Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω τι ειναι το we travel αρα δεν μπορω να σε βοηθησω σαυτο..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρουτάρισα το κινητό μου (όντως πάρα πολύ εύκολη διαδικασία!) πήγα να αρχίσω τις απεγκαταστάσεις με το Titanium... λόγω απροσεξίας στην λίστα πήγα να απεγκαταστήσω το Games Pop οπότε και κόλλησε το Titanium στο σημείο που λέει "συγκέντρωση προσωπικών πληροφοριών" ή κάπως έτσι...

 

Κάποια ιδέα? :(

 

Τελικά το μήνυμα που βγάζει το Titanium Backup είναι αναζήτηση δεδομένων εφαρμογών... Ξέρει κανένας τι πρέπει να κάνω? Πρέπει να συνεχίσω τις απεγκαταστάσεις προγραμμάτων...

 

Να το απεγκαταστήσω το Titanium Backup και να το ξαναβάλω ή κάτι άλλο? Επίσης... πως μπορώ να απεγκαταστήσω με το Titanium Backup? Γιατί μερικά πραγματικά δεν τα έσβησε!

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Και πως σερφάρω ρε παιδιά; Δεν βρίσκω κάποιον browser για να μπω!:confused: Επίσης, το timescape:mad: πως εξαφανίζεται από την αρχική οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Και πως σερφάρω ρε παιδιά; Δεν βρίσκω κάποιον browser για να μπω!:confused: Επίσης, το timescape:mad: πως εξαφανίζεται από την αρχική οθόνη;

 

ολοκληρο browser εχει το κινητο.ιντερνετ γραφει.

πατας παρατεταμενα στο timescape και το βγαζεις απο κει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ολοκληρο browser εχει το κινητο.ιντερνετ γραφει.

πατας παρατεταμενα στο timescape και το βγαζεις απο κει

 

Ρε αυτόν τον ρημαδιασμένο πατούσα και με χρέωνε ο ΟΤΕ! Τον πήρα φοβία!:lol: Θέλω να πω, πως γίνεται να σερφάρω χρησιμοποιόντας το wifi, γιατί μόλις πατήσω τον browser, τσούπ, πάρ' το μύνημα του ενός ευρώ. Βέβαια έκανα αυτό που είπε πριν το παλικάρι, έστειλα δηλ. μύνημα στο 1333 END DAY αλλά δεν ξέρω από 'δω και πέρα τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε αυτόν τον ρημαδιασμένο πατούσα και με χρέωνε ο ΟΤΕ! Τον πήρα φοβία!:lol: Θέλω να πω, πως γίνεται να σερφάρω χρησιμοποιόντας το wifi, γιατί μόλις πατήσω τον browser, τσούπ, πάρ' το μύνημα του ενός ευρώ. Βέβαια έκανα αυτό που είπε πριν το παλικάρι, έστειλα δηλ. μύνημα στο 1333 END DAY αλλά δεν ξέρω από 'δω και πέρα τι να κάνω.

 

βρε συ ο φιλος σου ειπε να κανεις και αυτο "λοιπον πρεπει να πας στης ρυθμισεις ---> -Ρυθμισεις ασυρματου & δικτυου-->Ρυθμισεις Δικτυου κινητης τηλ. και βγαλε το δεδομενα ενεργα που ειναι On"

το εκανες?απαξ και το κανεις δεν ξαναμπαινει οσο και να θελει στο ιντερνετ! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε αυτόν τον ρημαδιασμένο πατούσα και με χρέωνε ο ΟΤΕ! Τον πήρα φοβία!:lol: Θέλω να πω, πως γίνεται να σερφάρω χρησιμοποιόντας το wifi, γιατί μόλις πατήσω τον browser, τσούπ, πάρ' το μύνημα του ενός ευρώ. Βέβαια έκανα αυτό που είπε πριν το παλικάρι, έστειλα δηλ. μύνημα στο 1333 END DAY αλλά δεν ξέρω από 'δω και πέρα τι να κάνω.

 

Πας στις Ρυθμίσεις και βρίσκεις την κίνηση δεδομένων. Φροντίζεις να είναι απενεργοποιημένη. Εντάξει?

