Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Το δικό μου ST15i ειναι στην 2.3.4. και ούτε στο PC Companion ούτε στο SEUS μου βγάζει ενημερωση λογισμικού. ΦΑντάζομαι για μοντέλα κατασκευής 2012 θα αργήσει. Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, υπάρχει πρόγραμμα για να κάνω calibration την οθόνη ή πρέπει να το πάω στο σέρβις;

 

Εχεις το mini που παρουσιαζει το γνωστο προβλημα? Αν ναι αν βαλεις ICS τα παιδια λενε οτι λυνεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Εμένα που το κινητό μου φοράει 2.3.4 .062 fw , μπορώ αφού ξεκλειδώσω bootloader , να φλασάρω την έκδοση 3.2 ICS rage kernel και καπάκι όπως μπω στο CWM να περάσω και την real ics rom ? Παίζει ρόλο που ειμαι σε 2.3.4. ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει πρόγραμμα για να κάνω calibration την οθόνη ή πρέπει να το πάω στο σέρβις;

φιλε μου μονος σου δεν μπορεις να κανεις καλιμπραρισμα οθονης.κανε την αναβαθμιση στην 4.0.4 και θα λυθει το προβλημα.και στο σερβις να το πας πρωτα θα στο κανουν αναβαθμιση και αν δεν λυθει θα στο κανουν καλιμπραρισμα.παντως οσοι το ειχαν το προβλημα αναφερουν οτι σταματησε μετα την αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, δεν έχω το γνωστό πρόβλημα, απλά όταν πάω να ανοιξω το μενου από την απάνω γραμμή δεν μου είναι εύκολο όσο να κουνίσω πχ την οθόνη αριστερα δεξια.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, δεν έχω το γνωστό πρόβλημα, απλά όταν πάω να ανοιξω το μενου από την απάνω γραμμή δεν μου είναι εύκολο όσο να κουνίσω πχ την οθόνη αριστερα δεξια.

κανε μια επανεγκατασταση λογισμικου με seus η pc companion και αν επιμεινει το προβλημα που λες το πας στο σερβις τοτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το δικό μου ST15i ειναι στην 2.3.4. και ούτε στο PC Companion ούτε στο SEUS μου βγάζει ενημερωση λογισμικού. ΦΑντάζομαι για μοντέλα κατασκευής 2012 θα αργήσει.

Κι εμένα Ιούλιος 2012 είναι κι ακόμα τίποτα από update, μάλλον τους επόμενους μήνες ;)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιώς στέλιο εγώ ψάχνομαι να βάλω custom ics αφού ξεκλειδώσω bootloader. απλά αυτό που δε γνωρίζω είναι αν μπορώ να εγκαταστήσω kernel για ics και στο καπάκι να περάσω την ics custom rom ενώ βρίσκομαι στην 2.3.4. Δηλαδή απο 2.3.4 να πάω απευθείας σε ics custom. Ενας οδηγός που βρήκα εδώ προτείνει πρώτα να αναβαθμίσουμε στο official ics και μετά να κάνουμε την διαδικασία. Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις πως μπορω να κανω τον default sony ericsson home launcher να μην τρεχει στο παρασκηνιο οταν εχω τον go launcher???
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις πως μπορω να κανω τον default sony ericsson home launcher να μην τρεχει στο παρασκηνιο οταν εχω τον go launcher???

 

Προτείνω να τον αφήσεις να τρέχει και κάνε default τον go, ο SE launcher είναι απαραίτητος σε περίπτωση που κρασάρει το λειτουργικό σου, θυμάμαι μηνύματα χρηστών στο xda που είχαν τέτοιο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

ο οδηγος του lousou για install cmw σε neo V ισχυει και για μας??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

@mobrol για το κινητό μας πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootoloader με τον επίσημο τρόπο που δίνεται απο την SONY. ειναι πολύ εύκολο. Μετα θα περάσεις custom kernel και απευθείας εισαι root και έχει cmw για να περάσεις όποια rom θέλεις .
Link to comment
Share on other sites

@mobrol για το κινητό μας πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootoloader με τον επίσημο τρόπο που δίνεται απο την SONY. ειναι πολύ εύκολο. Μετα θα περάσεις custom kernel και απευθείας εισαι root και έχει cmw για να περάσεις όποια rom θέλεις .

