Jump to content

Wind 2in1: Δύο αριθμοί σε μία κάρτα SIM


mobilegr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά έχω ένα καρτοκινητό f2g τώρα και θέλω με το 2in1 να κάνω και ένα συμβόλαιο, απλώς θέλω να μπορώ να ενεργοποιήσω το Non stop 500. Πήρα στο 1260 και μου είπαν ότι μπορώ να ενεργοποιήσω όλα τα non stop, εκτός του non stop 500 προς 1 ή 2 αριθμούς.

Επειδή μπερδεύτηκα λίγο με τα προηγούμενα μηνύματα, ισχύει αυτό; Μπορεί να γίνει κάτι διαφορετικό για να υπάρχει η δυνατότητα για το non stop 500;

thanks! :)

 

Μπορείς να έχεις Non Stop 500, απλά θα χάσεις τις δωρεάν προωθήσεις. Πήγαινε σε κατάστημα Wind και ζήτα να σου βάλουν τις 2 sim σε μια και ζήτα να μην ενεργοποιήσουν την υπηρεσία 2 in 1. Ετσι θα έχεις 2 σε 1 sim me Non Stop 500 χωρίς δωρεάν προωθήσεις.

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια ασχετο αλλα..................που πηγε η ενωτητα τεχνικοι προβληματισμοι?????

 

ψαχνω 1 αρθρο που ηταν εκει για το σιμ κλονινγκ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ασχετο αλλα..................που πηγε η ενωτητα τεχνικοι προβληματισμοι?????

 

ψαχνω 1 αρθρο που ηταν εκει για το σιμ κλονινγκ!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1798

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να έχω σε μία κάρτα sim έναν αριθμό συμβολαίου και έναν αριθμό F2G;Η συσκευή μου είναι sony ericsson w660i γιατί στο w850i που είχα δεν υποστήριζε την υπηρεσία 2 IN ONE.

Eυχαριστώ εκ των πρωτέρων

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να έχω σε μία κάρτα sim έναν αριθμό συμβολαίου και έναν αριθμό F2G;Η συσκευή μου είναι sony ericsson w660i γιατί στο w850i που είχα δεν υποστήριζε την υπηρεσία 2 IN ONE.

Eυχαριστώ εκ των πρωτέρων

 

Τί?????? :blink::blink:Μα είχα w850 για τουλάχιστον 2 μήνες και δούλευε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ H 2in1 sim... :cool:Μήπως κάνεις λάθος?

Εννοείται ότι μπορείς να έχεις οποιονδήποτε συνδυασμό...

Link to comment
Share on other sites

Τί?????? :blink::blink:Μα είχα w850 για τουλάχιστον 2 μήνες και δούλευε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ H 2in1 sim... :cool:Μήπως κάνεις λάθος?

Εννοείται ότι μπορείς να έχεις οποιονδήποτε συνδυασμό...

 

To κίνητο εμφάνιζε μη αποδεκτή κάρτα SIM με την κάρτα 2IN ONE.Με άλλα λόγια δεν δούλευε και μάλιστα επισκεύτικα και δέυτερο κατάστημα και μου είπαν οτι το w850i που είχα τότε δεν υποστηρίζει την κάρτα 2 IN ONE.Θα δω αύριο τι θα μου πουν πηγαίνοντας σε κάποιο απο τα καταστήματα WIND της Πάτρας.

Y.Γ.

Eσύ Hardforce ποιο κατάστημα επισκέυτικες για να έχεις την καρτα 2ΙΝ ΟΝΕ(συμβόλαιο-καρτοκινητο);

Link to comment
Share on other sites

To κίνητο εμφάνιζε μη αποδεκτή κάρτα SIM με την κάρτα 2IN ONE.Με άλλα λόγια δεν δούλευε και μάλιστα επισκεύτικα και δέυτερο κατάστημα και μου είπαν οτι το w850i που είχα τότε δεν υποστηρίζει την κάρτα 2 IN ONE.Θα δω αύριο τι θα μου πουν πηγαίνοντας σε κάποιο απο τα καταστήματα WIND της Πάτρας.

Y.Γ.

Eσύ Hardforce ποιο κατάστημα επισκέυτικες για να έχεις την καρτα 2ΙΝ ΟΝΕ(συμβόλαιο-καρτοκινητο);

Στο πιο παλιό κατάστημα στην Κολοκοτρώνη.

Εμένα ΓΙΑΤΙ μου δούλευε κανονικά???:blink: Για ξανακοίταξε το...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

βρε παιδιά κάτι διάβασα τι λέτε αλλά δεν κατάλαβα:(

έχω f2g και non stop500 αλλά επειδή μου τελειώμει νωρίτερα από το μήνα το nonstop έχω και μια άλλη συσκευή στην οποία πάλι έχω f2g και βάζω κ άλλο nonstop500!

