Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράθεση από manchester777 >

 

Εγώ ξέρω ότι είναι εντος εγγύησης και ξέρω οτι δεν έχει έρθει σε επαφή με νερό κλπ κλπ. Αυτό που μου είπανε είναι οτι θέλουν 18.5 Ευρώ για να το ανοίξουν και να κρίνουν εάν η βλάβη που έχει είναι εντός ή εκτός εγγύησης… Λές και εγώ θέλω να κάνω ζημία στο USB για να βγάλω το κινητό εκτός εγγύησης και να το πληρώνω μετά...

 

οποτε τι σκεφτεσαι να κανεις;

 

Τι να κάνω; Τον σταυρό μου να μην μου "ξεκουμπώσει" τελείως το USB και δεν μπορώ να φορτίζω (αν και για αυτό έκανα τα κουμάντα μου και περιμένω battery charger απο ebay). Τα 18,5 ευρώ δεν τους τα δίνω ούτε για αστείο στους παλιο-εκβιαστές :mad:

 

Οπως βλέπω και άλλο μέλος που έχει πρόβλημα με το σήμα και του λένε μπαρούφες εκεί στην αντιπροσωπεία... Είναι κρίμα τα πολύ λίγα προβλήματα που έχει παρουσιάσει αυτό το μοντέλο να γίνοντια πιο ενοχλητικά εξ'αιτίας της ηλιθιότητας της αντιπροσωπείας!

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με καλύπτει απλως τετραγωνίζει λίγο. και έχω αυξήσει και το μέγεθος των γραμμάτων γιατί δεν έβλεπα τίποτα
Link to comment
Share on other sites

νομίζεις μάλλον :)

 

συγκριτικά με το htc wildfire (εκέι να δεις πιξέλιασμα) έχεις διπλάσια ανάλυση σε μικρότερη οθόνη. άρα σου φαίνεται οτι πιξελιαζει το μινι προ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν ξερω αν έχει υποθεί αρκετές φορές το θέμα σχετικά με το τι θήκη να πάρω για το mini pro, προσπάθησα να διαβάσω οσο περισσότερα post αλλα χρειάζομαι βοήθεια. Λοιπόν κοίταξα στο ebay κάποιες. Με ενδιαφέρει να είναι μόνιμη και αν γίνετε να είναι απο gel. Αυτή δεν εχω καταλάβει, είναι σκληρό πλαστικό? Αυτή έχει πολύ πλαστικό στην επιφάνεια και δεν μου αρέσει. Θα ήθελα κάποια σαν την πρώτη (αν δεν είχε και τις τρυπες θα ηταν καλύτερη) αλλα να είναι μαλακή, Υπάρχει...? Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν ξερω αν έχει υποθεί αρκετές φορές το θέμα σχετικά με το τι θήκη να πάρω για το mini pro, προσπάθησα να διαβάσω οσο περισσότερα post αλλα χρειάζομαι βοήθεια. Λοιπόν κοίταξα στο ebay κάποιες. Με ενδιαφέρει να είναι μόνιμη και αν γίνετε να είναι απο gel. Αυτή δεν εχω καταλάβει είναι σκληρό πλαστικό? Αυτή έχει πολύ πλαστικό στην επιφάνεια και δεν μου αρέσει. Θα ήθελα κάποια σαν την πρώτη (αν δεν είχε και τις τρυπες θα ηταν καλύτερη) αλλα να είναι μαλακή, Υπάρχει...?

Καλημέρα, εφόσον θέλεις μόνιμη και σε τέτοιο στυλ θα πρότεινα την 2η που δεν έχει πολύ πλαστικό όπως λες αλλά είναι σιλικόνης.. Επίσης την πρώτη την έχει ο Κωνστανίνος οπότε μπορεί να σου πεί περισσότερα.. Και ναι γενικά είναι δύσκολο να βρείς καή θήκη για το συγκεκριμένο κινητό.. :(

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ήταν πολύτιμη.ακόμη μια ερώτηση έχω.μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρω κανένα καλό antivirus για το κινητό μου που να είναι καλό και εννοείται free!!?κι αν θέλει να μου εξηγήσει και τον τρόπο λειτουργίας του ΓΤ δε δκαμπαζω και πολλά.Και πα'ι σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν ξερω αν έχει υποθεί αρκετές φορές το θέμα σχετικά με το τι θήκη να πάρω για το mini pro, προσπάθησα να διαβάσω οσο περισσότερα post αλλα χρειάζομαι βοήθεια. Λοιπόν κοίταξα στο ebay κάποιες. Με ενδιαφέρει να είναι μόνιμη και αν γίνετε να είναι απο gel. Αυτή δεν εχω καταλάβει, είναι σκληρό πλαστικό? Αυτή έχει πολύ πλαστικό στην επιφάνεια και δεν μου αρέσει. Θα ήθελα κάποια σαν την πρώτη (αν δεν είχε και τις τρυπες θα ηταν καλύτερη) αλλα να είναι μαλακή, Υπάρχει...?

