Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλεσα πριν λιγο την ACE και μπουταρα το κινητο σε ασφαλη λειτουργια ωστε ολες οι εφαρμογες που εχω εγκαταστησει να μην λειτουργουν. θα το παρακολουθησω ωστε να δω αν καποια εφαρμογη κανει την ζημια...

αν ναι, τοτε θα αρχισω την διαγραφη......

αν οχι, τοτε θα κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αν παλι δεν....τοτε παει service...

 

τελικα η συσκευη δεν εχει κανενα προβλημα. Μετα απο 3 μερες σε safe mode δεν υπηρξε το παραμικρο κολλημα, οποτε απο αυριο θα πρεπει να βρω την προβληματικη εφαρμογη....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδια καλησπερα.Θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση.Πηρα το wildfire s εδω και 1,5 μηνα περιπου και χθες εφυγε απο τη μηχανη και δυστυχως η οθονη εγινε 1000 κομματια..στεναχωρεθηκα πολυ μιας και ηταν το πρωτο μου κινητο με android και με ειχε βολεψει πολυ..το πηγα στην htc servise και μου ειπε τιμη για οθονη και πλακετα 370 ευρω..ενταξει δεν υπαρχει περιπτωση να τα δωσω σιγουρα.βρηκα στο ebay οθονη με digitezer sta 45 $..αξιζει?μηπως ειναι μουφα και δεν εχει καλη αναλυση?ισως η πλακετα με καμμια πατεντα απο ηλεκτρονικο να φτιαχτει δεν ξερω θα το δω..οποτε η οθονη μενει μονο..γνωριζει καποιος τι γινεται? Ή εστω καποιον τεχνικο για να το φτιαξει με λιγα σχετικα χρηματα?ευχαριστω..

 

Αν έχει χαλάσει και η πλακέτα όπως σου είπαν από το επίσημο service, το θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να τη φτιάξει κάποιος τεχνικός. Απλά είσαι άτυχος. Καλύτερα να κοιτάξεις προς mediamarkt που το δίνει σε προσφορά στα 169 ευρώ καινούργιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα η συσκευη δεν εχει κανενα προβλημα. Μετα απο 3 μερες σε safe mode δεν υπηρξε το παραμικρο κολλημα, οποτε απο αυριο θα πρεπει να βρω την προβληματικη εφαρμογη....

 

Βρήκες τι συμβαίνει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση, γιατί με ενδιαφέρει η αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Γνωρίζεται αν έχει gorilla glass όπως το απλό wildfire; Στην επίσημη σελίδα του κατασκευαστή (gorilla glass) αναφέρει wildfire - μάλλον εννοεί μόνο το προηγούμενο μοντέλο.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση, γιατί με ενδιαφέρει η αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Γνωρίζεται αν έχει gorilla glass όπως το απλό wildfire; Στην επίσημη σελίδα του κατασκευαστή (gorilla glass) αναφέρει wildfire - μάλλον εννοεί μόνο το προηγούμενο μοντέλο.

Έχει και αυτό gorilla glass ;)

 

μηπως ξερει κανεις κανενα offline navigation για το κινητο?

thanks

Γενικότερα μπορείς να κοιτάξεις εδώ κι εδώ! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εσείς πρόβλημα με την οθόνη έχετε? Συχνά πυκνά δεν αποκρίνεται σωστά, άλλα πατάω, άλλα ανοίγουν ή δεν κάνει τίποτα. Το έστειλα για service, αλλά μου κάνανε μόνο αναβάθμιση λογισμικού, αλλά μετά από λίγο εμφανίστηκε πάλι το ίδιο πρόβλημα. Ξέρει κανένας σας τίποτα σχετικό?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εσείς πρόβλημα με την οθόνη έχετε? Συχνά πυκνά δεν αποκρίνεται σωστά, άλλα πατάω, άλλα ανοίγουν ή δεν κάνει τίποτα. Το έστειλα για service, αλλά μου κάνανε μόνο αναβάθμιση λογισμικού, αλλά μετά από λίγο εμφανίστηκε πάλι το ίδιο πρόβλημα. Ξέρει κανένας σας τίποτα σχετικό?

