Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την απαντηση. Θα σου ηταν ευκολο να μου πεις πιο αναλυτικα με πμ ( να μην μας δειρουν εδω :) ) πως να τσεκαρω για την εκδοση 4?

 

 

 

Thanxs για την απαντηση

 

Δεν φοβαμαι κατι, απλα ελεγα μηπως υπαρχουν "ασθενειες" σε συγκεκριμενες παρτιδες οπως συμβαινει σε αλλες συσκευες.

 

Αυτες θα τις καταλαβεις με την χρηση. Στην οθονη ή στην καμερα ή στο ηχειο. Τωρα για τα σπλαχνα του κινητου ποτε δεν μπορεις νασαι σιγουρος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτες θα τις καταλαβεις με την χρηση. Στην οθονη ή στην καμερα ή στο ηχειο. Τωρα για τα σπλαχνα του κινητου ποτε δεν μπορεις νασαι σιγουρος

 

 

Να σου πω την αληθεια το ηχειο κανει κατι δικαυμανσεις (ηχητικες) κατα την διαρκεια συνομιλιας. Δεν ξερω αν το περιγραφω σωστα

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια το ηχειο κανει κατι δικαυμανσεις (ηχητικες) κατα την διαρκεια συνομιλιας. Δεν ξερω αν το περιγραφω σωστα

 

Μπορει να φταιει το σημα σου ή του συνομιλητη.εκτος και αν το κανει παντα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να φταιει το σημα σου ή του συνομιλητη.εκτος και αν το κανει παντα

 

 

Ακομα δεν μπορω να το πω με σιγουρια. Θα φανει τις επομενες μερες.

 

Σχετικα με την αναβαθμιση σε 4, εβαλα το PC companium και μου λεει οτι ο διακομιστης δεν ειναι διαθεσιμος. Πως μπορω να το κανω αλλιως?

 

EDIT: Τα καταφερα με το SEUS τελικα. Για να δουμε....!!

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Το προ πηρα το καπακι ηταν μεσα το ροζ τα ακουστικα ομως ειναι μαυρα.

 

εμείς γερμανία που πήραμε το pro με λευκό όμως μέσα καπάκι... πάλι μαύρα ακουστικά. μην σκας αυτά έχει από την μάνα του.

 

 

Εφαγα σκαλωμα...αφου το απλο δεν βγαινει σε λευκο, προφανως εχεις το προ..:O

Ναι δεν παιζει να ειναι μαυρα τα ακουστικα..:)

 

δεν θα συμφωνήσω. βγαίνει σε λευκό το mini το έχω πιάσει και στα χέρια μου. 124 € στο mediamarkt ή και αλλού

 

εγώ πάντως του έβαλα την 4.1.Β.0.587

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

Με το notification led τι γινεται? Σε μενα για καποιον λογο δεν δουλευει οταν εχω μηνυμα ή αναπαντητη κληση. Δεν βρηκα αν υπαρχει κατι στις ρυθμισεις. Να βαλω καποια εφαρμογη τυπου Led Flow απο το Play?
Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκανα αναβάθμιση σε 4.1.Β.0.587. Πρέπει να περάσουν μερικές μέρες για να δω αν λύθηκαν τα προβλήματα που είχα.

Πάντως με μια πρώτη ματιά, βλέπω να ανοίγουν γρήγορα οι κλήσεις και οι επαφές που στην προηγούμενη έκδοση ICS μερικές φορές έκαναν έως και 5 ολόκληρα δευτερόλεπτα για να ανοίξουν! Επίσης, σα να το βλέπω λίγο πιο ''γλυκό'' και πιο γρήγορο στις κινήσεις στο μενού.

 

Το led κατά την λήψη μηνυμάτων με την εφαρμογή handsent παραμένει κλειστό. :(

Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκανα αναβάθμιση σε 4.1.Β.0.587

 

Εμενα γιατι λεει 4.1.Β.0.431? Εχω το pro

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι λεει 4.1.Β.0.431? Εχω το pro

Αν δεις και εδώ λέει ότι και για την έκδοση xperia pro το τελευταίο Update είναι το 4.1.B.0.587.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις και εδώ λέει ότι και για την έκδοση xperia pro το τελευταίο Update είναι το 4.1.B.0.587.

 

Και πως θα κανω το update?

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα κανω το update?

Η με το Sony Pc companion ή με το SUS (Sony Update Service)

Αν δεν τα έχεις κατέβασε ένα απο τα δύο. Προτείνω το SUS.

Link to comment
Share on other sites

Η με το Sony Pc companion ή με το SUS (Sony Update Service)

Αν δεν τα έχεις κατέβασε ένα απο τα δύο. Προτείνω το SUS.

 

Εχθες το εκανα με το SEUS και μου εβγαλε μονο την εκδοση που ανεφερα πριν.

Link to comment
Share on other sites

για το θεμα με το led αν κανετε ροοτ το κινητο σας μπορειτε να λυσετε το προβλημα αυτο με ενα απο τα αρχεια που ειναι εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1867901 αλλα θα πρεπει να γνωριζετε πως φλασαρετε αρχεια μεσω του CWM

 

Υ.Γ σε μενα δουλεψε το αρχειο deodexed (το δευτερο αρχειο δηλαδη)

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκανα αναβάθμιση σε 4.1.Β.0.587. Πρέπει να περάσουν μερικές μέρες για να δω αν λύθηκαν τα προβλήματα που είχα.

