Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oτι λέγαμε τοσο καιρο ...

Σε λιγο θα βγουν και οι αλλες must εφαρμογες που λειπουν απο τα wp7 και θα ειμαστε ΟΚ.

 

Ήδη έχει βγει και Garmin αλλά με US και Canada maps μόνο προς το παρόν.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήδη έχει βγει και Garmin αλλά με US και Canada maps μόνο προς το παρόν.

 

Δεν πιστευω να εννοεις το streetpilot με online πλοηγηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω να εννοεις το streetpilot με online πλοηγηση?

 

Ναι, αυτό εννοώ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ τραγική την τιμή του Navigon και αδικαιολόγητη την τόσο μεγάλη διαφορά μεταξύ Ευρώπης και Αμερικής.

Νομίζω ότι έχει έρθει ο καιρός να αναθεωρήσουν την πολιτική τους οι εταιρείες. Πλέον τα προγράμματα πλοήγησης δεν είναι είδος πολυτελείας (ακριβά GPS συσκευές και ακριβά κινητά) όπως παλαιότερα, αλλά κάτι που μπαίνει ακόμα και σε φτηνά κινητά. Αν ρίξουν τις τιμές τους, και δεν μιλάω για 5€ αλλά για κόψιμο πάνω από το 50%, πιστεύω ότι η πελατεία τους θα αυξηθεί κατακόρυφα. Άλλωστε ένας από τους λόγους που πολλοί σπάνε τα κινητά του είναι για αυτά τα προγράμματα. Προσωπικά θα έδινα 15€-20€ για ένα πρόγραμμα πλοήγησης, αλλά ποτέ των ποτών 60€ και 80€ που θα ζητάει η Navigon σε λίγες μέρες. Έχω και το βιβλιαράκι με τους χάρτες στο ντουλαπάκι ή στην χειρότερη μπαίνω στο Google Maps. Φτηνότερα θα μου έρθει η χρέωση για το ίντερνετ.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ τραγική την τιμή του Navigon και αδικαιολόγητη την τόσο μεγάλη διαφορά μεταξύ Ευρώπης και Αμερικής.

Νομίζω ότι έχει έρθει ο καιρός να αναθεωρήσουν την πολιτική τους οι εταιρείες. Πλέον τα προγράμματα πλοήγησης δεν είναι είδος πολυτελείας (ακριβά GPS συσκευές και ακριβά κινητά) όπως παλαιότερα, αλλά κάτι που μπαίνει ακόμα και σε φτηνά κινητά. Αν ρίξουν τις τιμές τους, και δεν μιλάω για 5€ αλλά για κόψιμο πάνω από το 50%, πιστεύω ότι η πελατεία τους θα αυξηθεί κατακόρυφα. Άλλωστε ένας από τους λόγους που πολλοί σπάνε τα κινητά του είναι για αυτά τα προγράμματα. Προσωπικά θα έδινα 15€-20€ για ένα πρόγραμμα πλοήγησης, αλλά ποτέ των ποτών 60€ και 80€ που θα ζητάει η Navigon σε λίγες μέρες. Έχω και το βιβλιαράκι με τους χάρτες στο ντουλαπάκι ή στην χειρότερη μπαίνω στο Google Maps. Φτηνότερα θα μου έρθει η χρέωση για το ίντερνετ.

Συμφωνώ απόλυτα. Μα με τα ίδια λεφτά σχεδόν παίρνεις gps συσκευή, και θέλουν να πληρώσουμε τα ίδια μόνο για software;

Απορώ ποιος τα δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα ολα αυτα και να προσθεσω δεν μπορει να σε αναγκαζει να πληρωσεις για 40 χαρτες οταν το πολυ να σε ενδιαφερουν 2-3. Και απο πανω να πρεπει να τους εγκαταστησεις ολους οταν τα περισσοτερα wp7 κινητα εχουν μολις 8gb χωρο (6+ για την ακριβεια)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πρόσφατα αγόρασα το Optimus 7 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απλά έχω κάποιες απορίες...

