Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, χρειάζομαι μια εφαρμογή που να εμφανίζει τα τηλέφωνα της Ελλάδας(Οτε)

.Δεν βρήκα ακόμη μετά από ψάξιμο . Έχετε κάποια παρόμοια?

http://www.windowsphone.com/el-GR/apps/6d0ae9f8-0d36-4aa7-a46d-67be17c06888

, κατι τετοιο ψαχνεις μαλλον, καλη εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με τη ρομ του ανσαρ το κάνεις κατευθειαν απο το κινητο ;) αρκει να κατεβάσεις το αρχειο
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω,

Εχω ενα Htc hd7 (και ενα Nokia Lumia 800) και θελω μια εφαρμογη που χρησιμοποιωντας το Gps να βρισκω συντεταγμενες διαφορων σημειων και στη συνεχεια αυτες να τις καταγραφω και να βαζω μια σημειωση, πχ σημειο 1, σημειο 2,..

Στο τελος θελω να γινετε extract ενα αρχειο συντεταγμενων με τις τη σημειωση διπλα.

Εχω κατεβασει και δοκιμασει αρκετες δωρεαν εφαρμογες που εντοπιζουν τις συντεταγμενες και και δρομο με αριθμο κιολας αλλα δε βρηκα τροπο να προσθετω σημειωσεις και το κυριοτερο να γινει το extract αυτων, μονο με αποστολη mail, sms και λοιπα αλλα ο ογκος των σημειων ειναι 4000 και δε βολευει.

Εχετε να προτεινετε κατι?

Φυσικα δεν εχω προβλημα να πληρωσω την εφαρμογη εαν δεν ειναι free.

(Θα δημιουργησω και το ιδιο θεμα στις android εφαρμογες μιας και θα βρεθει και android κινητο αν χρειαστει)

 

Aυτη νομιζω κανει ολα αυτα που θες

http://www.windowsphone.com/en-gb/store/app/outdoor-navigation/83f78cdd-fb29-e011-854c-00237de2db9e

Αν δεν την "βρεις" πες μου

Link to comment
Share on other sites

αφού δεν έχει βγει ακόμα ρομ για το lumia 900

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο εδώ και μία εβδομάδα (zte tania). Δεν περίμενα να είναι τόσο καλό, λίγο η μικρή μνήμη με αγχώνει αλλά το ήξερα.

Ως προς τις εφαρμογές είμαι λίγο προβληματισμένος γιατί οι εφαρμογές ειδήσεων, καιρού, ακόμα και φωτογραφιών όλλες δουλεύουν όντας συνδεδεμένος συνέχεια στο ίντερνετ.

Θέλω να πω πχ ότι σε ένα android που είχα έμπαινες μια φορά σε ένα app για ειδήσεις (στο μετρό) και μετά τις διάβαζες κατά την διάρκεια της διαδρομής.

Το μόνο app καιρού που έχω βρει και offline είναι αυτό της microsoft.

Μήπως ξέρετε να μου προτείνεται κάτι αντίστοιχο που ζητάω για ειδήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο εδώ και μία εβδομάδα (zte tania). Δεν περίμενα να είναι τόσο καλό, λίγο η μικρή μνήμη με αγχώνει αλλά το ήξερα.

Ως προς τις εφαρμογές είμαι λίγο προβληματισμένος γιατί οι εφαρμογές ειδήσεων, καιρού, ακόμα και φωτογραφιών όλλες δουλεύουν όντας συνδεδεμένος συνέχεια στο ίντερνετ.

Θέλω να πω πχ ότι σε ένα android που είχα έμπαινες μια φορά σε ένα app για ειδήσεις (στο μετρό) και μετά τις διάβαζες κατά την διάρκεια της διαδρομής.

Το μόνο app καιρού που έχω βρει και offline είναι αυτό της microsoft.

Μήπως ξέρετε να μου προτείνεται κάτι αντίστοιχο που ζητάω για ειδήσεις.

