Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πω ρε παιδιά από πού να αρχίσω και πού να τελειώσω... κατ'αρχήν υπάρχει κάτι που πρέπει να κλείσω, να απενεργοποιήσω -κίνηση δεδομένων σε πρώτη φάση οκ (το 'χω μάθει) το αφήνω ανοιχτό μόνο αν θέλεω να χρησιμοποιώ τα mb του προγράμματος ε;; πχ εκτός σπιτιού ε;- φωτεινότητα χαμήλωσε, πρέπει να κάνω αναβάθμιση ή είναι οκ λέτε;; δε το χω συνδέσει ακόμα με pc, προσπαθώ να κατανοήσω τη συσκευή.

επίσης η επιφάνεια εργασία ςμε τις 5 καρτέλες... αυτοί έχουν βάλει διάφορα, ένα music player, τον καιρό, και κάτι άλλα. αυτά μπορώ να τα αλλάξω;; πώς;;

 

να κατεβάσω κάτι πχ για μηνύματα και ιντερνετ;

 

αν έχω ανοιχτό το googletalk πχ μπορώ να βλέπω την κανονική μου επιφάνεια εργασιας και αν έχω μια ειδοποίηση να μου χτυπάει κάτι;;

 

κάθε φορά που ανοίγει βγάζει στην μπάρα επάνω το McAfee, τι να το κάνω και γιατί;;

 

ευχαριστώ!!!!!

 

..... και θα επανέλθω

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι με την κινηση δεδομενων εισαι καλυμενη.αναβαθμιση δεν ειναι κακο να του κανεις.υποτειθεται οτι οι αναβαθμισεις βελτιωνουν τα bugs των συσκευων και σου προσφερουν επιπλεον πραγματα.αν το συνδεσεις λογικα θα σου βγαλει την 2.3.4.

 

ε αυτα ειναι τα λεγομενα widgets.βαζεις,βγαζεις ο,τι θες!πατας παρατεταμενα πανω σαυτο που θες να αφαιρεσεις και σου βγαζει εναν καδο αν θυμαμαι καλα.

καπως με τον ιδιο τροπο αλλαζεις και τις εφαρμογες μεσα στις γωνιες.συγγνωμη που δεν θυμαμαι ακριβως αλλα με το που πηρα το κινητο αλλαξα αμεσως launcher.

αν θες,τωρα,να προσθεσεις κατι σε καποια καρτελα,πατας παρατεταμενα στην οθονη που θες και σου βγαζει διαφορες επιλογες.

για τα μηνυματα εγω χρησιμοποιω το handcent sms που ειναι κορυφη.για το ιντερνετ τι εννοεις να κατεβασεις??

 

επισης δεν καταλαβα αυτο που λες με την επιφανεια εργασιας (αυτο μου θυμιζει λιγο windows :P )

αναλογως την εφαρμογη.πχ!το fb ή μια εφαρμογη msn.αν εισαι συνδεδεμενη στο ιντερνετ,σου βγαζει πανω στην μπαρα notifications καθε φορα πχ που θα σου μιλησει καποιος.τρεχει δηλαδη η εφαρμογη ενω εσυ πχ σερφαρεις ή κανεις οτιδηποτε αλλο στο κινητο σου.αν η εφαρμογη δηλαδη υποστηριζει ειδοποιηση τοτε ειμαστε οκ.

 

τωρα για το μακαφι τι να σου πω?αντιικο ειναι.σβηστο. :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με το που πηρα το κινητο αλλαξα αμεσως launcher.

 

Ποιό Launcher χρησιμοποιείς; Και απλα τον κάνω εγκατάσταση απο το μαρκετ ή πρέπει να ειμαι rooted?

Link to comment
Share on other sites

Ποιό Launcher χρησιμοποιείς; Και απλα τον κάνω εγκατάσταση απο το μαρκετ ή πρέπει να ειμαι rooted?

 

best launcher για μενα ειναι ο GO launcher EX.κανεις τα παντα.

οχι δεν χρειαζεσαι τιποτα.μαρκετ και εισαι ετοιμος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

best launcher για μενα ειναι ο GO launcher EX.κανεις τα παντα.

οχι δεν χρειαζεσαι τιποτα.μαρκετ και εισαι ετοιμος

 

και να σου κάνω μια ακόμη ερώτηση... αν θέλω να επιστρέψω πάλι στο μαμά launcher απλά διαγράφω αυτο που κατέβασα?