 

Τώρα... Μέσα στις Ρυθμίσεις-->Ασύρματα και Δίκτυα ενεργοποιείς το WiFi και όταν βρεις και συνδεθείς...

 

τότε πας και πατάς το εικονίδιο Internet... Έτσι συνδέεσαι χωρίς να χρεώνεσαι!

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση, το κινητο τι χρονους κλειδωματος με τους δορυφορους εχει?? και υπαρχει καποιος τροπος να βελτιωθουν στο επακρο??

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση, το κινητο τι χρονους κλειδωματος με τους δορυφορους εχει?? και υπαρχει καποιος τροπος να βελτιωθουν στο επακρο??

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

 

αυτο παιζει αναλογος το προγραμμα, αλλα κλειδωνουν πολυ γρηγορα και αλλα θελουν καποιο χρονο

Link to comment
Share on other sites

αυτο παιζει αναλογος το προγραμμα, αλλα κλειδωνουν πολυ γρηγορα και αλλα θελουν καποιο χρονο

 

οπως επισης παιζει ρολο και το που βρισκεσαι οταν ενεργοποιεις το gps (κλειστος/ανοιχτος χωρος και λοιπα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση, το κινητο τι χρονους κλειδωματος με τους δορυφορους εχει?? και υπαρχει καποιος τροπος να βελτιωθουν στο επακρο??

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

 

αναλογα και με το που εισαι κιολας αν εισαι σε πολυ ανοιχτο χωρο δεν πρεπει να κανει πανω απο 1 λεπτο

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

τελευταια φορα που δοκιμασα μεσα στο αμαξι (εκει στις απιστευτες ανηφορες του Ζωγραφου) το Σαββατο,κλειδωσε σε μερικα δευτερολεπτα με το ndrive
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και να, λίγες ώρες αργότερα, οι πρώτες απορίες/ανησυχίες. Μετά και την εγκατάσταση της τελευταίας αναβάθμισης (4.0.2.Α.0.42) παρατηρείται το εξής: όχι πάντα, αλλά όχι και σπάνια, αφού κλειδώσω το τηλέφωνο και περάσουν λίγα λεπτά, αυτό απενεργοποιείται. :shock::shock::shock:Πατάω το κεντρικό πλήκτρο κ ...τίποτα. Αφαίρεσα την μπαταρία, την ξανατοποθέτησα και φαίνεται ως τώρα να συνήλθε κάπως. Καμιά ιδέα παίδες????
"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βιατηκες να περασεις την 4.... (λεω εγω τωρα...)

Α δηλαδη δεν θα εχω προβλημα την στιγμη που χρησιμοποιω το Ι900 με GPS Xtra το οποιο κλειδωνει οντως στο λεπτο....

Ευχαριστω :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους σας ευχαριστω για την βοηθεια θα ηθελα να προτεινω για μεβρανες οθονης το βρηκα στο jumpο 2,99 κανει για ολα τα τηλεφωνα...το κοβεις στα μετρα της οθονης που θελεις ..Αλλο ενα θελω να ρωτησω εχω κοσμοτε με συνδεση αλλα θελω να εχω 3g τι πρεπει να κανω για εχω παντου ιντερνετ αλλα οχι να με χρεωνει παραπανω α κ πως ανοιγω το 3g ?
Link to comment
Share on other sites

Και να, λίγες ώρες αργότερα, οι πρώτες απορίες/ανησυχίες. Μετά και την εγκατάσταση της τελευταίας αναβάθμισης (4.0.2.Α.0.42) παρατηρείται το εξής: όχι πάντα, αλλά όχι και σπάνια, αφού κλειδώσω το τηλέφωνο και περάσουν λίγα λεπτά, αυτό απενεργοποιείται. :shock::shock::shock:Πατάω το κεντρικό πλήκτρο κ ...τίποτα. Αφαίρεσα την μπαταρία, την ξανατοποθέτησα και φαίνεται ως τώρα να συνήλθε κάπως. Καμιά ιδέα παίδες????

