Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

. . . Και κάτι που μου έκανε εντύπωση, ενώ το κουτάκι είχε ταινία ασφαλείας το κινητό μου δεν είχε ζελατίνα πάνω στην οθόνη, θυμάται κανείς να μου πει για το δικό του, αν υπήρχε δηλαδή όταν το αγόρασε ζελατίνα στην οθόνη;

 

Αν κι έχω το Pro, έχει τύχει ν' ανοίξω δύο φορές καινούρια συσκευή και είχαν και οι δύο ζελατίνα τόσο στην οθόνη όσο και στην πίσω κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την ταχύτατη απάντηση σου, η μπαταρία μου ειναι στο 15% να το φορτίσω ή να περιμένω να σβήσει;

Πόση ώρα να το φορτίσω για πρώτη φορά; Ανοιχτό η απενεργοποιημένο να το φορτίσω;;;;;;

 

Είναι καινούργιο και του έχω αδυναμία :lol::lol::lol::lol::lol:

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την ταχύτατη απάντηση σου, η μπαταρία μου ειναι στο 15% να το φορτίσω ή να περιμένω να σβήσει;

Πόση ώρα να το φορτίσω για πρώτη φορά; Ανοιχτό η απενεργοποιημένο να το φορτίσω;;;;;;

 

Είναι καινούργιο και του έχω αδυναμία :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εγώ πάντα παίζω μαζί του μέχρι να σβήσει, μετά το φορτίζω σαν είναι σβηστό overnight (βασικά άμα σβήσει βάλτο να φορτίζει και άσε το μέχρι το πρωί.)

 

Γενικά πάντα αυτό κάνω όποτε μπορώ, και σίγουρα τις πρώτες 3-4 φορτίσεις για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα γίνει κάποια στραβή με την μπαταρία.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την ταχύτατη απάντηση σου, η μπαταρία μου ειναι στο 15% να το φορτίσω ή να περιμένω να σβήσει;

Πόση ώρα να το φορτίσω για πρώτη φορά; Ανοιχτό η απενεργοποιημένο να το φορτίσω;;;;;;

 

Είναι καινούργιο και του έχω αδυναμία :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Για την πρώτη φόρτιση δες αυτό.

Aν γενικα σ' ενδιαφέρει να μάθεις περισσότερα για Android δες και τον υπόλοιπο οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Πώς ξέρω ότι το τηλέφωνο έχει φορτιστεί; υπάρχει κάποια ένδειξή;

Πόσο διαρκεί μια ταχεία φόρτιση και πόσο μια πλήρης ξέρουμε χρόνους;

Έψαξα στο google αλλά δεν βρήκα κάτι......

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Πώς ξέρω ότι το τηλέφωνο έχει φορτιστεί; υπάρχει κάποια ένδειξή;

Πόσο διαρκεί μια ταχεία φόρτιση και πόσο μια πλήρης ξέρουμε χρόνους;

Έψαξα στο google αλλά δεν βρήκα κάτι......

 

Οταν εχεις 15% και κατω,το λεντακι αναβει κοκκινο.πανω απο το 15 το λεντακι αναβει πορτοκαλι και απο το 90% και πανω γινεται πρασινο.

Για το αλλο δεν γνωριζω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια απορια εχω.... αν ξεκλειδωσω τον bootloader ξερω οτι χανω την εγγυηση, μετα δεν μπορω να ξαναπερασω με update service η με wotaserver και να ξαναεχω εγγυηση????
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

παιδευομαι από το μεσημέρι να βάλω cm7 στο μινι αλλα τα έχω κάνει μούτι.

Υπάρχει κάποιος οδηγός? που να λεει βήμα βήμα τι κάνω και πως το κάνω???

κυριολεκτικά έχω απογοητευτεί :blink::blink::blink::blink:

 

2) και κάποιο προγραματάκι για να αφερέσω από την μνήμη όλες τις Μα97(*&^*ες που έβαλα σήμερα?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

παιδευομαι από το μεσημέρι να βάλω cm7 στο μινι αλλα τα έχω κάνει μούτι.

Υπάρχει κάποιος οδηγός? που να λεει βήμα βήμα τι κάνω και πως το κάνω???

