Jump to content

Wind 2in1: Δύο αριθμοί σε μία κάρτα SIM


mobilegr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή παιδια θα φυγω στρατο και με ενδιαφερει πολύ θα ήθελα να μου πείτε αν μπορω να κάνω 2 in 1 ενα αριθμο συμβολαίου και ένα F2GO (εχω ενεργοποιησει το Non stop και την νεα προσφορα με τα 1000 λεπτα). Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να δέχομαι κλήσεις στο συμβόλαιο και να παίρνω τηλεφωνα από το F2GΟ. Δεν με ενδιαφέρει να λειτουργουν ταυτόχρονα. Ποσο κοστίζει; Θα πάω σε Wind και αν λειτουργει σε ολα τα κινητα (Νοκια 7610); Γινεται να βγάλω και twin sim και για τα δυο νουμερα ή μπορώ μονο για ένα; Γιατι θα πάρω το παλιό μου κινητο στο στρατο Νοκια 7610) και θέλω την twin για το N95 8GB!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

twin sim kai 2in1 μαζί δεν γίνεται.

Εαν βάλεις f2g σε 2σε1 δεν θα παίζει το nonstop.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

twin sim kai 2in1 μαζί δεν γίνεται.

Εαν βάλεις f2g σε 2σε1 δεν θα παίζει το nonstop.

 

Για το πρώτο έχεις δίκιο. Για το δεύτερο όμως έχεις λάθος. έχω ενεργοποιημένες 2 2in1 sim με συμβόλαιο-καρτοκινητό και φυσικά ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ f2g NON STOP. ;) Εννοείται,φυσικά ότι ισχύει κανονικά και η νέα προσφορά...

ps όταν κάνεις τη διαδικασία να προσέχεις να τους πεις να μην κάνουν το καρτοκινητό wind card αλλά να το αφήσουν f2g. Αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Και απο διαδικασία τι λέει; Εμφανιζεται κάποιο ειδικό μενου και μια θα κλεινω το ενα νουμερο και μια το άλλο; Ποση ωρα θέλει;
Link to comment
Share on other sites

Σωστά με μενού. Η διαδικασία αλλαγης είναι πολύ απλή και διαρκεί περίπου 10-15 δευτερόλεπτα....
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ πολύ! Ελπιζω να μην μου κάνουν πρόβλημα για το f2go γιατι μου φαίνεται ότι εναπόκειται στη διάθεση του υπαλλήλου αν θα στο επιτρέψει ή οχι!
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο έχεις δίκιο. Για το δεύτερο όμως έχεις λάθος. έχω ενεργοποιημένες 2 2in1 sim με συμβόλαιο-καρτοκινητό και φυσικά ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ f2g NON STOP. ;) Εννοείται,φυσικά ότι ισχύει κανονικά και η νέα προσφορά...

ps όταν κάνεις τη διαδικασία να προσέχεις να τους πεις να μην κάνουν το καρτοκινητό wind card αλλά να το αφήσουν f2g. Αυτα....

Πότε το έκανες εσύ;:confused:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

pedia borw na exw 2in1 me dyo kartokinhta f2g k na exw sto ena energopiimenh thn prosfora me ta 1000 lepta k mhnymata?

 

:worry: - αυτο ενδιαφερει και εμενα ,υπαρχει καποιος φιλος να μας απαντησει ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσεξτε κ ποια συσκευη εχετε.ειχα ενεργοποιησει το 2in1 στο Ν95 κ για να κανω εναλλαγη τους αριθμους επρεπε να κανω restart τη συσκευη...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσεξτε κ ποια συσκευη εχετε.ειχα ενεργοποιησει το 2in1 στο Ν95 κ για να κανω εναλλαγη τους αριθμους επρεπε να κανω restart τη συσκευη...

 

Ωχ αυτο ειναι λιγο πακετο....

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσεξτε κ ποια συσκευη εχετε.ειχα ενεργοποιησει το 2in1 στο Ν95 κ για να κανω εναλλαγη τους αριθμους επρεπε να κανω restart τη συσκευη...

 

Και στα Sony Ericsson γίνεται restart η συσκεύη.

Στα S40 πάλι, αλλάζει πιο εύκολα, κλείνει η κεραία για 5 δευτερόλεπτα και μετά συνδέεται με τον δεύτερο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

pedia borw na exw 2in1 me dyo kartokinhta f2g k na exw sto ena energopiimenh thn prosfora me ta 1000 lepta k mhnymata?