Link to comment
Share on other sites

και να σου κάνω μια ακόμη ερώτηση... αν θέλω να επιστρέψω πάλι στο μαμά launcher απλά διαγράφω αυτο που κατέβασα?

 

ακριβως.και μπορεις να χεις και τα 2 ταυτοχρονα.και καθε φορα που πατας το home σε ρωταει.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εντάξει, μετά από κάμποσες ώρες ενασχόλησης μαζί του έχω να πω πως το τηλέφωνο είναι υπέροχο. είναι και το πρώτο αντρόιντ που πιάνω στα χεράκια μου βέβαια και το βρίσκω εξαιρετικό (αν είναι έτσι και το μεγάλο δεν υπάρχει περίπτωσις να τη γλυτώσει...) εντάξει το μαθαίνω σιγά σιγά... έχω πάρει και το μάνιουαλ παραμάσχαλα και ένα ένα τα ψάχνω αλλά λάλησα τώρα.. αύριο πάλι...

 

μία ερώτησις. τώρα που το ψιλοέμαθα και το κατάλαβα όπως είναι έτσι που το αγόρασα, άμα πάω και του βάλω αυτό το go launcher, θα πρέπει να το μάθω από την αρχή ή δεν έχει καμιά τρελή διαφορά μόνο παραπάνω ρυθμίσεις;;

 

και όταν έρθει το σάντουιτς θα ναι πάλι από την αρχή;; θα τρελαθώ παιδιά... (σιγά μη δε υα μάθω όμως!! χα χα χα)

 

αν είναι εύκολο μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί λίγο μπερδεύομαι... στο θέμα με τους χάρτες.. άλλο το gps, άλλο οι χάρτες, άλλο το latitude και όλα αυτά θέλουν ιντερνετ;; με το wifi του σπιτιού είμαι οκ το ξέρω αλλά να πχ είμαι έξω και δνε ξέρω κατά πού να πάω ή ψάχνω κανά δρόμο ποιο από όλα χρησιμοποιώ και πώς;; συγγνώμη αν ρωτάω βλακείες απλά θέλω να το καταλάβω καλά, μην κάνω καμιά κοτσάνα και σε άλλου κινητό... (φιλικό μεν αλλά μη του βγάλω τα μάτια..)

 

 

επίσης ποιες εφαρμογές μπορώ να απεγκαταστήσω ανενόχλητα;; έχει κάτι moxier pro, foursquare, liveware, games by popcap, touhnot, ειδήσεις και καιρό κλπ...

 

επίσης στις Ρυθμίσεις-> Προσβασιμότητα δε με αφήνει να κάνω κάτι μου λέει να κάνω λήψη προγράμματος ανάγνωσης οθόνης κλπ... (εν τω μεταξύ δεν έχω κάνει την αναβάθμιση ακόμα, είπα να το πειράξω πρώτα και μετά μη κάνω κανένα χαζό.. καλά δεν έκανα; )

 

Ακόμα στις Ρυθμίσεις ποπυ έχει τις Εφαρμογές εκεί που λέει εκτελείται έχει την άρτα και τα Γιάννενα μέσα, όλ ααυτά δουλεύουν και εγώ καλό είναι να τα αφήσω έτσι;; δλδ τρέχουν όση ώρα έχω ανοιχτό το κινητό;; κάτι άσχετ απράγματα... να μη μιλήσω για το κινέζικο πληκτρολόγιο..

 

 

αλλά δ εφαντάζομαι να φεύγουν άσε που μάλλον χρειάζονται μερικά;;

 

τελοσπάντων , το κεφάλι μου είναι κατακλυσμένο, θα το παρατήσω τώρα, αλλά η μπαταρία ξεκίνησ εαπό το 35 και δεν μπορώ να την τελειώσω να το βάλω να φορτίζει...

 

 

καλό βράδυ σε όλους θα σα ςξαναφορτωθώ άυριο!!! :happy: :rolleyes:

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Για παμε ενα ενα...

 

Αν θες για το go launcher βαλτο λιγο πιο μετα για να εξοικειωθείς πρωτα με αυτον που εχει τωρα και μετα θα σου ειναι πιο ευκολο να χρησιμοποιησεις τον αλλον (γνωμη μου), αλλα γενικα δεν ειναι δυσκολος ο αλλος μην σε ανχωνει αυτο...

Το σαντουιτς αστο προς το παρον εχουμε καιρο μεχρι να ερ8ει...

