Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ειναι αυτα τα τεστ κ πως τα κανετε?θελει ειδικη εφαρμογη??:rolleyes:

 

Ναι φιλε εφαρμογη ειναι :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι ειναι αυτα τα τεστ κ πως τα κανετε?θελει ειδικη εφαρμογη??:rolleyes:

 

καλημερα οριστε 2 τετοια προγραματακια!

https://market.android.com/details?id=com.aurorasoftworks.quadrant.ui.standard&feature=search_result

https://market.android.com/details?id=com.antutu.ABenchMark&feature=related_apps

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Με Quadrant: 1540

Με AnTuTu: 2979

Μήπως πρέπει να το πετάξω το κινητό μου?:lol:

για εμενα οι περισοτεροι μετρανε με quadrant κ αυτο ειναι ποιο σωστο κ οχι με ολα τα υπολοιπα!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέω για την διαφορά του σκορ ανάμεσα στα δύο προγράμματα. Απλά το αναφέρω επειδή είναι χαμηλά το σκορ και στα δύο. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με quadrant: 1792 με 240ΜΒ ελευθερα και με 0% φωτεινοτητα παιζει ρολο η φωτεινοτητα με 100% μου εβγαλε 1571,(επισης 1792 μου ειχε βγαλει οταν το πηρα το κινητο χωρις να εχω βαλει τιποτα μεσα βεβαια με παραπανω φωτεινοτητα)

και με Antutu v2.3.1: 3134

Edited by cool_pipis

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ξανά με την φωτεινότητα στο μηδέν και με 243MB ελεύθερα με quadrant και μου έβγαλε 1728 σκορ. Τελικά ναι, έχει σημασία η φωτεινότητα ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ξανά με την φωτεινότητα στο μηδέν και με 243MB ελεύθερα με quadrant και μου έβγαλε 1728 σκορ. Τελικά ναι, έχει σημασία η φωτεινότητα ;)

 

τελικα ειναι και το bravia engine που παιζει ρολο χωρις αυτο (1874,1824,1792,1865 με συνεχεις δοκιμες) με 50% φωτεινοτητα...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο την επιδιορθωση που εκανα στο mini της κοπελιας μου εξαφανιστηκαν ολα τα προβληματα υπερθερμανσης και τελειωματος μπαταριας...το κινητο λειτουργει αψογα....εγω θα προτεινα πως οποιοι εχουν προβληματα ας κανουν μια επιδορθωση λειτουργικου απο το pc τους και βλεπουν αν εχουν διορθωθει!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω πάρει ακόμα και θα είναι το πρώτο μου android κινητό θα κάνω μια χαζή ερώτηση!

 

Τι είναι αυτές οι μετρήσεις;

Ποια είναι η φυσιολογική μέτρηση;

και τέλος!

Να το πάρω το κινητό ναι ή οχι;! :p :lol:

 

για αρχη ξεχνα τις μετρησεις...δεν θα σου χρειαστουν σε τιποτα..ειναι κατι που ενδιαφερει πιο "ψαγμενους" χρηστες.:)

 

για το μινι μιλας ή για το μινι προ??

εγω εχω το προ και δηλωνω ερωτευμενος με το κινητο αυτο..:rolleyes:

 

Αααα και κάτι άλλο, κάνει αυτόματη αναβάθμιση στο λειτουργικό android; Όπως και σε άλλα μοντέλα;

 

Δεν ξέρω γι αυτό ρωταω :wacko:

 

μπορεις να κανεις μεσω του παροχου σου,αναβαθμιση οταν θα ειναι διαθεσιμη,ή μεσω υπολογιστη.οποτε μην σε αγχωνει αυτο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το μινι λέω, άλλωστε τα έξτρα που μου προσφέρει δεν είναι τόσο απαραίτητα αν εξαιρέσεις το πρόσθετο πληκτρολόγιο! Βέβαια δεν ξέρω τίποτα από android! :wacko:

 

ο καθενας εχει διαφορετικες αναγκες.αλλιως θα χαμε ολοι το ιδιο κινητο.;)

επισης μην σε αγχωνει!!κανεις δεν ηξερε μεχρι να μαθει....:)