κυριολεκτικά έχω απογοητευτεί :blink::blink::blink::blink:

 

2) και κάποιο προγραματάκι για να αφερέσω από την μνήμη όλες τις Μα97(*&^*ες που έβαλα σήμερα?

 

...... Για το 2) να ξαναφλασάρεις με SEUS το firmware.

 

Για το 1) δεν νομίζω να βρεις πολλή βοήθεια γιατί όπως είπαν πιο παλιά τα παιδιά εδώ, πάει σφαίρα με την μαμά, οπότε δεν ασχολήθηκαν και πολλοί με χημείες. Και η συμβουλή μου θα ήταν να μην ασχοληθείς ούτε κι εσύ... ICS is comming ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με έχει απογοητεύσει το γεγονός ότι δεν μπορώ να προσθέσω και να αφαιρέσω αρχικές οθόνες, θέλω δεν θέλω πρέπει να έχω 5 οθόνες. Αν έχω πολλά widgets τελειώνει γρηγορότερα η μπαταρία, παίζει κάποιο ρόλο αυτό ή μπορώ να βάλω όσα θέλω;

 

Αν απεγκαταστήσω μια από τις προ εγκατεστημένες εφαρμογές κάνοντας επαναφορά του τηλεφώνου σε αρχικές ρυθμίσεις αυτή θα επιστρέψει ή την χάνω για πάντα;

 

Μου βγάζει κάποιες εφαρμογές του facebook μία για εικόνες και βίντεο και μία για εφαρμογές και παιχνίδια του facebook, αυτές ποιες είναι στην διαχείριση εφαρμογών για να τις κάνω uninstall;

 

Το McAfee το απεγκατέστησα, απ' ότι βρήκα στο διαδίκτυο δεν υπάρχει λόγος να έχουμε antivirus στο android μας ;)

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

...... Για το 2) να ξαναφλασάρεις με SEUS το firmware.

 

Για το 1) δεν νομίζω να βρεις πολλή βοήθεια γιατί όπως είπαν πιο παλιά τα παιδιά εδώ, πάει σφαίρα με την μαμά, οπότε δεν ασχολήθηκαν και πολλοί με χημείες. Και η συμβουλή μου θα ήταν να μην ασχοληθείς ούτε κι εσύ... ICS is comming ;)

που θα βτω το SEUS?

το pc companion δεν μου κάνει γιατι μου κολάει το μομπιουτερ!!(για ξεκολλήσει το βγάζω από το ρευμα:(

 

το δικο μου δεν δεχεται-κανει την ανανέωση την παλια θα κάνει την ics?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Με έχει απογοητεύσει το γεγονός ότι δεν μπορώ να προσθέσω και να αφαιρέσω αρχικές οθόνες, θέλω δεν θέλω πρέπει να έχω 5 οθόνες. Αν έχω πολλά widgets τελειώνει γρηγορότερα η μπαταρία, παίζει κάποιο ρόλο αυτό ή μπορώ να βάλω όσα θέλω;

 

Αν απεγκαταστήσω μια από τις προ εγκατεστημένες εφαρμογές κάνοντας επαναφορά του τηλεφώνου σε αρχικές ρυθμίσεις αυτή θα επιστρέψει ή την χάνω για πάντα;

 

Μου βγάζει κάποιες εφαρμογές του facebook μία για εικόνες και βίντεο και μία για εφαρμογές και παιχνίδια του facebook, αυτές ποιες είναι στην διαχείριση εφαρμογών για να τις κάνω uninstall;

 

Το McAfee το απεγκατέστησα, απ' ότι βρήκα στο διαδίκτυο δεν υπάρχει λόγος να έχουμε antivirus στο android μας ;)

 

1) Βάλε άλλον launcher που να σου επιτρέπει να μειώσεις τις οθόνες. Όσο για τα widget, εξαρτάται από το τι widget είναι για το αν καταναλώνουν μπαταρία. Αν κάνουν monitoring πχ, τότε ναι.

2) Επιστρέφει με επαναφορά εργοστασιακών.

3) Αυτές δε βγαίνουν αν δεν είσαι root. Είναι system apps.