 

Τωρα με τους χαρτες με gps χωρις ιντερνετ οταν εισαι έξω σε βρισκει, oxi παντως με ακριβεια εκατοστου εχει μερικα μετρα αποκλιση, δεν σε χρεωνει τιποτα απλως μπορει να αργει λιγο να σε βρει αναλογος με του που εισαι (σε οσο πιο πολυ ανοιχτο χωρο τοσο καλυτερα και χωρις συνεφια ειναι ακομα καλυτερα), οταν εχεις gps και συνδέεσαι με mobile ιντερνετ σε βρισκει κατευθειαν με πολυ καλη ακριβεια, αν θελεις να βρεις εναν προορισμο ή οδηγιες για καπου θελει internet mobile, με μονο το gps δεν σου λεει πως πρεπει να πας στο google maps, αλλοι χαρτες παντως μπορουν και με μονο gps.

Το latidute απλως δειχνει την θεση σου και σε αλλους πχ μπορεις να βαλεις εναν φιλο σου απο τις επαφες του gmail και να βλεπεις που ειναι ή αυτος εσενα αρκει να εχει και αυτος το gps και internet ενεργοποιημενα.

 

Καποιες εφαρμογες μπορεις να τις βγαλεις αλλα καποιες αλλες που εχει απο την αρχη οχι, μονο με root γινετε (θα μαθεις πιο μετα τι ειναι αυτο), για την προσβασιμοτητα δεν εχω ασχοληθεί καθόλου πιστεύω δεν ειναι κατι σημαντικο για σε απασχολησει αυτη την στιγμη , για τις εφαρμογές αρτα και γιαννενα δεν ξερω τι ειναι αλλα δεν σε καθυστερουν μην ανχωνεσαι...

 

για να τελειωνεις γρηγορα την μπαταρια παιζε παιχνιδια με wifi και ακου και μουσικη :P

Edited by cool_pipis

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Πιπης τα πες πολυ καλα!ευγε! :p

Να συμπληρωσω απλα οτι με καποιο ξεχωριστο προγραμμα GPS που ισως κανεις εγκατασταση,δεν σε χρεωνει τιποτα!εχεις απλα το GPS ανοιχτο.και υπαρχουν πολλα προγραμματα GPS που κανουν καλα τη δουλεια τους (και σημερα με σωσε γιατι εστριψα λαθος γυρνωντας απο τη σχολη και πηγα να χαθω)

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω απλα οτι με καποιο ξεχωριστο προγραμμα GPS που ισως κανεις εγκατασταση,δεν σε χρεωνει τιποτα!εχεις απλα το GPS ανοιχτο.και υπαρχουν πολλα προγραμματα GPS που κανουν καλα τη δουλεια τους (και σημερα με σωσε γιατι εστριψα λαθος γυρνωντας απο τη σχολη και πηγα να χαθω)

 

Καλημέρα και από μένα και πάλι, έχω 1 θέμα και εγώ με το gps,

1. η εφαρμογή χάρτες που έχει το κινητό λειτουργεί χωρίς ίντερνετ με χάρτη που έχει ήδη αποθηκευμένο το κινητό όταν το πήραμε;

2. η εφαρμογή πλοήγηση χρειάζεται ίντερνετ για να δουλέψει;

3. υπάρχει κάποιο free gps που να δουλεύει ofline..;

4. όχι μόνο για το gps αλλά γενικά, αν δεν έχουμε το "δεδομένα ενεργά" επιλεγμένο, δέν υπάρχει περίπτωση να χρεωθούμε για ιντερνετ σωστά;

 

Υ.Γ Συγνώμη αν σας "πρίζω" και ευχαριστώ προκαταβολικά.. :)

Edited by zxr

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα και πάλι, έχω 1 θέμα και εγώ με το gps,

1. η εφαρμογή χάρτες που έχει το κινητό λειτουργεί χωρίς ίντερνετ με χάρτη που έχει ήδη αποθηκευμένο το κινητό όταν το πήραμε;

2. η εφαρμογή πλοήγηση χρειάζεται ίντερνετ για να δουλέψει;

3. υπάρχει κάποιο free gps που να δουλεύει ofline..;

4. όχι μόνο για το gps αλλά γενικά, αν δεν έχουμε το "δεδομένα ενεργά" επιλεγμένο, δέν υπάρχει περίπτωση να χρεωθούμε για ιντερνετ σωστά;

 

Υ.Γ Συγνώμη αν σας "πρίζω" και ευχαριστώ προκαταβολικά.. :)

 

1,2 ναι λειτουργει κανονικα, για να σου δειξει την θεση σου θελει gps(δεν εχει χρεωση) αλλα δεν στην δειχνει ακριβως αμα εισαι σε κτηριο η σε δρομο με πολυκατοικιες και αργει λιγο να σε βρει, επισης δεν μπορεις να αναζητησεις οδο αν δεν εχεις ιντερνετ με αυτους τους χαρτες...