 

1) Offline facebook messages μπορείς να στείλεις από το Mango ή θες την εφαρμογή του fb;

2) Γνωρίζουμε αν θα κυκλοφορήσουν εφαρμογές voip;

3) Πρόβλημα με το sync των emails μου. Τα λαμβάνει μόνο όταν κάνω unlock το κινητό. Το έχω δοκιμάσει και as items arrive και 15 minutes.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πρόσφατα αγόρασα το Optimus 7 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απλά έχω κάποιες απορίες...

 

1) Offline facebook messages μπορείς να στείλεις από το Mango ή θες την εφαρμογή του fb;

2) Γνωρίζουμε αν θα κυκλοφορήσουν εφαρμογές voip;

3) Πρόβλημα με το sync των emails μου. Τα λαμβάνει μόνο όταν κάνω unlock το κινητό. Το έχω δοκιμάσει και as items arrive και 15 minutes.

 

Ευχαριστώ.

 

1) Στο Mango το chat του facebook είναι ενσωματωμένο. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά λογικά θ βρίσκεται στο Messaging. Για να το ενεργοποιήσεις πας Messaging->τρεις τελίτσες->settings->facebook chat

 

2) Voip με την έννοια του Skype ή του Gtalk δεν υπάρχει ακόμα. Σε καποιά στιγμή θα εμφανιστεί το Skype το οποίο πλέον ανήκει στην Microsoft. Λογικά δεν θα αργήσει τώρα που υπήρξε κι η επίσημη έγκριση από την Ε.Ε. της εξαγοράς. Μέχρι τότε εγώ προτείνω το Voxafon. Είναι μία υπηρεσία σαν τις prepaid κάρτες τηλεφώνου. Η εφαρμογή αυτή καλεί ένα σταθερό τηλέφωνο Ελληνικό, και μέσω αυτού του τηλεφώνου γίνεται η κλήση εκεί που θες. Αν έχεις πρόγραμμα με δωρεάν χρόνο ομιλίας, σου βγαίνει πιο οικονομικά από το να έπαιρνες μέσω Skype, διότι γλυτώνεις το ίντερνετ. Επίσης η ποιότητα είναι καλύτερη διότι στην ουσία μιλάς με το ελληνικό νούμερο που καλείς. Οι χρεώσεις είναι πάνω/κάτω οι ίδιες. Επίσης μπορείς να καλέσεις και skype επαφές χωρίς να σου χρεώνει τα credits που έχεις, αλλά έχει αρνητικό ότι δεν μπορείς να βλέπεις αν ο αλλος είναι online ή όχι. Κλήσεις μεταξύ χρηστών Voxofon μέσω του προγράμματος δεν γίνονται.

 

3) Όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο, το κινητό απενεργοποιεί αυτόματα το Wi-Fi. Συνεπώς για να λαμβάνεις e-mail όταν είναι κλειδωμένο, θα πρέπει να έχει ενεργοποιημένο το Data Connection. Αν το έχεις κλειστό, τότε είναι λογικό να μην λαμβάνεις e-mail.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

1) Στο Mango το chat του facebook είναι ενσωματωμένο. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά λογικά θ βρίσκεται στο Messaging. Για να το ενεργοποιήσεις πας Messaging->τρεις τελίτσες->settings->facebook chat

 

