Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- Δε μπόρεσα να βρω πως ρυθμίζω το χρόνο κλειδώματος της οθόνης. Βρήκα τη ρύθμιση για το πότε να σκοτεινιάζει/σβήνει. Αυτό θέλω να γίνεται σύντομα. Αλλά δε θέλω να κλειδώνει αμέσως. Θα ήθελα δλδ, το κλείδωμα να καθυστερεί κάποια λεπτά.

 

Αν ενδιαφέρεται κανείς, η καλύτερη λύση που έχω βρει μέχρι τώρα είναι η εφαρμογή no lock. Δε κάνει ακριβώς αυτό που θέλω (απλά απενεργοποιεί τελείως το κλείδωμα οπότε όταν πατήσεις οποιοδήποτε από τα hard κουμπιά ανάβει) αλλά με βόλεψε (eίναι και widget οπότε ακυρώνεται εύκολα).

Edited by besddimo
Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα..Μπορει να μου πει καποιος ποιος ειναι ο root φακελος στην SD?Και κατι αλλο.Απο τα 2gb διαθεσια της καρτας μνημης με το που ανοιξα το κιν το 1 gb περιπου ηταν δεσμευμενο..Μηπως ξερει κανεις ποια αρχεια να βγαλω απο την καρτα μνημης χωρις να εχω καποιο προβλημα?

 

H διαδρομη ειναι /mnt/sdcard

βασικα θα σε συμβουλευα να αγορασεις μια 8αρα καρτα class 6 για να μην ανχωνεσαι για το μεγεθος μεχρι ομως να την παρεις μπορεις να διαγραψεις καποια manual που εχει αν δεν κανω λαθος και θα γλυτωσεις καπου στα 700mb αλλα γενικα και ολα να τα σβησεις δεν παθαινει τιποτα το κινητο απλως μπορεις να χασεις καποιες εφαρμογες που εχεις κατεβασει κατα τα αλλα δεν εχεις να χασεις κατι σημαντικο...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι άσχετο, αρχεία avi δεν παίζει το mini?

 

παιζει και με ξεχωριστους υποτιτλους αμα θελεις εγω χρησιμοποιω το mobo player ισως να ειναι καποια avi που αναλογα την μορφη να χανουν λιγο σε ποιοτητα αλλα πιστευω οτι ειναι λιγα αυτα(δεν εχω βαλει και παρα πολλα να δοκιμασω)

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε και τον MX Player!Στο mini μου είναι άψογος

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

με μπλε δοντι τα στελει το κ και το μινι τα λαμβανει μια χαρα :shifty:

 

Και μάλιστα όλον τον τηλεφωνικό κατάλογο κι όχι μια μια τις επαφές. Υπάρχει σχετική επιλογή στο Κ750 από όσο θυμάμαι.

 

ευχαριστω μεταφέραμε τις επαφές χωρίς κανένα πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

παιζει και με ξεχωριστους υποτιτλους αμα θελεις εγω χρησιμοποιω το mobo player ισως να ειναι καποια avi που αναλογα την μορφη να χανουν λιγο σε ποιοτητα αλλα πιστευω οτι ειναι λιγα αυτα(δεν εχω βαλει και παρα πολλα να δοκιμασω)

 

Δοκιμαστε και τον MX Player!Στο mini μου είναι άψογος

Τελικά κατέβασα το απόγευμα από τη δουλειά τον bsplayer που τον έχω και σε ότι συσκευή θέλω να δω ταινία, και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος. Διαθέτει και online κατέβασμα υπότιτλων και μεταφόρτωση στο άψε σβήσε. Έφτιαξα και το unicode γιατί τα έβγαζε κινέζικα τα ελληνικά γράμματα και είμαι κομπλέ.

Σας ευχαριστώ πάντως όπως και να 'χει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Μια κοπέλα μου έδωσε σήμερα το τηλέφωνο για apps κλπ.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιο θέμα που να εφαρμόζεται σε κάποιον Launcher και να αλλάζει τα εικονίδια στα original Android. Δεν έχω χρόνο να το κάνω root και να αλλάξω ROM.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου μετα απο 1,5 χρονο με το χ10 μινι (πολυ ευχαριστημενος) σημερα εφτασε στα χερια μου το μινι προ το οποιο δε το δουλεψα ακομη να δω τι γινετε, καλα απο ομορφια δε παιζετε ελπιζω και απο ταχυτητες κλπ κλπ, εχω μια απορια οσο αφορα για το καπακι που σκεπαζει την μπαταρια απο την δεξια μερια που εχει τα κουμπια κλεινει καλα η εχει λιγο ανοιγμα το οποιο δεν υπαρχει στην αριστερη?????? ανεβαζω και μια φωτο για να δειτε πως φαινετε σε μενα..............αυτα τα λιγα και ξεκινω φουλ για ρουτ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δεν μπόρεσα να κάνω το tethering τοο κινητό με το λαπτοπ μου με καλωδιο usb. Το εχει κάνει κανεις υπαρχουν κάποιες οδηγιες? Ασύρματα το κατάφερα πάντως.
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου μετα απο 1,5 χρονο με το χ10 μινι (πολυ ευχαριστημενος) σημερα εφτασε στα χερια μου το μινι προ το οποιο δε το δουλεψα ακομη να δω τι γινετε, καλα απο ομορφια δε παιζετε ελπιζω και απο ταχυτητες κλπ κλπ, εχω μια απορια οσο αφορα για το καπακι που σκεπαζει την μπαταρια απο την δεξια μερια που εχει τα κουμπια κλεινει καλα η εχει λιγο ανοιγμα το οποιο δεν υπαρχει στην αριστερη?????? ανεβαζω και μια φωτο για να δειτε πως φαινετε σε μενα..............αυτα τα λιγα και ξεκινω φουλ για ρουτ :)