γίνεται να βάλω το 2in1 που λέτε για να μην έχω 2 συσκευές και να έχω και στις 2 το nonstop500 και να μην χρεώνομαι? και τι χρειάζεται να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Aν χρησιμοποιείς μόνο το nonstop 500... βάλε την υπηρεσια 1 λεπτό το λεπτό που δεν τελειώνει... ;)

Αλλιώς, απλά αλλάζεις το σιμάκι μόλις τελειώσει η μια κάρτα και όλα ΟΚ.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα ξερετε αν μπορω να βαλω εναν αριθμο wind και εναν momad σε καρτα 2in1??

 

Λογικά δε θα πρέπει να γίνεται. Γιατί η momad είναι "ανεξάρτητη" καρτοκινητή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για βοηθήστε λιγάκι.

Σε SE k750 και SE P1 είναι δυνατή η χρήστη sim 2 inOne (ένας αριθμός συμβολαίου κι ένα f2g);

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για βοηθήστε λιγάκι.

Σε SE k750 και SE P1 είναι δυνατή η χρήστη sim 2 inOne (ένας αριθμός συμβολαίου κι ένα f2g);

 

NAI...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα κι ενεργοποίησα μια 2inOne (ευτυχώς που μου απάντησε ο haforce γιατί αν περίμενα από το τμήμα εξυπηρέτησης της εταιρείας να με ενημερώσουν για τη συμβατότητα ...) με συμβόλαιο, Wind1 συγκεκριμένα και f2g.

Στο κατάστημα μου ζήτησαν 17,50 ευρώ για την αλλαγή της κάρτας sim και μου είπαν ότι κάθε μήνα θα χρεώνεται στο λογαριασμό του αριθμού με σύνδεση 0,80 λεπτά και το ίδιο ποσό θα αφαιρείται από το υπόλοιπο του καρτοκινητού. Αυτή η χρέωση γίνεται μου είπαν για να μπορώ να κάνω χρήση των προωθήσεων από τον ένα αριθμό στον άλλο.

Δηλαδή καμία σχέση με ότι γράφει η wind στη σελίδα της http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=689 .

Να δω πότε θα συμφωνούν αυτά που γράφει με αυτά που κάνει αυτή η εταιρεία.

 

Το λογότυπο από WIND που εμφανιζόταν στην οθόνη του κινητού με τη παλιά μου κάρτα, έγινε μετά την τοποθέτηση της 2inOne TIM GR γιατί οι κάρτες είναι παλιές της TIM όπως μου είπαν στο κατάστημα και το γράφουν επάνω οι κάρτες. Και τους ξεστοκάρουμε εμπόρευμα και μας το χρεώνουν. :lol:

Δε καταλαβαίνουν ότι δείχνουν την εντύπωση φτωχωμάγαζου; Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

se poio katastima piges?

kanonika h karta 2in1 den xreonetai.einai dorean!

na pas kai na zitizeis ta xrimata sou piso.

mpes sto site ths eind kai des to!!

kati tetoioi kanoun rompa oli tin etairia!!

krima....

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

se poio katastima piges?

kanonika h karta 2in1 den xreonetai.einai dorean!

na pas kai na zitizeis ta xrimata sou piso.

mpes sto site ths eind kai des to!!

kati tetoioi kanoun rompa oli tin etairia!!

krima....

 

Κάπου στο Γαλάτσι είναι το κατάστημα. Ρώτησα αρκετές φορές τον υπάλληλο εάν είναι σίγουρος για τη χρέωση και μου είπε ναι, κι ότι του εμφανίστηκε στην οθόνη του υπολογιστή μόλις έγραψε για αλλαγή sim κ.λ.π..

Έχω στείλει ήδη mail με το γεγονός στην Wind και περιμένω απάντηση για το τι ισχύει. Μετά την απάντηση τους θα πράξω ανάλογα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το πρωί με εκτυπωμένη τη σελίδα http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=689 και αμέσως παραδέχτηκε το "λάθος"* του ο υπάλληλος του καταστήματος. Μου επεστράφησαν φυσικά άμεσα τα 17,50 ευρώ.

Αλλά μέχρι πότε η κακή εκπαίδευση - ενημέρωση κάποιον υπαλλήλων θα χαλά την εικόνα ενός καταστήματος κατά πρώτον και της εταιρείας κατά συνέπεια και θα ταλαιπωρεί τον εκάστοτε πελάτη με, πήγαινε έλα, στο όποιο κατάστημα.