2) Voip με την έννοια του Skype ή του Gtalk δεν υπάρχει ακόμα. Σε καποιά στιγμή θα εμφανιστεί το Skype το οποίο πλέον ανήκει στην Microsoft. Λογικά δεν θα αργήσει τώρα που υπήρξε κι η επίσημη έγκριση από την Ε.Ε. της εξαγοράς. Μέχρι τότε εγώ προτείνω το Voxafon. Είναι μία υπηρεσία σαν τις prepaid κάρτες τηλεφώνου. Η εφαρμογή αυτή καλεί ένα σταθερό τηλέφωνο Ελληνικό, και μέσω αυτού του τηλεφώνου γίνεται η κλήση εκεί που θες. Αν έχεις πρόγραμμα με δωρεάν χρόνο ομιλίας, σου βγαίνει πιο οικονομικά από το να έπαιρνες μέσω Skype, διότι γλυτώνεις το ίντερνετ. Επίσης η ποιότητα είναι καλύτερη διότι στην ουσία μιλάς με το ελληνικό νούμερο που καλείς. Οι χρεώσεις είναι πάνω/κάτω οι ίδιες. Επίσης μπορείς να καλέσεις και skype επαφές χωρίς να σου χρεώνει τα credits που έχεις, αλλά έχει αρνητικό ότι δεν μπορείς να βλέπεις αν ο αλλος είναι online ή όχι. Κλήσεις μεταξύ χρηστών Voxofon μέσω του προγράμματος δεν γίνονται.

 

3) Όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο, το κινητό απενεργοποιεί αυτόματα το Wi-Fi. Συνεπώς για να λαμβάνεις e-mail όταν είναι κλειδωμένο, θα πρέπει να έχει ενεργοποιημένο το Data Connection. Αν το έχεις κλειστό, τότε είναι λογικό να μην λαμβάνεις e-mail.

 

Ευχαριστώ stewe για την άμεση απάντηση.

Λοιπόν αυτό το έχω κάνει απλά δεν βρίσκω την δυνατότητα να στείλω μήνυμα σε κάποιον χωρίς να μπω στο chat.

Για το voxοfone διάβασα και το είχα υπόψιν μου. Θα το δοκιμάσω.

Αυτό με τα emails λύθηκε! Thanks. Βέβαια κάτι ακόμα πρέπει να πατάω refresh αφού κάνω delete ένα μήνυμα για να αφαιρεθεί από το server. (gmail)

 

Η προηγούμενη συσκευή ήταν το iphone 4 και μου φαίνεται πως το market είναι πολύ άδειο... Ελπίζω με τον καιρό να γεμίσει με εφαρμογές που μου λείπουν όπως το viber,bria softphone,logmein ignition... Επίσης θα ήθελα και ένα video player που να παίζει avi,mkv κλπ...

 

Από την άλλη μου αρέσει η απλότητα του, η φιλοσοφία του όλα τα social networks συνδεδεμένα μεταξύ τους και φυσικά το μενού του και ο σχεδιασμός του που μετά από αυτό τα τετραγωνάκια των άλλων OS μου φαίνονται πολύ ξεπερασμένα...

Edited by coby
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτό το έχω κάνει απλά δεν βρίσκω την δυνατότητα να στείλω μήνυμα σε κάποιον χωρίς να μπω στο chat.

......

Από την άλλη μου αρέσει η απλότητα του, η φιλοσοφία του όλα τα social networks συνδεδεμένα μεταξύ τους και φυσικά το μενού του και ο σχεδιασμός του που μετά από αυτό τα τετραγωνάκια των άλλων OS μου φαίνονται πολύ ξεπερασμένα...

 

Για να εχεις το facbook στα μυνηματα πρεπει απο το windows live λογαρισμό σου στο ιντερνετ να προθέσεις και το FB στα κοινωνικά δικτυα που ειναι συνδεδεμενα..Πηγαινε στο Hotmail και μετά στην κεντρική σελιδα Windows Live. Εκει εχει επιλογή για να προσθεσεις κοινωνικα δικτυα (FB κλπ)

Μετά θα μπορεις να κανεις chat απο τα μηνυματα Και οταν καποιος θελει να σου μιλησει θα εμφανιζεται σαν μηνυμα ...