 

Αν συνεχίσει ξαναπερασε την αναβάθμιση. Μήπως και κατι δεν ''έκατσε'' καλα.

 

 

Μαλλον βιατηκες να περασεις την 4.... (λεω εγω τωρα...)

 

Η αναβάθμιση που πέρασε ο φίλος παραπάνω δεν ειναι η 4 (ICS). Ειναι η ονομασία της τελευταίας έκδοσης της 2.3....

 

Kαλησπερα σε ολους σας ευχαριστω για την βοηθεια θα ηθελα να προτεινω για μεβρανες οθονης το βρηκα στο jumpο 2,99 κανει για ολα τα τηλεφωνα...το κοβεις στα μετρα της οθονης που θελεις ..Αλλο ενα θελω να ρωτησω εχω κοσμοτε με συνδεση αλλα θελω να εχω 3g τι πρεπει να κανω για εχω παντου ιντερνετ αλλα οχι να με χρεωνει παραπανω α κ πως ανοιγω το 3g ?

 

Εννοείς οτι έχεις πακετο σύνδεσης με internet?

Αν ναι, πρέπει να περάσεις τις ρυθμίσεις APN της cosmote και θα συνδεθείς μέσω 3g. Κατεβάζεις το apndroid για να συνδεεσαι και να αποσυνδεεσαι από το 3g εύκολα και γρήγορα και κατεβάζεις και το 3g watchdog για να ξέρεις ποσά mb κατέβασες για να μην ξεπεράσεις το όριο σου.

Aν δεν έχεις δωρεάν internet και μπεις μέσω 3g θα χρεωθεις.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

ωραια ευχαριστω επισης θα ηθελα να ρωτησω εχω wifi στο σπιτι μ μπανω κανονικα με το μινι αλλα δεν μου εντοπιζει την αθηνα και το καιρο μια εφαμοργη που ειχε στην 5 οθονη αλλα την διεγραψα καταλαθος πως την βαζουμε ξανα δεν θυμαμε το ονομα της εφαμοργης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

καινούργιος κάτοχος του mini :)

πρώτη φορά σε android και είμαι πολύ ευχαριστημένος για την παραμετροποίησή του,τη φιλικότητά του

Καταλαβαίνεις ότι είναι κάτι "ζωντανό" το android σε σχέση με το αποστειρωμένο symbian του N8 που έχω.

 

Τέλος πάντων έχω κάποιες απορίες ...

 

1. Υπάρχει η δυνατότητα να αποθηκεύσει ασύρματους προορισμούς, πχ άλλον έχω στη δουλειά, άλλον σπίτι κλπ ... και σε κάθε προορισμό να ορίζω διαφορετικές static παραμέτρους ;

 

2. Έχω μόνιμα ανενεργό το wifi, αλλά θέλω κάθε που πχ εκκινώ μια εφαρμογή που θέλει πρόσβαση στο internet να βγάζει ένα popup που να ρωτάει σε ποιόν προορισμό θες να συνδεθείς ; και όχι κάθε φορά να ενεργοποιώ/απενεργοποιώ το wifi

 

3. Υπάρχει τρόπος να κλείνει αυτόματα το wifi όταν δεν υπάρχει εφαρμογή που να έχει πρόσβαση στο internet ;

 

4. Γιατί σε κάθε reboot/shutdown χάνω κάποια από τα widgets ; Στο mini έχει γίνει μόνο root , όλα τα άλλα είναι μαμά με μερικές εφαρμογές που βρήκα να αναφέρονται από χρήστες σε προηγούμενες σελίδες.

