Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι για αυτό το πρόβλημα μιλάω που ακουγόταν ένας περίεργο θόρυβος από το ηχείο όταν τραβούσες video. Μπράβο στην SE αν έλυσε το πρόβλημα!!! Αν λύθηκε το πρόβλημα αυτο τότε το κινητό είναι ότι πρέπει για αυτούς που δεν ψάχνουν κινητό με μεγάλη οθόνη και θέλουν ένα καλο και μικρό κινητό σε λογική τιμή!!! ;)

 

ναι ετσι πιστευω και εγω!! ειναι το ιδανικο σε καλη τιμη!!

θα δοκιμασω να τραβηξω και αλλο αργοτερα να σου πω ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια ξαναρωτησα αλλα δεν πηρα απαντηση....Ακουγονται διαφορα για τα Χperia....Πιστευεται οτι αξιζει το Xperia mini τα 172 ευρω? Αντικειμενικα!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξαναρωτησα αλλα δεν πηρα απαντηση....Ακουγονται διαφορα για τα Χperia....Πιστευεται οτι αξιζει το Xperia mini τα 172 ευρω? Αντικειμενικα!

Μπορεί να σε παρασύρουμε ότι και να σου πούμε. Γνώμη μου είναι πάντως είναι πως ναι, τα αξίζει. Νομίζω δεν θα βρεις άλλο κινητό σαν αυτό και να έχει ότι έχει και το μίνι.

Η απόφαση είναι δική σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ξερω απο smartphone...θα ειναι το πρωτο που θα παρω....οι 3 ιντσες πως σας φαινονται? ειναι πολυ μικρο?

 

επισης κατι ανουσιο αν τελικα το παρω....Μαυρο η ασπρο? :P :P :P

Edited by splanis
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ξερω απο smartphone...θα ειναι το πρωτο που θα παρω....οι 3 ιντσες πως σας φαινονται? ειναι πολυ μικρο?

 

επισης κατι ανουσιο αν τελικα το παρω....Μαυρο η ασπρο? :P :P :P

 

είναι μικρό ναι και αυτό είναι το πλεονέκτημά του για κάποιους, τώρα για σένα αφού είναι το 1ο σου δεν πρόκειται να καταλάβεις κάτι μιας και δεν έχεις ΄΄βιώσει΄΄ άλλο smartphone

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ξερω απο smartphone...θα ειναι το πρωτο που θα παρω....οι 3 ιντσες πως σας φαινονται? ειναι πολυ μικρο?

 

επισης κατι ανουσιο αν τελικα το παρω....Μαυρο η ασπρο? :P :P :P

Θα το μάθεις δεν είναι τίποτα. Πήγες να το δεις σε κάποιο μαγαζί? Να το δεις να το πιάσεις να το δουλέψεις λίγο? Εμείς ότι και να σου πούμε δεν θα έχει και τόση σημασία. Ειδικά για το μέγεθος της οθόνης. Μόνο εσύ μπορείς πραγματικά να απαντήσεις σε αυτο σου το ερώτημα.

Όπως επίσης και για το χρώμα. Είναι τι αρέσει στον κάθε έναν. Εγώ το πήρα σε λευκό. Όπως και άλλα παιδιά. Άλλοι το πήραν σε μαύρο. Είναι καθαρά πως το βλέπεις εσύ και γενικά αν σε βολεύει το κινητό. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μενω αθηνα....μολις κατεβω θα παω σε καποιο μαγαζι να το δω.....αλλα σκεφτομαι να το παρω απο το mobilehellas....αξιοπιστο?
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε επίσημα το 4.0.2.Α.0.42

 

τι εννοεις βγηκε επισημα? Αυτο εχω και δεν εχω πειραξει καθολου το λειτουργικο, περα απο τις επισημες αναβαθμισεις και εχω καιρο να το βαλω σε διαδικασια update.

:O

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πάιδες καλημέρα.

 

Η εφαρμογή Officesuite που έχει μέσα το μινι είναι file manager ή κάτι άλλο?

