Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα η ,587 βγαζει νεα προβληματα.Εμενα το wifi μου κανει συνεχεις επανασυνδεσεις.

 

και σε μένα τα ίδια... λογικά πάει σε downgrade το θέμα εεε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και σε μένα τα ίδια... λογικά πάει σε downgrade το θέμα εεε;

Σε μένα δεν το κάνει αυτό. Ξαναπεράστε το update μήπως φτιάξει. Ελληνικό είναι το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Το καινούριο update 4.1.Β.0.587 είναι το jelly bean? 4.1= jelly bean, σωστα; Διάβαζα ότι τα xperia mini δεν θα το λάβουν, εκτός αν δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά.:confused:
wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Το καινούριο update 4.1.Β.0.587 είναι το jelly bean? 4.1= jelly bean, σωστα; Διάβαζα ότι τα xperia mini δεν θα το λάβουν, εκτός αν δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά.:confused:

 

δεν ειναι το JB αυτο απλως ειναι το νεο firmware για την 4.0.4 (ICS) η 4.1.1 ειναι η jelly bean ετσι λενε οτι δεν θα την λαβουμε αλλα ευτυχως υπαρχουν και οι xda οποτε σε λιγο καιρο θα μπορουμε να την βαλουμε χωρις προβληματα...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα να μου έρθει η αναβάθμιση!

Δεν μου βγάζει νέα ενημέρωση το pc companion :confused:

 

Ούτε εμένα μου έχει έρθει.. Γενικά δεν ξέρω αν έχει έρθει ακόμα σε ελληνικές συσκευές. Τα παιδιά που τους έχει έρθει είχαν πει ότι είναι από αλλά χώρα οι συσκευές.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι μολις εγκατεστησα στο κινητο μου το νεο Real ICS 6 που βγηκε πριν λιγες μερες και ολα ειναι τελεια!!

Την εχει βαλει κανενας αλλος? Ελπιζω να μην ανακαλυψω κανενα bug στην πορεια!

Η μπαρα ρυθμισης της φωτεινοτητας ειναι το καλυτερο πραγμα του κοσμου :D

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν το κάνει αυτό. Ξαναπεράστε το update μήπως φτιάξει. Ελληνικό είναι το κινητό?

 

απο γερμανία το εχω πάρει εκεί μένω έχουμε ένα mini και ένα mini pro

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι μολις εγκατεστησα στο κινητο μου το νεο Real ICS 6 που βγηκε πριν λιγες μερες και ολα ειναι τελεια!!

Την εχει βαλει κανενας αλλος? Ελπιζω να μην ανακαλυψω κανενα bug στην πορεια!

Η μπαρα ρυθμισης της φωτεινοτητας ειναι το καλυτερο πραγμα του κοσμου :D

 

Απο καταναλωση μπαταριας πως παει? αν το αφησεις stand by, με μουσικη, αν θες εγκατεστησε αυτη την εφαργμογη για να σε βοηθησει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.WazaBe.android.BatteryDrain

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Απο καταναλωση μπαταριας πως παει? αν το αφησεις stand by, με μουσικη, αν θες εγκατεστησε αυτη την εφαργμογη για να σε βοηθησει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.WazaBe.android.BatteryDrain

 

Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Cosmote Sony Ericsson ST15i.

Η καταναλωση παντως στα ιδια πλαισια βλεπω να κυμαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Η καταναλωση παντως στα ιδια πλαισια βλεπω να κυμαινεται...

 

παραξενο να μην ειναι συμβατη η εφαρμογη, δεν πειραζει ευχαριστω παντως για την απαντηση

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις απλα και ομορφα να κανεις μια πανευκολη αναβαθμιση στην 4.0.4(απλα συνδεεις στο pc το κινητο) και να εχεις ενα ετοιμοπολεμο κινητο χωρις να μπεις σε εξοδα:).Με αυτη την αναβαθμιση το προβλημα εχει πλεον επιλυθει

ps:δεν ειδα την απαντηση του zxr

 

To mini έχει πάρει ήδη την 4.0 η οποία λύνει το πρόβλημα της υπερθέρμανσης. Δοκίμασέ το γιατί ίσως λύσει το πρόβλημα σου οπότε δεν θα χρειαστεί να προβείς σε έξοδα.

 

ευχαριστώ και τους δυο σας για τις απαντησεις.:)

ζητω συγγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση.

εχει λυθεί αληθεια;

το ειχα ηδη επιδιορθωσει στην αντιπροσωπεια το Μαιο και ειχαν βαλει την 2.3.4 ως πιο προσφατη τοτε.

να ζητησω να μου κανουν την αναβαθμιση οι ιδιοι τους(ειμαι στην εγγυηση) ή να κανω backup και να αναβαθμισω μονος μου;

δεν εχει καποια ιδιαιτερη δυσκολια με pc companion ή SEUS;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ και τους δυο σας για τις απαντησεις.:)

ζητω συγγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση.

