Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια γεια σας ,

 

Σημερα απεκτησα και εγω το κινητο αυτο και ειναι τρομερο θελω να κανω 2 ερωτησεις :

 

1) πανω δεξια μου βγαζει ενα συμβολο Η με2 βελακια απο οτι εχω καταλαβει αυτο ειναι το ιντερνετ σωστα ? Αυτο απενεργοποιειται με καποιο τρόπο ή με το που ανοιγω το κινητο εχω ιντερνετ ?

 

2) Μου γραφει συνεχως αριστερα επανω "εγκατασταση εφαρμογης" μονο του δεν εκανα κατι , εχει μια μπαρα που δεν φορτωνει ομως και ενα οκ. Εχετε καμια ιδεα ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως μπορω να δω αν εχει κλειδωμενο τον bootloader;Υπαρχει καποιος κωδικος για να μου εμφανισει τετοιες πληροφοριες;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το πείραξες, λογικά θα είναι κλειδωμένος ο bootloader. Αλλά για να δεις, κλείσε το κινητό σου κι άνοιξέ το πατώντας ταυτόχρονα με το power button και το volume down
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω πειραξει.Το πηρα σημερα μεταχειρισμενο και ηθελα να δω.Δοκιμασα τον συνδυασμο με τα πληκτρα αλλα δεν κανει τιποτα.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον δεν έκλεισες καλά το κινητό σου...

Πήγαινε ρυθμίσεις->μπαταρία και απενεργοποίησε τη γρήγορη εκκίνηση (ή κάπως έτσι τέλος πάντων). Μετά κλείσε το κινητό σου και ξαναδοκίμασε ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μα λεω και εγω...Γιατι ανοιγει τοσο γρηγορα.Λοιπον το εκανα.Εβγαλε μια οθονη σε λευκο φοντο και πανω στην κορυφη σε ροζ φοντο εχει ενα ***LOCKED***.Εννοει τον bootloader;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εβγαλε μια οθονη σε λευκο φοντο και πανω στην κορυφη σε ροζ φοντο εχει ενα ***LOCKED***.Εννοει τον bootloader;

 

Ναι, για τον bootloader είναι αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας ,

 

Σημερα απεκτησα και εγω το κινητο αυτο και ειναι τρομερο θελω να κανω 2 ερωτησεις :

 

1) πανω δεξια μου βγαζει ενα συμβολο Η με2 βελακια απο οτι εχω καταλαβει αυτο ειναι το ιντερνετ σωστα ? Αυτο απενεργοποιειται με καποιο τρόπο ή με το που ανοιγω το κινητο εχω ιντερνετ ?

 

2) Μου γραφει συνεχως αριστερα επανω "εγκατασταση εφαρμογης" μονο του δεν εκανα κατι , εχει μια μπαρα που δεν φορτωνει ομως και ενα οκ. Εχετε καμια ιδεα ?

 

Ευχαριστώ

 

Τελικά το ελυσα το γραφω για να βοηθηθουν κι αλλοι.

 

1) Το download απενεργοποιεται απο τις ρυθμισεις εκει που γραφει "συνδεση με δικτυο κινητης τηλεφωνιας"

 

2) Το αλλο ολοκληρωθηκε και εσβησε μονο του.

 

 

===

 

 

Ξερει κανεις να μου πει πως γραφουμε Ελληνικα σε μηνυμα (sms) ? δεν βρισκω που κανεις την αλλαγη απο Αγγλικα σε Ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Mήπως είχες κάνει root και προσπαθείς να περάσεις την επίσημη αναβάθμιση; :confused:

 

 

ναι ρε φιλε τι ζωον που ειμαι ευχαριστω για τη βοηθεια!!!!!!!!!!!!!:lol:

Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

Ερωτηση ΣΟΣ.

Στο partition της sd απ το clockword mode recovery πρεπει να κανω και Linux swap?Αν ναι ποσο πρεπει και τι ακριβως ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

Ερωτηση ΣΟΣ.

Στο partition της sd απ το clockword mode recovery πρεπει να κανω και Linux swap?Αν ναι ποσο πρεπει και τι ακριβως ειναι αυτο?

 

Και εγώ έκανα partition με αυτόν τον τρόπο και έχω θέμα με το link2sd

Καλύτερα μου έχουν πει να δοκιμάσεις να κανεις με το mini tool το κατεβαζεις free από internet δες και βίντεο πως γίνετε στο youtube.

Όσο αφορά το swap έχω πάρει διαφορετικές απόψεις άλλοι λένε 64MB είναι αρκετά άλλοι 512MB εγώ λόγο χώρου κάρτας έβαλα 512.;)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πρεπει να γινει το swap?Εγω εχω 8gb καρτα και εκανα SD ext 1gb κι εβαλα swap 64.Καλα ειναι?Αν και καπου διαβασα οτι δεν ειναι απαραιτητο να γινει το swap γι αυτο ρωταω γιατι δεν εχω καταλαβει τι παιζει..
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως φορτώνω μια εφαρμογή τοπικα απο το Pc μου ?

