Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τσεκάρετε λίγο ;D forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1226715

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταριες ειναι αυτες ρε παιδια?Εμενα με μετρια χρηση με το ζορι κρατα 2 μερες και κλειστο το βραδυ!!!

 

Άστο ari μην την ψάχνεις πρέπει να είναι πειραγμένη η μπαταρία των παιδιών δεν εξηγείται αλλίως. Εγω απο το πρωί που το φόρτισα μίλησα 35 λεπτά και έχει πέσει στο 40%

Link to comment
Share on other sites

Άστο ari μην την ψάχνεις πρέπει να είναι πειραγμένη η μπαταρία των παιδιών δεν εξηγείται αλλίως. Εγω απο το πρωί που το φόρτισα μίλησα 35 λεπτά και έχει πέσει στο 40%

 

Τοσες μερες που λενε κρατουσανε τα παλια κινητα με τα κουμπια κι αυτο χωρις πολυ μουσικη και μηνυματα....

Link to comment
Share on other sites

Άστο ari μην την ψάχνεις πρέπει να είναι πειραγμένη η μπαταρία των παιδιών δεν εξηγείται αλλίως. Εγω απο το πρωί που το φόρτισα μίλησα 35 λεπτά και έχει πέσει στο 40%

Δεν είναι πειραγμένη (η δική μου τουλάχιστον), είναι η "μαμά" μπαταρία που είχε στο κουτί του...

(53 ώρες --> 25%)

Link to comment
Share on other sites

Άστο ari μην την ψάχνεις πρέπει να είναι πειραγμένη η μπαταρία των παιδιών δεν εξηγείται αλλίως. Εγω απο το πρωί που το φόρτισα μίλησα 35 λεπτά και έχει πέσει στο 40%

 

μηπως το φορτιζεις ανοιχτο? γιατι πολυ δυσκολο να σου κραταει τοσο λιγο μονο με μιση ωρα ομιλια..

εγω παντως το φορτιζω απο 10% με 15% κλειστο και το αφηνω 7-8 ωρες...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν φτάσει 5-15% το φορτίζω τουλάχιστον 4-5 ώρες. Συνήθως όταν πέφτω για ύπνο το βράδυ το βάζω για φόρτιση.

Έχω ένα θέμα και θέλω αν κάποιος με χρειαστεί για οποιονδήποτε λόγο να μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου, οπότε ΔΕΝ το κλείνω ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

και 20 ωρες να το αφησετε να φορτιζει το ιδιο ειναι, οταν βγαλει 100% φορτισμα σταματα να φορτιζει μπορειτε να το διαπιστωσετε εαν πιασετε το φορτιστη καθως φορτιζει ειναι ζεστος μετα σταματα, εαν φορτισει 100% και δε το βγαλετε ας πουμε απο την πριζα σταματα η φορτιση και μετα απο λιγη ωρα που θα πεση λιγο η σταθμη της μπαταριας ξεκινα παλι
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πειραγμένη (η δική μου τουλάχιστον), είναι η "μαμά" μπαταρία που είχε στο κουτί του...

(53 ώρες --> 25%)

 

Μου την πουλάς;; :lol: Εγώ ανοιχτό το φορτίζω και το αφήνω ένα δύωρο μέχρι να πάει 100%. Μήπως παίζει ρόλο η πρώτη φόρτιση; Το φόρτισα 3 ώρες αλλά μου είπαν οτι και η πρώτη φόρτιση τόσο πρέπει να είναι. Αν την πάω στο κατάστημα λέτε να μου κάνουν καμιά αντικατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Μου την πουλάς;; :lol: Εγώ ανοιχτό το φορτίζω και το αφήνω ένα δύωρο μέχρι να πάει 100%. Μήπως παίζει ρόλο η πρώτη φόρτιση; Το φόρτισα 3 ώρες αλλά μου είπαν οτι και η πρώτη φόρτιση τόσο πρέπει να είναι. Αν την πάω στο κατάστημα λέτε να μου κάνουν καμιά αντικατάσταση;

 

δεν υπαρχει περιπτωση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είμαι μέσα στις 9 ημερολογιακές απο την αγορά που μου είπαν :)

 

αυτο ισχυει σε περιπτωση που το κινητο ειναι Dead On Arival.και γινεται αντικατασταση του κινητου σε περιπτωση που κολλαει,δεν ανοιγει καν,εχει καμενα πιξελς κανει επανεκκινησεις και λοιπα.αν δηλαδη δεν ανοιγε το κινητο λογω προβληματικης μπαταριας,ισως,να στην αλλαζαν.

τεσπα,δοκιμασε απλα για να σου φυγει η απορια.απο που το πηρες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου την πουλάς;; :lol: .......... Αν την πάω στο κατάστημα λέτε να μου κάνουν καμιά αντικατάσταση;

Ναι, σου την πουλάω αν θες σε τιμή ευκαιρίας... μόλις €300. :lol::p:lol::p:lol:

Όσο για την αντικατάσταση, ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση όπως είπε και ο konstantinos. Και πρόβλημα να έχει η μπαταρία δεν πρόκειται να το παραδεχτούν (πιστεύω) από τη στιγμή που φορτίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει σε περιπτωση που το κινητο ειναι Dead On Arival.και γινεται αντικατασταση του κινητου σε περιπτωση που κολλαει,δεν ανοιγει καν,εχει καμενα πιξελς κανει επανεκκινησεις και λοιπα.αν δηλαδη δεν ανοιγε το κινητο λογω προβληματικης μπαταριας,ισως,να στην αλλαζαν.

