Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οπως νομιζεις..εγω την ειχα αλλαξει με το που πηρα το πρωτο μου smartphone.πηγα κοσμοτε και επιτοπου την αλλαξαμε.

καλως ορισες λοιπον και υπομονη με το μικρο!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα σήμερα ρουτ το κινητό και κατέβασα το clockworkmod αλλά ρε παιδιά δεν έχει το κινητάκι μας στα μοντέλα όταν επιλέγεις για το μοντέλο του κινήτου πριν φλασάρει το rom manager!Ποιό μοντέλο να επιλέξω?
Link to comment
Share on other sites

εκανε κανεις εγκατασταση το rom manager ???????? ( https://market.android.com/details?id=com.koushikdutta.rommanager&feature=search_result ) δουλευει καλα στο μινι μας??????? ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ !
Link to comment
Share on other sites

στο rommanager εμφανιζει τα παντα εκτος απο το δικο μας!

 

Εγω δοκιμαστικα παω να κανω εγκατασταση το συγκεκριμενο και μου λεει που θελω να γινει πχ βγαζει το κινητο μου sk17i....................

Link to comment
Share on other sites

στο βγαζει?εγω δεν το βρισκω. :@

 

και το εκανα παλι εγκατασταση για να δω αν το βγαζει sk17i αλλα τιποτα παλι!

παντως στο lg optimus black Που το ειχα χρησιμοποιησει δουλευε αριστα!

Edited by Red_Tiby
Link to comment
Share on other sites

στο βγαζει?εγω δεν το βρισκω. :@

 

ναι το βγαζει κανονικα , εαν σε σενα δε το βγαζει κανε μια απεγκατασταση το pc companion και εγκατεστησε το παλι (αυτο να το κανεις εαν το pc companion το ειχες κανει εγκαταστηση με αλλο κινητο android)

 

edit αυτο ισχυει πριν γινει εγκατασταση στο κινητο μου, οταν μπαινω μαρκετ απο το pc μου λεει για το συγκεκριμενο προγραμμα εαν θελω να το κανω εγκατασταση και μου βγαζει τον τυπο του κινητου που εχω δε ξερω εαν εννοεις κατι αλλο ισως να λεμε αλλα πραγματα, δε τολμησα να το περασω ακομη στο κινητο επειδη ειδα διαφορα σχολια αρνητικα λεω εαν το περασε καποιος στο δικο μας και δεν ειχε το παραμικρο προβλημα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση το rom manager στο κινητο και προσπαθω να κανω CWM απο το κινητο..αλλα οταν παταω να κατεβασει να κανει install την εκδοση μου βγαζει μια λιστα με καμια 30αρια κινητα αλλα οχι το δικο μας..δεν ξερω αλλον τροπο να το κανω :$
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Είμαι κάτοχος ενός SE mini και το έκανα root.. Το κινητό το αγόρασα απο την COSMOTE. Το έκανα root αλλά απο τη χαρά μου δεν έκανα backup κάποιες εφαρμογές που έσβησα.. Έαν πάθει κάτι και το κάνω unroot για να χρησιμοποιήσω την εγγύηση, υπάρχει πιθανότητα να καταλάβουν ότι έγινε root? εάν ναι απο που μπορώ να ξαναβρώ τις εφαρμογές? Ήμουν κάτοχος ενός HTC TytnII με custom rom WinMobile 6.5 για πάνω απο 4 χρόνια και δεν ξέρω τι παίζει με τα καινούργια κινητά.

 

Ευχαριστώ..!!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Είμαι κάτοχος ενός SE mini και το έκανα root.. Το κινητό το αγόρασα απο την COSMOTE. Το έκανα root αλλά απο τη χαρά μου δεν έκανα backup κάποιες εφαρμογές που έσβησα.. Έαν πάθει κάτι και το κάνω unroot για να χρησιμοποιήσω την εγγύηση, υπάρχει πιθανότητα να καταλάβουν ότι έγινε root? εάν ναι απο που μπορώ να ξαναβρώ τις εφαρμογές? Ήμουν κάτοχος ενός HTC TytnII με custom rom WinMobile 6.5 για πάνω απο 4 χρόνια και δεν ξέρω τι παίζει με τα καινούργια κινητά.

 

Ευχαριστώ..!!