 

Χαιρομαι παρα πολυ να διαβαζω στα φορουμ οτι ολο και πιο πολυς κοσμος μολις δοκιμαζει WP7 εστω και για λιγες μέρες μετα δεν τον ικανοποιουν τα αλλα δυο λειτουργικά...

Την φρεσκια προσεγγιση στο mobile computing που λεω εδω και τοσο καιρο την βλέπει πια ολο και πιο πολυς κοσμος ...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις το facbook στα μυνηματα πρεπει απο το windows live λογαρισμό σου στο ιντερνετ να προθέσεις και το FB στα κοινωνικά δικτυα που ειναι συνδεδεμενα..Πηγαινε στο Hotmail και μετά στην κεντρική σελιδα Windows Live. Εκει εχει επιλογή για να προσθεσεις κοινωνικα δικτυα (FB κλπ)

Μετά θα μπορεις να κανεις chat απο τα μηνυματα Και οταν καποιος θελει να σου μιλησει θα εμφανιζεται σαν μηνυμα ...

 

Χαιρομαι παρα πολυ να διαβαζω στα φορουμ οτι ολο και πιο πολυς κοσμος μολις δοκιμαζει WP7 εστω και για λιγες μέρες μετα δεν τον ικανοποιουν τα αλλα δυο λειτουργικά...

Την φρεσκια προσεγγιση στο mobile computing που λεω εδω και τοσο καιρο την βλέπει πια ολο και πιο πολυς κοσμος ...

 

Ευχαριστώ colossus_r για την απάντηση.

Το έχω κάνει αυτό... Το πρόβλημα είναι με τα offline messages. Επιλέγω πχ κάποιον από τις επαφές μου και πατάω να του στείλω μήνυμα. Τότε βγαίνει error πως δεν είμαι logged in. Κάνει μόνο του log in ενώ το μήνυμα δεν φτάνει ποτέ στον παραλήπτη. Chat μπορώ να κάνω κανονικά με όλους τους φίλους μου και από windows live και από fb από τη στιγμή που είμαι available στο status.

Link to comment
Share on other sites

Ως νέος στα windows 7 phones έχω το παρακάτω πρόβλημα:

Προσπαθώ να περάσω τις επαφές που έχω από το Outlook 2003 στο HTC Trophy.

Μπαίνω στο outlook και τις κάνω εξαγωγή σε csv αρχείο, το οποίο εισάγω στο λογαριασμό μου στο windows live, για να περάσουν από εκεί αυτόματα (με την πρώτη σύνδεση) στο τηλέφωνο. Το πρόβλημα είναι ότι τα ονόματα είναι όλα με ελληνικούς χαρακτήρες, οι οποίοι περνούν στα αλαμπουρνέζικα στο windows live και βεβαίως μεταφέρονται και στο τηλέφωνο πάλι αλαμπουρνέζικα (τα ονόματα μόνο). Τι να κάνω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ colossus_r για την απάντηση.

Το έχω κάνει αυτό... Το πρόβλημα είναι με τα offline messages. Επιλέγω πχ κάποιον από τις επαφές μου και πατάω να του στείλω μήνυμα. Τότε βγαίνει error πως δεν είμαι logged in. Κάνει μόνο του log in ενώ το μήνυμα δεν φτάνει ποτέ στον παραλήπτη. Chat μπορώ να κάνω κανονικά με όλους τους φίλους μου και από windows live και από fb από τη στιγμή που είμαι available στο status.

 

Οff line σε FB kai WL δεν μπορεις να στειλεις απο τα μηνυματα ..μονο σε online φιλους

 

 

Ως νέος στα windows 7 phones έχω το παρακάτω πρόβλημα:

Προσπαθώ να περάσω τις επαφές που έχω από το Outlook 2003 στο HTC Trophy.