ειναι πολυ απλο λειτουργικο.ο,τι θες εδω ειμαστε εμεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χα χα δε θα σαι ο μόνος!!! κι εγώ παλέυω να αποφασίσω (και να εξοικονομήσω και κανα φράγκο) για να το πάρω... μετά το λατρεμένο Κ800 (αναλλοίωτο τηλέφωνο!!) μάλλον θα είναι το πρώτο αντρόιντ που θα πιάσω.... έχει να πέσει πολύ γέλιο...
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Σαυτο εχεις δικιο..ολα τα κινητα εχουν καλα και κακα στοιχεια!αλλα το μινι ειναι (για μενα) το best value for mοney κινητο μακραν!!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην ανχωνεστε δεν δαγκωνει το android αν γνωριζετε λιγα πραγματα απο υπολογιστη δεν θα εχετε κανενα προβλημα και να μην ξερετε παλι δεν ειναι τιποτα δυσκολο... θα το δειτε σιγα σιγα... με το καλο να μπειτε και σεις στην παρεα μας....

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Παντως κ εγω που ειμαι χρηστης κ ενος Ν8 πολλες φορες μην πω τις περισσοτερες το αφηνω στην ακρη το Ν8 για τις καθημερινες μου αναγκες κ εχω το μινι... :D Κ λογω λειτουργικου αλλα πολυ περισσοτερο λογω μεγεθους...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι αναφερει καποιος πως εχουν ακουστει διαφορες γνωμες και καλες και κακες.

Προσωπικα δεν εχω δει κανενα να αμφισβητει οτι προκεται για μια εξαιρετικη συσκευη για τα χρηματα της.

Μονο η μικρη οθονη ειναι ενα θεμα, αλλα αυτο το ξερει ο καθενας πριν το αγορασει. Βεβαια αν και μικρη δεν θα ελεγα οτι δεν ειναι βολικη.

Ομως, οταν αναφερουμε οτι πολλες συσκευες εχουν βγαλει συγκεκριμενα προβληματα δε μιλαμε για γνωμη. Μιλαμε για πραγματικοτητα.

Εγω θα προτεινα σε οσους αποφασισουν να το αγορασουν να εχουν κανει απο πριν συνεννοηση με το καταστημα για το τι θα γινει σε περιπτωση προβληματος. Διοτι αν ειναι σκαρτη ολοκληρη παρτιδα, ακομα και το DOA δεν θα βοηθησει. Ή μπορει να παρεις μια συσκευη και να βγαλει το προβλημα στις 8 μερες αντι για τις 7.

Επειδη εχουν βγει αρκετα μινι προβληματικα και προς το παρον η ericsson κανει την παπια (και γενικα σαν εταιρεια λειτουργει τελειως ερασιτεχνικα για να μην πω τιποτα χειροτερο), εγω θα προτεινα να το αποφυγετε και να πατε για το προ. Το προβλημα του προ (ηλεκτροστατικος θορυβος) ειναι και ανεκτο και προκειται (συμφωνα με την ερικσον) να λυθει.

Αν κατσεις στην κεντα και παρεις μινι με το προβλημα των capasitive buttons την εκατσες. Δεν ειναι μονο οτι στελνεις καινουριο τηλεφωνο στο service. Ειναι οτι στο service σου ξαναπερνανε το software και στο δινουν ξανα προβληματικο, γιατι το προβλημα ειναι του hardware.

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα περισσότερα προβλήματα βγαίνουν στο μίνι το απλό και όχι στο προ.

Έχω δει πιο πολλά μηνύματα εδώ μέσα με προβλήματα από χρήστες του μίνι του απλού παρά του προ.

θα πρότεινα να συγκεντρώναμε, αν είναι εφικτό, τα προβλήματα του ενός και του άλλου μοντέλου όλα μαζί, ώστε να βλέπει ο κάθε ένας που μπαίνει και θέλει να μάθει για τα προβλήματα των τηλεφώνων αυτών. Μόνο τα προβλήματα, τα μείον δηλαδή και όχι τα συν. Θα βοηθούσε αυτό πιστεύω αρκετά. Π.χ. εγώ δεν θα έλεγα σε κάποιον να μη πάρει το μίνι το απλό διότι το δικό μου και αρκετών παιδιών εδώ μέσα δουλεύει ρολόι. Σε άλλους έβγαλε προβλήματα. Όπως και το προ αλλά σε μικρότερη ένταση.

Θα πρέπει να φτιαχτεί ένα θέμα ας πούμε που αν βγαίνει κάποιο νέο πρόβλημα να το παραθέτουμε εκεί. Κάτι σε στυλ ψηφοφορίας που έχω δει σε άλλα θέματα.