 

Εχω κατεβασει μια εφαρμογή για android με κατάληξη .apk , εχω συνδεσει το htc Μου με το καλώδιο και μου ανοιγει το παραθυρο με το root .Βαζω το αρχειο της εφαρμογής σε καποιο φακελάκι και στην συνεχεια το "τρεχω " ?

Link to comment
Share on other sites

περνας το αρχείο στην κάρτα μνήμης, σε όποιον φακελο θέλεις

έπειτα με έναν file exlporer (πχ es file manager) βρίσκεις το apk και το κάνεις εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θέλεις να σβήσεις το PlayStore τελείως από το κινητό και να περάσεις αυτό εδώ που σου δίνω στο DropBox λογικά θα δουλέψει... αλλιώς κάνε αυτό που είπες και κατά 99% θα γίνει όπως πρώτα...

 

Με δικό σου ρίσκο πάντα... ναι;; :p:p

 

φίλε δεν δούλεψε τελικά ούτε το δικό σου link...

ερώτηση: να κάνω hard reset κανονικά μέσω κινητού και μετά να μπω με power button και volume down ώστε να περάσω το nandroid backup που έχω κρατήσει? θα υπάρχει εκεί και μετά το format έτσι?

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

ΝΕΟ update , κατι κατεβασε αλλα δεν καταλαβα.

Δεν είσαι ο μοναδικός που δεν κατάλαβε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας :) ..είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα αν μπορούσατε να με βοηθήσετε σχετικά με τν παρακάτω ερωτήση μου ...Έχω το Μοντέλο Wildfire S τς HTC και μου βγάζει συνέχεια τώρα τελευταία ότι ο χώρος δν είναι αρκετός και να διαγράψω τν προσωρινή μνήμη....τι μπορώ να κάνω ? χρειάζομαι βοήθεια γρήγορα..Σας ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας :) ..είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα αν μπορούσατε να με βοηθήσετε σχετικά με τν παρακάτω ερωτήση μου ...Έχω το Μοντέλο Wildfire S τς HTC και μου βγάζει συνέχεια τώρα τελευταία ότι ο χώρος δν είναι αρκετός και να διαγράψω τν προσωρινή μνήμη....τι μπορώ να κάνω ? χρειάζομαι βοήθεια γρήγορα..Σας ευχαριστώ!!

 

Διαγραφή δεδομένων και προσωρινής μνήμης εφαρμογής (cache)

Από την Αρχική οθόνη πατήστε MENU και μετά πιέστε Ρυθμίσεις. Μετακινηθείτε με κύλιση της τα κάτω στην οθόνη και πιέστε Εφαρμογές -> Διαχείριση εφαρμογών. Στην οθόνη Διαχείριση εφαρμογών, επιλέξτε την εφαρμογή της οποίας την προσωρινή μνήμη και/ή τα δεδομένα θέλετε να διαγράψετε. Στην οθόνη πληροφοριών εφαρμογής, πατήστε Εκκαθάριση δεδομένων ή/και Διαγραφή προσωρινής μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

φίλε δεν δούλεψε τελικά ούτε το δικό σου link...

ερώτηση: να κάνω hard reset κανονικά μέσω κινητού και μετά να μπω με power button και volume down ώστε να περάσω το nandroid backup που έχω κρατήσει? θα υπάρχει εκεί και μετά το format έτσι?

 

κάποιος που να ξέρει για να μην κάνω κάτι που το μετανιώσω μετά?

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

φίλε δεν δούλεψε τελικά ούτε το δικό σου link...

ερώτηση: να κάνω hard reset κανονικά μέσω κινητού και μετά να μπω με power button και volume down ώστε να περάσω το nandroid backup που έχω κρατήσει? θα υπάρχει εκεί και μετά το format έτσι?

Είσαι σίγουρος ότι το επεγκατέστησες τελείως το PlayStore;

Απλά μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για ένα και μόνο λόγο...

 

Ο κουμπάρος μου κατέβασε στο κινητό του την τελευταία έκδοση του 4sq στο SE X8 που έχει και κράσαρε συνέχεια... (είναι γνωστό στο τελευταίο update). Το έσβησε και του έδωσα την προηγούμενη έκδοση που είχα σε backup, την πέρασε κανονικά και του δούλεψε..

 

Δοκίμασε να το κάνεις ξανά αλλά κάνε και καθαρισμό στην cache μήπως κρατάει εκεί τίποτα σκουπίδια...

