παιδιά η μπαταρία δόθηκε. Σας ευχαριστώ και σόρρυ αν αναστατωσα το θρεντ .

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

@elthis

Είδα ότι ο victorio έβγαλε νέα ρομ....

Να υποθεσω ότι δεν έχει ανάμειξη η DesenseTeam σε αυτό έτσι δεν είναι;

Ελπίζω αυτό να μην σημαινει το τέλος της Desense Rom .......

 

Αν δε βγει official νεα base δε νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο η DeSense...το να βγαλουμε νεα εκδοση οπως ο mike πχ με updates τις εφαρμογες το βρισκω ασκοπο...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν δε βγει official νεα base δε νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο η DeSense...το να βγαλουμε νεα εκδοση οπως ο mike πχ με updates τις εφαρμογες το βρισκω ασκοπο...

 

Άρα και του βικτοριο δεν εχει κάτι παραπάνω να προσφέρει υποθέτω. Απλά

με παραξένεψε αυτή του η κίνηση...

Με την ευκαιρία ο νέος kernel του Lord αξίζει να τον περάσω στην 4.6.1 ;

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Άρα και του βικτοριο δεν εχει κάτι παραπάνω να προσφέρει υποθέτω. Απλά

με παραξένεψε αυτή του η κίνηση...

Με την ευκαιρία ο νέος kernel του Lord αξίζει να τον περάσω στην 4.6.1 ;

 

Ναι,δουλευει πολυ καλα...Δοκιμασε τον...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια. ολοκαίνουργιος στο φόρουμ, έχω έναν χρόνο τώρα το κινητάκι και δεν έχω ιδέα πως κάνω root. τρέχει την 2.3.3 έκδοση. μπορεί να βοηθήσει κάποιος? ευχαριστώ
HTC DESIRE HD
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια. ολοκαίνουργιος στο φόρουμ, έχω έναν χρόνο τώρα το κινητάκι και δεν έχω ιδέα πως κάνω root. τρέχει την 2.3.3 έκδοση. μπορεί να βοηθήσει κάποιος? ευχαριστώ

 

κοιτα την πρωτη σελιδα

 

και επισης αυτο

https://docs.google.com/document/d/1Eg6MhFsuHYEoFirZ3KYeVQhv-X-P1f8ZUZIQIsDeT9s/edit?hl=en&authkey=CI6x0R0&pli=1#

Link to comment
Share on other sites

Εχω αντιμετωπίσει 2 φορες το ιδιο προβοημα.Γραφω ενα βιντεο κανονικα και αργοτερα οταν παω να το βρω στο gallery το εχει 2 φορες μια στο τέλος και μια στην θεση ενος αλλου που εχει σβησει:-( Εχω την unity 2.39.

 

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κοιτα την πρωτη σελιδα

 

και επισης αυτο

https://docs.google.com/document/d/1...CI6x0R0&pli=1#

 

 

Φίλε τα έχω δει αυτά που μου λες και πάλι δεν έχει βγει άκρη... Ευχαριστώ πάντως

HTC DESIRE HD
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειχα κανει ενημερωση με την official rom 2.50.405.2 ( android version 2.3.3) αλλα τωρα ειδα στο site της htc οτι η τελευταια rom ειναι η 2.36.405.8 αλλα σε εμενα δεν εχει γινει η αναβαθμηση υπαρχουν διαφορες μεταξυ των δυο rom ?

 

Ευχαριστω

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

κοιτα την πρωτη σελιδα

 

και επισης αυτο

https://docs.google.com/document/d/1...CI6x0R0&pli=1#

 

 

Φίλε τα έχω δει αυτά που μου λες και πάλι δεν έχει βγει άκρη... Ευχαριστώ πάντως

 

Δοκίμασε εδώ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η χάλια ένταση του ραδιοφώνου, μπορεί να βελτιωθεί με κάτι?πχ. άλλο radio, ril κτλ?

Ξέρω ότι από ηχεία έχει θέμα γενικά το HD, απλά αναρωτιόμουν αν μπορεί να γίνει κάτι.

Αν πάλι φταίει η μαμά εφαρμογή του κινητού και παίζουν άλλες καλύτερες στην αγορά, πείτε μου να πάω να ρωτήσω εκεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...