 

*Έχω αμφιβολίες γιατί εχθές ενώ επέμενα και το έλεγα ότι δεν υπάρχει χρέωση για νέα 2inOne sim και ότι ίσως υπάρχει χρέωση αλλά για αντικατάσταση κάρτας sim, μου έλεγε ότι υπάρχει χρέωση και μάλιστα εμφανίστηκε τέτοια εντολή στην οθόνη του υπολογιστή του. Άραγε σε πόσους θα έχει γίνει αυτό και αν πιάσει έπιασε. :(:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το πρωί με εκτυπωμένη τη σελίδα http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=689 και αμέσως παραδέχτηκε το "λάθος"* του ο υπάλληλος του καταστήματος. Μου επεστράφησαν φυσικά άμεσα τα 17,50 ευρώ.

Αλλά μέχρι πότε η κακή εκπαίδευση - ενημέρωση κάποιον υπαλλήλων θα χαλά την εικόνα ενός καταστήματος κατά πρώτον και της εταιρείας κατά συνέπεια και θα ταλαιπωρεί τον εκάστοτε πελάτη με, πήγαινε έλα, στο όποιο κατάστημα.

 

*Έχω αμφιβολίες γιατί εχθές ενώ επέμενα και το έλεγα ότι δεν υπάρχει χρέωση για νέα 2inOne sim και ότι ίσως υπάρχει χρέωση αλλά για αντικατάσταση κάρτας sim, μου έλεγε ότι υπάρχει χρέωση και μάλιστα εμφανίστηκε τέτοια εντολή στην οθόνη του υπολογιστή του. Άραγε σε πόσους θα έχει γίνει αυτό και αν πιάσει έπιασε. :(:mad:

Είναι αλήθεια ότι στον υπολογιστή εμφανίζεται χρέωση. Πρέπει ο πωλητής να είναι ενημερωμένος και να κόψει μηδενική απόδειξη για την κάρτα. Οπότε ίσως δεν το έκανε επίτηδες αλλά απλώς ήταν ελλειπώς ενημερωμένος για τις διαδικασίες.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι στον υπολογιστή εμφανίζεται χρέωση. Πρέπει ο πωλητής να είναι ενημερωμένος και να κόψει μηδενική απόδειξη για την κάρτα. Οπότε ίσως δεν το έκανε επίτηδες αλλά απλώς ήταν ελλειπώς ενημερωμένος για τις διαδικασίες.

 

Δε το γνώριζα (για αυτό και στο τέλος του ποστ έβαλα :(:mad: μιας και δεν ήξερα αν πρέπει να θυμώσω ή να "στεναχωρηθώ") αλλά για να το λες έτσι θα είναι. Από εδώ και πέρα όμως όποτε πηγαίνω και ακούω κάτι διαφορετικό από αυτό που γνωρίζω θα επιμένω να καλούν αυτοί την εξυπηρέτηση πελατών επί τόπου.

Link to comment
Share on other sites

Δε το γνώριζα (για αυτό και στο τέλος του ποστ έβαλα :(:mad: μιας και δεν ήξερα αν πρέπει να θυμώσω ή να "στεναχωρηθώ") αλλά για να το λες έτσι θα είναι. Από εδώ και πέρα όμως όποτε πηγαίνω και ακούω κάτι διαφορετικό από αυτό που γνωρίζω θα επιμένω να καλούν αυτοί την εξυπηρέτηση πελατών επί τόπου.

Το κακό είναι ότι πολλοί δεν ξέρουν και πολλά (πελάτες εννοώ) και έτσι γίνονται λάθη εις βάρος τους. Θα μπορούσες και συ να θεωρήσεις φυσιολογική τη χρέωση και να μην ζητήσεις πίσω τα χρήματά σου.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι πολλοί δεν ξέρουν και πολλά (πελάτες εννοώ) και έτσι γίνονται λάθη εις βάρος τους. Θα μπορούσες και συ να θεωρήσεις φυσιολογική τη χρέωση και να μην ζητήσεις πίσω τα χρήματά σου.

 

Σε αυτό (στο να γνωρίζω περίπου τι πρέπει να γίνει) οφείλω να ομολογήσω ότι βοήθησε και το φόρουμ αυτό. Τη σφραγίδα βεβαιότητας :lol: ότι είχαν κάνει λάθος την έβαλε ο kateriniotis και τον ευχαριστώ.

Γενικά αυτές οι διαδικτυακές παρέες και περισσότερο οι εξειδικευμένες βοηθούν πάρα πολύ στο να μην είμαστε και τόσο πρόβατα. :)

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι πολλοί δεν ξέρουν και πολλά (πελάτες εννοώ) και έτσι γίνονται λάθη εις βάρος τους. Θα μπορούσες και συ να θεωρήσεις φυσιολογική τη χρέωση και να μην ζητήσεις πίσω τα χρήματά σου.

Οι 2in1 είναι USIM, ή δίνουν ακόμα ...SIM? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Οι 2in1 είναι USIM, ή δίνουν ακόμα ...SIM? :shifty:

Δεν είναι usim!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...