Νομίζω πως καταλάβατε τι θέλω να πω. Ας μην κουράσω άλλο. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@oregon :

 

Εχει αναφερθει και για το pro το προβλημα στο xda

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικα μινι απλα οχι προ,οταν υπερθερμενεται απο την πολυ χρηση παυουν να λειτουργουν τα softkeys δεν αποκρινεται η οθονη κ τετοια κουλα!!:wacko:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω πάρει ακόμα και θα είναι το πρώτο μου android κινητό θα κάνω μια χαζή ερώτηση!

 

Τι είναι αυτές οι μετρήσεις;

Ποια είναι η φυσιολογική μέτρηση;

και τέλος!

Να το πάρω το κινητό ναι ή οχι;! :p :lol:

 

Καμιά ερώτηση δέν είναι χαζή, χαζές μπορεί να υπάρξουν απαντήσεις. Το πρώτο μου android είναι και εμένα. Έχω το μίνι. Δέν έχω το πρόβλημα με τα πλήκτρα αφής κάτω απο την οθόνη. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απο υπολογιστές, οκ ξέρω ότι πρέπει να ξέρει ένας μέσος χρήστης να κάνει την ζωή του εύκολη , όμως αυτό δέν παίζει ρόλο γιατι οι γνώσεις υπολογιστή που θες είναι να κάνεις gmail λογαριασμό, να βλέπεις αν θες ενα site που με την βοήθεια του εγκαθιστάς προγράμματα στο κινητό (android market) αν και το κάνεις και απο το κινητό αυτό ακόμη πιο απλά και να εγκαταστήσεις το PC Companion στον υπολογιστή που σε ενημερώνει για αναβαθμίσεις στο κινητό. Όταν συνδέσεις το κινητό με usb με τον υπολογιστή, θα σου προτείνει την εγκατάσταση του αν θυμάμαι καλα.

Όσο για το κινητό απλά θα σου θυμίσει την απλότητα και το πόσο εύχρηστα είναι τα κινητά που δέν είναι smartphones με την διαφορά ότι αυτό τα κάνει όλα και πολύ καλα.

Κάτι άλλο που πρέπει να ξέρεις είναι άμα θες να κατεβάσεις κάτι απο όποιοδήποτε site για να έχεις το setup file για το κινητό , ψάχνεις σε .apk κατάληξη.

Αυτό είναι όλο. Δέν χρειάζετε να ξέρεις κάτι και δέν υπάρχουν προαπαιτούμενα μαθήματα( :lol: ) για να σε περιορίζουν στο να επιλέξεις android κινητό. Δες και 3-4 hand-on video για το κινητό. Να έχεις μια ιδέα.

Ότι δέν καταλαβαίνεις ρώτα. Εγώ 1 μήνα χρήστης(android:p ) είμαι. Τον konstantinoslp (Ευχαριστώ πολύ φίλε) τόν έχω πρήξει :p . Για τα βασικά. Και πρίν το πάρω ακόμη. Όλα είναι απλά και εύχρηστα.

Αυτά και ότι θες ρώτα.

Link to comment
Share on other sites

τι θα γινει ρε παιδια?εχουμε και αλλες δουλειες..δεν μπορουμε να ασχολουμαστε συνεχεια μαζι σας..πλακα κανω!μια παρεα ειμαστε εδω.εγω βοηθαω εσας.εσεις εμενα.ετσι παει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα που διάβασα και γνωρίζω είναι πως από την παρτίδα w31 και μετά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης-soft keys..

Εγώ έχω w31 και δουλεύει απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα που διάβασα και γνωρίζω είναι πως από την παρτίδα w31 και μετά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης-soft keys..

Εγώ έχω w31 και δουλεύει απροβλημάτιστα.

Και εγώ . Αλλά κάποιος απο μας εδώ νομίζω με w32 έχει προβλήματα. Μπορεί να θυμάμε και λάθος. Πάντως κανείς μας με w31 δέν ανάφερε πρόβλημα απ'ότι πρόσεξα.

 

 

Μέσα στην SD τι δέν χρειάζετε που δημιουργείται/υπάρχει να το σβήσουμε ?

Στο φάκελο DCIM/.thumbnails δημιουργούνται διάφορες φωτογραφίες οι οποίες μπορεί να τις έχει σβήσει(τις αρχικές που τράβηξες ) και τα thumbnails τους μένουν. Πειράζει να τα σβήνω πάντα ήτε υπάρχουν οι αρχικές φωτογραφίες ήτε όχι ?

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...