4) Και πολύ καλά έκανες!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

που θα βτω το SEUS?

το pc companion δεν μου κάνει γιατι μου κολάει το μομπιουτερ!!(για ξεκολλήσει το βγάζω από το ρευμα:(

 

το δικο μου δεν δεχεται-κανει την ανανέωση την παλια θα κάνει την ics?

 

εδω θα βρεις το SEUS

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που θα βτω το SEUS?

το pc companion δεν μου κάνει γιατι μου κολάει το μομπιουτερ!!(για ξεκολλήσει το βγάζω από το ρευμα:(

 

το δικο μου δεν δεχεται-κανει την ανανέωση την παλια θα κάνει την ics?

 

Μμμ... αν δεν κάνει την παλιά μάλλον όχι ...

 

Ψάξε λίγο να περάσεις "κανονικό" firmware με wotan server (δεν ξέρω να σου πω πολλά πρέπει να το ψάξεις)

 

Το seus θα το βρεις εδώ: http://www.mediafire.com/?xxjypffvd173b0p γιατί η S.E. δεν το έχει στη σελίδα της πλέον νομίζω.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

μια ερωτηση!

για να δουλεψει το google maps και το wise pilot χρειαζετε internet?:geek:

 

Το wisepilot δεν ξέρω. Google maps ναι.

 

Αν και, αν είσαι ενωμένος με wifi, πας στα settings του google maps, πας στο labs, και ενεργοποιήσεις precache map area,

 

μετά πας εκεί που θέλεις να κρατήσεις offline τον χάρτη, πατήσεις σε ένα σημείο του χάρτη και μετά επιλέξεις precache map area, θα στο αποθηκεύσει σε ακτίνα 15 χμ. νομίζω, και θα μπορείς να το χρησιμοποιείς offline.

 

Φυσικά δεν θα μπορείς να κάνεις αναζήτηση για κάτι από τη στιγμή που δεν θα έχεις internet. Απλά θα βλέπεις το χάρτη.

 

Αν δεις

θα καταλάβεις ακριβώς τα βήματα (γατί το είπα λίγο μπερδεμένα)
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

μια ερωτηση!

για να δουλεψει το google maps και το wise pilot χρειαζετε internet?:geek:

 

και για το wisepilot χρειαζεται ιντερνετ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να βρεις το sygic aura που ειναι πολυ καλο και δεν χρειαζεσαι ιντερνετ (ενας ευκολος τροπος ειναι να μου στειλεις ενα π.μ :P)

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Το wisepilot δεν ξέρω. Google maps ναι.

 

Αν και, αν είσαι ενωμένος με wifi, πας στα settings του google maps, πας στο labs, και ενεργοποιήσεις precache map area,

 

μετά πας εκεί που θέλεις να κρατήσεις offline τον χάρτη, πατήσεις σε ένα σημείο του χάρτη και μετά επιλέξεις precache map area, θα στο αποθηκεύσει σε ακτίνα 15 χμ. νομίζω, και θα μπορείς να το χρησιμοποιείς offline.

 

Φυσικά δεν θα μπορείς να κάνεις αναζήτηση για κάτι από τη στιγμή που δεν θα έχεις internet. Απλά θα βλέπεις το χάρτη.

 

Αν δεις

θα καταλάβεις ακριβώς τα βήματα (γατί το είπα λίγο μπερδεμένα)

καλα το video ηταν αψογο! μια εικονα χιλιες λεξεις...ενα video απειρες λεξεις!!!

ευχαριστω!:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε εσας εχει αλλαξει το παλιο android market σε google play;

 

ναι!!! και σε εμενα ειχε αργησει αλλα μετα απο κανα μισαωρο στο wifi το θυμηθηκε και εγινε μονο του!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε μενα δεν αλλαξε! θα το αφησω στο wifi μηπως φιλοτιμηθεί...:(

 

Πρέπει να μπεις στο market για να αλλάξει.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ανοίξτε το μάρκετ και στην αναζήτηση γράψτε Google Play κατεβάστε την εφαρμογή και θα αλλάξει το Market σε Google Play ;) Για να το κάνει αυτόματα πρέπει να έχετε ενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών......
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...