Πάντως με μια πρώτη ματιά, βλέπω να ανοίγουν γρήγορα οι κλήσεις και οι επαφές που στην προηγούμενη έκδοση ICS μερικές φορές έκαναν έως και 5 ολόκληρα δευτερόλεπτα για να ανοίξουν! Επίσης, σα να το βλέπω λίγο πιο ''γλυκό'' και πιο γρήγορο στις κινήσεις στο μενού.

 

Το led κατά την λήψη μηνυμάτων με την εφαρμογή handsent παραμένει κλειστό. :(

 

Χάνεις κάποια δεδομένα σε σχέση με το αν έχεις πριν την 4.1.Β.0.431 ?????

Link to comment
Share on other sites

Χάνεις κάποια δεδομένα σε σχέση με το αν έχεις πριν την 4.1.Β.0.431 ?????

Oχι, όλα μένουν όπως ήταν. Δεν χάνεται τίποτα. Μόνο προστέθηκαν κάτι εφαρμογές της σόνυ τις οποίες και έσβησα:)

Link to comment
Share on other sites

Oχι, όλα μένουν όπως ήταν. Δεν χάνεται τίποτα. Μόνο προστέθηκαν κάτι εφαρμογές της σόνυ τις οποίες και έσβησα:)

 

Μου λέει ότι είναι ενημερωμένο εμένα :p αλλα έχω την 431 . Xperia mini έχω. Το έχω ελέγξει με SEUS και PC Companion

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει ότι είναι ενημερωμένο εμένα :p αλλα έχω την 431 . Xperia mini έχω. Το έχω ελέγξει με SEUS και PC Companion
Εμένα είναι αγορασμένο από γερμανία και προφανώς το update ήρθε πιο γρήγορα.:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω κάτι... Μόλις αγόρασα το xperia mini pro και το φόρτισα. Κάνει να το κάνω αναβάθμηση στο android 4.0.4 ή πρέπει να περιμένω λίγες μέρες?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός για να κάνω root το Mini pro που εχω, να λυσω και το θεμα του notification led...?

 

Επισης. η μπαταρία κρατάει μόνο μία μέρα, με bluetooth ανοιχτο, ελάχιστες κλήσεις και μηνύματα. Είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 1 ερωτηση-προβλημα...

Εχω το pro και καμια φορα στο ακυρο οταν το ξεκλειδωνω ανοιγει το wi-fi μονο του, για κανα δευτερολεπτο, βρισκει το δικτυο ( αυτο το παθαινω μονο μεσα στο σπιτι μου ) και μετα ξανακλεινει.Α! αυτο γινεται κ καμια φορα οταν εχω αναπαντητη κληση, ΚΑΙ οταν το ανοιγω...

Το εχει παθει κανενας αλλος? και αν ναι βρηκατε καμια λυση???

 

Τιποτα ρε παιδια? εχει αποθρασυνθει και το κανει συνεχεια τωρα η μ*****α...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός για να κάνω root το Mini pro που εχω, να λυσω και το θεμα του notification led...?

 

Επισης. η μπαταρία κρατάει μόνο μία μέρα, με bluetooth ανοιχτο, ελάχιστες κλήσεις και μηνύματα. Είναι φυσιολογικό?

 

υπαρχει εδω ενας οδηγος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339346 δεν ξερω αν σου φαινεται ευκολος η δυσκολος :p και δεν μπορω να παρω την ευθυνη αν γινει κατι με το κινητο και κολλησει..

 

φυσιολογικο δεν μου φαινεται να σου κραταει τοσο λιγο η μπαταρια αν θες κατεβασε αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zomut.watchdoglite και δες τι σου τρωει πιο πολυ την μπαταρια οπως και αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.WazaBe.android.BatteryDrain για να δεις σε αδρανεια ποσο σου χανει και αν μπορεις φορτιζε το κινητο κλειστο καλυτερα...

Edited by cool_pipis

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω κάτι... Μόλις αγόρασα το xperia mini pro και το φόρτισα. Κάνει να το κάνω αναβάθμηση στο android 4.0.4 ή πρέπει να περιμένω λίγες μέρες?

Αν έχεις αποφασίσει ότι θέλεις να πας στην 4.0 τότε δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις

Επισης. η μπαταρία κρατάει μόνο μία μέρα, με bluetooth ανοιχτο, ελάχιστες κλήσεις και μηνύματα. Είναι φυσιολογικό?

Όχι. Είσαι σκέτο gsm ή έχεις τα δεδομένα σου ανοιχτά;

Τιποτα ρε παιδια? εχει αποθρασυνθει και το κανει συνεχεια τωρα η μ*****α...

Επιδιόρθωση με SEUS;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Όχι. Είσαι σκέτο gsm ή έχεις τα δεδομένα σου ανοιχτά;

 

 

Εχω το bluetooth ανοιχτο, και τα επισης τα δεδομενα. Αλλα ειμαι μονο σε GSM. Τωρα δικαιολογειται να κραταει μια μερα?

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές όχι. Πιθανόν κάποια εφαρμογή να καταναλώνει την μπαταρία στο παρασκήνιο. Κάποια εφαρμογή για τον καιρό για παράδειγμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές όχι. Πιθανόν κάποια εφαρμογή να καταναλώνει την μπαταρία στο παρασκήνιο. Κάποια εφαρμογή για τον καιρό για παράδειγμα.

 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παλικαρια. Θα το τσεκαρω, αν και πιστευω οτι δεν ειναι ευκολη διαδικασια να βρω τι φταει.

 

Αντιμετωπιζω και προβλημα με το notification led. Δεν βρηκα στις ρυθμισεις κατι σχετικα με το led. Διορθωνεται με καποιον τροπο αυτο? Μπορω να χρησιμοποιησω καποια αλλη εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...