εχει λυθεί αληθεια;

το ειχα ηδη επιδιορθωσει στην αντιπροσωπεια το Μαιο και ειχαν βαλει την 2.3.4 ως πιο προσφατη τοτε.

να ζητησω να μου κανουν την αναβαθμιση οι ιδιοι τους(ειμαι στην εγγυηση) ή να κανω backup και να αναβαθμισω μονος μου;

δεν εχει καποια ιδιαιτερη δυσκολια με pc companion ή SEUS;

 

 

Μορείς πολύ εύκολα να το κάνεις μόνος σου. Θα σου πρότεινα να το κάνεις με το SEUS, γιατί απο το pc companion δεν τα ειχα καταφέρει. Άλλοι χρήστες δεν έχουν αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το τελευταίο. 10 λεπτά δουλειά είναι πάντως, και αλλάζει όλο το τηλέφωνο :)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι μολις εγκατεστησα στο κινητο μου το νεο Real ICS 6 που βγηκε πριν λιγες μερες και ολα ειναι τελεια!!

Την εχει βαλει κανενας αλλος? Ελπιζω να μην ανακαλυψω κανενα bug στην πορεια!

Η μπαρα ρυθμισης της φωτεινοτητας ειναι το καλυτερο πραγμα του κοσμου :D

 

Παιδια ζητω συγγνωμη για αυτο το ποστ μου! Μολις τωρα παρατηρησα οτι οταν λαμβανω ενα μηνυμα δε λειτουγει η φωτεινη ειδοποιηση με το led! Ουτε καν μπηκα στον κοπο να το ελεγξω αυτο στην αρχη γιατι νομιζα οτι το προβλημα αυτο ειχε ξεπεραστει εδω και καιρο!

Αυτο παντως ειναι το μοναδικο bug που βρηκα και τωρα εξακολουθω να πιστευω οτι η καλυτερη εκδοση απο τις real ICS ειναι η 4.1

Και παλι συγγνωμη αν σας προκαλεσα ενθουσιασμο στην αρχη και βαλατε τη ρομ ενω εχει αυτο το ενοχλητικο bug!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ζητω συγγνωμη για αυτο το ποστ μου! Μολις τωρα παρατηρησα οτι οταν λαμβανω ενα μηνυμα δε λειτουγει η φωτεινη ειδοποιηση με το led! Ουτε καν μπηκα στον κοπο να το ελεγξω αυτο στην αρχη γιατι νομιζα οτι το προβλημα αυτο ειχε ξεπεραστει εδω και καιρο!

Αυτο παντως ειναι το μοναδικο bug που βρηκα και τωρα εξακολουθω να πιστευω οτι η καλυτερη εκδοση απο τις real ICS ειναι η 4.1

Και παλι συγγνωμη αν σας προκαλεσα ενθουσιασμο στην αρχη και βαλατε τη ρομ ενω εχει αυτο το ενοχλητικο bug!

Eχεις πρόβλημα με το wifi ??

 

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Μόλις φλάσαρα με flashtool την τελευταία .587 και μόλις μου ξεκίνησε το κινητό και μου ζήτησε pin δε λειτουργεί καθόλου το touch. τι μπορεί να φταίει ?
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω φλασαρα την .431 και δεν έχω touch ... Υπάρχει καμία λύση ?? (Στο service δεν μπορω να το πάω γιατι ξεκλείδωσα το bootloader) Edited by zxr
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Eχεις πρόβλημα με το wifi ??

 

Οχι κανενα προβλημα! Αν εσενα δε σου ανοιγει το wifi μαλλον θα φταιει οτι δεν εχεις εγκαταστησεις τα wifi modules!!

Οταν κανεις εγκατασταση το real ICS (δεν ξερω αν ισχυει και για αλλες ρομ) μετα θα πρεπει να εγκαταστησεις και τα wifi modules κανοντας install custom zip. Τα wifi modules μπορεις να τα κατεβασεις απο εκει που κατεβασες και τον kernel σου.

Για παραδειγμα αν εχεις τον krsh kernel τα modules τα κατεβαζεις απο εδω

http://www.mediafire.com/?fwcd1f1d9o15033

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ...

Ξέρεις τι μπορώ να κάνω γιατί δε μου δουλεύει η οθόνη αφής ??Γιατι πέρασα πολλές rom και μετά από μια που περασα δεν δούλευε η οθόνη...

Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ...

Ξέρεις τι μπορώ να κάνω γιατί δε μου δουλεύει η οθόνη αφής ??Γιατι πέρασα πολλές rom και μετά από μια που περασα δεν δούλευε η οθόνη...