Πέρασα την sd που είχα με φωτό και τραγούδια από το LG optimus 2x και μου βγάζει στα αντίστοιχα folders: no supported files

Κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάιδες καλημέρα.

 

Η εφαρμογή Officesuite που έχει μέσα το μινι είναι file manager ή κάτι άλλο?

Πέρασα την sd που είχα με φωτό και τραγούδια από το LG optimus 2x και μου βγάζει στα αντίστοιχα folders: no supported files

Κάνω κάτι λάθος?

 

To office suite είναι εφαρμογή διαχείρισης αρχείων Office και όχι file manager. Αν θέλεις file manager κατέβασε τον ES File Explorer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε επίσημα το 4.0.2.Α.0.42

Αυτή έχει βγεί εδώ και καιρό.. τώρα περιμένουμε την .058(αν δεν κάνω λάθος)... Αλήθεια την έχει βάλει κάνεις?

 

δεν μενω αθηνα....μολις κατεβω θα παω σε καποιο μαγαζι να το δω.....αλλα σκεφτομαι να το παρω απο το mobilehellas....αξιοπιστο?

 

Από εκεί το αγόρασα και εγώ. Δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα, αλλά να ξέρεις οτι ειναι παραεισαγωγής δλδ αν χρειαστείς Service θα πρέπει να απευθυνθείς σε αυτό το μαγαζί και αυτοί θα το στείλουν στην σονυ..

Edited by gsymia
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις βγηκε επισημα? Αυτο εχω και δεν εχω πειραξει καθολου το λειτουργικο, περα απο τις επισημες αναβαθμισεις και εχω καιρο να το βαλω σε διαδικασια update.

:O

 

Αυτή έχει βγεί εδώ και καιρό.. τώρα περιμένουμε την .058(αν δεν κάνω λάθος)... Αλήθεια την έχει βάλει κάνεις?

 

 

 

Από εκεί το αγόρασα και εγώ. Δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα, αλλά να ξέρεις οτι ειναι παραεισαγωγής δλδ αν χρειαστείς Service θα πρέπει να απευθυνθείς σε αυτό το μαγαζί και αυτοί θα το στείλουν στην σονυ..

 

Εμένα που έψαξα χτες μου βγήκε ... πρέπει να πέρασε μια εβδομάδα από όταν είχα ξανατσεκάρει από το κινητό.

Επίσης με USB μέσα από PC Companion ΚΑΙ πίσω από Proxy δεν μπορώ να κάνω update.

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχει βγεί εδώ και καιρό.. τώρα περιμένουμε την .058(αν δεν κάνω λάθος)... Αλήθεια την έχει βάλει κάνεις?

 

 

 

Από εκεί το αγόρασα και εγώ. Δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα, αλλά να ξέρεις οτι ειναι παραεισαγωγής δλδ αν χρειαστείς Service θα πρέπει να απευθυνθείς σε αυτό το μαγαζί και αυτοί θα το στείλουν στην σονυ..

 

Την εχω βαλει εγω στο προ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την εχω βαλει εγω στο προ.

εγω ακόμα στο περίμενε είμαι(μινι απλό)... μήπως είναι μονο για τα προ?(μπορεί να λέω και βλακεία)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχει βγεί εδώ και καιρό.. τώρα περιμένουμε την .058(αν δεν κάνω λάθος)... Αλήθεια την έχει βάλει κάνεις?

 

 

 

Από εκεί το αγόρασα και εγώ. Δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα, αλλά να ξέρεις οτι ειναι παραεισαγωγής δλδ αν χρειαστείς Service θα πρέπει να απευθυνθείς σε αυτό το μαγαζί και αυτοί θα το στείλουν στην σονυ..

 

δηλαδη δεν μπορω να το δωσω στην κοσμοτε για επισκευη? δουλευει και ο πατερας μου εκει...αν και μου φαινεται δυσκολο να χαλασει αλλα ποτε δεν ξερεις....