 

Υπαρχουν πολλες εφαρμογες για αυτο που λες ...δες μια αλλα ψαξε και στο μαρκετ απο το pc σου

http://www.windowsphone.com/en-gb/store

 

Rss reader offline mode

http://www.windowsphone.com/en-gb/store/app/rss-reader-pro/4299abcb-f5ab-e011-a53c-78e7d1fa76f8

Oι εφαρμογες καιρου ανανεώνονται καθε 1-2 ωρες και ειναι offline

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung Omnia w.. Στο PC έχω συνδέσει fb με windows live. Το POM τι είναι

 

Κορυφαια ερωτηση.Μη στραβωσεις φιλαρακι απλα το πεταξες ομορφα.αχαχαχαχ

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες, θα ηθελα απο καποιον που δουλευει η εχει δουλεψει windows phone να μου πει αν υπαρχει κατι αντιστοιχο του rss widget του android, σκεφτομαι να αγορασω νοκια με wp για καποιο γνωστο μου που θα κανει συγκεκριμενη χρηση :shifty:

Εψαξα στο youtube αλλα δε βρηκα κατι οποτε απευθυνομαι εδω, ευχαριστω

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες, θα ηθελα απο καποιον που δουλευει η εχει δουλεψει windows phone να μου πει αν υπαρχει κατι αντιστοιχο του rss widget του android, σκεφτομαι να αγορασω νοκια με wp για καποιο γνωστο μου που θα κανει συγκεκριμενη χρηση :shifty:

Εψαξα στο youtube αλλα δε βρηκα κατι οποτε απευθυνομαι εδω, ευχαριστω

 

Rss προγραμματα υπαρχουν πολλα .. Στα wp δεν υπαρχουν widget.. υπαρχουν live tiles που δειχνουν ειδησεις απο τον rss client

Στο μαρκετ υπαρχουν παρα πολλα προγραμματα ... http://www.windowsphone.com/en-gb/store/search?q=rss

 

Επισης δεν χρειαζοταν νεο θεμα για μια ερωτηση για εφαρμογή ... Υπαρχει ηδη ΑΥΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μεγάλη προθυμία για βοήθεια μήπως κάποιος ξέρει αν σ τα 7.8 το ΒΤ είναι ξεκλείδωτο η ακόμα είναι σε αφασία
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση, επρεπε να διευκρινησω οτι θα ηθελα να λειτουργει σαν το αντιστοιχο widget του android αφου ανοιξει η εφαρμογη δηλαδη να περιλαμβανει μερος του κειμενου και οχι τιτλο μονο,

 

Τωρα οσον αφορα το δευτερο ΑΥΤΟ... δεν το ειδα

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως σε αυτήν την μη τελική έκδοση βλέπω ότι δεν έχει και μάλλον δεν θα έχει, μόνο μέσω εφαρμογής. Έχει ένα προγραμματάκι που δεν το έχω δοκιμάσει το DFT bluetooth file transfer. Αλλά υπάρχει σε πηγές η πληροφορία ότι η νόκια στις δικές τις συσκευές θα δώσει εφαρμογή που θα το κάνει.

 

btw επειδή το κινητό είναι με νοκια 7.8 ρομ στο ομνια 7 το viber λειτουργεί και με κλήσεις ήχου :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση, επρεπε να διευκρινησω οτι θα ηθελα να λειτουργει σαν το αντιστοιχο widget του android αφου ανοιξει η εφαρμογη δηλαδη να περιλαμβανει μερος του κειμενου και οχι τιτλο μονο,

 

Τωρα οσον αφορα το δευτερο ΑΥΤΟ... δεν το ειδα

 

Mα ολα τα rss app εχουν και μερος της ειδησης οταν ανοιξει η εφαρμογη

Αυτο ειναι ενα απο τα πολλα http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/newsspot/f001b025-94d7-4769-a33d-7dd34778141c

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παδιά,πως μπορώ να περάσω .xap αρχεία από το pc στο κινητό;

Το κινητό είναι ξεκλειδωμένο

 

Πρεπει να περασεις στο πισι σου το Windows Phone dev tools και εκει εχει ενα προγραμμα γι αυτο ..

Επισης απο το XDA βρες το XAPDeployX.exe που κανει την ιδια δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει εφαρμoγη windows phone για παμε στοιχημα οπαπ με το κουπονι και τα παιχνιδια ενημερωμενα οπως στα android???

Αν υπαρχει πειτε μου που θα την βρω γιατι εχω φαει τον κοσμο..

Link to comment
Share on other sites

ηρθε ενα μηνυμα απο εναν φιλο μου που εγραφε αυτο:

Κρατηστε αυτο το μηνυμα. Αποστολεας: IMEI:358790 04 998123 /0

τον ρωτησα αν μ εστειλε μηνυμα κ μου λεει οχι.. τι ειναι παλι αυτο ?