3. υπαρχουν χαρτες-gps που δεν θελουν χρηση internet, μονο gps, εγω χρησιμοποιω το sygic (πειρ*#*κο γκουχου γκουχου μπορω να στο στειλω αν 8ες) η καποιο αλλο αν βρεις αλλα τα καλα ειναι επι πληρωμη..

4. για καταλαβεις αν το κινητο σου στελνει δεδομενα μεσω δικτυου κινητης θα σου βγαζει 2 βελακια αριστερα απο την ισχυει του σηματος και θα γραφει Η η 3G h G εγω εβαλα ενα widget apn on/off (επιτρεπει η οχι τα δεδομενα μεσω δικτυου) για να ειμαι 100% σιγουρος.

 

δεν πρήζεις κανένα μην αγχώνεσαι, για να βοηθάμε ο ενας τον άλλον είμαστε εδώ

Edited by cool_pipis

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις cool pipi .. :) Για το sygic ( το sygic aura σωστά; ) που έχεις, χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο για να εγκατασταθεί; Αν μπορούσες θα ήθελα να μου το στείλεις(αν θες στείλε και πμ για λεπτομέρειες..)

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ να δοκιμάσω αν δεν σου κάνει κόπο. Ευχαριστώ. Edited by john_who
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ όσοι κατεβάσατε το r1 του clockwork recovery από τον nAa, έβγαλε 2η έκδοση γιατί η πρώτη δεν κάνει restore (τουλάχιστον σε st15 όπως αναφέρθηκε).

Συνεπώς μην εμπιστευτείτε το backup που έχετε ήδη πάρει, η νέα έκδοση φαίνεται να δουλεύει σωστά, εγώ έκανα ήδη update και έσβησα τα παλιά bkp για να είμια ήσυχος.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1345741 (ας μας πει ένας mod αν είναι οκ να δίνουμε full links στους xda ή να βάζουμε λινκ για copy paste)

 

Με το car home έμπλεξα, βρήκα λινκ στους xda ακόμα και για την πιό τελευταία έκδοση, εγκαθίσταται αλλά δεν δουλεύει όπως στην miniCM7 του nAa (θέλω να αυξάνει τους ήχους και να ανοίγει αυτόματα το ΒΤ), άσε που είδα κάτι τυχαία ανοίγματα wifi και data (ενώ στο quick settings τα είχα κλειστά!), οπότε τα ξήλωσα όλα, προς το παρόν έχω καταλήξει στο Car Widget Pro, με πληρωμή νομίζω 0.70 ευρώ, κάνει αυτό που θέλω αλλά έχει μόνο μια οθόνη με 6 shortcuts. Από το τίποτα καλό είναι....

 

Χρωστάω τη λίστα με τα προγράμματα που έχω αφαιρέσει με ασφάλεια από το st15i σε όσους έχουν κάνει ρουτ, θα την έχετε μέχρι το απόγευμα!! Προς τους νέους κατόχους, με την πανέυκολη λύση ρουτ και με το titanium και βέβαια με την συνεχή υποστήριξη από όλους τους πιό έμπειρρους χρήστες είναι πάρα πολύ εύκολο να καθαρίσετε το τηλέφωνο από τις άχρηστες εφαρμογές και να το φέρετε στα μέτρα σας!!

Link to comment
Share on other sites

Στείλε και σε μένα αν μπορείς pipis σε ευχαριστώ πολύ

 

@cool_pipis

Δεν το στέλνεις και σε μένα ? :rolleyes:

Αφου ξερουμε οτι δουλεύει σε σένα σιγουρα και στα μετρα της οθόνης, να μην ψαχνόμαστε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

ε δε θα μπορούσα να λείπω κι εγώ cool_pipis.... pleaseee!

 

δεν προλαβαίνω τώρα να γράψω άλλα ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως, και όλοι όσοι συμπληρώνουν... σιγά σιγά διαμορφώνεται... σε λίγο θα μπορώ να με αποκαλώ σχετική (σε λίγο είπαμε...) πάντως ναι μια λίστα εφαρμογών που δε χρειάζονται δε θα ήταν άσχημο, αν κάποιος γνωρίζει όντως με ασφάλεια.

