Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει καμία εφαρμογή για εορτολογιο (και γενέθλια τέλος πάντων), που να σε ειδοποιεί?

Γιατί αυτή που έχω βάλει εγώ, πρέπει καθημερινά να μπαίνεις μέσα για να βλέπεις ποιος γιορτάζει, δε σου δίνει κάποια ειδοποιηση!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
υπάρχει καμία εφαρμογή για εορτολογιο (και γενέθλια τέλος πάντων), που να σε ειδοποιεί?

Γιατί αυτή που έχω βάλει εγώ, πρέπει καθημερινά να μπαίνεις μέσα για να βλέπεις ποιος γιορτάζει, δε σου δίνει κάποια ειδοποιηση!!

 

Για εφαρμογές απευθυνόμαστε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου λιγο ρε παιδια γιατι το βραδυ και με το φως δωματιου ανοιχτο βγαινουν κιτρινοπες η φωτογραφιες? υπαρχει καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καποια απαντηση.λογω του φλας βγαινει ετσι.και στο neo v που το δοκιμασα το ιδιο βγαινει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον με το χ10 mini να βγαινουν μια χαρα και με το xperia mini να ειναι τοσο χαλια??????? τι να πω απαραδεκτο:down:
Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον με το χ10 mini να βγαινουν μια χαρα και με το xperia mini να ειναι τοσο χαλια??????? τι να πω απαραδεκτο:down:

 

ισχυει αυτο που λες.δοκιμασε διαφορετικες ρυθμισεις.βαλε αυτοματο,μετα βαλε κανονικη,παιξε γενικα.μου εχει τυχει να τραβαω δυο φωτο κολλητα και να βγαινει η μια κιτρινη και η αλλη πιο λευκη (με τις ιδιες ρυθμισεις)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισχυει αυτο που λες.δοκιμασε διαφορετικες ρυθμισεις.βαλε αυτοματο,μετα βαλε κανονικη,παιξε γενικα.μου εχει τυχει να τραβαω δυο φωτο κολλητα και να βγαινει η μια κιτρινη και η αλλη πιο λευκη (με τις ιδιες ρυθμισεις)

 

μαλιστα θα το δοκιμασω φιλε μου..............δε μου λες με αλλο προγραμμα φωτογραφικης το εχεις δοκιμασει???????

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα θα το δοκιμασω φιλε μου..............δε μου λες με αλλο προγραμμα φωτογραφικης το εχεις δοκιμασει???????

 

η αληθεια ειναι οτι ειχα σκοπο να κατεβασω το vignette που γενικα εχει και πολλες επιλογες.αλλα αμελησα..:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι ειχα σκοπο να κατεβασω το vignette που γενικα εχει και πολλες επιλογες.αλλα αμελησα..:O

 

οκ το εχω κατεβασμενο στο pc εγω θα το δοκιμασω το βραδακι και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

οκ το εχω κατεβασμενο στο pc εγω θα το δοκιμασω το βραδακι και θα σου πω

 

για κανε την καλη ρε παλικαρε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.

εχω το mini εδω και περιπου 15 μερες και ολα πηγαιναν μια χαρα μεχρι σημερα το πρωι που συνεβη το εξης:

το κινητο μου εβγαλε πως τελειωνει η μπαταρια του και απενεργοποιηθηκε. Μολις το εβαλα για φορτιση, πηγα να το ανοιξω και μου εβγαλε μηνυμα "η καρτα sim ειναι κλειδωμενη" και μου εδινε μοναδικη επιλογη το πληκτρολογιο για τηλεφωνα αμεσης αναγκης. Δεν μπορουσα να μπω σε μενου ή κατι αλλο, παρα μονο αν εμπαινα σε λειτουργια πτησης με το κουμπι κλεισιματος. Μολις απενεργοποιουσα τη λειτουργια πτησης παλι το ιδιο μηνυμα και η μοναδικη επιλογη του πληκτρολογιου για τηλεφωνα αναγκης.

