Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ολά γίνονται. Το τελευταίο tweak που πέρασα έκατσε πολύ καλά με την ρομ. Εκανα πολά τηλέφωνα όπως βλέπεις στο 31% , αρκετά sms και ελάχιστο Wifi 2% το οποίο δε φαίνεται στο ss. Φωτεινότητα όχι αυτόματη , αλλά περίπου στο 15-20%. Απο την τελευταία φόρτιση δεν σύνδεσα το κινητό στο usb για να πάρει έστω και ελάχιστη φόρτιση. 1 λεπτό μόνο για περάσω το ss στο pc

 

Y.Γ. Για όσουν ενδιαφέρονται μόλις σηκώθηκε στο xda καθαρή JB rom , χωρίς bugs όπως φαίνεται για το κινητό μας. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1889699

 

Θα την δοκιμάσω αργότερα και θα αναφέρω σχετικά.

 

Καλησπέρα, πάω στο site που δίνεις αλλά δεν μπορώ να βρω τη rom, καμιά ιδέα; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ξέρω τι περιλαμβάνει το πακέτο δεν μου ακούγεται και πολύ λογικό!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται θα το παω πισω και το παραξενο ειναι οτι το πηρα απο τον κοτσοβολο....

 

το προ ή το απλο πηρες. Το προ εχει μεσα λευκα ακουστικα και ροζ καπακι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το προ πηρα το καπακι ηταν μεσα το ροζ τα ακουστικα ομως ειναι μαυρα.

 

Εφαγα σκαλωμα...αφου το απλο δεν βγαινει σε λευκο, προφανως εχεις το προ..:O

Ναι δεν παιζει να ειναι μαυρα τα ακουστικα..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγα ξανα στο μαγαζι και μου ειπε η κοπελα οτι αυτα ειναι τελευταια παρτιδα και τους τα ειχαν φερει ετσι με μαυρα ακουστικα και οντως μου ανοιξε ενα κουτι μπροστα μου (σφραγισμενο) και ηταν και αυτα μαυρα.Τελος παντων εχει κανεις να προτεινει ακουστικα in ear που να εχουν music controls και ειναι συμβατα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 1 ερωτηση-προβλημα...

Εχω το pro και καμια φορα στο ακυρο οταν το ξεκλειδωνω ανοιγει το wi-fi μονο του, για κανα δευτερολεπτο, βρισκει το δικτυο ( αυτο το παθαινω μονο μεσα στο σπιτι μου ) και μετα ξανακλεινει.Α! αυτο γινεται κ καμια φορα οταν εχω αναπαντητη κληση, ΚΑΙ οταν το ανοιγω...

Το εχει παθει κανενας αλλος? και αν ναι βρηκατε καμια λυση???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link για την 4.0.2.A.0.42 για να την περάσω με το flashtool?

 

Ευχαριστώ!

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, βοήθεια. Σε Xperia mini Pro με "μαμά" ICS (4.0.4) στο άσχετο την άκουσε το κινητό και δεν συνεργάζεται με το hardware keyboard. Κολλάει και δεν πάει ούτε σε home screen ούτε κλείνει κάν. Εβγαλα μπαταρία, το ίδιο.

 

Any ideas??

 

Απλά για την ιστορία να αναφέρω ότι παρόλο το flashάρισμα, το κινητό δεν επανέρχεται. Εξακολουθεί να μην γυρνάει σε landscape mode οταν ανοίγω το πληκτρολόγιο, οταν γράφω π.χ. ενα μήνυμα με το hardware keyboard δεν εμφανίζεται στην οθόνη, αλλά όταν κλείσω το πληκτρολόγιο το κείμενο εμφανίζεται.

 

Καθε πρόταση καλοδεχούμενη. Με όσα του έκανα δεν ξέρω εάν πλέον είναι εντός εγγύησης (δεν νομίζω οτι κατάφερα να ξεκλειδώσω bootloader κλπ). RIP Xperia...

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αδερφια.

Εχθες το βραδυ αγορασα και εγω το Mini pro black. Ολα καλα με το κινητο. Η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι η 2.3.4?

 

Αν πατησω το Home button, δειχνει ποιες εφαρμογες ειναι κλειστες. Πως τις κλεινουμε αν θελησουμε?

Ένα αλλο θεμα που εχω ειναι οτι εχω σεταρει τον exchange email account που εχω, και μου εμφανιζει μονο μηνυματα του τελευταιου μηνα. βρηκα την επιλογη αλλα το ανωτερο που μπορω να δω, ειναι αυτο...του ενος μηνα μονο. Ισχυει αυτο? Μπορει να το τσεκαρει καποιος που εχει exchange email?

