Jump to content

Wind 2in1: Δύο αριθμοί σε μία κάρτα SIM


mobilegr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

KALHSPERA

NAI BRE PAIDIA

POLY KALH H YPHRESIA ALLAGIATI NA MHN MPORO NA BALO STHN 2h GRAMMH ENA NOYMERO COSMOTE'H VODAFONE ALLA KAI TA 2 PREPEI NA EINAI TIM?

ANOHSIA 8A ELEGA

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσο παει η ΤΙΜ σε λιγο θα περασει και την Vodafone... χεχεχε...!!!

Βουρ,να περασουμε και την C-OTE!

VODAFONE CU (Huawei Ascend 7)

Triple Play FORTHNET (Σταθερο-Ιντερνετ-NOVA start pack)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cyberbop (29 Μάι. 2004 , 00:30)

 

KALHSPERA

NAI BRE PAIDIA

POLY KALH H YPHRESIA ALLAGIATI NA MHN MPORO NA BALO STHN 2h GRAMMH ENA NOYMERO COSMOTE'H VODAFONE ALLA KAI TA 2 PREPEI NA EINAI TIM?

ANOHSIA 8A ELEGA

 

 

Μάλλον αυτό που ζητάς είναι αδύνατο και από τεχνικής άποψης αλλά και από εμπορικής.

Εκτός βέβαια αν εννοείς ότι κάποια από τις γραμμές μπορεί να είναι αριθμός Vodafone ή Cosmote που έχει μεταφερθεί με φορητότητα στην ΤΙΜ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
τώρα που γίνεται να είναι και τα δυο νούμερα καρτοκινητά για να το χρησιμοποιήσεις πρέπει πρώτα να αγοράσεις δυο πακέτα σύνδεσης και μετά να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία ή γίνεται κατ' ευθείαν με κάποια άλλη διαδικασία?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx ( 3 Οκτ. 2004 , 16:54)

 

τώρα που γίνεται να είναι και τα δυο νούμερα καρτοκινητά για να το χρησιμοποιήσεις πρέπει πρώτα να αγοράσεις δυο πακέτα σύνδεσης και μετά να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία ή γίνεται κατ' ευθείαν με κάποια άλλη διαδικασία?

 

 

Αν έχεις ήδη 2 καρτοκινητά απλά πας και ζητάς την κάρτα 2 in One και θα τους πεις να βάλουν τα 2 νούμερα που έχεις. Για αλλαγή sim δεν πληρώνεις τίποτα αλλά στο κάθε νούμερο θα χρεωθείς το κόστος εγγραφής που είναι 6 ευρώ. Το ποσό αυτό αφαιρείται από το υπόλοιπό σου. Αν δεν έχεις το απαιτούμενο υπόλοιπο θα πρέπει να κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας. Μέχρι τις 31/12/2004 υπάρχει προσφορά στα τέλη σύνδεσης. Συγκεκριμένα πληρώνεις 3 ευρώ για κάθε αριθμό αντί για 6 ( 50% έκπτωση ). Έβαλα σε κάρτα 2 in One 2 καρτοκινητά μου στις 13/10/2004 οπότε αυτά που σας λέω ισχύουν 100% .

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

εχω μια συνδεσει στην τιμ,και θελω να να μπω σαυτην την υπηρεσια.να εχω δηλ τη συνδεσει μου και εναν αριθμο free togo.η χρεωση μου θα ειναι απλα 3 ευρω?η θα εχω και επιπλεον παγιο καθε μηνα?
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος neo24gr (18 Οκτ. 2004 , 13:44)

 

εχω μια συνδεσει στην τιμ,και θελω να να μπω σαυτην την υπηρεσια.να εχω δηλ τη συνδεσει μου και εναν αριθμο free togo.η χρεωση μου θα ειναι απλα 3 ευρω?η θα εχω και επιπλεον παγιο καθε μηνα?

 

 

3 ευρω για το καρτοκινητο(κοστος ενεργοποιησης θα σου αφαιρεθει απο την καρτα)!!

3 ευρω για το συμβολαιο και 1,40 για μηνιαιο παγιο!!

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομιτης της 2 ΙΝ 1 εδω και δυο μηνες περιπου.

 

-Εχω μια γραμμη απο περυσι κ φετος εκανα ανανεωση συμβολαιου για να παρω επιδοτηση συσκευης.

 

-Ειχα κ μια αλλη γραμμη στην Q-TELECOM κ μεσω φορητοτητας ανηκει πια στην ΤΙΜ εδω και δυο μηνες.(γιαυτο εβαλα 2 ΙΝ 1).

 

-Μπορω ενα απο τα δυο νουμερα να το κανω καρτοκινητο, ή πρεπει να περασει ο χρονος συμβολαιου στο καθε νουμερο μου.

