Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως και ναχει,ακομα και αν συμβεί αυτό που λετε και δεν ξαναεμφανισει την ενημέρωση.απλα το συνδέετε 2 λεπτα με το πισι και τσεκάρετε αν εχει έρθει νέα ενημέρωση.(μεσω SEUS ή companion)

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν γινεται τίποτα το εβαλα λαθος 20 φορές αλλα τίποτα ...( (ή βγάζεις μπαταρία να έχει κολήσει), κρατάς πατημένο το home και πατάς power on)Εκανα και αυτο αλλα πάλι τίποτα !!!

 

Για να αποκαταστήσουμε την πραγματικότητα για όποιον τυχόν το πάθει, όντως σου δίνει τη δυνατότητα να ξεκλειδώσεις με κρυφή ερώτηση η το google log in σου μετά από 10 περίπου προσπάθειες - το δοκίμασα ο ίδιος πριν απο λίγο, στη 10η περίπου προσπάθεια το st15 σε "κλειδώνει" για 15 δευτερόλεπτα, στα οποία δίνει τις δύο επιλογές ξεκλειδώματος... οπότε αν το τηλέφωνο είναι ενεργοποιημένο με το google log in σου, δεν χρειάζεται φλασάρισμα με SEUS, ενώ αν όχι :rolleyes:, τότε χαλάλι και το φλασάρισμα..........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετα το x10 mini το οποίο είναι καταπληκτηικό κινητό αλλα του έλειπαν κάποια πραγματάκια τα οποία τα έχει το καλύτερο κινητό για μένα το mini μου.

Αλλα έχω ένα θεματάκι με την μπαταρία, έχω συνέχεια το internet ανοιχτο και σερφάρω καμια ωρίτσα. Να μιλάω στο κινητό κανα τέταρτο και κρατάει μόνο μία μέρα. Πίστευα πως αφου έχει μεγαλύτερη μπαταρία θα κρατούσε περισσότερο. Και σε σας μια μέρα κρατάει?

 

Επίσης το root αξίζει?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετα το x10 mini το οποίο είναι καταπληκτηικό κινητό αλλα του έλειπαν κάποια πραγματάκια τα οποία τα έχει το καλύτερο κινητό για μένα το mini μου.

Αλλα έχω ένα θεματάκι με την μπαταρία, έχω συνέχεια το internet ανοιχτο και σερφάρω καμια ωρίτσα. Να μιλάω στο κινητό κανα τέταρτο και κρατάει μόνο μία μέρα. Πίστευα πως αφου έχει μεγαλύτερη μπαταρία θα κρατούσε περισσότερο. Και σε σας μια μέρα κρατάει?

 

Επίσης το root αξίζει?

 

Ευχαριστώ.

 

Με κανονική χρήση όπως λες, θα έπρεπε να σου κρατάει 2 μέρες και κάτι, αν έχεις autokill task manager καλύτερα να το σβήσεις, επίσεις πρόσεξε και για πολλές εφαρμογές που τρέχουν άσκοπα στο παρασκήνιο να τις τερματίζεις και είσαι εντάξει, ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετα το x10 mini το οποίο είναι καταπληκτηικό κινητό αλλα του έλειπαν κάποια πραγματάκια τα οποία τα έχει το καλύτερο κινητό για μένα το mini μου.

Αλλα έχω ένα θεματάκι με την μπαταρία, έχω συνέχεια το internet ανοιχτο και σερφάρω καμια ωρίτσα. Να μιλάω στο κινητό κανα τέταρτο και κρατάει μόνο μία μέρα. Πίστευα πως αφου έχει μεγαλύτερη μπαταρία θα κρατούσε περισσότερο. Και σε σας μια μέρα κρατάει?

 

Επίσης το root αξίζει?

 

Ευχαριστώ.

 

η μπαταρια γενικα ειναι το πιο υποκειμενικο πραγμα,για μενα.παιζουν παρα πολλα πραγματα ρολο.κυριως η φωτεινοτητα.

το οτι εχει μεγαλυτερη μπαταρια απο το χ10 μινι δεν σημαινει κατι.γιατι μπορει να μεγαλωσε η μπαταρια αλλα μαζι μαυτην μεγαλωσε και η οθονη και ο επεξεργαστης και οι μνημες.και ολα...;)

 

δοκιμασε να βαλεις στα μισα την φωτεινοτητα για αρχη.