 

Επισης, πρεπει να τσεκαρω κατι πχ. εκδοση συσκευης κτλ για προβληματικη συσκευη η οχι?

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα. Σκέφτομαι να πάρω το κινητό απο Κωτσόβολο 160 ευρώ ( Xperia Mini Pro Black )

Πιστεύεται πως είναι καλό το κινητό? Έχει κανένα πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link για την 4.0.2.A.0.42 για να την περάσω με το flashtool?

 

Ευχαριστώ!

 

http://www.mediafire.com/?hevz3x5w9pqt24q

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks, αλλά απ΄ότι φαίνεται είναι hardware το θέμα γιατί το φλασάρισα και δεν έγινε τίποτα...

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μου εδωσε ενας φιλος ενα mini pro 4 μηνων το οποιο ειναι εκτος εγγυησης λογο υγρασιας και στο σερβις που το πηγε του ειπαν οτι θελουν πολλα ευρω για να το φτιαξουν, αλλα δεν του ειπαν ποιο ειναι το προβλημα.

Το προβλημα που εχει και το πηγε στο σερβις ειναι στην καταναλωση μπαταριας.

Η εκδοση που εχει ειναι η 4.1.Β.0.431. και ειναι με τα ''ψεματα'' της vodafone μεσα.

Του εκανα καθαρη εγκατασταση με το sus και κατεβασα καποιες εφαρμογες απο το play, μια απο αυτες ειναι το CPU Spy https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bvalosek.cpuspy&hl=el το αφησα 4 ωρες το βραδυ χωρις να το πιασω στα χερια μου και ειδα στο CPU Spy 1024Mhz~1ωρα, κατι λιγα στα υπολοιπα και στα 245Mhz~3ωρες. Το τηλεφωνο δεν μπαινει σε deep sleep :( η μπαταρια που καταναλωσε στη ~4 ωρες ηταν 20%.

Τι λετε να κανω? να το ρουταρω οπως ειναι και να σβησω ολη τη σαβουρα? 'η να του βαλω την .42 και να το ρουταρω? Και με την προηγουμενη εκδοση gb ειχε προβλημα με τη μπαταρια.

Ευχαριστω.

 

Edit στις 4 ωρες που γραφω ποιο πανω το ειχα σε 2g και με κλειστους τους συγχρονισμους-δεδομενα.

Ποια εφαρμογη λετε να βαλω για να δω τι κρατα το τηλεφωνο και δεν μπαινει σε deep sleep?

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μου εδωσε ενας φιλος ενα mini pro 4 μηνων το οποιο ειναι εκτος εγγυησης λογο υγρασιας και στο σερβις που το πηγε του ειπαν οτι θελουν πολλα ευρω για να το φτιαξουν, αλλα δεν του ειπαν ποιο ειναι το προβλημα.

Το προβλημα που εχει και το πηγε στο σερβις ειναι στην καταναλωση μπαταριας.

Η εκδοση που εχει ειναι η 4.1.Β.0.431. και ειναι με τα ''ψεματα'' της vodafone μεσα.

Του εκανα καθαρη εγκατασταση με το sus και κατεβασα καποιες εφαρμογες απο το play, μια απο αυτες ειναι το CPU Spy https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bvalosek.cpuspy&hl=el το αφησα 4 ωρες το βραδυ χωρις να το πιασω στα χερια μου και ειδα στο CPU Spy 1024Mhz~1ωρα, κατι λιγα στα υπολοιπα και στα 245Mhz~3ωρες. Το τηλεφωνο δεν μπαινει σε deep sleep :( η μπαταρια που καταναλωσε στη ~4 ωρες ηταν 20%.

Τι λετε να κανω? να το ρουταρω οπως ειναι και να σβησω ολη τη σαβουρα? 'η να του βαλω την .42 και να το ρουταρω? Και με την προηγουμενη εκδοση gb ειχε προβλημα με τη μπαταρια.

Ευχαριστω.

 

Edit στις 4 ωρες που γραφω ποιο πανω το ειχα σε 2g και με κλειστους τους συγχρονισμους-δεδομενα.

Ποια εφαρμογη λετε να βαλω για να δω τι κρατα το τηλεφωνο και δεν μπαινει σε deep sleep?

 

δοκιμασε αυτο αν θες https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zomut.watchdoglite

και βαλε και αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.WazaBe.android.BatteryDrain και πες μετα ποιες εφαρμογες σου τρωνε την μπαταρια

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αδερφια.

