Jump to content

[Δημοσκόπηση] Προβλήματα / Εμπειρίες με το Οptimus 2X


Tsaglis
 Κοινοποίηση

Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;  

232 members have voted

  1. 1. Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;

    • Όχι, δουλεύουν όλα σωστά
      68
    • Ναι, έχω πρόβλημα (αναφέρετε ποιο)
      47
    • ΔΞ/ΔΑ
      117


Recommended Posts

Thanks φίλε μου. Όταν έκανα update σε Gingerbread από τη 2.2 την έκανα μέσα από την επίσημη σελίδα της LG. H έκδοση που φοράει δλδ το κινητό μου τώρα είναι η V20l (νομίζω L είναι αυτό), άρα μάλλον είναι η ίδια με αυτή που μου δίνεις. Το πρόβλημα νομίζω προκύπτει λόγω του root, επαναφορτώνει προεπιλεγμένες εργοστασιακές ρυθμίσεις κάθε φορα στο boot αν καταλαβαίνω σωστά... Ή είμαι ξεροκέφαλος και κάνω λάθος; :)

 

Ναι κάνεις λάθος. Δεν έχει σχέση το root, η έκδοση που έχεις φταίει...δεν είναι ίδια με την ελληνική ROM, που πιστεύω ότι σου έχει δώσει ο φίλος παραπάνω...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι κάνεις λάθος. Δεν έχει σχέση το root, η έκδοση που έχεις φταίει...δεν είναι ίδια με την ελληνική ROM, που πιστεύω ότι σου έχει δώσει ο φίλος παραπάνω...

 

Ok, αυτή τη διευκρίνηση χρειαζόμουν για να δω αν πρέπει να προχωρήσω σε φλασάρισμα. Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στους φιλους, ειμαι πολυ προσφατος χρηστης του κινητου, συμβαινει κατι που με ανησυχει, θα ηθελα την γνωμη σας.....βλεπω χωρις να το σκαλιζω καθολου, και στην ουσια ειναι σε κατασταση απλα αναμονης , να ειναι ζεστο το πισω καλυμμα, στην θεση της μπαταριας και στο υψος της καμερας........και μετα κατι αλλα ασημαντα σχετικα, ενω εχω ανοιχτο Wi-Fi , σε σημα που εχει ξανασυνδεθει δεν το αναγνωριζει......και ενα θεμα ακομα οτι ακομα δεν καταφερνει να συνδεθει με το Android Market....( στο ιδιο ρουτερ που αναφερω παραπανω) ...............Α Καλα!!!!! μολις τωρα εκανε το πιο κουλο!!! ενω ειχα μπαταρια περιπου 80% εκλεισε απο μπαταρια.....μαλλον ειμαι για αντικατασταση( να σημειωσω οτι το κιμητο ειναι παραεισαγωγη απο Birdphone
Link to comment
Share on other sites

Ok, αυτή τη διευκρίνηση χρειαζόμουν για να δω αν πρέπει να προχωρήσω σε φλασάρισμα. Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο. :)

 

Χμμμ...φιλε μου νομιζω είχα το ιδιο προβλημα, και σταμάτησε οταν έβαλα αλλο πληκτρολόγιο... (το HTC που προτείνουν στο αντίστοιχο θέμα...) έχω την εντύπωση οτι αντιμετώπιζα το πρόβλημα μόνο με την γλώσσα και τους ήχους του πληκτρολογίου, και όχι με την γλώσσα τοy menu...Δοκιμασε το και πες μου, πριν αλλάξεις rom....

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κινητο ειναι γενικοτερα ευαιοσθητο? πολλα διαβαζω για μπαταριες και τις μητρικες τις αλλαζει σαν πουκαμισα η αντιπροσωπεια..
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...φιλε μου νομιζω είχα το ιδιο προβλημα, και σταμάτησε οταν έβαλα αλλο πληκτρολόγιο... (το HTC που προτείνουν στο αντίστοιχο θέμα...) έχω την εντύπωση οτι αντιμετώπιζα το πρόβλημα μόνο με την γλώσσα και τους ήχους του πληκτρολογίου, και όχι με την γλώσσα τοy menu...Δοκιμασε το και πες μου, πριν αλλάξεις rom....

 

Eυχαριστώ, θα το δοκιμάσω! Όμως δεν ξέρω σε ποιο θέμα αναφέρεσαι στο φόρουμ... Με βοηθάς;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κινητο ειναι γενικοτερα ευαιοσθητο? πολλα διαβαζω για μπαταριες και τις μητρικες τις αλλαζει σαν πουκαμισα η αντιπροσωπεια..

 

ουτε καν!?!? που τα διαβασες αυτα?

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε πισω στις σελιδες και θα δεις αλλος αλλαξε 3 μητρικες, αλλος 1 φορα αλλος φορτιζει και ζεσταινετε πολυ το κινητο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

για τις μητρικες μαλλον ειναι μεμονομενες περιπτωσεις.