-Και αν ΝΑΙ, αν δεν ειχα κανει αναβαθμιση συσκευης στο νουμερο που ειχα απο περυσι στην ΤΙΜ, θα μπορουσα να το κανω καρτοκινητο?

 

στειλτε μου απαντηση με ε-μαιλ παρακαλω πατωντας εδω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Kαι εγώ ενεργοποίησα την Δευτέρα το 2in1(Συνδεση-Καρτοκινητό) και από ότι κατάλαβαίνω οι κάρτες είναι 128Κ. Αλήθεια,η αλλαγή γραμμής δεν περίμενα να γίνεται μέσα από το ΜΕΝU υπηρεσιών αλλά από το ΜΕΝΥ της συσκευής,όπως στην ΚΟΣΜΟΤΕ(που δεν έχει την υπηρεσία διαθέσιμη. Πάντως πολύ πρακτική υπηρεσία αλλά το μόνο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι η χρέωση από προώθηση,πχ αν πάρω την προώθηση από το FREE2GO θα χρεωθώ όσο μία κλήση από ΤΙΜ->ΤΙΜ;;;;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

mixtri, η 2-in-1 κάρτα που σου έδωσαν είναι σίγουρα 128Κ; Αν προσέξεις το γράφει πάνω της και στη μπροστά όψη όπου είναι το τσιπάκι αλλά και στην πίσω, στην προτελευταία γραμμή, πχ εμένα που είναι 64Κ γράφει J64o και από κάτω ένα αριθμό σαν έκδοση, 2.2.5. Δες και πες μας, είναι καλή ευκαιρία για όσους θέλουν να βάλουν 2 νούμερα σε 1 κάρτα να πάνε ταυτόχρονα και σε 128Κ. Βγαίνει πιο φθηνά απ'το να αναβαθμίσεις 2 κάρτες ξεχωριστά.

Να σε ρωτήσω για το καρτοκινητό, το είχες δηλώσει; Σε βάζουν να το δηλώσεις επί τόπου; Με ποιό τρόπο αποδεικνύεις την κατοχή του; Δίνεις πχ το PUK1;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jtheogr (23 Νοέ. 2004 , 10:55)

 

Kali i ipiresia TIM 2 in 1 alla exei ena megalo meionektima den exeis tilefoniti oute eidopoiisi kliseon

 

 

Ti ennoeis? An eixes stis 2 grammes apo prin twra ston kshlwnoun?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλά αν βάλεις τις ρυθμίσεις 2ΙΝ1 στο μενού υπηρεσιών και ενεργοποιηθεί η προώθηση τότε επενεργοποιήται το 2ΙΝ1 αλλά ούτε τηλεφωνητή δεν έχεις. ΄Οταν σε παίρνουν τηλέφωνο βγάζει τριτονικό. Η κάρτα μου πάνω δεν γράφει J64o άρα μάλλον είναι 128Κ(αλλά δεν γράφει και τίποτα άλλο να δηλώνει ότι είναι 128Κ) Καλύτερα να ρωτήσετε σε κανένα κατάστημα ΤΙΜ :confused: Πάντως το Μενού υπηρεσιών είναι πανομοιότυπο με μία 128Κ(σύμφωνα με την περιγραφή που δίνει η ΤΙΜ) μόνο που αντί μιας υπηρεσίας έχει το ΜΕΝΥ 2ΙΝ1... Πολύ καλή υπηρεσία.Αλλά μεγάλο μειονέκτημα να μην έχεις ειδοποίηση όταν είναι ενεργοποιημένη η προώθηση...Εγώ ώρες ώρες βγάζω τις ρυθμίσεις..

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε όταν γίνεται προώθηση από το ένα κινητό στο άλλο τι νόημα έχει ο τηλεφωνητής;

 

Με απασχολούν τα εξής ερωτήματα:

1. Αν το ένα από τα 2 είναι καρτοκινητό Free2Go, η χρέωση για την προώθηση είναι το 1% της κανονικής χρέωσης του Free2Go προς κινητά ΤΙΜ (δηλαδή 0,0041€/δευτ) ή είναι 0,0085€/δευτ;

2. Η ελάχιστη χρέωση των 30 δευτερολέπτων ισχύει κανονικά; Δηλαδή η ελάχιστη χρέωση είναι 0,0041*30*1,18*0,01=1,5 λεπτό περίπου;

3. Αν ενεργοποιήσω προώθηση μόνο στο ένα νούμερο, πληρώνω μόνο 6€+ΦΠΑ προκαταβολικά;

4. Αν με καλέσουν στο νούμερο το οποίο δεν έχει προώθηση ενώ έχω ενεργό το άλλο, τι γίνεται; Ισχύουν κανονικά όλες οι επιλογές που παρέχει η ΤΙΜ στους συνδρομητές της (τηλεφωνητής, ειδοποίηση κλήσεων);

