Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

BIG PROBLEM :(

έχει βάλει κανείς την εφαρμογή counter της νοκια σε άλλο τηλ ???

την έβαλα στο htc trophy 7 και μέσα σε ένα μήνα κατέγραψε 140mb (που κατά βάση αυτό είναι το φυσιολογικό μου) ελα που η wind έχει άλλη άποψη και μου έστειλε λογαριασμό για 500mb (εχω 250mb free και με χρέωσε και 110 ευρώ για 250mb).

Το θέμα ειναι λίγο που τσέκαρα την εφαρμογή δουλεύει σωστά....

κάποιος αλλος συνάδελφος έχει τεστάρει την εφαρμογή ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω το λουμια 800 και ψάχνω rss feed με τον οποίο να βάζω μια κατηγορία που με ενδιαφέρει σαν tile στην αρχική οθόνη πχ το CNN και μετά το tile να ανανεώνει και να μου λέει αν υπάρχουν νέες ειδήσεις και το tile να υποστηρίζει και εικόνες υπαρχει τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εγκατεστημενο το προγραμμα system view κ εχω βαλει να βλεπει το boot time κ up time... πλεον σταματησε να καταγραφει τις μερες κ τωρα λεει boot time - earlier than 16/Οκτ/2012 11:43:25 κ στο up time more than 24.9 days.

τι επαθε ? φρικαρε το προγραμμα που το κινητο ειναι τοσο πολυ καιρο ανοιχτο ?

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ηρθε ενα μηνυμα απο εναν φιλο μου που εγραφε αυτο:

Κρατηστε αυτο το μηνυμα. Αποστολεας: IMEI:358790 04 998123 /0

τον ρωτησα αν μ εστειλε μηνυμα κ μου λεει οχι.. τι ειναι παλι αυτο ?

 

ειχε ερθει ξανα παλιοτερα τετοιο μηνυμα απο αγνωστο ομως αριθμο αλλα δεν εδωσα σημασια.. νομιζα οτι ειναι τιποτα διαφημηστικο

 

 

Πριν λιγο μου ηρθε και εμενα 2 φορες ... απο αγνωστο κινητο ... ! τι ειναι αυτο ;;;;;

 

Κρατήστε αυτό το μήνυμα Αποστολέας :

Σαμσουνγκ ΙΜΕΙ 3657*********************

---------------------------

Απο αγνωστο νουμερο κινητου μου ηρθε 6983129***

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι υπηρχε μια εφαρμογη στα android ετσι ωστε αν σου κλεψουν το κινητο και αλλαξουν καρτα σιμ να σου στελνει ακριβως αυτο. Το δοκιμαζα με ενα φιλο μου γι αυτο το θυμαμαι. Δεν ξερω αν ειναι αυτο βεβαια..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

πριν λίγο καιρό έγινα κάτοχος του lumia 710 και έχω ένα πρόβλημα με την offline πλοήγηση στο nokia drive, αν και έχω την τελευταία έκδοση την 3 και έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει τον χάρτη της Ελλάδας, δεν κάνει αναζήτηση τοποθεσίας ούτε μου εμφανίζει τους χάρτες και με προτρέπει να κάνω αναζήτηση ενεργοποιώντας τα δεδομένα δικτύου. τι ακριβώς μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά καλησπέρα,

πριν λίγο καιρό έγινα κάτοχος του lumia 710 και έχω ένα πρόβλημα με την offline πλοήγηση στο nokia drive, αν και έχω την τελευταία έκδοση την 3 και έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει τον χάρτη της Ελλάδας, δεν κάνει αναζήτηση τοποθεσίας ούτε μου εμφανίζει τους χάρτες και με προτρέπει να κάνω αναζήτηση ενεργοποιώντας τα δεδομένα δικτύου. τι ακριβώς μπορεί να φταίει?

 

Για το 710 υπάρχει ξεχωριστό θέμα, απευθύνσου εκεί... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=318849

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

πριν λίγο καιρό έγινα κάτοχος του lumia 710 και έχω ένα πρόβλημα με την offline πλοήγηση στο nokia drive, αν και έχω την τελευταία έκδοση την 3 και έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει τον χάρτη της Ελλάδας, δεν κάνει αναζήτηση τοποθεσίας ούτε μου εμφανίζει τους χάρτες και με προτρέπει να κάνω αναζήτηση ενεργοποιώντας τα δεδομένα δικτύου. τι ακριβώς μπορεί να φταίει?