Επίσης βάλε από το app2sd ό,τι εφαρμογές βάζεις να πηγαίνουν στην SD κατευθείαν και δοκίμασε να το εγκαταστήσεις ξανά... (στην τελευταία έκδοση του app2sd υπήρχε κάποιο πρόβλημα στη μετακίνηση κάποιων app και το πρόβλημα λύνεται εγκαθιστώντας το SuperSU από το PlayStore)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πρεπει να γινει το swap?Εγω εχω 8gb καρτα και εκανα SD ext 1gb κι εβαλα swap 64.Καλα ειναι?Αν και καπου διαβασα οτι δεν ειναι απαραιτητο να γινει το swap γι αυτο ρωταω γιατι δεν εχω καταλαβει τι παιζει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Θα ηθελα την βοηθεια σας σε ενα προβλημα που αντιμετωπιζω απο την στιγμη που εγκατεστησα δυο official updates της htc.(να σας ενημερωσω πως δεν σκαμπαζω και πολλα απο software)Απο την στιγμη που εγκατεστησα το πρωτο update πριν απο περιπου δυο μηνες,εκτος του οτι αλλαξε το εικονιδιο αρχικης εικονας ξεκλειδωματος της (απο "μπαρα" εγινε "δαχτυλιδι") που το αναφερω μηπως καταλαβετε ποια version εννοοω,το κινητο αρχισε να αργει να επεξεργαζεται και να ανοιγει με δυσκολια ακομα και τον φακελο με τα μηνυματα.Αμεσως εκλεισα ολες τις εφαρμαγες που "ετρεχαν" ασκοπα,μεχρι που καποια ανυποπτη στιγμη εφτασε στο σημειο στα καλα καθουμενα να crash-αρει και να κανει επανεκινηση.Αμεσως απεγκατεστησα τις εφαρμογες με τις περισσοτερες απαιτησεις σε αποθηκευτικο χωρο αλλα δυστυχως το προβλημα με την επεξεργασια και το "κολλημα" συνεχιστηκε,μεχρι που πριν μια εβδομαδα περιπου ενημερωθηκα πως εχω καινουργιο update και με την ελπιδα οτι θα εχει διορθωθει το προηγουμενο το εγκατεστησα αλλα δυστυχως ανακαλυψα πως εγινε τραγικα χειροτερο!!!!!!Τωρα οχι απλα κολλαει μεχρι θανατου,εχει crash-αρει αλλες δυο φορες(παλι στα καλα καθουμενα και χωρις να το ζοριζω)και το κορυφαιο ολων???Ολα τα μηνυματα(sms,e-mail κ.λ.π)δεν ερχονται οταν μου τα στελνουν αλλα μονο οταν ξεκλειδωσω και δω την αρχικη οθονη(ακομα και σε εισερχομενη κληση εγινε που ενω ειχα full σημα,το τηλεφωνο φαινοταν απενεργοποιημενο).Επικοινωνισα τηλεφωνικα με την htc hellas και ενημερωθηκα οτι δυστυχως τα updates δεν απεγκαθιστανται...Δεν μπορει να συνεχιστει αυτη η κατασταση ομως,ειλικρινα...το κινητο σερνεται!!!!!Παρακαλω πολυ αν γνωριζει καποιος τι μπορω να κανω για να επανερθει το κινητο μου οσων αφορα το λογισμικο του στην κατασταση αταν το αγορασα.

Υ.Γ.Οι εφαρμογες που εχω κατεβασει και υπαρχουν αυτη την στιγμη στο κινητο ειναι λιγες και δεν εχουν δημιουργισει ποτε προβλημα.

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι το επεγκατέστησες τελείως το PlayStore;

Απλά μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για ένα και μόνο λόγο...

 

Ο κουμπάρος μου κατέβασε στο κινητό του την τελευταία έκδοση του 4sq στο SE X8 που έχει και κράσαρε συνέχεια... (είναι γνωστό στο τελευταίο update). Το έσβησε και του έδωσα την προηγούμενη έκδοση που είχα σε backup, την πέρασε κανονικά και του δούλεψε..

 

Δοκίμασε να το κάνεις ξανά αλλά κάνε και καθαρισμό στην cache μήπως κρατάει εκεί τίποτα σκουπίδια...

Επίσης βάλε από το app2sd ό,τι εφαρμογές βάζεις να πηγαίνουν στην SD κατευθείαν και δοκίμασε να το εγκαταστήσεις ξανά... (στην τελευταία έκδοση του app2sd υπήρχε κάποιο πρόβλημα στη μετακίνηση κάποιων app και το πρόβλημα λύνεται εγκαθιστώντας το SuperSU από το PlayStore)

 

φίλε το έκανα ξανά όπως είπες αλλά πάλι δεν λειτούργησε. αν κάνω το format όπως το περιγράφω πιο πάνω θα λειτουργήσει?

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...