 

ναι,το ρουτ αξιζει 100% για πολλους και διαφορους λογους.για περισσοτερες πληροφοριες,μπες και ριξε μια ματια στον οδηγο του zxr στην υπογραφη μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετα το x10 mini το οποίο είναι καταπληκτηικό κινητό αλλα του έλειπαν κάποια πραγματάκια τα οποία τα έχει το καλύτερο κινητό για μένα το mini μου.

Αλλα έχω ένα θεματάκι με την μπαταρία, έχω συνέχεια το internet ανοιχτο και σερφάρω καμια ωρίτσα. Να μιλάω στο κινητό κανα τέταρτο και κρατάει μόνο μία μέρα. Πίστευα πως αφου έχει μεγαλύτερη μπαταρία θα κρατούσε περισσότερο. Και σε σας μια μέρα κρατάει?

 

Επίσης το root αξίζει?

 

Ευχαριστώ.

 

αυτο που καταναλωνει επισης πολυ μπαταρια ειναι το να το εχεις μονιμος στο 3G δικτυο...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Αμα κανω unlock το bootloader μετα θα μπορω να εχω την stock rom ετσι ωστε να μπει η ICS στο κινητο μου μεσο του companio...δηλαδη με λιγα λογια η συσκευη θα υποστιριζετε απο την SE η θα ειναι στο δικο μου ελεος; :p
Link to comment
Share on other sites

Για να αποκαταστήσουμε την πραγματικότητα για όποιον τυχόν το πάθει, όντως σου δίνει τη δυνατότητα να ξεκλειδώσεις με κρυφή ερώτηση η το google log in σου μετά από 10 περίπου προσπάθειες - το δοκίμασα ο ίδιος πριν απο λίγο, στη 10η περίπου προσπάθεια το st15 σε "κλειδώνει" για 15 δευτερόλεπτα, στα οποία δίνει τις δύο επιλογές ξεκλειδώματος... οπότε αν το τηλέφωνο είναι ενεργοποιημένο με το google log in σου, δεν χρειάζεται φλασάρισμα με SEUS, ενώ αν όχι :rolleyes:, τότε χαλάλι και το φλασάρισμα..........

Εμένα τίποτα δεν μου έβγαλε στις 30 φορες !Anyway αφού έκανα το φλασάρισμα δεν πειράζει !!!

Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να συνδεθεί το κινητό με ασύρματο πληκτρολόγιο ή ποντικι??? Το έχει δοκιμάσει κανείς???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να συνδεθεί το κινητό με ασύρματο πληκτρολόγιο ή ποντικι??? Το έχει δοκιμάσει κανείς???

Θεωρώ πως ναι, αν κρίνω από την υπογραφή του konstantinoslp, οπότε θα σε ενημερώσει λογικά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις αυτο εδω το καλωδιο το οποιο δουλευει σαν tv-out για καποια κινητα Sony-Ericsson?

Το βαζεις στο usb του τηλεφωνου και εχει εξοδο HDMI!

http://www.skroutz.gr/c/585/kalodia-dedomenwn.html?keyphrase=IM820+

Ειναι το xperia mini συμβατο με κατι τετοιο?

Στα ολα τα site που το βρηκα εχει ως συμβατα τηλεφωνα το xperia pro και το neo.

Σε αυτο εδω το καταστημα ομως εχει το x10 mini στα συμβατα τηλεφωνα επισης σε αλλο site ελεγε οτι και το x8 ειναι συμβατο αρα θα πρεπει να παιζει και με το δικο μας!

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/HDMI-Data-Cable-Sony-Ericsson-IM820.aspx

http://www.extreme-mobile.gr/p.Sony-Ericsson-HDMI-Cable-IM820-Xperia-X10-Xperia-X10-mini-Xperia-Pro-Xperia-Arc-X12-Neo-Aspen-Yendo.567091.html

Edited by kostass123
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να συνδεθεί το κινητό με ασύρματο πληκτρολόγιο ή ποντικι??? Το έχει δοκιμάσει κανείς???

