Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5.Υπάρχει ακόμα αυτό το πρόβλημα με την εγγραφή video?

 

Επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω κι εγώ αυτό το κινητό, απ' ό,τι βρίσκω δεν έχει εξαληφθεί τελείως το πρόβλημα (να ένα thread που εξετάζουν το θέμα). Γενικά όσο πιο πρόσφατα κατασκευασμένη είναι η συσκευή (φαίνεται από τον production week κωδικό στο sticker κάτω από τη μπαταρία) τόσο λιγότερο "εμφανής" είναι ο θόρυβος (αισθητή βελτίωση φαίνεται να υπάρχει από 11W39 και πάνω - δηλ. 11W40, 11W41 κτλ).

 

Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει τρόπος να δούμε στο κατάστημα τον production week κωδικό από το ίδιο το κουτί, χωρίς να πρέπει να το ανοίξουμε και να πάρουμε τη συσκευή στα χέρια μας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι, η production week δυστυχώς δεν φαίνεται στο κουτί.

 

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι (σαν νέος με τα android...)

Στο http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=19513 βλέπω ότι η πιο πρόσφατη έκδοση software για το mini είναι η 4.0.2.A.0.62 (από 20 Δεκεμβρίου) αλλά εγώ έχω μείνει στην 4.0.2.A.0.42 (3 εκδόσεις και 2 μήνες πίσω)

Η συσκευή κάνει κανονικά update όταν είναι root????? Ή πρέπει να την κάνω unroot για να πάρει την αναβάθμιση και μετά να την ξαναrootάρω?????

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

Την σύνδεσες πάνω στο PC Companion και δεν σου έβγαλε ενημέρωση; To root δεν επηρεάζει τα updates πάντως.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την σύνδεσες πάνω στο PC Companion και δεν σου έβγαλε ενημέρωση; To root δεν επηρεάζει τα updates πάντως.

Πράγματι, το PC Companion δεν εμφανίζει κάτι νεότερο...

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι τα custom roms που ακούγεται απο εδώ και απο εκεί; Κανένα καλό κολπάκι/application για το συγκεκριμένο κινητάκι έχουμε; Θέλω να ψαχουλέψω! :)

 

 

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=37.984684,23.635217

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ δηλαδή στο κινητό για πχ το δίκτυο της δουλειάς μου να έχω static ip 10.χ.χ.χ , για το σπίτι 192.168.χ.χ και dymanic se free wifi ;

Δηλαδή για κάθε προορισμό μπορώ να έχω διαφορετικές ρυθμίσεις ip, όχι όμως τις ίδιες ;

 

Ευχαριστώ

 

FYI

Το παραπάνω αντιμετωπίστηκε με το wifi static, σε κάθε ασύρματο δίκτυό μου έχω διαφορετικές ip ρυθμίσεις .

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε zxr, το PC Companion μου λέει ότι η συσκευή μου είναι ενημερωμένη και δεν υπάρχουν νεότερες ενημερώσεις... :(

 

Kαι κάτι άλλο...:

Η Sony Ericsson επειδή μας έταξε ότι θα μας αναβαθμίσει στην ICS, μέχρι τότε (Απρίλιο-Μάιο) θα μείνουμε με την 2.3.4???

Φίλος που έχει το LG Optimus 2x έχει την 2.3.7!!!

Ή μήπως το 2.3.X είναι διαφορετικό για την κάθε εταιρεία για να διορθώσουν κάποια bugs στις συσκευές τους?

Μιας και δεν ξέρω είπα να ρωτήσω, για να μην μου πει κανείς το γνωστό: "Δεν ήξερες... δεν ρώταγες???"

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε zxr, το PC Companion μου λέει ότι η συσκευή μου είναι ενημερωμένη και δεν υπάρχουν νεότερες ενημερώσεις... :(

 

Kαι κάτι άλλο...:

Η Sony Ericsson επειδή μας έταξε ότι θα μας αναβαθμίσει στην ICS, μέχρι τότε (Απρίλιο-Μάιο) θα μείνουμε με την 2.3.4???

Φίλος που έχει το LG Optimus 2x έχει την 2.3.7!!!

Ή μήπως το 2.3.X είναι διαφορετικό για την κάθε εταιρεία για να διορθώσουν κάποια bugs στις συσκευές τους?