 

Σάς ευχαριστώ

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

 

1. Υπάρχει η δυνατότητα να αποθηκεύσει ασύρματους προορισμούς, πχ άλλον έχω στη δουλειά, άλλον σπίτι κλπ ... και σε κάθε προορισμό να ορίζω διαφορετικές static παραμέτρους ;

 

2. Έχω μόνιμα ανενεργό το wifi, αλλά θέλω κάθε που πχ εκκινώ μια εφαρμογή που θέλει πρόσβαση στο internet να βγάζει ένα popup που να ρωτάει σε ποιόν προορισμό θες να συνδεθείς ; και όχι κάθε φορά να ενεργοποιώ/απενεργοποιώ το wifi

 

3. Υπάρχει τρόπος να κλείνει αυτόματα το wifi όταν δεν υπάρχει εφαρμογή που να έχει πρόσβαση στο internet ;

 

4. Γιατί σε κάθε reboot/shutdown χάνω κάποια από τα widgets ; Στο mini έχει γίνει μόνο root , όλα τα άλλα είναι μαμά με μερικές εφαρμογές που βρήκα να αναφέρονται από χρήστες σε προηγούμενες σελίδες.

 

Σάς ευχαριστώ

 

Ελπίζοντας πως έχω καταλάβει ολα αυτα που ρωτάς θα προσπαθήσω να σου απαντήσω...

 

1. Καθε φορά που συνδεεσαι στο internet μέσω WiFi είτε σε ανοιχτό δίκτυο είτε βάλεις τον κωδικό αυτό το σημείο αποθηκεύεται στα ασύρματα δίκτυα που μπορείς να έχεις πρόσβαση. Ετσι όταν επισκέπτεσαι εκείνο το μέρος πχ.τη δουλειά σου και ανοίξεις το WiFi το εντοπίζει αυτόματα και σε συνδέει.

 

2. Αν έχεις απενεργοποιημένο το WiFi πας να κάνεις πχ. Μια ανανέωση καιρού ή να μπεις μέσω browser στο ίντερνετ θα σου πει οτι δεν υπάρχει διαθέσιμη σύνδεση. Δε νομίζω να υπάρχει η δυνατότητα με απενεργοποιημένο το WiFi να σε ρωτάει.

 

3. Μια εφαρμογή που λέγεται juice defender σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις μόνιμα ενεργοποιημένο το WiFi σου αλλα όταν κλείνεις την οθονη του κινητού αυτό μετά από μερικά δευτερόλεπτα αποσυνδεεται. Με το που θα το ''ξυπνήσεις'' ξανά μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα αυτό συνδέεται ξανά από μόνο του χωρίς εσύ να χρειάζεται να μπαίνεις στις ρυθμίσεις και να το συνδεεις εσύ. Εγω έχω περάσει το juice defender ultimate και αφήνω να κάνει τη δουλειά αυτό. Μόνο μερικές φορές ψιλοξεχνιεται και δε συνδέεται αλλα δεν τρελαίνομαι κιόλας.

 

4. Δεν ξέρω γιατι χάνεις widgets. Δε μου εχει συμβεί μέχρι τωρα να κάνω reboot και να λείπει κατι. Δεν εχει σχέση το root. Σχεδόν όλοι το έχουμε κάνει...

 

Αυτα...

 

Sent from my mini pro using tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα στο 4.Τα χεις περασει στην καρτα μνημης;αν ναι,μαλλον γιαυτο στα εξαφανιζει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ,

 

άν κατάλαβα καλά , μπορώ να έχω διαφορετικούς wifi προορισμούς αλλά σε καθένα να έχω άλλες ip ρυθμίσεις ;

Link to comment
Share on other sites

κατεβάζεις και το 3g watchdog για να ξέρεις ποσά mb κατέβασες για να μην ξεπεράσεις το όριο σου.

 

Eίναι τώρα μέρες που ήθελα να σας ρωτήσω. Έχω κλειστά τα δεδομένα από την αρχή αλλά έχω βάλει και το 3g watchdog γιατί κάποια στιγμή θα τα χρειαστώ και θα τα ανοίξω.

 

Λοιπόν, ενώ 100% τα δεδομένα ήταν κλειστά, πριν μερικές μέρες μου έβγαλε ειδοποίηση ότι χρησιμοποίησα 6.6kb Επειδή μπόρεσα και το κοίταξα αμέσως, η χρήση αυτή δε χρεώθηκε. Οπότε ίσως δεν έγινε [;]. Όπως και να έχει δηλαδή δεν είναι πρόβλημα αλλά είναι περίεργο και αναρωτιόμουν αν έχει κανείς καμιά ιδέα.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...