 

Ναι το έχω δοκιμάσει. Πληκτρολόγιο-ποντίκι και ποντίκι. Φλασάκι δεν δουλεύει, Βγάζει μηνυμα "συνδέθηκε μη υποστηριζόμενη συσκευή" Βέβαια υπάρχει μια επιπληρωμή εφαρμογή για το ARC νομίζω που λέει ότι βλέπει φλασάκι.

www.hlektronika.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται η επικόλληση ενός κειμένου πχ στο fb;προσπάθησα να κάνω αντιγραφή ένα url και μετά να το κάνω επικόλληση κάπου αλλά δε γινόταν όσο κι αν έψαξα!δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα για το xperia το pro:κι επίσης έχουμε τέτοια κινητά και δεν υποστηρίζουν .wma αρχεία;ΕΛΕΟΣ υπάρχει κανένα καλό πρόγραμμα να κατεβάσω για να τα αναγνωρίζει; Edited by zizu21
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται η επικόλληση ενός κειμένου πχ στο fb;προσπάθησα να κάνω αντιγραφή ένα url και μετά να το κάνω επικόλληση κάπου αλλά δε γινόταν όσο κι αν έψαξα!δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα για το xperia το pro:κι επίσης έχουμε τέτοια κινητά και δεν υποστηρίζουν .wma αρχεία;ΕΛΕΟΣ υπάρχει κανένα καλό πρόγραμμα να κατεβάσω για να τα αναγνωρίζει;

 

πατας παρατεταμενα σε ενα url και σου λεει επιλογη λεξης.επιλεγεις ο,τι θες (πορτοκαλι) και μετα παλι παρατεταμενα και επιλεγεις αντιγραφη.

 

δοκιμασε τον player pro.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να φλασαρω μια ρομ πρεπει να ειμαι ροοτ; και εχει βγει τροπος για ροοτ σε .62;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

για να φλασαρω μια ρομ πρεπει να ειμαι ροοτ; και εχει βγει τροπος για ροοτ σε .62;

 

Αν εννοείς να φλασάρεις custom ROM, να ξεκλειδώσεις τον bootloader χρειάζεσαι από το site της SE που βέβαια αυτό πιθανόν να σε οδηγήσει σε απώλεια της εγγύησής σου. Λέω "πιθανόν" γιατί απ' όσο το έψαξα δεν είναι 100% σίγουρο/ξεκάθαρο. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

ok καταλαβα ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση σου;)

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την αντιγραφή το καταφέρνω μετά στην επικόλληση δεν μου έβγαζε τίποτα!://

 

πατας παρατεταμενα και δεν σου βγαζει επιλογη για επικολληση;;

 

για να φλασαρω μια ρομ πρεπει να ειμαι ροοτ; και εχει βγει τροπος για ροοτ σε .62;

 

ναι στο 1.

οχι στο 2.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να επαναφέρω το κινητό μου στην 0.42 εκδοση?? Γιατί θέλω να το rootαρο
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δοκιμάσει. Πληκτρολόγιο-ποντίκι και ποντίκι. Φλασάκι δεν δουλεύει, Βγάζει μηνυμα "συνδέθηκε μη υποστηριζόμενη συσκευή" Βέβαια υπάρχει μια επιπληρωμή εφαρμογή για το ARC νομίζω που λέει ότι βλέπει φλασάκι.

Το ποντίκι και το πληκτρολόγιο τα συνέδεσες ενσύρματα, ή μέσω Bluetooth, και πως ακριβώς το έκανες, γιατί εγώ δεν έβγαλα άκρη...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Να πω καλησπέρα κι εδώ στην παρέα! Είχα 2 αναβαθμίσεις και με την μια πήρα το Mini (με την άλλη λέω να πάρω το Ray αν και δεν έχουν τεράστιες διαφορές). Είχα το x10pro ως δεύτερη συσκευή και η αλήθεια είναι πως πέραν από τα χαρτιά - που δεν το συζητούσε κανείς - και στην πράξη η διαφορά είναι χαοτική. Ωραία συσκευή. Πολύ ωραία. Όποιος τη σκέφτεται τη μετάβαση..να μην τη σκέφτεται.

Μόνο που έχει πιο χαμηλό ηχείο αλλά μικρό το κακό..

Πάντως στην κατηγορία του είναι η καλύτερη επιλογή μαζί με το neo V (που όμως δεν φέρνει η Cosmote με την οποία δεσμευόμουν).

Μέχρι την αντιγραφή το καταφέρνω μετά στην επικόλληση δεν μου έβγαζε τίποτα!://

Παρατεταμένο πάτημα εκεί που θες και θα σου βγάλει επιλογή επικόλλησης εφόσον έχεις κάνει αντιγραφή ή αποκοπή.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...