Jump to content

[Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,

μπορει καποιος να μου πει εαν αυτη η καρτα κανει για το κινητο μας?

http://www.amazon.co.uk/7dayshop-Professional-High-Speed-Digital-Capacity/dp/B004T9BFMU/ref=sr_1_59?s=computers&ie=UTF8&qid=1325420347&sr=1-59

 

Ειναι 32 GB και 10 Class αλλα απο οτι καταλαβα οτι να ναι μαρκα. Θα ειναι μεγαλη η διαφορα απο μια επωνυμη? Κοστιζει 27 λιρες ενω η αμεσως επομενη φθηνοτερη επωνυμη κανει 35 λιρες (π.χ. http://www.amazon.co.uk/Lexar-32GB-Micro-Speed-Reader/dp/B004BR2ZTM/ref=sr_1_286?s=computers&ie=UTF8&qid=1325421151&sr=1-286 ).

Ποια απο τις δυο να παρω?

Ευχαριστω και Καλη Χρονια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 489
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα αυτή δεν είναι micro SD! Το κινητό μας παίρνει μόνο micro SD. Η Lexar είναι συμβατή με το Galaxy S.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Α, ουτε καν το προσεξα.Ευτυχως που μου το ειπες Superuser.

Οποτε η πιο φθηνη και καλη ειναι η lexar? Να ψαξω και προς ebay μερια ή τζαμπα κοπος?

Link to comment
Share on other sites

Την Lexar που αναφέρεις την έχουμε πάρει κάποια παιδιά. Μια χαρά είναι. Βέβαια την είχαμε πάρει σε προσφορά και έβγαινε σύνολο γύρω στα 30 ευρώ. Αυτή που έχεις στο link είναι στις 35 λίρες, υπολόγιζε άλλες 2 λίρες να στη στείλουν, 37 λίρες δλδ 44 ευρώ. Ε αμα είναι να δώσεις τόσα πάρε αυτή να στηρίξεις και τον Έλληνα επιχειρηματία, να μην περιμένεις κιόλας.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Την Lexar που αναφέρεις την έχουμε πάρει κάποια παιδιά. Μια χαρά είναι. Βέβαια την είχαμε πάρει σε προσφορά και έβγαινε σύνολο γύρω στα 30 ευρώ. Αυτή που έχεις στο link είναι στις 35 λίρες, υπολόγιζε άλλες 2 λίρες να στη στείλουν, 37 λίρες δλδ 44 ευρώ. Ε αμα είναι να δώσεις τόσα πάρε αυτή να στηρίξεις και τον Έλληνα επιχειρηματία, να μην περιμένεις κιόλας.

 

για πάνω από 25 λίρες το amazon προσφέρει δωρεάν ματαφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, βγαίνει 42 ευρώ. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι σε αυτή την περίπτωση δίνεις ακόμα 4 ευρώ στο ελληνικό μαγαζί και δεν περιμένεις και μια εβδομάδα (εγώ την δικιά μου την περίμενα 2 εβδομάδες απο το amazon παρεμπιπτόντως, βέβαια έπεσα μέσα στις γιορτές...).
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή ένα σετ επαναφορτιζόμενων μπαταριών Sanyo eneloop ΑΑ που αγόρασα πρόσφατα, έπεσα πάνω σε αυτό: Sanyo eneloop Mobile Booster. Έχει μπαταρία επαναφορτιζόμενη των 5.000mAh και μπορεί να λειτουργήσει ως backup για αρκετές φορητές συσκευές όπως τα κινητά.Μήπως την έχει αγοράσει κάποιος να μας πει αν αξίζει; Στο ebay με μια πρόχειρη ματιά οι τιμές ξεκινάνε από τα 60 δολάρια με δωρεάν μεταφορικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

φιλοι γεια και χρονια πολλα.εχω sgs και σημερα επεσε απο την τσεπη και δυστηχως εχει ραγιση το gorila? γιαλι του.αλαζει μονο αυτο η ειναι ολο μαζι,δηλ.οθονη κ γιαλι,μια πληροφορια γιατι εχω ανχωθει παρα πολυ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

φιλοι γεια και χρονια πολλα.εχω sgs και σημερα επεσε απο την τσεπη και δυστηχως εχει ραγιση το gorila? γιαλι του.αλαζει μονο αυτο η ειναι ολο μαζι,δηλ.οθονη κ γιαλι,μια πληροφορια γιατι εχω ανχωθει παρα πολυ.

 

Κανονικά νομίζω πως δεν αλλάζει μόνο του, αλλά στο ebay είχε πέσει το μάτι μου σε απομίμηση του τζαμιού μαζί με εργαλεία για αποκόλληση της οθόνης από το gorilla glass (αν είχα καταλάβει καλά). Πάντως σε επίσημα σέρβις θα σου πάρουν πάνω από 100 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει φορτιστης αυτοκινητου για τον Γαλαξια μας ; στο site plaisio κ multirama δεν ειδα καποιον...συμβατο ! :confused:
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ. Η άλλη επιλογή είναι να κοιτάξεις να βρεις απ' έξω που μπορεί να είναι και πιο φτηνός.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σοβαροί; Θα δώσεις 18 ευρώ στους εβραίους τη στιγμή που μπορείς με σκάρτα 5 ευρώ να πάρεις όχι μόνο το φορτιστή αλλά και car holder με βεντούζα από ebay;

Παράγγειλε από εδώ αγόρι μου : http://www.ebay.com/itm/130487003368?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Παιδιά ψαχτείτε γιατί στα ντόπια μαγαζιά νομίζουν ακόμα οτι ο βασικός μισθός έχει φτάσει τα 3000 ευρώ μηνιαίως.....