 

η μπαταρια ζεσταινεται μονο αν κανεις βαρυα χρηση για πολλη ωρα, πχ παιχνιδια 3d που τερματιζουν τον επεξεργαστη. εγω μονο εκει το ειχα παρατηρησει.

 

η διαρκεια της μπαταριας ειναι 2 περιπου μερες με χρηση τηλεφωνου-μηνυματων και ελαχιστο ιντερενετ και μεχρι 1 ημερα με εκτεταμενη χρηση Internet games Κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στους φιλους, ειμαι πολυ προσφατος χρηστης του κινητου, συμβαινει κατι που με ανησυχει, θα ηθελα την γνωμη σας.....βλεπω χωρις να το σκαλιζω καθολου, και στην ουσια ειναι σε κατασταση απλα αναμονης , να ειναι ζεστο το πισω καλυμμα, στην θεση της μπαταριας και στο υψος της καμερας........και μετα κατι αλλα ασημαντα σχετικα, ενω εχω ανοιχτο Wi-Fi , σε σημα που εχει ξανασυνδεθει δεν το αναγνωριζει......και ενα θεμα ακομα οτι ακομα δεν καταφερνει να συνδεθει με το Android Market....( στο ιδιο ρουτερ που αναφερω παραπανω) ...............Α Καλα!!!!! μολις τωρα εκανε το πιο κουλο!!! ενω ειχα μπαταρια περιπου 80% εκλεισε απο μπαταρια.....μαλλον ειμαι για αντικατασταση( να σημειωσω οτι το κιμητο ειναι παραεισαγωγη απο Birdphone

 

τελικα θα γινει αντικατασταση.............ελπιζω στο δευτερο να ειμαι πιο τυχερος............

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ, θα το δοκιμάσω! Όμως δεν ξέρω σε ποιο θέμα αναφέρεσαι στο φόρουμ... Με βοηθάς;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3943721#post3943721

 

POST #51

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

 

Σ' ευχαριστώ. Τελικά αποφάσισα να φλασάρω μια rom, συγκεκριμένα αυτή, βασισμένη σε CM7 KANG. Έχω ένα μικρό προβληματάκι με το haptic feedback στο κουμπί της επιστροφής, είναι πολύ πιο δυνατό σε σχέση με τη stock rom. Οι ρυθμίσεις του CM για το haptic feedback δε δείχνουν να επηρεάζουν τα softkeys. Ξέρετε κάποιο τρόπο να αλλάζω την ένταση της δόνησης;

Link to comment
Share on other sites

Προβληματικό hardware;

 

Από όταν το πήρα, το 2X μου δε μπορεί να κάνει να δουλέψει το portable hotspot ή το USB tethering.

Είχα πειστεί ότι φταίει η ROM της LG (μη ρωτάτε γιατί), μέχρι να πέρασα και CM και πάλι δε δουλεύει.

 

Άρα;

Έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή μου;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προβληματικό hardware;

 

Από όταν το πήρα, το 2X μου δε μπορεί να κάνει να δουλέψει το portable hotspot ή το USB tethering.

Είχα πειστεί ότι φταίει η ROM της LG (μη ρωτάτε γιατί), μέχρι να πέρασα και CM και πάλι δε δουλεύει.

 

Άρα;

Έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή μου;

 

ετσι φαινεται.. μηπως εχεις περασει κανα περιεργο προγραμμα? μηπως εχεις κοψει καποια υπηρεσια ? εισαι ροοτ?

 

εμενα με στοκ 2.3.4 και ροοτ μια χαρα παιζει το τεδερινκ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι νέος με το 2Χ (νεογέννητο ολίγων ημερών) και έχω πρόβλημα με την γλώσσα γραφής. Αρχικά έχω κάνει αναβάθμιση σε 2.3.4. Όταν αγόρασα το κινητό η γλώσσα γραφής ήταν αγγλ/γερμ, δεν κατέχω τα γερμανικά τα αλλάζω σε αγγλ/ελλ, γράφω οτι θέλω και κλείνω το τηλέφωνο. Όταν το ξανανοίγω η γλώσσα έχει επανέλθει σε αγγλ/γερμ. Το αλλάζω κάνω κάτι αλλά και πάλι το ίδιο.

έχει κανένας κάποια λύση;;;;;;;

ευχαριστώ :(:(:mad:

εξω οι 300:X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι νέος με το 2Χ (νεογέννητο ολίγων ημερών) και έχω πρόβλημα με την γλώσσα γραφής. Αρχικά έχω κάνει αναβάθμιση σε 2.3.4. Όταν αγόρασα το κινητό η γλώσσα γραφής ήταν αγγλ/γερμ, δεν κατέχω τα γερμανικά τα αλλάζω σε αγγλ/ελλ, γράφω οτι θέλω και κλείνω το τηλέφωνο. Όταν το ξανανοίγω η γλώσσα έχει επανέλθει σε αγγλ/γερμ. Το αλλάζω κάνω κάτι αλλά και πάλι το ίδιο.