 

Θα ξαναπερασεις το λογισμικό με το seus και θα γίνει η συσκευή του κουτιού.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Μια κοπέλα μου έδωσε σήμερα το τηλέφωνο για apps κλπ.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιο θέμα που να εφαρμόζεται σε κάποιον Launcher και να αλλάζει τα εικονίδια στα original Android. Δεν έχω χρόνο να το κάνω root και να αλλάξω ROM.

 

Εβαλα πριν 2 μερες ενα θεμα που το κανει αυτο που θες,στον Go Launcher Ex που εχω και λεγεται Windows 7,και εχει τα εικνιδια που εχει ο υπολογιστης με αυτα τα windows. Εμενα μου αρεσει πολυ!

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ :shoot:
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλα σε ολους!!!

εκανα και εγω ρουτ! πανευκολη διαδικασια,,,,

να ρωτησω κατεβασα καπιες εφαρμογες .apk στον υπολογιστη τωρα που πρεπει να τα βαλω για να τα κανω εγκατασταση στο τηλ?

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλα σε ολους!!!

εκανα και εγω ρουτ! πανευκολη διαδικασια,,,,

να ρωτησω κατεβασα καπιες εφαρμογες .apk στον υπολογιστη τωρα που πρεπει να τα βαλω για να τα κανω εγκατασταση στο τηλ?

 

Οπουδήποτε στην sd και το βρίσκεις με έναν file manager

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουσα κατι για cm7 ...προσπαθω να βρω λινκ tutorial και τα σχετικα απο το xda αλλα τιποτα...μιπος ξερει κανης τιποτα;

ευχαριστω

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ακουσα κατι για cm7 ...προσπαθω να βρω λινκ tutorial και τα σχετικα απο το xda αλλα τιποτα...μιπος ξερει κανης τιποτα;

ευχαριστω

:D

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1226715

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναπερασεις το λογισμικό με το seus και θα γίνει η συσκευή του κουτιού.

 

ευχαριστώ φίλε μου.. :D καλές γιορτές σε όλους..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και καλά Χριστούγεννα!

Θέλω να ρωτήσω στα μηνύματα όταν γράφω με ελληνικούς χαρακτήρες μειώνεται ο αριθμός των γραμμάτων που μπορώ να χρησιμοποιήσω για ένα μήνυμα...υπάρχει κάποια λύση σε αυτό χωρίς όμως να χρησιμοποιώ κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Επίσης είμαι ρουτ και τις διαφημίσεις στις εφαρμογές πως μπορώ να τις βγάλω?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και καλά Χριστούγεννα!

Θέλω να ρωτήσω στα μηνύματα όταν γράφω με ελληνικούς χαρακτήρες μειώνεται ο αριθμός των γραμμάτων που μπορώ να χρησιμοποιήσω για ένα μήνυμα...υπάρχει κάποια λύση σε αυτό χωρίς όμως να χρησιμοποιώ κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Επίσης είμαι ρουτ και τις διαφημίσεις στις εφαρμογές πως μπορώ να τις βγάλω?

https://market.android.com/details?id=com.bigtincan.android.adfree&hl=el Και μετα κανε επανεκκινηση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και καλά Χριστούγεννα!

Θέλω να ρωτήσω στα μηνύματα όταν γράφω με ελληνικούς χαρακτήρες μειώνεται ο αριθμός των γραμμάτων που μπορώ να χρησιμοποιήσω για ένα μήνυμα...υπάρχει κάποια λύση σε αυτό χωρίς όμως να χρησιμοποιώ κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Επίσης είμαι ρουτ και τις διαφημίσεις στις εφαρμογές πως μπορώ να τις βγάλω?

 

Χρονια πολλα οσο για τις διαφημισεις κατεβασε το Adfree δεν ισχυει ομως για ολες τις εφαρμογες.......................................να ρωτησω κατι και εγω και οποιος γνωριζει γιατι βγαινουν τοσο κιτρινες η φωτο το βραδυ??????????? μιλαμε με φως σπιτιου και παλι κιτρινες ειναι υπαρχει λυση??????

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπαν τα παιδια το adfree ειναι πολυ καλο.απλα να το τρεχεις ανα τακτα χρονικα διαστηματα ωστε να μπλοκαρει τα καινουρια hostnames..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή στο xda διάβασα διάφορα νήματα. Root με πια μέθοδο προτιμάτε να κάνετε;

Σε ενα φιλο με Mini και στης αδελφης μου το ΝΕΟ V τα εκανα με αυτον το οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799 πανευκολα !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...