 

Την πρώτη σαυτο το χρώμα μάλιστα την έχω.όπως είπε ο φίλος moundoul.

Ρωτά με ο,τι θες.

 

 

 

 

 

σ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ήταν πολύτιμη.ακόμη μια ερώτηση έχω.μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρω κανένα καλό antivirus για το κινητό μου που να είναι καλό και εννοείται free!!?κι αν θέλει να μου εξηγήσει και τον τρόπο λειτουργίας του ΓΤ δε δκαμπαζω και πολλά.Και πα'ι σας ευχαριστω

 

ΔΕΝ χρειάζεσαι antivirus.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο το αντιβα'ι'ρους σε αντροιντ συσκευες.

Επισης αχρηστο ειναι αν περνας εφαρμογες μονο απο το μαρκετ.

 

Κανε αναζητηση στο μαρκετ και θα βρεις και δωρεαν. Ενα διαστημα ειχα το avg(?). Δε μου ειναι χρησιμο και το ξηλωσα

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 αποριες αν μπορει καποιος να μου απαντησει

 

1.οταν ξεκλειδωνω την οθονη γραφει συνεχεια 1 μηνυμα sms ,αν και δεν υπαρχει νεο,ειναι ολα αναγνωσμενα..προφανως,εχει να κανει με τα μηνυματα την εφαρμογη τη μητρικη επειδη εχω και το handcent...πηγα στις εφαρμογες αλλα δεν μπορω να κανω εκκαθαριση προεπιλογων γιατι δεν ειναι highlited

 

2.υπαρχει εφαρμογη στο μαρκετ που να επιλεγει τυχαια ringtones για τις κλησεις?δηλαδη,να μην υπαρχει ενα ringtone μονο αλλα να διαλεγει τυχαια η εφαρμογη τα ringtones απ'το φακελο με τις κλησεις

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ήταν πολύτιμη.ακόμη μια ερώτηση έχω.μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρω κανένα καλό antivirus για το κινητό μου που να είναι καλό και εννοείται free!!?κι αν θέλει να μου εξηγήσει και τον τρόπο λειτουργίας του ΓΤ δε δκαμπαζω και πολλά.Και πα'ι σας ευχαριστω

 

Καλησπέρα, όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω, δεν χρειάζεσαι atnivirus, ιδίως αν κατεβάζεις εφαρμογές μόνο από το επίσημο android market και προσέχεις τι κατεβάζεις.. Τώρα αν θες να βάλεις, μπορείς να βάλεις το Lookout που έχει και δωρεάν έκδοση(αυτό έχω και εγώ) και που από ότι λένε και εδώ στο φόρουμ είναι από τα καλύτερα.. Αν τελικά το βάλεις θα δείς ότι είναι πολύ εύκολο, αλλά αν δεν καταλάβεις κάτι πες μου..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!!! Μόλις σύνδεσα το mini με το pc, και μου έβγαλε ενήμέρωση για update!! Μόλις περνάω την 4.0.2.Α.0.62. Θα σας ενημερώσω για το αν υπάρχει τίποτα το καινούργιο...... Όσοι έχετε mini πάτε για αναβάθμιση!!!! Αντε να έρθει και το ''παγωτό''!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 αποριες αν μπορει καποιος να μου απαντησει

 

1.οταν ξεκλειδωνω την οθονη γραφει συνεχεια 1 μηνυμα sms ,αν και δεν υπαρχει νεο,ειναι ολα αναγνωσμενα..προφανως,εχει να κανει με τα μηνυματα την εφαρμογη τη μητρικη επειδη εχω και το handcent...πηγα στις εφαρμογες αλλα δεν μπορω να κανω εκκαθαριση προεπιλογων γιατι δεν ειναι highlited

 

2.υπαρχει εφαρμογη στο μαρκετ που να επιλεγει τυχαια ringtones για τις κλησεις?δηλαδη,να μην υπαρχει ενα ringtone μονο αλλα να διαλεγει τυχαια η εφαρμογη τα ringtones απ'το φακελο με τις κλησεις

 

1) Ανοίγεις την stock εφαρμογή, πατάς στο κουμπί με τις γραμμές, Ρυθμίσεις και ξετικάρεις τις ειδοποιήσεις.