έχει κανένας κάποια λύση;;;;;;;

ευχαριστώ :(:(:mad:

 

το ίδιο ακριβώς έχω και εγώ πρόβλημα αυτό γίνετε γιατί είναι γερμανική συσκευή για να φτιάξει απλά βάλε ένα άλλο πληκτρολόγιο όπως είναι το go keymboard η το swype.Το go keymboard το βρίσκεις δωρεάν στο market μαζί με την ελληνική γλώσσα που την κατεβάζεις χωριστά πολύ καλο και πιο γρήγορο.Το swype ψαχτώ στο google η και εδώ αν θυμάμαι καλά στην ενότητα android

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

εχω το p990 και εχω προβλημα με το gps αργει απελπιστικα να βρει δορυφορους υπαρχει καποια λυση στο θεμα εχω κανει και αναβαθμισει βρισκεται πλεον στη εκδοση 2.3.4 και κατι ακομη υπαρχει ποιο κανουργια αναβαθμισει απο αυτην ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

εχω το p990 και εχω προβλημα με το gps αργει απελπιστικα να βρει δορυφορους υπαρχει καποια λυση στο θεμα εχω κανει και αναβαθμισει βρισκεται πλεον στη εκδοση 2.3.4 και κατι ακομη υπαρχει ποιο κανουργια αναβαθμισει απο αυτην ;

 

Ανοίγεις το gps και κάνεις επανεκκίνηση το τηλέφωνο, και δεν ξανά κλείνεις το gps. Όποτε χρειάζεσαι το gps απλά τρέχεις το πρόγραμμα πλοήγησης και κλειδώνει αρκετά γρήγορα. Πέρνα και το GPS Status & Toolbox https://market.android.com/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lY2xpcHNpbS5ncHNzdGF0dXMyIl0. το τρέχεις πριν των πλοηγό, και είσαι 100% ο.κ. αρκεί βέβαια να είσαι έξω, να βλέπεις ουρανό..!;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν εγινε τιποτα υπαρχει θεμα με το gps και δεν βλεπω να λυνεται τουλαχιστον σε εμενα

 

Με την 2.2.2. δούλευε..???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

και εκει δεν τα πηγαινε και πολυ καλα αργουσε χαρακτηριστηκα να βρει δορυφορους απογοητευση φιλε μου μονο σε αυτο το σημειο αλλα οταν εχεις δωσει τοσο χρηματα το μηχανημα οφειλη να κανει οσα λεει

 

οσο για την lg τι να πεις οσες φορες εποικινωνησα μαζι τους η τακτικη ειναι καντε hard reset και οντως για μια δυο μερες παιζει καπως ανεκτα και μετα παλι τα ιδια οποτε η αλλαζω rom για δοκιμη η αλλαζω τηλ βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

και εκει δεν τα πηγαινε και πολυ καλα αργουσε χαρακτηριστηκα να βρει δορυφορους απογοητευση φιλε μου μονο σε αυτο το σημειο αλλα οταν εχεις δωσει τοσο χρηματα το μηχανημα οφειλη να κανει οσα λεει

 

οσο για την lg τι να πεις οσες φορες εποικινωνησα μαζι τους η τακτικη ειναι καντε hard reset και οντως για μια δυο μερες παιζει καπως ανεκτα και μετα παλι τα ιδια οποτε η αλλαζω rom για δοκιμη η αλλαζω τηλ βλεπουμε

 

Είναι γνωστό bug της 2.3.4. Δεν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου σαν hardware. Στο δικό μου με CM7 κλειδώνει σε ελάχιστα δευτερόλεπτα. Δεν θέλω να υπερβάλω αλλά είναι απόλυτα ευχαριστημένος με το GPS, είναι ότι καλύτερο είχα σε 4-5 συσκευές τηλεφώνου με gps και δύο πλοηγούς αυτοκινήτου.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

με ποιο gps παιζεις εγω εχω το dontpanic και δεν παιζει οταν ομως βαζω το gps status βλεπω να βγαζει αρκετους δορυφορους μηπως κατι δεν παει καλα με το προγραμμα; εχετε να μου προτεινεται καποιο αλλο ;
Link to comment
Share on other sites

εχτες εκανα αλλη μια δοκιμη εβαλα το copilot και με αυτο ειδε αμεσως δορυφορους απλα δεν μου αρεσει σαν εφαρμογη μαλλον κατι δεν παει καλα με το dontpanic τι καλο εχετε να προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...