Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταλαβα... Δηλαδη αν θελω να του κανω αλλαγες και να ειναι κομπλε θα πρεπει να το "πειραξω" ετσι κι αλλιως... Θα δω θα πειραματιστω (αν και θα μου παρει λιγο να τα μαθω :p ). Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες παιδια!!

 

Μια τελευταια ερωτησουλα προς το manchester777: εχεις να προτεινεις καποια custom rom της ics που να μοιαζει οσο το δυνατοτερο γινεται με την stock?

 

Επειδή είμαι από το κινητό θα ποστάρω αύριο ;)

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,προσπαθώ να αντιγράψω μια κάρτα sd σε μεγαλύτερη μέσω pc και μου βγάζει μήνυμα σφάλματος ότι δεν μπορεί να αντιγράψει κάποιο αρχείο από κάποιο φάκελο (δεν πρόσεξα ακριβώς) μάλλον φάκελο android. εμφάνισα τα κρυφά αρχεία και είπα να αντιγράψω τα πάντα.μπορώ να μεταφέρω μόνο εικόνες και βίντεο;

τα απαραίτητα αρχεία και φακέλους τα δημιουργεί το android;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,προσπαθώ να αντιγράψω μια κάρτα sd σε μεγαλύτερη μέσω pc και μου βγάζει μήνυμα σφάλματος ότι δεν μπορεί να αντιγράψει κάποιο αρχείο από κάποιο φάκελο (δεν πρόσεξα ακριβώς) μάλλον φάκελο android. εμφάνισα τα κρυφά αρχεία και είπα να αντιγράψω τα πάντα.μπορώ να μεταφέρω μόνο εικόνες και βίντεο;

τα απαραίτητα αρχεία και φακέλους τα δημιουργεί το android;

Τα απαραίτητα αρχεία και φακέλους τα δημιουργεί το android, ακριβώς όπως είπες.

Οπότε, κράτησε μόνο video, photos & mp3 που θες και τίποτα παραπάνω. ;)

Αν έχεις μεταφέρει προγράμματα στην κάρτα SD, δεν είμαι 100% σίγουρος τι γίνεται... ας απαντήσει κάποιος πιο έμπειρος για αυτήν την περίπτωση...

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

Τα απαραίτητα αρχεία και φακέλους τα δημιουργεί το android, ακριβώς όπως είπες.

Οπότε, κράτησε μόνο video, photos & mp3 που θες και τίποτα παραπάνω. ;)

Αν έχεις μεταφέρει προγράμματα στην κάρτα SD, δεν είμαι 100% σίγουρος τι γίνεται... ας απαντήσει κάποιος πιο έμπειρος για αυτήν την περίπτωση...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

όχι δεν έχω μεταφέρει εφαρμογές στην sd.

θα το ελέγχξω μήπως είχε καμία από τη μαμά της.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

 

κυριοι εχω το εξης προβλημα, Μετα απο αλλαγη digitizer sto st15i δεν πιανει σημα δικτυου (gsm βρε παιδι μου)

ειχε κανεις παρομοιο προβλημα και αν ναι πως λυθηκε? εχει κανεις καμια αλλη ιδεα? προσπαθησα με τα ποδαρακια αλλα φαινονται να πατανε ολα κανονικα....

 

πραγματικα απογοητευση.

Link to comment
Share on other sites

Είχε και πρίν πρόβλημα με το σήμα; Μήπως κατά λάθος πείραξες κάτι που δεν έπρεπε;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα... Δηλαδη αν θελω να του κανω αλλαγες και να ειναι κομπλε θα πρεπει να το "πειραξω" ετσι κι αλλιως... Θα δω θα πειραματιστω (αν και θα μου παρει λιγο να τα μαθω :p ). Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες παιδια!!

 

Μια τελευταια ερωτησουλα προς το manchester777: εχεις να προτεινεις καποια custom rom της ics που να μοιαζει οσο το δυνατοτερο γινεται με την stock?

 

Καταρχάς, sorry για την αργοπορία, αλλά μερικές φορές οι 24 ώρες της ημέρας είναι λίγες (ειδικά αν έχεις και τα ΣΚ δουλειά εκτός γραφείου!)