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (28 Νοέ. 2004 , 00:07)

2. Η ελάχιστη χρέωση των 30 δευτερολέπτων ισχύει κανονικά; Δηλαδή η ελάχιστη χρέωση είναι 0,0041*30*1,18*0,01=1,5 λεπτό περίπου;

 

Στα συμβολαια που εχουν 2 σε 1 ισχυουν τα 30sec οταν σε παιρνουν στον 2ο αριθμο σου ο οποιος ειναι προωθηση στον 1ο αρα μαλλον και στην περιπτωση σου που ειναι καρτοκινητο...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mixtri (27 Νοέ. 2004 , 13:31)

 

Οχι απλά αν βάλεις τις ρυθμίσεις 2ΙΝ1 στο μενού υπηρεσιών και ενεργοποιηθεί η προώθηση τότε επενεργοποιήται το 2ΙΝ1 αλλά ούτε τηλεφωνητή δεν έχεις. ΄Οταν σε παίρνουν τηλέφωνο βγάζει τριτονικό. Η κάρτα μου πάνω δεν γράφει J64o άρα μάλλον είναι 128Κ(αλλά δεν γράφει και τίποτα άλλο να δηλώνει ότι είναι 128Κ) Καλύτερα να ρωτήσετε σε κανένα κατάστημα ΤΙΜ :confused: Πάντως το Μενού υπηρεσιών είναι πανομοιότυπο με μία 128Κ(σύμφωνα με την περιγραφή που δίνει η ΤΙΜ) μόνο που αντί μιας υπηρεσίας έχει το ΜΕΝΥ 2ΙΝ1... Πολύ καλή υπηρεσία.Αλλά μεγάλο μειονέκτημα να μην έχεις ειδοποίηση όταν είναι ενεργοποιημένη η προώθηση...Εγώ ώρες ώρες βγάζω τις ρυθμίσεις..

 

 

64K είναι η κάρτα σου

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά (διορθώστε με όπου κάνω λάθος)

Έχω ένα νούμερο σε ΤΙΜ130 και θέλω να αγοράσω ένα πακέτο καρτοκινητής και να τα συνδέσω σε μία κάρτα. Θα πληρώσω ένα εφάπαξ ποσό (12 ευρώ) και έπειτα θ απληρώνω μηνιαίως 1.40 (το ποσό που αντιστοιχεί στο νούμερο του συμβολαίου; )

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μου συμβαίνει το εξής κουφό

Σε μια σύνδεση με συμβόλαιο ΤΙΜ έβαλα και μια cosmoκάρτα που με φορητότητα αριθμού έγινε ΤΙΜ καρτοκινητό…Όλα αυτά έγιναν 2inOne και έτσι έχω 2 νούμερα σε μια συσκευή..

Μέχρι εδώ όλα καλά. Μπορώ και δέχομαι τηλεφωνήματα και στις 2 γραμμές, αλλά δεν μπορώ να δεχτώ τηλεφωνήματα (στη δευτερεύουσα γραμμή που έχω το καρτοκινητό) όταν το τηλέφωνο που με καλεί (η γραμμή δηλαδή) είναι ISDNκαι από ορισμένα PSDN !!!!

Οι ρυθμίσεις είναι σωστές,, πράγμα που διασταυρώθηκε και από την ΤΙΜ (1260) αλλά και από κατάστημα της ΤΙΜ. Επίσης δοκιμάστηκε η κάρτα και σε άλλες συσκευές.. με το ίδιο αποτέλεσμα..

Και σαν πρωτεύον νούμερο να βάλω το καρτοκινητό δεν αλλάζει τίποτα… μια από τα ίδια.

Έχει ακούσει κανείς τίποτα.. είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι φταίει ο ΟΤΕ.

Είναι ο μοναδικός που δεν έχει εξοπλισμό για να υλοποιεί την φορητότητα και απλάστέλνει την κλήση βάση προθέματος.

Κάπου εκεί πρέπει να γίνεται η δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δηλαδή το λάθος δεν είχε να κάνει με το ότι η σύνδεση σου είναι 2in1 αλλά με το ότι είχες κάνει φορητότητα.

Μπορεί να μου πει κάποιος πόση ώρα παίρνει η αλλαγή από τη μια σύνδεση στην άλλη;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοείς αλλαγή κάρτας...5λεπτά το ΠΟΛΥ σου λέω...Αλήθεια έχετε δοκιμάσει να διαγράψετε τις ρυθμίσεις;;; Απλά ακυρώνεται η προώθηση και ενεργοποιείται η ειδοποίηση κλήσεων...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ την αλλαγή από τον ένα αριθμό στον άλλο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το CX65 κάνει 5 δευτερόλεπτα,το SE θα κάνει 10 :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...