 

εννοείται μπορείς.

@ Immortal έχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία σε 2 κινητά, το Κ800 και το Τ280. Σε κανένα δεν χρειάζεται να επανεκκινήσω το κινητό...

@ Παναγιώτης στο ένα την έκανα πριν από 7 μήνες περίπου και στο άλλο ενάμιση χρόνο

Link to comment
Share on other sites

εννοείται μπορείς.

@ Immortal έχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία σε 2 κινητά, το Κ800 και το Τ280. Σε κανένα δεν χρειάζεται να επανεκκινήσω το κινητό...

@ Παναγιώτης στο ένα την έκανα πριν από 7 μήνες περίπου και στο άλλο ενάμιση χρόνο

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που συνεχίζεις να έχεις νονστοπ. Η επίσημη εκδοσή της εταιρείας και όταν το είχα κάνει εγώ πριν ενάμιση χρόνο ήταν οτι δεν γίνεται... Δεν ξέρω τι να πω.. Πάντως θα το ξαναρωτήσω μήπως έχει αλλάξει κάτι :D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ πολύ! Ελπιζω να μην μου κάνουν πρόβλημα για το f2go γιατι μου φαίνεται ότι εναπόκειται στη διάθεση του υπαλλήλου αν θα στο επιτρέψει ή οχι!

 

Δεν εναπόκειται σε καμία διάθεση κανενός υπαλλήλου.

Το ζητάς και θα πρέπει να στο κάνει. :)

Θα σου πρότεινα όταν πηγαίνεις σε κατάστημα για κάποια υπηρεσία να τη ζητάς χωρίς να δίνεις περιθώριο αμφισβήτησης για το αν γίνεται ή όχι.

Εννοείται ότι πριν πας θα την έχεις διασταυρώσει (την υπηρεσία π.χ. και το τι και αν έχει χρεώσεις) είτε σε φόρουμ είτε μέσω του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών της εταιρείας. Αυτό στο λέω γιατί κι εγώ όταν πήγα για να ενεργοποιήσω την υπηρεσία 2inOne βρέθηκα να πληρώνω κάποιο ποσό που δεν έπρεπε αλλά τελικά ρωτώντας ξανά, πήγα και τ πήρα πίσω. Γενικά τα καταστήματά τους δε θα έλεγα ότι είναι και τα πιο ενημερωμένα.

 

Αν έχεις Nokia κατά 99% θα θέλει επανεκκίνηση κάθε φορά που κάνεις εναλλαγή αριθμού. Στα SE δε χρειάζεται επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα καταστήματά τους δε θα έλεγα ότι είναι και τα πιο ενημερωμένα.

 

:cool: - οταν ανακαλυψεις κατι ή πας για διακοπη/αλλαγη ολο κολπα ειναι "δεν ξερω,τι να σας πω,παρτε μας τηλεφωνο αυριο,δεν σας συμφερει,θα το δουμε αν γινεται,δεν νομιζω" (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε μένα! Φορητότητα σε Mo' mad ήθελα να κάνω και μετά από 30 λεπτά συνεννόησης με το τμήμα εξυπηρέτησης, ο υπάλληλος μου το έκανε F2G το νούμερο... Ό,τι να' ναι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Μηπως γνωριζει κανεις αν δουλευει το 2in1 σε nokia 6210 (το παλιο)? Θα το παρω απο το ebay καινουργιο και θα ηθελα την γνωμη σας καθως παντα ηθελα το 6210

Ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

pedia ekana shmera 2in1 se dyo kartokinhta. ixa sstili mail sthn exipirethsh pelatwn ths wind prin apo kamia vdomada gia to 2in1 me apories gia xrewsis ths iphresias k ta sinafh. shmera me phre thl enas poly eygenikos ipalilos ths exipirethshs k me enhmerwse leptomerws gia thn ipiresia. mu ipe kathgorhmatika oti thn nea karta sim thn pernw dwrean k oti to kostos ths ipiresias ine 2*3,57 eyrw pu den ta plhrwnis alla aferude apo ta dyo kartokinhta pu tha tha xrhsimopiisis. ta 2*3,57 ine gia thn energopiish ths prowthishs metaxi twn dyo arithmwn pu tha xrhsimopiisw k enoite oti ta plhrwnw mono mia fora mia h dio ergasimes meres meta thn energopiish tu 2in1.