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το 800!

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

πριν λίγο καιρό έγινα κάτοχος του lumia 710 και έχω ένα πρόβλημα με την offline πλοήγηση στο nokia drive, αν και έχω την τελευταία έκδοση την 3 και έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει τον χάρτη της Ελλάδας, δεν κάνει αναζήτηση τοποθεσίας ούτε μου εμφανίζει τους χάρτες και με προτρέπει να κάνω αναζήτηση ενεργοποιώντας τα δεδομένα δικτύου. τι ακριβώς μπορεί να φταίει?

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το 800!

 

Aν θυμαμαι καλα το Nokia drive παντα ηθελε στην αναζητηση προορισμου καποιου ειδους συνδεση wi-if/3g ...

Μετα δουλευει κανονικα ... με τους χαρτες που εχεις κατεβασει !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να απαντησεις οχι ωστε να ψαξει offline. Ενναλακτικα επιλεγεις χωρις συνδεση μεσα απο τις ρυθμισεις. Απλα αν εχεις ιντερνετ ειναι πιο ευκολο να βρει λιγοτερο δημοφιλεις προορισμους..
Link to comment
Share on other sites

παιδεια επειδη εχω λιγες μερες που πηρα windows phone θα ηθελα να ρωτησω εαν στην εφαρμογη zune σου δινει καποιον ξεχωριστο επιπλεον χωρο αποθηκευσης (π.χ scydrive) η απλα τα αρχεια που συνχρονιζω πιανουν την μνημη του κινητου απευθειας???
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να απαντησεις οχι ωστε να ψαξει offline. Ενναλακτικα επιλεγεις χωρις συνδεση μεσα απο τις ρυθμισεις. Απλα αν εχεις ιντερνετ ειναι πιο ευκολο να βρει λιγοτερο δημοφιλεις προορισμους..

 

Ναι ετσι ειναι .. Aπο τις ρυθμισεις το φτιαχνεις ... δεν το χρησιμοποιω και πολυ βεβαια ...εχω τα Νavigon kai Turn by Turn Greece

Link to comment
Share on other sites

παιδεια επειδη εχω λιγες μερες που πηρα windows phone θα ηθελα να ρωτησω εαν στην εφαρμογη zune σου δινει καποιον ξεχωριστο επιπλεον χωρο αποθηκευσης (π.χ scydrive) η απλα τα αρχεια που συνχρονιζω πιανουν την μνημη του κινητου απευθειας???

 

Το skydrive (που ειναι σαν το dropbox) το παιρνεις (7.5gb) οταν κανεις λογαριασμο στο Hotmail δεν εχει σχεση με το Zune. Και τα αρχεια πουβαζεις εκει τα βλεπεις απο το κινητο .. Επισης μπορει αυτοματα να ανεβαζει εκει τις φωτο σου.

Το zune ειναι η εφαρμογη για να συγχρονιζεις μουσικη φωτο και αλλα απο το κινητο στο pc

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα.

Μπορειται να μου προτεινεται κανα music player της προκοπης για WP?

Ειμαι εντελως αρχαριος με το λειτουργικο και απο μια αναζητηση στο store βρηκα κυριως για αγορα/streaming μουσικης αλλα οχι απλως για οργανωση/επεξεργασια μουσικης συλλογης που ηδη εχεις εγκαταστηση στο κινητο.

Και ο ενσωματωμενος της Nokia δεν μου αρεσει καθολου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα.

Μπορειται να μου προτεινεται κανα music player της προκοπης για WP?

Ειμαι εντελως αρχαριος με το λειτουργικο και απο μια αναζητηση στο store βρηκα κυριως για αγορα/streaming μουσικης αλλα οχι απλως για οργανωση/επεξεργασια μουσικης συλλογης που ηδη εχεις εγκαταστηση στο κινητο.

Και ο ενσωματωμενος της Nokia δεν μου αρεσει καθολου.

 

νομιζω τουλαχιστον στην νοκια δεν γινεταικαθως το pc δεν βλεπει το κινητο σαν αφαιρουμενο δισκο και ετσι αναγκαστικα θα πρεπει να συγχρονιζεις με zune...αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

νομιζω τουλαχιστον στην νοκια δεν γινεταικαθως το pc δεν βλεπει το κινητο σαν αφαιρουμενο δισκο και ετσι αναγκαστικα θα πρεπει να συγχρονιζεις με zune...αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

 

Το 920 εχω και υποστηριζει κανονικα mass storage.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα.