Μιας και δεν ξέρω είπα να ρωτήσω, για να μην μου πει κανείς το γνωστό: "Δεν ήξερες... δεν ρώταγες???"

 

Τα 2.3.Χ αναφέρονται συνήθως σε διάφορες διορθώσεις bugs της 2.3 η διάφορα επιπρόσθετα στοιχεία.μικρές διάφορες δηλαδη.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, η production week δυστυχώς δεν φαίνεται στο κουτί.

 

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι (σαν νέος με τα android...)

Στο http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=19513 βλέπω ότι η πιο πρόσφατη έκδοση software για το mini είναι η 4.0.2.A.0.62 (από 20 Δεκεμβρίου) αλλά εγώ έχω μείνει στην 4.0.2.A.0.42 (3 εκδόσεις και 2 μήνες πίσω)

Η συσκευή κάνει κανονικά update όταν είναι root????? Ή πρέπει να την κάνω unroot για να πάρει την αναβάθμιση και μετά να την ξαναrootάρω?????

φιλε μου για το <<απλο>> μινι η 0.42 εκδοση που γραφεις ειναι η τελευταια μεχρι τωρα.για το μινι προ απο οτι εχω καταλαβει εχει παρει και μια ακομα την 0.58(οι κατοχοι μινι προ ας το επιβεβαιωσουν)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά.

 

Έχω αγοράσει για την γυναίκα μου το ΜΙΝΙ το απλό (st15i) και θέλω να βρω screen protector και λαστιχένια θήκη της προκοπής.

Έχει κανείς να μου δώσει λινκ για online κατάστημα? Έχω ψάξει και τα περισσότερα ελληνικά (είτε μαγαζιά είτε e-shops) έχουνε μόνο hardshell silicone η οποία είναι και γυαλιστερή και σου γλιστράει στο χέρι. Αυτό που ψάχνω είναι "λαστιχένια" μαλακή θήκη που κολλάει στο χέρι (λευκή η διάφανη).

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Καλές γιορτές.:)

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω κάτι, υπάρχει επιλογή που να περιστρέφεται η οθόνη μόνο όταν ανοίγω το πληκτρολόγιο του PRO? Γιατί πρόσεξα ότι είναι πολύ ευαίσθητο στην περιστροφή της οθόνης ακόμα και όταν το ακουμπάω πάνω στο γραφείο μου :p

 

EDIT : Το βρήκα, φοβερή επιλογή! :) Τώρα το αγαπώ ακόμα πιο πολύ.

Edited by sp3cial
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά.

 

Έχω αγοράσει για την γυναίκα μου το ΜΙΝΙ το απλό (st15i) και θέλω να βρω screen protector και λαστιχένια θήκη της προκοπής.

Έχει κανείς να μου δώσει λινκ για online κατάστημα? Έχω ψάξει και τα περισσότερα ελληνικά (είτε μαγαζιά είτε e-shops) έχουνε μόνο hardshell silicone η οποία είναι και γυαλιστερή και σου γλιστράει στο χέρι. Αυτό που ψάχνω είναι "λαστιχένια" μαλακή θήκη που κολλάει στο χέρι (λευκή η διάφανη).

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Καλές γιορτές.:)

 

 

βασικά ψάχνεις για soft gel case (αν θες να γουγλάρεις), εγώ πάντα παίρνω απλές και φτηνές θήκες από ebay, όλα και όλα υπάρχουν 2-3 μοντέλα που πουλιούνται από τους περισσότερους πωλητές. Εγώ πήρα αυτή:

http://www.ebay.co.uk/itm/280747352939?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

μην φανταστείς τίποτα πολυτελές, είναι soft, το μισό γυαλιστερό και το μισό ματ, δεν γίνεται τελείως γκουμούτσα το κινητό, την χρησιμοποιώ πάντα στις διακοπές (όταν είμια γραφείο δεν κινδυνεύει τόσο).... για 2 δολάρια (1,6 ευρώ) you can't go wrong really που λένε και στο χωριό μου οι γέροντες!!! δες και εδώ για χρώματα

http://www.ebay.co.uk/itm/Soft-TPU-Gel-Case-Sony-Ericsson-Xperia-Mini-ST15i-/280780808538?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item415fd7215a

 

screen protector πήρα τα παρακάτω, 3 κομμάτια στην τιμή των 2:

http://www.ebay.co.uk/itm/Savvies-Crystal-Clear-screen-protector-Sony-Ericsson-Xperia-Mini-ST15i-/170751378010?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item27c193425a