otan phga sto katasthma k ipa oti thelw na kanw xrhsh ayths ths ipiresias o ipalilos mu ipe oti h kenuria sim kostizi 17 eyrw.tu ipa gia thn enhmerwsh pu mu ekane o sinadelfos tu apo to cc k phre thlefwno sth exipirethsh twn katasthmatwn gia na to diastayrwsi. apo eki vevews tu ipan oti h sim dinete dwrean.den zhthse ute signwmh ute tipota. energopiise thn iphresia xwris na pari ute cent. twra apla perimenw na aferethun ta 3,57 apo ta dyo numera kati pu tha simeni oti energopiithike k h prowthish.

o ipalilos pu me phre thl mu ipe epishs oti an se diasthma 3 mhnwn apo thn hmera energopiishs ths ipiresias apofasisw na spasw ta numera se 2 sim pali den plhrwnw tipota enw an apofasisw na ta spasw meta to peras tvn 3 mhnwn apo thn hmera energopiishs ths ipiresias tote tha plhrwsw k gia tis 2 kenuries sim pu tha parw. etsi exi h katastash. elpizw na sas elisa oles tis apories.

sto nokia n96 den xriazete epanekinhsh sthn enalagh twn arithmwn.apla xanete to shma gia 10-15 deyterolepta k meta epanerxete sto numero pu exw epileksi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα διαβάζεις τα greekglish αλλά είναι πολύ κουραστικά! Κρίμα γιατί η πληροφορία ήταν ενδιαφέρουσα :)

Μέσα στο 3μηνο είναι δωρεάν γιατί καλύπτει τις κάρτες σιμ η εγγύηση 3 μηνών.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης:

Η μεταγραφή των ελληνικών με τη χρήση του λατινικού αλφαβήτου (πρακτική ευρέως γνωστή ως greeklish) δεν αποτρέπεται, ωστόσο αποθαρρύνεται. Οι δημοσιεύσεις που περιέχουν greeklish είναι κατά κανόνα δυσανάγνωστες, ενώ επιπρόσθετα, δεν εντοπίζονται εύκολα σε περίπτωση που κάποιος επισκέπτης/μέλος επιχειρήσει να αναζητήσει πληροφορίες στο myphone.gr, με τη χρήση ελληνικών λέξεων-κλειδιών.

 

Παρακαλώ συνέχεια ΕΝΤΟΣ θέματος.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω σημερα τηλεφωνο να ρωτησω πληροφοριες γιατι πραγματικα ειχα μπερδευτει.

Ο 1ος μου ειπε οτι η καρτα κοστιζει 17 ευρω, του ειπα οτι το site λεει δωρεαν, το ξανακοιταξε και μου ειπε οντως ειναι δωρεαν (χωρις σχολια.....).

Το παγιο ειναι μονο στον αριθμο συμβολαιου 2.66 ευρω/μηνα και στο καρτοκινητο δωρεαν.

Μου ειπε οτι μπορω να αλλαζω μεσω το μενου της wind σε οποιον αριθμο θελω οποτε το θελω, δωρεαν. Για προωθησεις δεν ρωτησα γιατι δεν με ενδιαφερουν.

Και τελος οτι τα Non-stop δεν ισχυουν παρα μονο η προσφορα με τα 1000 λεπτα.

 

 

Τελικα για τα Non-stop τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω οτι δεν μπορείς να βάλεις το κλασσικό nonstop 500 σίγουρα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

εννοείται μπορείς.

@ Immortal έχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία σε 2 κινητά, το Κ800 και το Τ280. Σε κανένα δεν χρειάζεται να επανεκκινήσω το κινητό...

 

Δεν το επανεκκινείς εσύ, γίνεται αυτόματα, τουλάχιστον στα 4 SE τηλέφωνα που είχα εγώ χρησιμοποιήσει με την 12αρα SIMMAX μου.

:)

 

 

Αν έχεις Nokia κατά 99% θα θέλει επανεκκίνηση κάθε φορά που κάνεις εναλλαγή αριθμού. Στα SE δε χρειάζεται επανεκκίνηση.

 

Σε Nokia 3600 slide, απλά έκλεινε η κεραία (έδειχνε ότι δεν έχει καθόλου σήμα) και μετά από 5 δευτερόλεπτα, συνδεόταν στον άλλο αριθμό που είχα επιλέξει.

Σε SE T630, SE K750, SE K800, SE G900, το τηλέφωνο έκανε αυτόματα μια επανεκκίνηση και συνδεόταν στον άλλο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...