Μπορειται να μου προτεινεται κανα music player της προκοπης για WP?

Ειμαι εντελως αρχαριος με το λειτουργικο και απο μια αναζητηση στο store βρηκα κυριως για αγορα/streaming μουσικης αλλα οχι απλως για οργανωση/επεξεργασια μουσικης συλλογης που ηδη εχεις εγκαταστηση στο κινητο.

Και ο ενσωματωμενος της Nokia δεν μου αρεσει καθολου.

 

Η οργανωση της μουσικης γινεται απο το Zune με λιστα και tags .. μετα την μεταφερεις στο τηλ !!!

Ο player του τηλ για να παιζεις μουσικη τουλαχιστον για μενα ενα μια χαρα !!!

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να αγοράσω ένα tablet με Windows 7 και έχω τις εξής απορίες:

 

Έχουν εγκατεστημένο το Office? Αν ναι ποια έκδοση; Αν όχι, υπάρχει διαθέσιμο για αγορά και από πού; Είναι η ίδια έκδοση Office με αυτό που τρέχει σε PC πχ το 2003 ή το 2007;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να αγοράσω ένα tablet με Windows 7 και έχω τις εξής απορίες:

 

Έχουν εγκατεστημένο το Office? Αν ναι ποια έκδοση; Αν όχι, υπάρχει διαθέσιμο για αγορά και από πού; Είναι η ίδια έκδοση Office με αυτό που τρέχει σε PC πχ το 2003 ή το 2007;

Ευχαριστώ!

 

Εννοεις με Windows 8 ??

Τα ταμπλετ με Windows 8 RT εχουν εγκατεστημενη την τελευταια πληρη εκδοση του Office ...

Τα Windows 8 pro ταμπλετ μπορεις να βαλεις οποια εκδοση του office θελεις εσυ ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα Windows 8 pro ταμπλετ μπορεις να βαλεις οποια εκδοση του office θελεις εσυ ...!!!

 

Σημαντική πληροφορία αυτή που δεν γνώριζα, σε ευχαριστώ!

Επομένως αν θέλω να εγκαταστήσω το Office 2003 ή το 2007, τότε να πάρω tablet με Windows 7 ή με Windows 8 Pro?

Link to comment
Share on other sites

Σε windows 8 tablet PC με χ86 αρχιτεκτονικη(Intel-Amd CPU) μπορείς να εγκαταστήσεις οποιοδήποτε πρόγραμμα τρέχει στα σημερινά PC.

Υπάρχουν πολλά μοντέλα με ευρως τιμών απο 500 έως και πάνω απο 1500 ευρώ ανάλογα χαρακτηριστικά και εξοπλισμό.

 

Τώρα όσον αφορά τη διαχείριση της μουσικής επειδή έχω το 920 έχω περάσει τους φάκελους με τη μουσική μου μέσω pc,αλλά το θέμα είναι μπορώ με κάποια τρίτη εφαρμογή να διατηρείται μόνιμα στο background η μουσική μου έτσι ώστε όταν βάλω να παίζει με λίστα με εκατοντάδες mp3 κομμάτια και πχ σταματήσω την ακρόαση και μετά απο κάποιες ώρες/ημέρες όταν θελήσω να ξαναακουσω μουσική και να συνεχιζει απο εκεί που τελείωσα και όχι απο την αρχη όπως δηλαδή γίνεται σε android ή με WP8 δεν γινεται λόγω περιορισμών/αδυναμίας των windows.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε windows 8 tablet PC με χ86 αρχιτεκτονικη(Intel-Amd CPU) μπορείς να εγκαταστήσεις οποιοδήποτε πρόγραμμα τρέχει στα σημερινά PC.

Υπάρχουν πολλά μοντέλα με ευρως τιμών απο 500 έως και πάνω απο 1500 ευρώ ανάλογα χαρακτηριστικά και εξοπλισμό.

 

Πες μου μερικά μοντέλα ενδεικτικά. Θέλω οπωσδήποτε να έχουν 3G.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις για την ενημερωση 7.8 στα w.p απο οσο ειχα δει κυκλοφορισε στο εξωτερικο ξερει κανεις για ελλαδα??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια γνωριζει κανεις για την ενημερωση 7.8 στα w.p απο οσο ειχα δει κυκλοφορισε στο εξωτερικο ξερει κανεις για ελλαδα??

 

Απευθύνσου στο θέμα της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...