Εβαλα την καρτα sim σε αλλο κινητο και δουλευει κανονικα οποτε η καρτα δεν ειναι κλειδωμενη σιγουρα.

Τι μπορει να φταιει και εφαγε τετοιες αναποδες καινουριο κινητο χρονιαρες μερες; :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.

εχω το mini εδω και περιπου 15 μερες και ολα πηγαιναν μια χαρα μεχρι σημερα το πρωι που συνεβη το εξης:

το κινητο μου εβγαλε πως τελειωνει η μπαταρια του και απενεργοποιηθηκε. Μολις το εβαλα για φορτιση, πηγα να το ανοιξω και μου εβγαλε μηνυμα "η καρτα sim ειναι κλειδωμενη" και μου εδινε μοναδικη επιλογη το πληκτρολογιο για τηλεφωνα αμεσης αναγκης. Δεν μπορουσα να μπω σε μενου ή κατι αλλο, παρα μονο αν εμπαινα σε λειτουργια πτησης με το κουμπι κλεισιματος. Μολις απενεργοποιουσα τη λειτουργια πτησης παλι το ιδιο μηνυμα και η μοναδικη επιλογη του πληκτρολογιου για τηλεφωνα αναγκης.

Εβαλα την καρτα sim σε αλλο κινητο και δουλευει κανονικα οποτε η καρτα δεν ειναι κλειδωμενη σιγουρα.

Τι μπορει να φταιει και εφαγε τετοιες αναποδες καινουριο κινητο χρονιαρες μερες; :)

 

τελικα τωρα η σιμ δουλευει στο κινητο;ή καθε φορα που το ανοιγεις σου βγαζει το ιδιο μηνυμα;προφανως εφαγε καποιο στιγμιαιο σκαλωμα το κινητο.αν εβγαλες και ξαναεβαλες την καρτα και δουλευει τοτε απλα ετυχε.αν βαζεις αλλη καρτα στο κινητο και ακομα σου λεει κλειδωμενο,τοτε εχουμε προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ το ελυσα.

μαλλον σκαλωμα ηταν, ειμαι και γω λιγο αμαθος απο αντροιντ ακομα οποτε ηρθαμε και δεσαμε. :lol:

χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια να εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν αντιμετωπίζετε ένα πρόβλημα το οποίο τελικά λύνετε καλό είναι να αανφέρετε και πώς το λύσατε για να ξέρουν και οι υπόλοιποι που τυχόν μπορεί να αντιμετωπίσουν κάτι παρόμοιο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

για κανε την καλη ρε παλικαρε!

 

τελικα δοκιμασα δυο επιπλεον προγραμματα για φωτο αλλα τιποτα τα ιδια............................μερικες φορες βγαινουν τελεια................τι να πω δε ξερω μαπα το καρπουζι στην προκειμενη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζα ενα προβλημα με το κινητο (mini pro) και ηθελα να ρωτησω αν συνεβηκε μονο σε μενα.. το πληκτρο κλειδωματος (πανω αριστερα) μετα απο 2 μηνες περιπου που το εχω οταν το πατουσα πηγαινε ολο και πιο μεσα.. πατιοταν κανονικα αλλα ολο και εμπενε μεσα, σας εχει συμβει και σε σας? εγω το πηγα για σερβις γιατι στο τελος δεν θα ειχα κουμπι καθολου.. !!
Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλημέρες,

μετά από σχεδόν 2 εβδομάδες με το μικρό στα χέρια μου μπορώ να πω πως ούτε λεπτό δεν έχω μετανιώσει για την επιλογή μου. Και εξηγούμαι:

- Το μέγεθός του απλά είναι ι-δ-α-ν-ι-κ-ό!!! Όποιες αμφιβολίες είχα αρχικά έχουν εξαφανιστεί. Πάρα πολύ πρακτικό.