 

Αυτό που έκανα εγώ στο mini pro μου και πήρε τα πάνω του είναι τα εξής:

1. Αναβάθμιση στο τελευταίο "μαμά" firmware

2. Rootάρισμα με αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219781 εύκολα και ανώδυνα

3. Flashάρισμα custom ROM - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1973859

 

Σε σχέση με την 1η φορά που απλά έκανα root την GB και άρχισα να βγάζω apps με το titanium backup, μου φάνηκε πολύ πιο εύκολο (ειδικά οι οδηγίες για το flashάρισμα).

 

Ελπίζω να βοήθησα!!

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

πριν δεν ειχε κανενα προβλημα με το σημα....

 

θελω να πιστευω οτι τα εχω κανει ολα σωστα.... προσπαθησα πολλες φορες να το ανοιξω και να το προσεξω καλα μην μου ξεφυγε κατι. νομιζω οτι ολα ειναι καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βρήκα στο συρτάρι μου ένα Xperia st15i το mini... Και θέλω να το επαναφέρω στις αρχρκες του ρυθμίσεις αλλά όταν ξεκινάει φτάνει στην πρώτη οθόνη εκεί στο ρολόι και κάνει συνέχεια η δόνηση...τι μπορώ να κάνω για ξανά λειτουργήσει;__

 

Ευχαριστώ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, sorry για την αργοπορία, αλλά μερικές φορές οι 24 ώρες της ημέρας είναι λίγες (ειδικά αν έχεις και τα ΣΚ δουλειά εκτός γραφείου!)

 

Αυτό που έκανα εγώ στο mini pro μου και πήρε τα πάνω του είναι τα εξής:

1. Αναβάθμιση στο τελευταίο "μαμά" firmware

2. Rootάρισμα με αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219781 εύκολα και ανώδυνα

3. Flashάρισμα custom ROM - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1973859

 

Σε σχέση με την 1η φορά που απλά έκανα root την GB και άρχισα να βγάζω apps με το titanium backup, μου φάνηκε πολύ πιο εύκολο (ειδικά οι οδηγίες για το flashάρισμα).

 

Ελπίζω να βοήθησα!!

 

Ευχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές οδηγίες. Very helpful. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βρήκα στο συρτάρι μου ένα Xperia st15i το mini... Και θέλω να το επαναφέρω στις αρχρκες του ρυθμίσεις αλλά όταν ξεκινάει φτάνει στην πρώτη οθόνη εκεί στο ρολόι και κάνει συνέχεια η δόνηση...τι μπορώ να κάνω για ξανά λειτουργήσει;__

 

Ευχαριστώ!!!

 

Δοκίμασες να περάσεις την ROM με το flashtool?

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να περάσεις την ROM με το flashtool?

 

Δεν λειτουργουν τα πλαϊνά κουμπία..

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως θα ξεκλειδωσο το κινητό έχω δοκιμάσω με το φλατοολ αλλά δεν μπόρεσα ούτε να περάσω την κερνελ ούτε την ρομ

lg g2 16gb black

Cloudyg2 3.3 - xceed 14 android 5.0.2 twrp 2.8.6.1 :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως θα ξεκλειδωσο το κινητό έχω δοκιμάσω με το φλατοολ αλλά δεν μπόρεσα ούτε να περάσω την κερνελ ούτε την ρομ

 

Bootloader θελεις να ξεκλειδωσεις? Αν ναι τοτε εδω θα βρεις τις επισημες οδηγιες : http://unlockbootloader.sonymobile.com/

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Bootloader θελεις να ξεκλειδωσεις? Αν ναι τοτε εδω θα βρεις τις επισημες οδηγιες : http://unlockbootloader.sonymobile.com/

 

Φίλε δεν ξέρω πολλά αλλά έχω κατεβαση το eroot αλλά δεν γινόταν να το ρουταρω αλλά φοβάμαι να μην το κανω ζημιά μπορώ να σου στείλω τη συσκευή να την κανείς εσει

lg g2 16gb black

Cloudyg2 3.3 - xceed 14 android 5.0.2 twrp 2.8.6.1 :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την 9 cyanogen και εχω προβληματα εχετε καμια καλυτερη rom?
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

όχι δεν έχω μεταφέρει εφαρμογές στην sd.

θα το ελέγχξω μήπως είχε καμία από τη μαμά της.