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Του έδωσα αυτό το link γιατί κατάλαβα πως ψάχνει από Ελλάδα. Βέβαια η πιο συνετή επιλογή είναι να βρεις απ' έξω για να αγοράσεις. Κάτι αντοίστιχο με αυτό που έδωσες στο link θα το έβρισκες στην Ελλάδα στην καλύτερη 25€. Πάντως δεν κάνουν όλοι αγορές μέσω internet.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά μόλις είδα την τιμή μου ήρθε ταμπλάς! χαχα

Όσο για αυτό που λες οτι δεν κάνουν αγορά όλοι μέσω internet, από τη μια θα συμφωνήσω, αλλά από την άλλη είναι κρίμα μιας και οι διαφορές που βρίσκεις είναι τεράστιες σε αρκετές περιπτώσεις.Επίσης, από τη στιγμή που μπορεί κάποιος να πάρει κάποια pre-paid card και να τη φορτίζει μόνο με το ποσό που θέλει κάθε φορά να καταναλώσει, εξαφανίζεται και ο φόβος που έχουν οι περισσότεροι μήπως και τους κλέψει ο οποιοσδήποτε και χάσουν τα λεφτά τους.

Το μόνο αρνητικό με τις αγορές είναι οι χρόνοι παράδοσης που είναι λίγο μεγάλοι (2 περίπου εβδομάδες) για τις αποστολές με δωρεαν μεταφορικά

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ λεω να επιχειρήσω την πρωτη μου αγορα ,αφου ειναι 5-6 δολλαρια ... Δεν εχω ξανακάνει αγορά ! Εχω paypal παντως και prepaid :D

Να ρωτησω κατι, ερχεται ως συστημενο και χτυπαει ο ταχυδρομος και στο δινει ή σου πετανε χαρτάκι κατω απ τη πορτα και πας ταχυδρομειο και το παιρνεις ? Τελωνειο περναει; μπα ε ; Απο καποιο ποσον και πανω περναει τελωνειο ενα αντικειμενο ετσι δεν ειναι; συγνωμη που σας εθεσα off topic ερωτησεις :O

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ λεω να επιχειρήσω την πρωτη μου αγορα ,αφου ειναι 5-6 δολλαρια ... Δεν εχω ξανακάνει αγορά ! Εχω paypal παντως και prepaid :D

Να ρωτησω κατι, ερχεται ως συστημενο και χτυπαει ο ταχυδρομος και στο δινει ή σου πετανε χαρτάκι κατω απ τη πορτα και πας ταχυδρομειο και το παιρνεις ? Τελωνειο περναει; μπα ε ; Απο καποιο ποσον και πανω περναει τελωνειο ενα αντικειμενο ετσι δεν ειναι; συγνωμη που σας εθεσα off topic ερωτησεις :O

 

Μερικές φορές αφήνει χαρτάκι μερικές φορές αφήνει το πράγμα εκεί και φεύγει :p δε ξέρω με τι λογική το κάνουν αυτό... Τελωνείο πάντως νομίζω πως με το βάρος πηγαίνει οπότε δε θα περάσει.

Link to comment
Share on other sites

απο καποιο ευρωπαικο καταστημα παιζει να υπαρχει; δλδ εντος EU εννοω !

(απο περιεργεια ρωταω,ευχαριστω που με βοηθησατε για ολα μεχρι στιγμης)

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εδώ έχει ένα holder για το Galaxy S και εδώ έναν car charger. Είναι από Ευρωπαϊκό κατάστημα όπως θέλεις. Η τιμή τους είναι μεγαλύτερη από αυτήν που σου έδωσε ο tarantules στο link του αλλά κατά πολύ φθηνότερη από αυτές που υπάρχουν στην Ελλάδα.

Τώρα με έπιασαν και εμένα τα γέλια όταν είδα την διαφορά της τιμής στον charger σε σχέση με το link που έδωσα πιο πάνω!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μην σε φοβίζει οτι η αγορά είναι από Κίνα,Κορέα ή Χονγκ Κογκ.Δεν περνάνε τελωνείο μικροπράγματα.Άσε που όλοι γράφουν πάνω στο κουτάκι της αποστολής την ένδειξη Gift.

Εγώ έχω παραγγείλει πάρα πολλές φορές από ebay τέτοια μικροπράγματα και σε κανένα δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μια πολυ καλη βαση για το αυτοκινητο , καλη ποιοτικα με δυνατη βεντουζα και φορτιστη για το αυτοκινητο.

http://www.ebay.co.uk/itm/180732308882?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Την εχω βαλει στο αμαξι και ειναι πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Τo Samsung HM1500 Bluetooth το έχει δοκιμάσει κανείς; Γνώμες; Με ψήνει γιατί έχει ειδοποίηση με δόνηση και το Galaxy έχει κάπως αδύναμη δόνηση.
Link to comment
Share on other sites

Τo Samsung HM1500 Bluetooth το έχει δοκιμάσει κανείς; Γνώμες; Με ψήνει γιατί έχει ειδοποίηση με δόνηση και το Galaxy έχει κάπως αδύναμη δόνηση.

 

 

Αδύναμη δόνηση το galaxy S; :blink:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αδύναμη δόνηση το galaxy S; :blink:

Κι εγώ την ίδια απορία έχω...Αντίθετα εγώ την βρίσκω και ενοχλητική!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ο καθένας με ποια δόνηση το συγκρίνει.... :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...