2) Αν αλλάζεις διαρκώς ringtones θα καταλαβαίνεις κάθε φορά ότι χτυπάει το δικό σου κι όχι κάποιου διπλανού;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Τελικά αντάλλαξα το μίνι προ με ένα μίνι και το προτιμώ λόγω μεγέθους. Έχω όμως 2 ερωτήσεις για τους άλλους κατόχους του μίνι

  1. Έχετε ακόμη το πρόβλημα που τρεμοπαίζει η οθόνη σε χαμηλό φωτισμό; Αν όχι, πώς το φτιάξατε; Από όσο έψαξα, πρέπει λέει να το πας στο σέρβις για calibration;;;
  2. To google talk δουλεύει για κλήσεις φωνής; Στο προ δούλευε κανονικότατα (και το βίντεο). Στο μίνι δε μου βγάζει επιλογή. Κάνω κάτι λάθος; Από όσο έψαξα, θα έπρεπε να δουλεύει. Καμιά ιδέα;

 

Έχω

  • google talk 1.3
  • Android 2.3.4
  • version 4.0.2.A.0.42

 

Θα δοκιμάσω και με την έκδοση που βγήκε τώρα για να δω τι γίνεται..

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα στο 1) μην μπλεξεις με σερβις.θελει ρουτ και την εφαρμογη disable autobrightness..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mια άσχετη ερώτηση την ζελατίνα μπορώ να την βγάλω να την πλύνω και να την ξαναβάλω γιατί η πρώτη φορά ήταν σκέτη αποτυχία :happy: Edited by zizu21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!!! Μόλις σύνδεσα το mini με το pc, και μου έβγαλε ενήμέρωση για update!! Μόλις περνάω την 4.0.2.Α.0.62. Θα σας ενημερώσω για το αν υπάρχει τίποτα το καινούργιο...... Όσοι έχετε mini πάτε για αναβάθμιση!!!! Αντε να έρθει και το ''παγωτό''!!!!!!!

 

εγω μολις το συνδεσα και μου ελεγε ενημερωμενο το κινητο... και εχει την εκδοση ...0.42.. ???

μηπως αναφερεσαι στο mini pro???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...περασα την εκδοση 4.0.2.Α.0.62 χωρις να εχω κανει unroot την συσκευη και αφου την περασα την εκδοση ξανα εκανα root . Μετα ομως καταλαβα οτι μαλλον θα χρειαστεί καποια αλλη εκδοση root η απλα φτεει που δεν το εκανα unroot πρωτου το του περασω την 4.0.2.Α.0.62 αφου προγραματα οπως το chainfire3D μου λενε πος δεν ειμαι root....

Μπορειτε να βοηθησετε;:D

Link to comment
Share on other sites

Τι βγήκε η 4.0???Πότε;;;Ααα και μαι άσχετη ερώτηση την ζελατίνα μπορώ να την βγάλω να την πλύνω και να την ξαναβάλω γιατί η πρώτη φορά ήταν σκέτη αποτυχία :happy:

 

περιμενε 3 μηνακια μεχρι την 4.0.!

δυστυχως η μανισια δεν ειναι καλη.δηλαδη αν την πλυνεις λογικα θα μεινεις χωρις μεμβρανη.:lol:

ειναι με κολλα απο,τι θυμαμαι.αυτες που πλενονται ειναι με στατικο ηλεκτρισμο.αν δεν κανω λαθος.:)

 

Γεια σας παιδια...περασα την εκδοση 4.0.2.Α.0.62 χωρις να εχω κανει unroot την συσκευη και αφου την περασα την εκδοση ξανα εκανα root . Μετα ομως καταλαβα οτι μαλλον θα χρειαστεί καποια αλλη εκδοση root η απλα φτεει που δεν το εκανα unroot πρωτου το του περασω την 4.0.2.Α.0.62 αφου προγραματα οπως το chainfire3D μου λενε πος δεν ειμαι root....

Μπορειτε να βοηθησετε;:D

 

δεν εχει βγει εκδοση root για την .062 ακομα.υπομονη λιγο καιρο και θα βγει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά helpppp!!!!!!πριν 2 ώρες αγόρασα το γλυκουλι pro...μόλις λοιπόν πήγα να βάλω την κάρτα sim μου λέει ο,τι είναι κλειδωμένη..ενω στο παλιο μου sony ericsson λειτουργεί κανονικά..και μάλιστα δοκίμασα και με δύο κάρτες..τι μπορεί να συμβαίνει?που να απευθυνθώ??αγόρασα το κινητο μου απο τα public θα πρέπει να το πάω σ αυτους ή στην cosmote ??μπορώ να κάνω κάτι μόνη μου?είναι το πρώτο μου smartphone και στεναχωρέθηκα πάρα πολύ:(:(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...