 

Καλημέρα,μετέφερα τα αρχεία στην νέα sd,αλλά δεν εμφανίζονται στον music player τα avatar των τραγουδιών και των music list,τι μπορεί να φταίει;

 

και κάτι ακόμη,το mini άρχισε να εμφανίζει πάλι το γνωστό περυσινό πρόβλημα με τον αισθητήρα και το πλήκτρο back.

πρακτικά δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο φως της ημέρας.

πάμε πάλι για επιδιόρθωση από Δευτέρα.συνέβη σε κάποιον άλλο;

Edited by dpa2007
Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμη,το mini άρχισε να εμφανίζει πάλι το γνωστό περυσινό πρόβλημα με τον αισθητήρα και το πλήκτρο back.

πρακτικά δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο φως της ημέρας.

πάμε πάλι για επιδιόρθωση από Δευτέρα.συνέβη σε κάποιον άλλο;

 

σε ποια εκδοση android είσαι; Από 4 και πάνω (original roms) έχει διορθωθεί, στου αδελφού μου (που ειναι εισαγωγή Γερμανίας) το εμφάνισε και σε 2.3.4 και σε μια custom 2.3.6 που του είχα περάσει, από τότε που τον πήγα σε 4+ δεν το ξαναείχε το πρόβλημα - και μιλάμε κάθε μέρα είναι στο αυτοκίνητο και βράζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα τιποτα ε?

1. Δεν μας είπες αν έχεις το mini ή το mini pro

2. Λες ότι έχεις προλήματα με την Cyanogen 9, αλλά δεν διευκρινίζεις τι είδους είναι αυτά...

Προσωπικά δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω βάλει στο mini μου κάποια ROM. Είμαι με την stock.

Τα 2 παραπάνω που τονίζω όμως, πιστεύω πως θα χρειαστούν σε όποιον θελήσει να σε βοηθήσει.

Φιλικά πάντα,

Γρηγόρης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους θελω να μου πει καποιος πως μπορω να περασω καποια custom ρομ στο συγκεκριμενο κινητο (μου το εδωσε ο αδερφος μου).Υπαρχει καπου σχετικος οδηγος? διοτι μου ειναι λιγο δυσκολο να ψαχνω 460++ σελιδες

:) ενα λινκ θα βοηθουσε πολυ κατα προτιμηση με ελληνικα!

 

edit: η συσκευη ειναι xperia mini

 

εκτος και αν η διαδηκασια ειναι ιδια με το se x8 mini τοτε ξερω πως να το κανω

Edited by takisxx
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Για μένα προσωπικά είναι τα καλύτερα και αυτά έχω στο xperia mini μου και πάνω από ολα πολύ σταθερά

ROM: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2139252 Χωρις KERNEL AnTutu Benchmark 5150 ποντους

KERNEL: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2167119

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καλησπέρα,

 

Βλέπω πως έχει βγει η νέα έκδοση αυτής της ROM στο xda. Διάβασα εκεί στα σχόλια πως δε γίνεται αναβάθμιση κάπως αλλά πρέπει να το ξαναβάλεις από την αρχή. Αυτό σημαίνει πως χάνεις και τις ρυθμίσεις, πρέπει να εγκαταστήσεις τις εφαρμογές από την αρχή (και να τις ξαναρυθμίσεις) κτλ? Αν ναι, υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποφύγεις αυτό ή να κάνεις πιο εύκολη τη διαδικασία;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

ΥΓ: Τα παραπάνω ισχύουν για όλες τις custom ROM; Ακόμη και τη Cyanomogen π.χ.;

 

παιδια εχω την 9 cyanogen και εχω προβληματα εχετε καμια καλυτερη rom?

 

Δες λίγα πόστ πιο πάνω

π.χ. 1, 2, 3. Και στο xda έχει άπειρες ρόμ.

 

καλησπερα σε ολους θελω να μου πει καποιος πως μπορω να περασω καποια custom ρομ στο συγκεκριμενο κινητο (μου το εδωσε ο αδερφος μου).Υπαρχει καπου σχετικος οδηγος? διοτι μου ειναι λιγο δυσκολο να ψαχνω 460++ σελιδες

:) ενα λινκ θα βοηθουσε πολυ κατα προτιμηση με ελληνικα!

 

edit: η συσκευη ειναι xperia mini

 

εκτος και αν η διαδηκασια ειναι ιδια με το se x8 mini τοτε ξερω πως να το κανω

 

Δες λίγα πόστ πιο πάνω. π.χ. 1, 2

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...