Μπαίνω στο outlook και τις κάνω εξαγωγή σε csv αρχείο, το οποίο εισάγω στο λογαριασμό μου στο windows live, για να περάσουν από εκεί αυτόματα (με την πρώτη σύνδεση) στο τηλέφωνο. Το πρόβλημα είναι ότι τα ονόματα είναι όλα με ελληνικούς χαρακτήρες, οι οποίοι περνούν στα αλαμπουρνέζικα στο windows live και βεβαίως μεταφέρονται και στο τηλέφωνο πάλι αλαμπουρνέζικα (τα ονόματα μόνο). Τι να κάνω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποια βοήθεια.

 

Ειναι λαθος η κωδικοποιηση του αρχειου εξόδου απο το Outlook...

Δεν θυμαμαι απ εξω ολες τις επιλογες (ειναι και θεμα εκδοσης του outlook) αλλα διαλεξε κατι σε greek 1253 η και αλλες επιλογες.

Eπισης αν σου ειναι πιο ευκολο στειλε τις στο gmail η βαλε το outlook connector και μετεφερε τις επαφες μεσα απο το OUtlook

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Νέα σχετικά εφαρμογή για Ringtones. Easyring

 

Μπαίνεις μέσα στο app, κάνεις search το κομμάτι που θες, και σου βγάζει διάφορα αποτελέσματα έτοιμα κομμένα και συμβατά. Τα κατεβάζεις, και στη συνέχεια τα κάνεις add και εμφανίζονται ως διαθέσιμα custom ringtones στα settings.

 

Το μόνο κακό είναι ότι το κόψιμο που έχει γίνει πολλές φορές δεν είναι το επιθυμητό, αλλά και πάλι μεγάλη ευκολία.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

File manager ή κάποιος άλλος τρόπος για να έχουμε access στο root απο τα windows υπάρχει;

 

Σε Μανγκο δεν δουλευει ο παλιος...περιμενουμε νεα εκδοση ...

Link to comment
Share on other sites

Η "πρώτη" VOIP εφαρμογή είναι γεγονός MobileVoip

 

Supported Brands

 

12Voip

Actionvoip

BudgetVoipCall

CallPirates

CallingCredit

CheapBuzzer

CheapVoipCall

Cheapvoip

CosmoVoip

DialCheap

DialNow

DiscountCalling

Easyvoip

FreeCall

Freevoipdeal

Frynga

GlobalFreecall

HotVoip

InternetCalls

Intervoip

Jumblo

JustVoip

LowRateVoip

MegaVoip

NetAppel

NoNoh

PennyConnect

PoivY

Powervoip

RebVoice

Rynga

SMSDiscount

SipDiscount

SmartVoip

SmsListo

SparVoip

StuntCalls

Telbo

VoipBlazer

VoipBuster

VoipCaptain

VoipCheap

VoipCheap UK

VoipChief

VoipDiscount

VoipGain

VoipJumper

VoipMove

VoipRaider

VoipSmash

VoipStunt

VoipWise

VoipZoom

Voipblast

WebcallDirect

Link to comment
Share on other sites

Η "πρώτη" VOIP εφαρμογή είναι γεγονός MobileVoip

 

Supported Brands

 

12Voip

Actionvoip

BudgetVoipCall

CallPirates

CallingCredit

CheapBuzzer

CheapVoipCall

Cheapvoip

CosmoVoip

DialCheap

DialNow

DiscountCalling

Easyvoip

FreeCall

Freevoipdeal

Frynga

GlobalFreecall

HotVoip

InternetCalls

Intervoip

Jumblo

JustVoip

LowRateVoip

MegaVoip

NetAppel

NoNoh

PennyConnect

PoivY

Powervoip

RebVoice

Rynga

SMSDiscount

SipDiscount

SmartVoip

SmsListo

SparVoip

StuntCalls

Telbo

VoipBlazer

VoipBuster

VoipCaptain

VoipCheap

VoipCheap UK

VoipChief

VoipDiscount

VoipGain

VoipJumper

VoipMove

VoipRaider

VoipSmash

VoipStunt

VoipWise

VoipZoom

Voipblast

WebcallDirect

 