 

καλησπερα φιλε και καλοριζικο...επειδη εχει καπιο προβλημα το καπακι...θα δεις στις πιο πισω σελιδες...πρεπει να το πιεσεις σε εκεινο το σημειο για να κλεισει κανονικα...αν το πιεσεις με δυναμη κλεινει...δεν μενει οπως στην photo σου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε και καλοριζικο...επειδη εχει καπιο προβλημα το καπακι...θα δεις στις πιο πισω σελιδες...πρεπει να το πιεσεις σε εκεινο το σημειο για να κλεισει κανονικα...αν το πιεσεις με δυναμη κλεινει...δεν μενει οπως στην photo σου

 

να σαι καλα φιλε μου σ ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

εγω επανήλθα με το xperia mini pro πλέων..!!και έχω να δηλώσω πως δεν έχει σχεδόν καμία σχέση με το απλό Mini ..!!
Link to comment
Share on other sites

εγω επανήλθα με το xperia mini pro πλέων..!!και έχω να δηλώσω πως δεν έχει σχεδόν καμία σχέση με το απλό Mini ..!!

 

Τι εννοεις φιλτατε;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οτι πριν 2 μηνες ειχα το απλο mini και μετα απο ενα διαλλημα (που ειχα το optimus black) πηρα ξανα το xperia mini pro,αυτο εννοω :P ..και εννοω επισης οτι το Pro ειναι λιγο καλυτερο στην χρήση του απο το απλο...αυτο εννοω :P
Link to comment
Share on other sites

οτι πριν 2 μηνες ειχα το απλο mini και μετα απο ενα διαλλημα (που ειχα το optimus black) πηρα ξανα το xperia mini pro,αυτο εννοω :P ..και εννοω επισης οτι το Pro ειναι λιγο καλυτερο στην χρήση του απο το απλο...αυτο εννοω :P

 

Επειδή είναι λίγο πιο μεγάλο και έχει πληκτρολόγιο ?

Ή εννοείς κάτι άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

εδω σας εχω!!

παρτε μια μικρη γευρση απο παγωτακι!!

:))) Ωραίο φαίνεται..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια...δεν εχω καταλαβει ακομα αν συμφερει η οχι να βαλουμε καποιο Custom ROM στην συσκεβη μας...

Και αν συμφέρει...μπορειτε να μου πειτε μια καλη Custom ROM αξιοπιστη καλυτερη απο την μαμα;

Και αν τυχον βαλω καποια μετα πως μπορω να ξαναβαλω παλι την μαμα;

Ξερετε τιποτα για κανενα καλο antivirus;

Και κατι τελευτεο :p ....τι ειναι το clockwork recovery;

 

Σορρυ που σας ζαλισα απλα τωρα μαθαινω και εγω :D :O

Edited by wertyo
Link to comment
Share on other sites

εδω σας εχω!!

παρτε μια μικρη γευρση απο παγωτακι!!

αντε μας εφτιαξες παλι και μας εβαλες στην πριζα για την αναμονη.ας ερθει γρηγορα.απλα χωρις πολλα bugs......

σχεδον αλλο τηλεφωνο φαινεται παντως

Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου λιγο ποια ειναι η τελευταια εκδοση του?????????? μολις συνδεθηκα με wifi κανει μια ενημερωση λογισμικου ετσι γινετε τωρα???????? οχι με pc companion??????? πρωτες εντυπωσεις καλες δε μου αρεσε λιγο η ποιοτητα στο ανοιξε κλεισε του πληκτρολογιου νομιζω οτι στο x10mini pro ηταν πολυ καλυτερη......:(
Link to comment
Share on other sites

παιδια..αφου κανουμε ρουτ το κινητό,υπάρχει κάποια λίστα με το ποιες εφαρμογές είναι ασφαλής να σβήσουμε ?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο αλλο memper απο τα προιγουμενα post:

 

 

ακολουθεί η λίστα με τις εφαρμογές που απεγκατέστησα από το st15i μου (αφού έκανα ρουτ) με τη βοήθεια του Titanium Backup:

1. Chinese Keyboard

2. Facebook Add-ins: Calendar Sync, Games&Apps, Music&Video

3. Fun & Downloads

4. PopCap Installer / Games PopCap (απεγκαταστήστε πρώτα το πρώτο γιατί αν ξεκινήσετε από το games θα κρασάρει το magicbox installer)

5. Homescreen Tips

6. Liveware Manager (διαχείριση ειδικών αξεσουάρ SE, υπάρχει στο μάρκετ αν θέλετε να το ξανακατεβάσετε)

7. News & Weather

8. POBox Touch (ξηλώνει αυτόματα και το Japanese keyboard system\app)

9. Retail Demo,

10. Sakura, (νομίζω είναι σκιν για τα ανατολίτηκα πληκτρολόγια)

11. Store (ξηλώνει το Play Now),

12 UEFA.com

13. Update Center (είναι για update over the air, προφανώς μπορούμε ακόμα να κάνουμε update μέσω pc (SEUS ή PC comp)

14. Video Unlimited (το δοκίμασα 2 φορές μέσω wifi και μου έβγαλε οτι το region μου δεν υποστηρίζεται! Το music unlimited δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά αν και αυτό δεν λέει, θα πάρει πόδι),

15. weather widget (δεν βρίσκω χρησιμότητα στο widget, τρώει μπαταρία και data για να ανανεώνεται.... όσοι θέλετε καιρό το κρατάτε)

16. woody (όπως το sakura)

17. xperia hot shots (δεν έχω ιδέα σε τι χρησιμεύει αυτό το πράμα)

18. McAfee Antivirus

 

Με τα παραπάνω εξοικονόμησα περίπου 25 ΜΒ στην system memory και 10 στην internal (τα νούμερα δεν θα σας βγούν ακριβώς γιατί είχα ήδη εγκαταστήσει root explorer, roadsync (5,22 MB), Titanium bkp (4,73 mb) και Quick Settings πριν ξεκινήσω τα σβησίματα).

Αν κάποιος θέλει να προχωρήσει περαιτέρω για άλλα 5 ΜΒ (εγώ προς το παρόν τα άφησα):

 

19. Sync Wizard 212 KB (αν δεν σκοπεύετε να χρησιμοποιήσετε το SE online backup),

20. Track id 2,44 MB

21. User Support 2,24 MB

Link to comment
Share on other sites

οτι πριν 2 μηνες ειχα το απλο mini και μετα απο ενα διαλλημα (που ειχα το optimus black) πηρα ξανα το xperia mini pro,αυτο εννοω :P ..και εννοω επισης οτι το Pro ειναι λιγο καλυτερο στην χρήση του απο το απλο...αυτο εννοω :P

 

αα εγω νομιζα εννοουσες οτι ειναι πιο γρηγορο απο το απλο...:confused:

 

:))) Ωραίο φαίνεται..

 

αντε μας εφτιαξες παλι και μας εβαλες στην πριζα για την αναμονη.ας ερθει γρηγορα.απλα χωρις πολλα bugs......

σχεδον αλλο τηλεφωνο φαινεται παντως

 

οντως φαινεται πολυ καλη καλη αλλαγη..αντε να δουμε!!

δεν γινεται να ερθει με πολλα bugs απο τη στιγμη που θα ειναι επισημη..;) ε και να χει μερικα,γιαυτο υπαρχουν τα updates τα οποια η SE δινει απλοχερα τον τελευταιο καιρο..μην σκας! :)

 

Παιδια...δεν εχω καταλαβει ακομα αν συμφερει η οχι να βαλουμε καποιο Custom ROM στην συσκεβη μας...

Και αν συμφέρει...μπορειτε να μου πειτε μια καλη Custom ROM αξιοπιστη καλυτερη απο την μαμα;

Και αν τυχον βαλω καποια μετα πως μπορω να ξαναβαλω παλι την μαμα;

Ξερετε τιποτα για κανενα καλο antivirus;

Και κατι τελευτεο :p ....τι ειναι το clockwork recovery;

 

Σορρυ που σας ζαλισα απλα τωρα μαθαινω και εγω :D :O

 

δεν χρειαζεται να βαλεις custom roms αν δεν εχεις εξοικειωθει με την διαδικασια.το κινητο παει σφαιρα..δεν χρειαζεται να πειραξεις κατι.

το μονο που αξιζει ειναι το cwr που αναφερεις,το οποιο κανει backup ΟΛΟ το κινητο και αν κανεις καμια στραβη σε επαναφερει ακριβως στο σημειο που ησουν χωρις να χασεις ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου λιγο ποια ειναι η τελευταια εκδοση του?????????? μολις συνδεθηκα με wifi κανει μια ενημερωση λογισμικου ετσι γινετε τωρα???????? οχι με pc companion??????? πρωτες εντυπωσεις καλες δε μου αρεσε λιγο η ποιοτητα στο ανοιξε κλεισε του πληκτρολογιου νομιζω οτι στο x10mini pro ηταν πολυ καλυτερη......:(

 

οι κατοχοι του προ εχουν να πουνε κατι????? :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...