 

 

 

φιλε δες το mobilehellas...φαινεται καλο με πολυ καλες τιμες

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν μπορω να το δωσω στην κοσμοτε για επισκευη? δουλευει και ο πατερας μου εκει...αν και μου φαινεται δυσκολο να χαλασει αλλα ποτε δεν ξερεις....

 

Εμένα είχε πρόβλημα με τα κουμπια(εχει αναφερθει σε προηγουμενα ποστ) το πηγα απευθειας σε εξουσιοδοτημενο σερβις και δεν το δεχτηκαν, το γυρισα στο συγκεκριμενο μαγαζι που λες και εκεινος το εστειλε στην σονυ.. οντως το εστειλε στην σονυ γτ ειχα τηλ. επικοινωνια με την σονυ και μου ελεγε πως κυλαει το σερβις. τωρα αν μπορει ο πατερας σου να κανει κατι αλλο δεν ξερω, απλα σου λεω την "περιπετεια" μου. Παντως τοο κιν. τα σπαει!:lol::p

Link to comment
Share on other sites

εγω ακόμα στο περίμενε είμαι(μινι απλό)... μήπως είναι μονο για τα προ?(μπορεί να λέω και βλακεία)

 

Και εγώ αυτήν την εντύπωση έχω. Είναι κανείς που έκανε αναβάθμιση .58 σε απλό μίνι ?

Link to comment
Share on other sites

... αλλά να ξέρεις οτι ειναι παραεισαγωγής δλδ αν χρειαστείς Service θα πρέπει να απευθυνθείς σε αυτό το μαγαζί και αυτοί θα το στείλουν στην σονυ..

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να καταλαβαίνει κανείς αν το κινητό είναι ελληνικό ή παραεισαγωγής; Εννοώ, όταν το έχει στα χέρια του. Ή ίσως από το κουτί του τουλάχιστον;

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να καταλαβαίνει κανείς αν το κινητό είναι ελληνικό ή παραεισαγωγής; Εννοώ, όταν το έχει στα χέρια του. Ή ίσως από το κουτί του τουλάχιστον;

 

στο κουτι πανω γραφει τις χωρες που προοριζεται.πχ (ΕL,EN)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να ταξινόμησω τις επαφές μου με βάση το επώνυμο και όχι το όνομα όπως είναι τώρα ;
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί, γιατί;

 

επειδη σκέφτομαι να το αγοράσω απο εκει λόγω τιμής, ήθελα να γνωρίζω αν το πληκτρολόγιο του κινητού είναι στα Αγγλικά και αν ναι αν έχει κάποιο "θέμα" στα μηνύματα κυρίως δηλαδη να μην υπάρχει κάποιο γραμμα

Link to comment
Share on other sites

Χθες αγορασα το xreria to mini και μεσα σε 2 24ωρα εχω το εξης προβλημα: απο την πρωτη χρηση που του εκανα, πριν καν το φορτισω για πρωτη φορα, αρχισε να μου κλεινει στα καλα καθουμενα(δηλαδη υπηρχαν στιγμες που το αφηνα αχρησιμοποιητο για λιγα sec και αυτο εσβηνε)...δε του εδωσα σημασια στην αρχη πιστευα πως ειναι απο την μπαταρια που δεν ειχε φορτισθει... επομενο βημα εκανα update το firmware μηπως και σταματησει....με το που κατεβασα και ενα antivirus απο το market, αρχισε να το ξανακανει...το απεγκαθιστω και για καποιες ωρες δεν παρουσιασε τιποτε... σημερα το μεσημερι που χρησιμοποιησα wifi και internet, εμφανιστηκε... ετσι στα ξαφνικα, μεσα σε λιγα δευτερα να μου σβηνει (ή να μου κανει επανεκκινηση)... μαλιστα την μια απο αυτες δε μου ανοιγε καν, και αναγκαστικα να βγαλω μπαταρια...!! πριν λιγο εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμ. μηπως και γινει κατι...

Εχει συμβει κατι παρομοιο σε καποιον απο εσας??? κι αν ναι, τι ακριβως πρεπει να κανω?? να ειναι θεμα λογισμικου ή καποιο σφαλμα υλικου??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...