τεσπα,δοκιμασε απλα για να σου φυγει η απορια.απο που το πηρες;

 

Απο Cosmote store.....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο η πρώτη φόρτιση; Το φόρτισα 3 ώρες αλλά μου είπαν οτι και η πρώτη φόρτιση τόσο πρέπει να είναι.

Πλέον όταν αγοράζουμε μια συσκευή, τη χρησιμοποιούμε κατευθείαν και όταν φτάνει η μπαταρία γύρω στο 10% τη φορτίζουμε πλήρως (καλύτερα κλειστή). 4-5 φορές οι κύκλοι φόρτισης - αποφόρτισης και μετά είναι όλα οκ.

 

Παίδες ταχεία κλήση πώς βάζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Έμενα πάντως η μπαταρία με μέτρια χρήση , δηλαδή λίγο μουσικόυλα λίγο ίντερνετ μηνύματα κλήσεις μου διαρκεί περίπου 2 μέρες...αλλά το φορτίζω ανοιχτό μέσω του υπολογιστή!Μήπως παίζει ρόλο αυτό?Και το βράδυ ποτέ δεν το κλείνω..
Link to comment
Share on other sites

Για να μπω internet με τα mb που σου δινει η καθε εταιρεια, τι επιλογες ακριβως πρέπει να ενεργοποιησω???

εχει διαφορα στη ταχυτητα, με το οταν συνδεομαι με wifi???

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είμαι text freak θα προτιμήσω το Xperia Mini. To Pro μου φαίνεται περιττό, καθώς δεν κάνω και βίντεο κλήσεις. Σε 10 μέρες το έχω τσάμπα με την επιδότηση. :p
Link to comment
Share on other sites

Έμενα πάντως η μπαταρία με μέτρια χρήση , δηλαδή λίγο μουσικόυλα λίγο ίντερνετ μηνύματα κλήσεις μου διαρκεί περίπου 2 μέρες...αλλά το φορτίζω ανοιχτό μέσω του υπολογιστή!Μήπως παίζει ρόλο αυτό?Και το βράδυ ποτέ δεν το κλείνω..

καλα ειναι να μην το φωρτιζεις απο το pc οχι οτι εχει προβλημα αλλα αντεχει λιγοτερο η μπαταρια

 

Για να μπω internet με τα mb που σου δινει η καθε εταιρεια, τι επιλογες ακριβως πρέπει να ενεργοποιησω???

εχει διαφορα στη ταχυτητα, με το οταν συνδεομαι με wifi???

 

εχει τεραστια διαφορα στην ταχυτητα φιλε θα το καταλαβεις και μονος σου, με wifi εχεις πολυ καλυτερες ταχυτητες....................τωρα για να ενεργοποιησεις τα mb πας ρυθμισεις-ασυρματο δικτυα-δικτυα κινητης τηλ και ενεργοποιησε τα δεδομενα ενεργα, και για να μην κανεις ολη αυτην την διαδικασια πατα οπως εισαι στην οθονη widget-κινηση δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

εχει τεραστια διαφορα στην ταχυτητα φιλε θα το καταλαβεις και μονος σου, με wifi εχεις πολυ καλυτερες ταχυτητες....................τωρα για να ενεργοποιησεις τα mb πας ρυθμισεις-ασυρματο δικτυα-δικτυα κινητης τηλ και ενεργοποιησε τα δεδομενα ενεργα, και για να μην κανεις ολη αυτην την διαδικασια πατα οπως εισαι στην οθονη widget-κινηση δεδομενων

 

μονο αυτην την επιλογη δηλαδη??? το δικτυο που το εχω GSM δε χρειαζεται να το αλλαξω...?

Link to comment
Share on other sites

εχει τεραστια διαφορα στην ταχυτητα φιλε θα το καταλαβεις και μονος σου, με wifi εχεις πολυ καλυτερες ταχυτητες....................τωρα για να ενεργοποιησεις τα mb πας ρυθμισεις-ασυρματο δικτυα-δικτυα κινητης τηλ και ενεργοποιησε τα δεδομενα ενεργα, και για να μην κανεις ολη αυτην την διαδικασια πατα οπως εισαι στην οθονη widget-κινηση δεδομενων

 

μονο αυτην την επιλογη δηλαδη??? το δικτυο που το εχω GSM δε χρειαζεται να το αλλαξω...?

 

ναι σωστα αλλαξε και αυτο βαλτο προτεινομενο

Link to comment
Share on other sites

Άστο ari μην την ψάχνεις πρέπει να είναι πειραγμένη η μπαταρία των παιδιών δεν εξηγείται αλλίως. Εγω απο το πρωί που το φόρτισα μίλησα 35 λεπτά και έχει πέσει στο 40%

Κάτι τρέχει στο background και σου τρώει μπαταρία. Δεν είναι λογικές οι τιμές που σου βγάζει η μπαταρία.

 

μηπως το φορτιζεις ανοιχτο? γιατι πολυ δυσκολο να σου κραταει τοσο λιγο μονο με μιση ωρα ομιλια..

εγω παντως το φορτιζω απο 10% με 15% κλειστο και το αφηνω 7-8 ωρες...

Μην το αφήνεις τόσες ώρες. Αφενός δεν φορτίζει από τη στιγμή που ολοκληρωθεί η φόρτιση αφετέρου καταναλώνεις ενέργεια.

 

μονο αυτην την επιλογη δηλαδη??? το δικτυο που το εχω GSM δε χρειαζεται να το αλλαξω...?

 

WCDMS/GSM επιλέγεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...