Εχθες το βραδυ αγορασα και εγω το Mini pro black. Ολα καλα με το κινητο. Η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι η 2.3.4?

 

Αν πατησω το Home button, δειχνει ποιες εφαρμογες ειναι κλειστες. Πως τις κλεινουμε αν θελησουμε?

Ένα αλλο θεμα που εχω ειναι οτι εχω σεταρει τον exchange email account που εχω, και μου εμφανιζει μονο μηνυματα του τελευταιου μηνα. βρηκα την επιλογη αλλα το ανωτερο που μπορω να δω, ειναι αυτο...του ενος μηνα μονο. Ισχυει αυτο? Μπορει να το τσεκαρει καποιος που εχει exchange email?

 

Επισης, πρεπει να τσεκαρω κατι πχ. εκδοση συσκευης κτλ για προβληματικη συσκευη η οχι?

 

 

Καποια βοηθεια στα παραπανω παιδες please :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αδερφια.

Εχθες το βραδυ αγορασα και εγω το Mini pro black. Ολα καλα με το κινητο. Η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι η 2.3.4?

 

Αν πατησω το Home button, δειχνει ποιες εφαρμογες ειναι κλειστες. Πως τις κλεινουμε αν θελησουμε?

Ένα αλλο θεμα που εχω ειναι οτι εχω σεταρει τον exchange email account που εχω, και μου εμφανιζει μονο μηνυματα του τελευταιου μηνα. βρηκα την επιλογη αλλα το ανωτερο που μπορω να δω, ειναι αυτο...του ενος μηνα μονο. Ισχυει αυτο? Μπορει να το τσεκαρει καποιος που εχει exchange email?

 

Επισης, πρεπει να τσεκαρω κατι πχ. εκδοση συσκευης κτλ για προβληματικη συσκευη η οχι?

 

στον exchange client όντως πας το πολύ μέχρι 1 μήνα.

Για το κλείσιμο εφαρμογών αναγκαστικά χρειάζεσαι task killer ή να πας στη διαχείριση εφαρμογών (settings/ applications) να επιλέξεις μία μία αυτές που δεν χρειάζεσαι και να κάνεις stop - δεν νομίζω οτι αξίζει τον κόπο.

Στο μινι που έχω εγώ με Vodafone GR customization η τελευταία "επίσημη" είναι η 2.3.4 αλλά σε άλλα μίνι έχει έρθει και η 4, σύνδεσε το κινητό σου με το SEUS ή το PC companium και θα σου πει αν υπάρχει νεότερη έκδοση για το συγκεκριμένο customization που έχεις

Link to comment
Share on other sites

Καποια βοηθεια στα παραπανω παιδες please :)

 

Η τελευταια ειναι η 4.0.4.

Ετσι λειτουργει το android. Δεν χρειαζεται να τις κλεισεις. Παντα κατι θα ανοιγει.

 

Δεν ξερω για το μειλ.

 

Δεν μπορεις να διαπιστωσεις απο καπου. Γιατι τι φοβασαι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στον exchange client όντως πας το πολύ μέχρι 1 μήνα.

Για το κλείσιμο εφαρμογών αναγκαστικά χρειάζεσαι task killer ή να πας στη διαχείριση εφαρμογών (settings/ applications) να επιλέξεις μία μία αυτές που δεν χρειάζεσαι και να κάνεις stop - δεν νομίζω οτι αξίζει τον κόπο.

Στο μινι που έχω εγώ με Vodafone GR customization η τελευταία "επίσημη" είναι η 2.3.4 αλλά σε άλλα μίνι έχει έρθει και η 4, σύνδεσε το κινητό σου με το SEUS ή το PC companium και θα σου πει αν υπάρχει νεότερη έκδοση για το συγκεκριμένο customization που έχεις

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Θα σου ηταν ευκολο να μου πεις πιο αναλυτικα με πμ ( να μην μας δειρουν εδω :) ) πως να τσεκαρω για την εκδοση 4?

 

Η τελευταια ειναι η 4.0.4.

Ετσι λειτουργει το android. Δεν χρειαζεται να τις κλεισεις. Παντα κατι θα ανοιγει.

 

Δεν ξερω για το μειλ.

 

Δεν μπορεις να διαπιστωσεις απο καπου. Γιατι τι φοβασαι;

 

Thanxs για την απαντηση

 

Δεν φοβαμαι κατι, απλα ελεγα μηπως υπαρχουν "ασθενειες" σε συγκεκριμενες παρτιδες οπως συμβαινει σε αλλες συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...