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

@cool_pipis

Δεν το στέλνεις και σε μένα ? :rolleyes:

Αφου ξερουμε οτι δουλεύει σε σένα σιγουρα και στα μετρα της οθόνης, να μην ψαχνόμαστε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

εχετε π.μ

παντως ειναι πολυ ευκολο να το βρειτε απλως γραφετε την λεξη sygic aura 11.0.1 μαζι με την μαγικη λεξη to#%*nt και voila

αρκει βεβαια να ξερετε πως κατεβαζετε απο τορ%%%τ και γενικα οτι εφαρμογες πληρωμενες θελετε να τις βρειτε τσαμπα, ενα ψαξιμο εκει βοηθαει...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα διαπιστωσα οτι κανενα android κινητο δεν μπορει να κατεβασει απο το μαρκετ ενω ειναι συνδεδεμενο στο wifi του σπιτιου οποτε καταλαβε οτι το κινητο ειναι μια χαρα ξερει κανενις τι μπορει να φταει και τι μπορω να κανω για να λυσω αυτο το προβλημα?

 

Επισης μια ερωτηση ειδα πολλους να ρωτανε για root η να θελουν να κανουν root.

Aμα rootαρω το κινητο ποια ειναι τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα διαπιστωσα οτι κανενα android κινητο δεν μπορει να κατεβασει απο το μαρκετ ενω ειναι συνδεδεμενο στο wifi του σπιτιου οποτε καταλαβε οτι το κινητο ειναι μια χαρα ξερει κανενις τι μπορει να φταει και τι μπορω να κανω για να λυσω αυτο το προβλημα?

 

Ευχαριστω!

 

? δηλαδη πας να κατεβασεις μια εφαρμογη απο το μαρκετ και σου βγαζει καποιο σφαλμα? γιατι δεν εχει σχεση απο που συνδεεσαι...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα διαπιστωσα οτι κανενα android κινητο δεν μπορει να κατεβασει απο το μαρκετ ενω ειναι συνδεδεμενο στο wifi του σπιτιου οποτε καταλαβε οτι το κινητο ειναι μια χαρα ξερει κανενις τι μπορει να φταει και τι μπορω να κανω για να λυσω αυτο το προβλημα?

 

Επισης μια ερωτηση ειδα πολλους να ρωτανε για root η να θελουν να κανουν root.

Aμα rootαρω το κινητο ποια ειναι τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα?

Ευχαριστω!

 

Αν μπορείς να σερφαρεις από το wifi του σπιτιού αλλά να μην μπορείς να κατεβάσεις από μάρκετ,τοτε φιλε μου δεν φταιει το ρουτερ σου αλλά το μάρκετ.

Να χεις υποψην σου ότι γενικά οι τελευταίες εκδόσεις μάρκετ δεν πανε καλα.αν παλι,σε αλλά wifi μπορείς να κατεβάσεις κανονικα και στο δικο σου οχι..τοτε δεν ξερω τι φταιει.

Οταν κανείς ρουτ το κινητό μπορείς να σβήσεις τις άχρηστες εφαρμογές/παιχνίδια που έρχονται με το κινητό.όπως και αλλά πολλα πλεονεκτηματα!!πριν μια σελίδα ο φίλος zxr έδωσε ενα λινκ με ορολογία android.μπες να δεις τι ειναι root.

Και γενικά,παιδια,αυτός ο οδηγός σας κανει να κατανοήσετε το android αν είστε νέος χρηστης

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχετε π.μ

παντως ειναι πολυ ευκολο να το βρειτε απλως γραφετε την λεξη sygic aura 11.0.1 μαζι με την μαγικη λεξη to#%*nt και voila

αρκει βεβαια να ξερετε πως κατεβαζετε απο τορ%%%τ και γενικα οτι εφαρμογες πληρωμενες θελετε να τις βρειτε τσαμπα, ενα ψαξιμο εκει βοηθαει...

Ακόμα ναι. Αλλά όσο περνάει ο καιρός τα κλείνουν όλα σιγά σιγά. Δεν θα αργήσει η στιγμή που στο νετ θα βλέπουμε μόνο βίντεο από youtube..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ναι. Αλλά όσο περνάει ο καιρός τα κλείνουν όλα σιγά σιγά. Δεν θα αργήσει η στιγμή που στο νετ θα βλέπουμε μόνο βίντεο από youtube..

 

γι'αυτο οσο μπορουμε να γλυτωνουμε (βεβαια δεν ειναι και σωστο γιατι αν ειμαστε στην θεση τους δεν θα μας αρεσε και πολυ αυτο)

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...