γενικά καλές μεμβράνες, είχα πάρει από αυτούς και για το x10mini μου και το joy845 του αδελφού μου, δεν είνια το φτηνότερο αλλά ούτε και το no-name..... απέφυγε τα 6pack, είνια συνήθως απλά ναύλον αυτοκόλητα (όπως αυτή που είχε το κινητό από τη μαμά).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κατέβασα απο το market ταπετσαρίες και ενω τις εγκατέστησα και τις βλέπω στις εφαρμογές δεν τις βρισκω για να τις ενεργοποιήσω;; που αποθηκεύονται παιδια;;

 

Υ.Γ. εντάξει το βρήκα :-)

Edited by koraki
Link to comment
Share on other sites

Ή μήπως το 2.3.X είναι διαφορετικό για την κάθε εταιρεία για να διορθώσουν κάποια bugs στις συσκευές τους?

Μιας και δεν ξέρω είπα να ρωτήσω, για να μην μου πει κανείς το γνωστό: "Δεν ήξερες... δεν ρώταγες???"

 

Έτσι ακριβώς είναι. Το 2.3.Χ είναι "εσωτερικής κατανάλωσης" version. Καλά κάνεις και ρωτάς.:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

screen protector πήρα τα παρακάτω, 3 κομμάτια στην τιμή των 2:

http://www.ebay.co.uk/itm/Savvies-Crystal-Clear-screen-protector-Sony-Ericsson-Xperia-Mini-ST15i-/170751378010?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item27c193425a

γενικά καλές μεμβράνες, είχα πάρει από αυτούς και για το x10mini μου και το joy845 του αδελφού μου, δεν είνια το φτηνότερο αλλά ούτε και το no-name..... απέφυγε τα 6pack, είνια συνήθως απλά ναύλον αυτοκόλητα (όπως αυτή που είχε το κινητό από τη μαμά).

H Sony Ericsson δε βγάζει δικά της Screen Protectors ;

Link to comment
Share on other sites

βασικά ψάχνεις για soft gel case (αν θες να γουγλάρεις), εγώ πάντα παίρνω απλές και φτηνές θήκες από ebay, όλα και όλα υπάρχουν 2-3 μοντέλα που πουλιούνται από τους περισσότερους πωλητές. Εγώ πήρα αυτή:

http://www.ebay.co.uk/itm/280747352939?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

μην φανταστείς τίποτα πολυτελές, είναι soft, το μισό γυαλιστερό και το μισό ματ, δεν γίνεται τελείως γκουμούτσα το κινητό, την χρησιμοποιώ πάντα στις διακοπές (όταν είμια γραφείο δεν κινδυνεύει τόσο).... για 2 δολάρια (1,6 ευρώ) you can't go wrong really που λένε και στο χωριό μου οι γέροντες!!! δες και εδώ για χρώματα

http://www.ebay.co.uk/itm/Soft-TPU-Gel-Case-Sony-Ericsson-Xperia-Mini-ST15i-/280780808538?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item415fd7215a

 

screen protector πήρα τα παρακάτω, 3 κομμάτια στην τιμή των 2:

http://www.ebay.co.uk/itm/Savvies-Crystal-Clear-screen-protector-Sony-Ericsson-Xperia-Mini-ST15i-/170751378010?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item27c193425a

γενικά καλές μεμβράνες, είχα πάρει από αυτούς και για το x10mini μου και το joy845 του αδελφού μου, δεν είνια το φτηνότερο αλλά ούτε και το no-name..... απέφυγε τα 6pack, είνια συνήθως απλά ναύλον αυτοκόλητα (όπως αυτή που είχε το κινητό από τη μαμά).

 

φιλε σε ευχαριστω παρα πολύ

καλη χρονιά σε όλους.

υγεια

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω το se vivaz και μου εχει βγαλει πολλα προβληματα 2 χρονια τωρα σκευτομαι να αγορασω το xperia mini pro pisteuete οτι αξιζει? (με το vivaz παντως εχω αλλαξει 3 φορες οθονη ελπιζω να μην ειναι τα ιδια χαλια).εχετε βρει καποιο προβλημα στο συγκεκριμενο κινιτο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω το se vivaz και μου εχει βγαλει πολλα προβληματα 2 χρονια τωρα σκευτομαι να αγορασω το xperia mini pro pisteuete οτι αξιζει? (με το vivaz παντως εχω αλλαξει 3 φορες οθονη ελπιζω να μην ειναι τα ιδια χαλια).εχετε βρει καποιο προβλημα στο συγκεκριμενο κινιτο?