 

Κάνε για αρχή ένα hard reset και αν το πρόβλημα συνεχιστεί... ίσως θα χρειαστεί να το ξαναστείλεις στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε τις ρυθμίσεις χειροκίνητα με τις οδηγίες που θα βρεις εδώ.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και συνγνωμη που αργησα να απαντησω ελειψα λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

Κάνε για αρχή ένα hard reset και αν το πρόβλημα συνεχιστεί... ίσως θα χρειαστεί να το ξαναστείλεις στο service.

 

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω!:)

Link to comment
Share on other sites

Πως βγαίνω από την κατάσταση safe mode?

Φαντάζομαι κάνοντας επανεκκίνηση (δηλαδή κλείνοντας και ξανανοίγοντας το κινητό)! ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι κάνοντας επανεκκίνηση (δηλαδή κλείνοντας και ξανανοίγοντας το κινητό)! ;)

 

Κλείνοντας και ξανανοίγοντας το κινητό πηγαίνει αυτόματα σε "safe mode"

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να πατήσεις το vol down; Δοκίμασε τότε αφού το κλείσεις να αφαιρέσεις την μπαταρία για λίγη ώρα και μετά ξαναδοκίμασε ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε για αρχή ένα hard reset και αν το πρόβλημα συνεχιστεί... ίσως θα χρειαστεί να το ξαναστείλεις στο service.

 

 

δοκιμασε απλα ενα restart.

το κανει και σε μενα μερικες φορες αλλα μετα απο restart επανερχεται πληρως...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα,

ξέρει κανείς τον τρόπο ώστε το numpad του τηλεφώνου να εμφανίζει Ελλινικούς χαρακτήρες ώστε να είναι εύκολη η αναζήτηση στις επαφές?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλοι καλησπέρα,

ξέρει κανείς τον τρόπο ώστε το numpad του τηλεφώνου να εμφανίζει Ελλινικούς χαρακτήρες ώστε να είναι εύκολη η αναζήτηση στις επαφές?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το dialer one από το market.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω πρόβλημα να κατεβάσω οποιοδήποτε πρόγραμμα από το market. Δείχνει ότι ξεκινάει και μένει στο 0%. Υπάρχει σύνδεση wifi και μπαίνω κανονικά στο internet. Έκανα reset το τηλέφωνο σε εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά το πρόβλημα παραμένει.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πως βγαίνω από την κατάσταση safe mode?

 

βγαζεις την μπαταρια. αν απλα το κλεισεις και το ανοιξεις θα μπουταρει σε safe mode παλι...

 

Βρήκες τι συμβαίνει τελικά?

 

απεγκατεστησα την 2G-3G εφαρμογη και απο τοτε παιζει μια χαρα χωρις καποιο κολλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω πρόβλημα να κατεβάσω οποιοδήποτε πρόγραμμα από το market. Δείχνει ότι ξεκινάει και μένει στο 0%. Υπάρχει σύνδεση wifi και μπαίνω κανονικά στο internet. Έκανα reset το τηλέφωνο σε εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Δες μήπως δεν έχεις αρκετή εσωτερική μνήμη τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω πρόβλημα να κατεβάσω οποιοδήποτε πρόγραμμα από το market. Δείχνει ότι ξεκινάει και μένει στο 0%. Υπάρχει σύνδεση wifi και μπαίνω κανονικά στο internet. Έκανα reset το τηλέφωνο σε εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Κάνε και μια εκκαθάριση cache/data στο market μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως δεν έχεις αρκετή εσωτερική μνήμη τηλεφώνου.

Αφού έκανα reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και η εσωτερική μνήμη δεν είχε τίποτα!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...