συγνωμη αλλα δεν καταλαβα τι ακριβως κανει.ειναι σαν το skype ?γιατι καπου ειδα στις φωτο καποια χρεωση σε €.δηλαδη μεσω ιντερνετ κανεις κληση? προφανώς βιντεοκληση δεν κανει το trophy γιατι δεν εχουμε καμερα μπροστα σωστα?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Είναι softphone. Δηλαδή αν έχεις λογαριασμό σε ένα από τα συνεργαζόμενα sites κάνεις log in στην εφάρμογη και κάνεις κλήσεις σε σταθερά και κινητά τηλέφωνα μέσω αυτής.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σύντομα όσοι έχουν σπασμένο κινητό θα έχουν την δυνατότητα να αποκτήσουν φακέλους στην αρχική οθόνη. Στο βίντεο που υπάρχει έδειξει ένν φάκελο με πάρα πολλές εφαρμογές, κάτι που δείχνει ότι δεν υπάρχει ο περιορισμός που έχει το iOS. Δεν ξέρω αν η εφαρμογή θα ανέβει και στο marketplace για να μπορέσουν να την αποκτήσουν όλοι. Το καλό είναι ότι η ιδέα είναι υλοποιήσημη, κάτι που σημαίνει ότι μπορεί εύκολα να ενσωματωθεί σε κάποια μελλοντική έκδοση των Window Phone.

 

Θέληση από την MS να υπάρχει...

 

link

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

To IM+ το θεωρώ μεγάλη απάτη. Έχει περάσει τόσο καιρός, έχουν κάνει 3-4 αναβαθμίσεις, και ακόμα δεν μπορεί να στέλνει pushed μηνύματα. Πως μπορεί να δουλέψει μία εφαρμογή για chat όταν δεν λειτουργεί ούτε όταν είναι ανοιχτή στον task manager; Άντε να βγει και το Skype να τελειώσει αυτό το αστείο. Θέλουν και 10€ για να πάρεις την full έκδοση.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σύντομα όσοι έχουν σπασμένο κινητό θα έχουν την δυνατότητα να αποκτήσουν φακέλους στην αρχική οθόνη. Στο βίντεο που υπάρχει έδειξει ένν φάκελο με πάρα πολλές εφαρμογές, κάτι που δείχνει ότι δεν υπάρχει ο περιορισμός που έχει το iOS. Δεν ξέρω αν η εφαρμογή θα ανέβει και στο marketplace για να μπορέσουν να την αποκτήσουν όλοι. Το καλό είναι ότι η ιδέα είναι υλοποιήσημη, κάτι που σημαίνει ότι μπορεί εύκολα να ενσωματωθεί σε κάποια μελλοντική έκδοση των Window Phone.

Θέληση από την MS να υπάρχει...

 

link

 

Οι προγραμματιστες που το φτιαχνουν ειναι απο την ομαδα chevron που εχει αρχισει και συνεργαζεται με την MS για επισημο ξεκλειδωμα με 9 euro...Αρα θα ειναι ψιλο-επισημο και η πρωτη homebrew(εκτος μαρκετ) εφαρμογή με τις "ευλογιες" της μαμας.

Link to comment
Share on other sites

To IM+ το θεωρώ μεγάλη απάτη. Έχει περάσει τόσο καιρός, έχουν κάνει 3-4 αναβαθμίσεις, και ακόμα δεν μπορεί να στέλνει pushed μηνύματα. Πως μπορεί να δουλέψει μία εφαρμογή για chat όταν δεν λειτουργεί ούτε όταν είναι ανοιχτή στον task manager; Άντε να βγει και το Skype να τελειώσει αυτό το αστείο. Θέλουν και 10€ για να πάρεις την full έκδοση.

 

Να ηταν μονο Skype ....:shifty: το Facebook? καμια αναβαθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...