 

Σοβαρο προβλημα αυτο και ευτυχως για σενα το εχω περασει κ εγω :p

Εκτος απο την οθονη δε δουλευουν ουτε τα πληκτρα αφης ετσι?

Μηπως εβαλες κατα λαθος ρομ για αλλο κινητο? Εγω το επαθα αυτο οταν εβαλα στο μινι μου ρομ που προοριζοταν για το μινι προ.

Στο φορουμ των xda υπηρχαν καποιοι που καταφεραν να διορθωσουν το προβλημα φλασαροντας διαφορες ρομ ο καθενας ελεγε τα δικα του αλλα εγω οτι κ να περναγα στο κινητο το προβλημα επεμενε!

Τελικα ξανακλειδωσα bootloader με το flashtool για να μη φανει οτι εχω επεμβει στο κινητο και μετα εκανα εγκατασταση με το seus το τελευταιο επισημο λογισμικο και πηγα το κινητο για σερβις! Ηταν μεσα στην εγγυηση και ουτε που καταλαβαν οτι το ειχα πειραξει.

Απο οτι μου ειπαν αλλαξαν ολοκληρη την οθονη, προεκυψε δηλαδη προβλημα στο hardware του κινητου αρα ειναι λογικο να μη διορθωνεται απλα φλασαροντας διαφορες ρομ.

Ελπιζω να καταλαβα το προβλημα σου και να βοηθησα! Οτι αλλο θες στειλε!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έκανα και εγώ έβαλα την rom του live with walkman,τα πλήκτρα αφής δουλεύουν αλλα μόνο η οθόνη δεν δουλεύει ...

Μπορείς να μου εξηγήσεις πώς μπορώ να κλειδώσω το bootloader ???

Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω το huawei x5 pro και λεω να το αντικαταστησω με το mini pro και θελω την γνωμη σας αξιζει η να μεινω με αυτο που ειμαι?και επισης το sar του mini pro ποσο ειναι ?ειναι οπως τα περισσοτερα sony ericson φωτια?ευχαριστω εκ των προτερων !
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έκανα και εγώ έβαλα την rom του live with walkman,τα πλήκτρα αφής δουλεύουν αλλα μόνο η οθόνη δεν δουλεύει ...

Μπορείς να μου εξηγήσεις πώς μπορώ να κλειδώσω το bootloader ???

 

Δες τις οδηγειες εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1134335

Φλασαρεις με το flashtool το μικρο αρχειο που κατεβαζεις απο το λινκ που θα βρεις και ο bootloader φαινεται κλειδωμενος.

Στη συνεχεια θα πρεπει να μπορεις να κανεις αναβαθμιση με το seus για να φαινεται οτι απλα εχεις το τελευταιο επισημο λογισμικο και να πας για σερβις!

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία για όσους δεν λειτουργεί εξ'ολοκλήρου το touch μετά από εγκατάσταση λάθος ρομ είναι η εξής :

 

1. Εγκατάσταση μέσω flashtool της έκδοσης .62 για το mini

2. Πριν το κινητό bootarei , περάστε rage kernel για GB ( προτεινέτε η έκδοση 3.0 ) και καπάκι εγκαταστείτε την hybrom_v10 για το SK17i ( Mini pro ). Με μια αναζήτηση στο google θα βρείτε την rom.

3. Ξεκινήστε το τηλέφωνο και βεβαιωθείτε ότι έχει bootarei την rom και θα διαπιστώστε πλέον ότι το touch δουλεύει αλλά όχι σωστά. Επίσης ο προσανατολισμός της οθόνης δε λειτουργεί σωστα.

4. Κλείστε το κινητό σας και ξαναεγκαταστείτε την .62 έκδοση για το mini.

5. Πλέον το κινητό σας αναστήθηκε :lol: και μπορείτε πλέον να γυρίσετε σε ICS ή όποια rom θέλετε ;)

 

Δες τις οδηγειες εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1134335

Φλασαρεις με το flashtool το μικρο αρχειο που κατεβαζεις απο το λινκ που θα βρεις και ο bootloader φαινεται κλειδωμενος.

Στη συνεχεια θα πρεπει να μπορεις να κανεις αναβαθμιση με το seus για να φαινεται οτι απλα εχεις το τελευταιο επισημο λογισμικο και να πας για σερβις!

 

Από την στιγμή που ξεκλειδωθεί ο bootloader , ακόμα και να τον κλειδώσεις μετά δεν υπάρχει εγγύηση καθώς δεν υπάρχει DRM πλέον. Για να έχεις εγγύση το ξεκλείδωμα του bootloader έπρεπε να γίνει με την διαδικάσια testpoint ( δοκιμαστικά , καλώδια κλπ ).

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. Ενα καλο προγραμμα πληκτρολογιου για αυτο (λογω μικρης οθονης);

Host

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...