 

ειχε ερθει ξανα παλιοτερα τετοιο μηνυμα απο αγνωστο ομως αριθμο αλλα δεν εδωσα σημασια.. νομιζα οτι ειναι τιποτα διαφημηστικο

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά

Το skype και το viber υπάρχει τρόπος να τα ενσωματώσεις στις επαφές ή για να δεις αν σε έχει καλέσει ή σου έχει στείλει μήνυμα κάποιος πρέπει συνέχεια να τις ανοίγεις?

Οι χάρτες bing που είναι ενσωματωμένοι δεν έχουν πλοήγηση? Και αν δεν έχεις wifi ή 3g δεν λειτουργούσουν καν? Ή κάποιο λάθος κάνω?

Υπάρχει κάποιος δωρεάν χάρτης με πλοήγηση έστω και αν χρειάζεται 3g ή wifi?

Σε ένα παλαιότερο ερώτημα μου για rss news reader κάποιο μέλος μου πρότεινε το rss reader pro, αλλά δεν μου λειτουργεί (βγάζει error) και όσα άλλα δοκίμασα εμφανίζουν μια δυο γραμμές και για να δεις όλο το άρθρο πρέπει να συνδεθείς κανονικά. Και το weave που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα έκανε αναβάθμιση και δείχνει μόνο του τίτλους τώρα. Υπάρχει κάποιο άλλο τελικά?

Τα mail που έχεις ρυθμίσει σαν ενσωματωμένα υπάρχει τρόπος να κρατάνε στην μνήμη όλα (ή έστω πολλά) mail, γιατί εμένα από το gmail μου εμφανίζει μόνο τα 3-4 τελευταία. Τα υπόλοιπα τα εξαφανίζει. Π.χ. είσαι στο δρόμο και θες να δεις κάποια στοιχεία από κάποιο παλιό mail. Γίνεται να τα έχεις στο τηλέφωνο όλα?

Τέλος, έχω το zte tania, μήπως ξέρετε αν έχει βγει custom rom γιαυτό ή το έχουν και θα το έχουν γραμμένο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το skype πρέπει να κάνεις εγκατάσταση την εφαρμογή και αυτό μετά θα ενσωματωθεί στις επαφές σου. Αυτό όμως στα 8, όχι στα 7. Το ίδιο λένε ότι θα γίνεται και με όλες τις όμοιες εφαρμογές, στυλ viber, whatsapp κτλ. Με λίγα λόγια το λειτουργικό πλέον θα "δέχεται" τροποποιήσεις αναλόγως τις εφαρμογές που του έχεις περάσει.

 

Χάρτες όπως τους περιγράφεις, πάλι μόνο στα 8, όπου οι χάρτες της ΝΟΚΙΑ μαζί με την πλοήγηση θα είναι εγκατεστημένοι σε όλα τα κινητά. Αυτό βέβαια έχει και ένα "αλλά". Η ΝΟΚΙΑ έχει δηλώσει ότι παραχωρεί σε ΟΛΟΥΣ τους κατασκευαστές τις εφαρμογές αυτές, αλλά από κει και περα θα είναι θέμα του κατασκευαστή αν θα τις "κυκλοφορήσει" για τα κινητά του. Μπορεί για παράδειγμα η Σάμυ να μη θέλει, διότι θα έχει κάνει συμφωνία με την Χ εταιρεία πλοήγησης για μειωμένες τιμές, κάτι που θα την κάνει να "μπλοκάρει" την πλοήγηση της ΝΟΚΙΑ. Υποθετικά πάντα μιλάμε. Από κει και πέρα, στα 7άρια από ότι θυμάμαι, δε μπορείς να έχεις δωρεάν φωνητική πλοήγηση και χάρτες πέρα από τις συσκευές της ΝΟΚΙΑ.

 

Για το mail, μάλλοκ έχεις βάλει στις ρυθμίσεις να σου δείχνει μόνο τα mail των τελευταίων ημερών. Γιαυτό σου βγάζει μόνο 3-4, διότι αυτά είναι που έχεις λάβει τις τελευταίες 3 ή 7 μέρες.

 

Περί RSS και ZTE δε γνωρίζω να σε βοηήσω.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Για τα htc εχει δωσει χαρτες off line αλλα αμα θες με ομιλια πρεπει να το πληρωσεις :(

Αλλιως με μουγκα στη στρουγκα πας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για τα htc εχει δωσει χαρτες off line αλλα αμα θες με ομιλια πρεπει να το πληρωσεις :(

Αλλιως με μουγκα στη στρουγκα πας :lol:

 

Υπαρχει και το Navigon.. ;) Το εχω στο Trophy μου και δουλευει αψογα.. με φωνη απο τον "Πετρο"..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...