- Ταχύτητα απόκρισης στα πάντα, εκπληκτική!!! Κάποιες φορές μου δίνει την αίσθηση πως ξεπερνά ακόμα και το SGS+, που μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα.

-Η αυτονομία της μπαταρίας ξεπέρασε τις προσδοκίες μου. Με χαλαρή χρήση (κλήσεις, μνμ), παιχνιδάκια και μέτρια πλοήγηση φτάνει άνετα στο 3ήμερο και μένει και ...κάβα.

-Πολύ καλή εντύπωση μου έχει κάνει επίσης το UI της SE. Εύχρηστο και πολύ smooth στην πλοήγησή του. Δεν έχει χρειαστεί να αλλάξω τον launcher.

-Το ηχείο προσφέρει πολύ καλό και καθαρό ήχο, αν αναλογιστεί κανείς πως μιλάμε για κινητό τηλέφωνο.

Βέβαια, για όλα τα παραπάνω ισχύει η λαϊκή ρήση: "περί ορέξεως..." :lol::lol::lol:

Καλή χρονιά σε όλους!!!

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω οδηγό rooting για το συγκεκριμένο κινητάκι. Προσπάθησε ο ξάδελφός μου απο αλλού αλλά δεν τα κατάφερε, καμία ιδέα; Επίσης ψάχνω οδηγό πως να βάλω θέματα στο κινητό.. Είμαι εντελώς καινούρια, σήμερα το άνοιξα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω οδηγό rooting για το συγκεκριμένο κινητάκι. Προσπάθησε ο ξάδελφός μου απο αλλού αλλά δεν τα κατάφερε, καμία ιδέα; Επίσης ψάχνω οδηγό πως να βάλω θέματα στο κινητό.. Είμαι εντελώς καινούρια, σήμερα το άνοιξα.

 

για ρουτ εισαι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

δε μου λετε παιδια ποια ειναι εκεινη η εφαρμογη που ρυθμιζεις το led το χρωμα????????? για αναπαντητες μηνυματα κλπ κλπ οσοι το περασατε ειστε ευχαριστημενοι????????????

Link to comment
Share on other sites

για ρουτ εισαι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

δε μου λετε παιδια ποια ειναι εκεινη η εφαρμογη που ρυθμιζεις το led το χρωμα????????? για αναπαντητες μηνυματα κλπ κλπ οσοι το περασατε ειστε ευχαριστημενοι????????????

 

Η εφαρμογή είναι η Blink - Flash LED in Your Way. Θα τη βρεις στο market.

Πρέπει να είσαι root για να την χρησιμοποιήσεις. Χθες την έβαλα και δεν εχω παράπονο. :D

 

EDIT: Όντως δεν θέλει root.... γιατί είχα τέτοια εντύπωση??? Τέλος πάντων, την δουλειά της την κάνει μια χαρά προς το παρόν!!!

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι η Blink - Flash LED in Your Way. Θα τη βρεις στο market.

Πρέπει να είσαι root για να την χρησιμοποιήσεις. Χθες την έβαλα και δεν εχω παράπονο. :D

 

Οκ φιλε μου σ ευχαριστω :) (υπαρχει ατομο που να εχει στην κατοχη του 1 μηνα το κινητο και να μην ειναι ρουτ????????? το α και το ω ειναι σε ενα κινητο)

 

edit πολυ αρνητικη αξιολογηση εχει γιατι αραγε???????????????

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω θέματα με το rooting? Κατέβασα ένα το έβαλα αλλά δεν ξέρω πως να το ενεργοποιήσω! lol Edited by sp3cial
Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε μου σ ευχαριστω :) (υπαρχει ατομο που να εχει στην κατοχη του 1 μηνα το κινητο και να μην ειναι ρουτ????????? το α και το ω ειναι σε ενα κινητο)

 

edit πολυ αρνητικη αξιολογηση εχει γιατι αραγε???????????????

To blink δεν θέλει ρουτ. Εγώ δέν το έχω κάνει ρουτ και το έχω απο Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...