Jump to content

[Δημοσκόπηση] Προβλήματα / Εμπειρίες με το Οptimus 2X


Tsaglis
 Κοινοποίηση

Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;  

232 members have voted

  1. 1. Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;

    • Όχι, δουλεύουν όλα σωστά
      68
    • Ναι, έχω πρόβλημα (αναφέρετε ποιο)
      47
    • ΔΞ/ΔΑ
      117


Recommended Posts

Ναι cosmote έχω και τώρα λειτουργεί και στο δικό μου κινητό! Απλά από το απόγευμα και μετά μου παρουσίασε αρκετές φορές αυτό το πρόβλημα και αφού πριν λειτούργησε κάποιες φορές κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλος μου που εχει το κινητο επειδη του εχει χαλασει ο φορτιστης το φορτιζει με ενα φορτιστη νοκια αλλα βγαζει παραπανω ρευμα 1200ma.εχει παρατηρησει οτι σε ακυρες στιγμες το κινητο σβηνει μονο του.παιζει ρολο ο φορτιστης?δεν του εχει βαλει τπτ μεσα.οπως ειναι μαμα στην τελευταια επισημη ρομ.

 

κανεις??φοραει την 20r.

Link to comment
Share on other sites

κανεις??φοραει την 20r.

 

Ας κανει μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με διαγραφη sd..Λογικα κατι που εχει εγκαταστησει θα κανει το rr.

Link to comment
Share on other sites

κανεις??φοραει την 20r.

 

Είναι γνωστό πρόβλημα του 2Χ. Το κάνει από την πρώτη μέρα που βγήκε, βελτιώθηκε με τις διάφορες αναβαθμίσεις αλλά δεν εξαλείφθηκε.

 

Από δική μου εμπειρία, που αφορά την δική μου συσκευή, είναι ότι όταν το φορτίζω με τον μαμά φορτιστή ή μέσω USB από PC δεν μου κάνει πρόβλημα. Από άλλο πιο δυνατό φορτιστή μου το έκανε όσο είχα stock.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

SOS..!

Παιδιά έχω την ROM cm7kang-O2x-RC3-115, και σήμερα το πρωί εντελώς ανεξήγητα ανακαλύπτω πως από της 200 περίπου επαφές που είχα στο τηλέφωνο υπάρχουν μόνο 15. πήγα στο G-MAIL και εκεί βλέπω μια από τα ίδια. Αδειάζω της επαφές απο το G-MAIL (το αφήνω καθαρό) κάνω RESTORE (με ROM MANAGER) από ένα BACKUP που είχα πάρει πριν 5 μέρες όλα O.K. και η επαφές (200 περίπου) κάνω συγχρονισμό με το G-MAIL και με λύπη διαπιστώνω πως μετά των συγχρονισμό, και στο τηλέφωνο και στο G-MAIL ξανά μένουν 10-12 επαφές...!!:wacko:

 

WAY....??????:(

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι περασμενες αυτες οι επαφες?Στη μνημη του τηλεφωνου, στο gmail ή στη sim?

 

Αν μπεις στο gmail σου απο υπολογιστη ποσες επαφες βλεπεις?

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι περασμενες αυτες οι επαφες?Στη μνημη του τηλεφωνου, στο gmail ή στη sim?

 

Αν μπεις στο gmail σου απο υπολογιστη ποσες επαφες βλεπεις?

 

Στη μνήμη του τηλεφώνου, από το PC βλέπω to G-MAIL όπως γράφω παραπάνω..!!

 

.......πήγα στο g-mail και έκανα επαναφορά των επαφών από την προηγούμενη μέρα (χθες) και όλα ο.κ. επανήλθαν και οι 189..!!! θα κάνω συγχρονισμό με το τηλέφωνο και θα δω αν αλλάξει κάτι..!!

 

_____***Εντέλει όλα ο.κ. τι έγινε και έχασα της επαφές δεν κατάλαβα ακόμη.....!!!! τέλος καλό όλα καλά,

 

*agekalp ευχαριστώ για την βοήθεια..!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση που στο εκανε ετσι ξαφνικα.

 

Δοκιμασε αφου κανεις restore να μεταφερεις ολες τις επαφες απο τη μνημη του τηλεφωνου στο gmail(στη συσκευη παντα) και μετα να κανεις παλι συγχρονισμο.

 

Το τηλεφωνο σου εχει 2 μνημες:

1)μνημη τηλεφωνου(την οποια συγχρονιζει μονο με pc suite αν δεν κανω λαθος)

2)μνημη τηλεφωνου για το gmail(την οποια συγχρονιζει μονο με gmail)

 

δυστυχως δεν εχω τη συσκευη για να σου πω ακριβως ρυθμισεις και ονοματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα πρώτη φορά άκουσα ραδιόφωνο από το κινητό. Έκανα κάποιο λάθος ή ο ήχος από τα ακουστικά της lg είναι πολύ χαμηλός? Υπάρχει κάποιο mod γιατί σχεδόν δεν άκουγα? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα πρώτη φορά άκουσα ραδιόφωνο από το κινητό. Έκανα κάποιο λάθος ή ο ήχος από τα ακουστικά της lg είναι πολύ χαμηλός? Υπάρχει κάποιο mod γιατί σχεδόν δεν άκουγα? :confused:

 

Καλημερα,δυστυχως ειναι χαμηλος...Για μοντ δεν ξερω καθοτι με την ρομ που εχω,κατηργησα εδω και καιρο ραδιο κ βιντεο,ισως καποιο αλλο παιδι να ξερει.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα ρε παιδια αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με την θυρα hdmi οτι καλωδιο και να βαλω θελει κουνημα στη θυρα του lg

σαν να μην κανει επαφη με πολυ προσπαθεια τα καταφερνω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ρε παιδια αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με την θυρα hdmi οτι καλωδιο και να βαλω θελει κουνημα στη θυρα του lg

σαν να μην κανει επαφη με πολυ προσπαθεια τα καταφερνω

 

Προσπάθησε να βρεις άλλο καλώδιο HDMI και έτσι και συνεχίζετε τι πρόβλημα θα φταίει η θήρα..!!! άλλωστε τα καλώδια ειναι φθηνά..!!