 

κατι για να μην χαθει η εγγυηση αλλα να εχω και cwm??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

κατι για να μην χαθει η εγγυηση αλλα να εχω και cwm??

 

Ναι γίνεται να έχει κλειδωμένο bootloader και να είσαι root. cwm δεν νομίζω ότι θα έχεις όμως. Πρέπει να ακολουθήσεις την διαδικασία που πάλι δίνει η Sony. http://talk.sonymobile.com/thread/41119

 

Αν αργότερα πάθει κάτι το κινητό σου έχεις δυνατότητα επαναφορας στο επίσημο λογισμικό.

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται να έχει κλειδωμένο bootloader και να είσαι root. cwm δεν νομίζω ότι θα έχεις όμως. Πρέπει να ακολουθήσεις την διαδικασία που πάλι δίνει η Sony. http://talk.sonymobile.com/thread/41119

 

Αν αργότερα πάθει κάτι το κινητό σου έχεις δυνατότητα επαναφορας στο επίσημο λογισμικό.

 

οταν εισαι ροοτ και με κλειδωμενο τον bootloader εχεις cwm

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

ο οδηγος του lousou για install cmw σε neo V ισχυει και για μας??

 

δεν ξέρω αν είσαι σε ICS αλλά αν είσαι σε στοκ 2.3 με κλειδωμένο bootloader αλλά έχεις root μπορείς να βάλεις CWM από τον nAa - το έκανα μόλις χτες

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1345741

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάνεις σχετικά με αυτό http://talk.sonymobile.com/thread/41119 γιατί δεν ξέρω καλά αγγλικά ...

Ποιο kernel να κατεβάσω http://img19.imageshack.us/img19/7674/703fc3f87081469a8ec26dc.png ??

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ξέρεις άπταιστα Αγγλικά. Στην προτελευταία γραμμή γράφει Mini. ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ξέρεις άπταιστα Αγγλικά. Στην προτελευταία γραμμή γράφει Mini. ;)
Δεν γράφει st15i γράφει ST18i για αυτό ρώτησα αυτό ειναι τελικά ??
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

ST18 είναι το ray. Αφού εσύ έχεις το mini κατεβάζεις τον kernel της προτελευταίας γραμμής.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια κολλαει και σε σας ποτε-ποτε η notification bar και δεν κατεβαινει??

ξερει κανεις τι φταιει??

 

λαθος μου, με flasharisma ολα καλα!!

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παρουσιάζει κι αν ναι τι προβλήματα το mini pro? ρωτάω γιατί κάπου το βρήκα κάτω από 150... και ενδιαφέρεται φιλικό άτομο..

έχει κανείς απάντηση σε αυτό παιδιά;

 

επίσης για τα παρακάτω

κατι για να μην χαθει η εγγυηση αλλα να εχω και cwm??

 

Ναι γίνεται να έχει κλειδωμένο bootloader και να είσαι root. cwm δεν νομίζω ότι θα έχεις όμως. Πρέπει να ακολουθήσεις την διαδικασία που πάλι δίνει η Sony. http://talk.sonymobile.com/thread/41119

 

Αν αργότερα πάθει κάτι το κινητό σου έχεις δυνατότητα επαναφορας στο επίσημο λογισμικό.

να δηλαδή γίνει ρούτ μπορεί κάποιος να παραμείνει εντός εγγύησης αφού το κάνει με τις οδηγίες της ίδιας της sony?

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς απάντηση σε αυτό παιδιά;

 

επίσης για τα παρακάτω

 

 

 

να δηλαδή γίνει ρούτ μπορεί κάποιος να παραμείνει εντός εγγύησης αφού το κάνει με τις οδηγίες της ίδιας της sony?

 

ενα προβλημα ειχε παρουσιασει στις αρχες τις κυκλοφοριας του με ενα ηχο στο video τωρα πλεον ομως εχει σταματησει (αν δεν κανω λαθος) στα νεα μοντελα δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο προβλημα...

εγω παντως μετα απο ενα χρονο ευχαριστημενος ειμαι απλως πλεον μου φαινονται λιγο οι 3" της οθονης :cool:

 

με το ροοτ δεν χανεις την εγγυηση (οποτε θες περνας το official firmaware και ουτε γατα ουτε ζημια) και εχεις το cwm. εδω μπορεις να βρεις τα παντα σε οτι εχει να κανει με τροποιηση του λογισμικου

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1568792

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...