 

πιστευω πως εχεις τυχει στην περιπτωση ελπιζω να εισαι ποιο τυχερος αυτην την φορα, εγω προσωπικα ειχα το χ10 mini το εχω λιωσει και δεν εχει παθει το παραμικρο , επισης λιγο καιρο που εχω το experia mini δεν υπαρχει προβλημα.............................απλα να θυμασαι οτι προβληματικα κινητα (απο το εργοστασιο και για ολες τις μαρκες) υπαρχουν δεν βγαινουν ολα τελεια το θεμα ειναι να μην πεσει σε σενα

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως εχεις τυχει στην περιπτωση ελπιζω να εισαι ποιο τυχερος αυτην την φορα, εγω προσωπικα ειχα το χ10 mini το εχω λιωσει και δεν εχει παθει το παραμικρο , επισης λιγο καιρο που εχω το experia mini δεν υπαρχει προβλημα.............................απλα να θυμασαι οτι προβληματικα κινητα (απο το εργοστασιο και για ολες τις μαρκες) υπαρχουν δεν βγαινουν ολα τελεια το θεμα ειναι να μην πεσει σε σενα

 

φιλε εχεις ενα δικιο αλλα το vivaz ειναι προβληματικο απο την μανα του :p στους περισοτερους εχει χαλασει η οθονη και φοβαμε μηπως και αυτο ειναι το ιδιο :p

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχεις ενα δικιο αλλα το vivaz ειναι προβληματικο απο την μανα του :p στους περισοτερους εχει χαλασει η οθονη και φοβαμε μηπως και αυτο ειναι το ιδιο :p

 

Προς το παρόν (χτύπα ξύλο) ΔΕΝ έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο ούτε εδώ, ούτε σε διάφορα άλλα forums που παρακολουθώ ενίοτε...

Οπότε με αυτά τα δεδομένα προχώρα άφοβα!!!! :D

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω το se vivaz και μου εχει βγαλει πολλα προβληματα 2 χρονια τωρα σκευτομαι να αγορασω το xperia mini pro pisteuete οτι αξιζει? (με το vivaz παντως εχω αλλαξει 3 φορες οθονη ελπιζω να μην ειναι τα ιδια χαλια).εχετε βρει καποιο προβλημα στο συγκεκριμενο κινιτο?

 

και εγω παιδια το ειχα 1 χρονο το vivaz χωρις κανενα προβλημα! τυχαιο γεγονος πιστευω

φιλε πιστευω αξιζει το προ

προχωρα αφοβα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :-)

Να κάνω μια ερώτηση, έχω κάτι ακουστικά από ΝΟΚΙΑ με κουμπιά λειτουργίας για την μουσική ξέρετε εάν μπορώ να τα βάλω δίχως να προκαλέσω καμία ζημιά;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :-)

 

εγώ χρησιμοποιώ μία παραλαγή αύτων <<WH-207>> και λειτουργούν άψογα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!Μόλις το πρωί πήρα το μίνι προ,το οποίο ονειρευόμουν από την μέρα που βγήκε!!Το θέμα είναι όμως ότι με το που το αφήνω από τα χέρια μου,κάνει reboot...όσο το φορτιζα όμως δεν είχε κανένα πρόβλημα..με το που το έβγαλα από την φόρτιση άρχισαν τα προβλήματα...καμμία ιδέα???ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση τις εφαρμογες που κατεβάζω τις σβήνω απο την διαχειρηση εφαρμογων και κατάργηση εγκατάστασης. σωστά το κανω;;

 

ναι μια χαρα!:)

 

Παιδιά καλησπέρα!!Μόλις το πρωί πήρα το μίνι προ,το οποίο ονειρευόμουν από την μέρα που βγήκε!!Το θέμα είναι όμως ότι με το που το αφήνω από τα χέρια μου,κάνει reboot...όσο το φορτιζα όμως δεν είχε κανένα πρόβλημα..με το που το έβγαλα από την φόρτιση άρχισαν τα προβλήματα...καμμία ιδέα???ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

φλασαρεις με SEUS και αν δεν φτιαξει,πισω και αντικατασταση..(εντος 7 ημερων)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...