 

http://www.amazon.co.uk/1-5M-MICRO-DIGITAL-CABLE-1080p/dp/B007KLTY54/ref=pd_cart_recs3

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200753175123&ssPageName=ADME:L:OC:US:3160

 

http://s1.directupload.net/images/120624/nqjhimpf.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θέλω να ρωτήσω το εξής : όταν μπαίνω στο internet μέσω wifi το κινητό είναι πολύ γρήγορο. Όταν όμως θέλω να συνδεθώ μέσω των δωρεάν 60 MB της σύνδεσής μου είναι απίστευτα αργό. Χρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση ή δε γίνεται κάτι άλλο ;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το εξής : όταν μπαίνω στο internet μέσω wifi το κινητό είναι πολύ γρήγορο. Όταν όμως θέλω να συνδεθώ μέσω των δωρεάν 60 MB της σύνδεσής μου είναι απίστευτα αργό. Χρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση ή δε γίνεται κάτι άλλο ;

 

προφανώς ειναι αργό το 3G της εταιρίας σου

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το εξής : όταν μπαίνω στο internet μέσω wifi το κινητό είναι πολύ γρήγορο. Όταν όμως θέλω να συνδεθώ μέσω των δωρεάν 60 MB της σύνδεσής μου είναι απίστευτα αργό. Χρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση ή δε γίνεται κάτι άλλο ;

 

Τα δωρεαν mb οι εταιρειες τα δινουν με αργη ταχυτητα,οπως κ το ιντερνετ ολη μερα με 1 ευρω

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το εξής : όταν μπαίνω στο internet μέσω wifi το κινητό είναι πολύ γρήγορο. Όταν όμως θέλω να συνδεθώ μέσω των δωρεάν 60 MB της σύνδεσής μου είναι απίστευτα αργό. Χρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση ή δε γίνεται κάτι άλλο ;

 

Δεν υπάρχει καμία σύγκριση...το WiFi μπορεί να πιάσει μερικές δεκάδες MB/sec transfer rates, ενώ το 3G άντε να φτάσει τα μερικές εκατοντάδες ΚΒ/sec, ή σε extreme περιπτώσεις μερικά MB/sec....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εχω προβλημα.εχω ενα 2x του πατερα μου και ειπα χθες να του βαλω τη 2.3 πανω.Κατεβαζω pc suite και το lg support tool.κανω τα βηματα που πρεπει κ αρχιζει η αναβαθμιση.για μιση ωρα και γυρω στις 4ρις φορες σταματουσε στο δεκα με δωδεκα τις εκατο.κανω το λαθος και το σταματαω.απο κεινη την ωρα καθε φορα που ανοιγω το κινητο μενει στην εικονα του upgrade .δοκιμασα τα παντα.διαβασα εδω στο xda τιποτα δε καταφερα.το τηλεφωνο δεν ειναι ροοτ.μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το λιγοτερο που με νοιαζει ειναι να σωθει οτι εχει μεσα.να δουλεψει θελω.

 

Δοκίμασε να ακολουθήσεις τον οδηγό στην υπογραφή του Αγγελου (agekalp) εκεί που λέει επαναφορά σε stock.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα.Έχω ένα πρόβλημα και αν έχει τύχει σε κάποιον άλλον και μπορεί να βοηθήσει.Δε μου δουλεύει το μικρόφωνο του handsfree.Στις κλήσεις ακούω τους άλλους,αλλά δεν μ' ακούνε αυτοί.Το δοκίμασα σε ένα Nokia C7 και δουλεύει κανονικά το μικρόφωνο.Έχω το πρόβλημα και με stock και με CM7.Λέτε να είναι πρόβλημα hardware ή software?Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω ένα πρόβλημα και αν έχει τύχει σε κάποιον άλλον και μπορεί να βοηθήσει.Δε μου δουλεύει το μικρόφωνο του handsfree.Στις κλήσεις ακούω τους άλλους,αλλά δεν μ' ακούνε αυτοί.Το δοκίμασα σε ένα Nokia C7 και δουλεύει κανονικά το μικρόφωνο.Έχω το πρόβλημα και με stock και με CM7.Λέτε να είναι πρόβλημα hardware ή software?Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Είσαι σίγουρη ότι έχει κουμπώσει καλά;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρη ότι έχει κουμπώσει καλά;

 

Ναι. Άρχισε ξαφνικά να το κάνει. Το ίδιο μου έχει πει και γνωστός μου με o2x. Έχω δοκιμάσει και λίγο πιο έξω να το έχω κατα την διάρκεια κλήσης αλλά τίποτα :mad: Αύριο περιμένω να κάνω και μια ακόμα δοκιμή με ακουστικά από iPhone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, δυστυχώς σήμερα μου έπεσε το 2Χ και ραγισε η οθόνη σε όλη την επιφάνεια... Ευτυχώς είχα ζελατίνα μπροστά και δεν έφυγε τελείως αλλά δε μπορώ να το χρησιμοποιήσω γιατί φοβάμαι πως θα φύγει τελείως αν μπει σε κάποια τσέπη κλπ. Βέβαια λειτουργεί κανονικά από όσο είδα.

 

Γνωρίζετε που/πως μπορώ να αντικαταστήσω την οθόνη φτηνά;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...