Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για 2.3.5 δεν ακουγεται κατι.την 2.3.4 παντως το αργοτερο μεχρι νοεμβρη θα την εχουμε παρει και στην ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα! Ο επεξαργαστής καμιά φορά δουλεύει στο 60% και ο μετρητής CPU δείχνει ότι δουλεύει μετά συνεχώς εκεί χωρίς να είναι ανοιχτή κάποια εφαρμογή. Μετά από ώρα πέφτει. Καμιά ιδέα?

 

Ενδεχομένως κάτι να "τρεχει" στο background. Βάλε έναν task manager για να δεις τι είναι αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

.....επειδη εχω προσβαση και σε ένα αλλο κομματι S2, αλλαξα μπαταριες και διαπιστωσα οτι με την αλλη μπαταρια το δικο μου αναβει. Ενω η μπαταρια μου ηταν αφόρτιστη!! Το αλλο κινητο δεν αναψε και βαζοντας το να φορτισει ειδα οτι η μπαταρια ειναι αδεια...

Τι να εγινε; Αντι να φορτισει τη μπαταρια το δικο μου κινητο, απλως υπερθερμανθηκε;; Να σημειωσω οτι πριν το σβησω το κινητο μου ειχε ελαχιστη μπαταρια, αλλα εστω και ετσι θα επρεπε να αναβει..Αντι αυτου μετα την φορτιση ειχε αδειασει εντελως..

Τι να φταιει;

 

αστο να φορτισει σβησμενο....μολις φορτισει λιγο για κανα 15λεπτο..ανοιξε το και βρες ποιο προγραμμα σε τρωει μπαταρια..και σκοτωσε το..!το ιδιο επαθα και γω..ενω ελεγε οτι φορτιζει αυτο εχανε μπαταρια..και μου βγηκε ελαττωματικο το facebook υπου κατι επαθε και εχανε μπαταρια γιατι κολλησε μαλλον στο να ανανεωνει καταστασεισ και τα λοιπα ενω ειχα τα παντα απενεργοποιημενα wifi,3g!αφου το εγκατεστησα ξανα το κινητο παλι φορτιζει μια χαρα..δεν εχει προβλημα η μπαταρια σου!ουτε το usb σου!ειναι ενα bug που παθαινει το android σε σπανιους χρηστες σε πολλα διαφορετικα android κινητα!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Χθες παρέλαβα το νέο μου κινητό τηλέφωνο Samsung Galaxy S II μόλις όμως σήμερα το μεσημέρι κατάφερα να ασχοληθώ και αφού διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο γενικά είναι καταπληκτικό , βέβαιά είναι η πρώτη μου επαφή με ANDROID , δοκίμασα να τοποθετήσω πέντε (5) κάρτες micro SD δύο (2) στα 4GB και δύο στα 8GB και μία στο 1GB , τις οποίες χρησιμοποιούσα στο ΟΜΝΙΑ που είχα μέχρι σήμερα καμία όμως από τις παραπάνω κάρτες δεν μπορώ να διαμορφώσω στο Galaxy. Η γνώσεις μου στα κινητά είναι περιορισμένες , αν γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει η βοήθεια θα είναι πολύτιμη , περισσότερο βέβαια με ενδιαφέρει αν έχει κάποιο πρόβλημα το τηλέφωνο και πρέπει να επιστραφεί. Ευχαριστώ εκ το προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την διαμόρφωσα, την έβγαλα από το hTC TD2, την έβαλα στο galaxy και την είδε έτσι απλά.

Την ονόμασε external_sd. Για δες μήπως την έχει δει το τηλέφωνο με αυτό το όνομα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το external_sd υπάρχει ακόμα και αν δεν έχεις μέσα στο τηλέφωνο κάρτα SD και μάλιστα σε αφήνει να φτιάξεις και νέο φάκελο!

Την κάρτα που έβαλες μπορείς να της κάνεις διαμόρφωση;

Δεν θα έπρεπε να φαίνεται και η χωρητικότητα στις πληροφορίες;

Edited by xfchristos
Link to comment
Share on other sites

Το external_sd υπάρχει ακόμα και αν δεν έχεις μέσα στο τηλέφωνο κάρτα SD και μάλιστα σε αφήνει να φτιάξεις και νέο φάκελο!

Την κάρτα που έβαλες μπορείς να της κάνεις διαμόρφωση;

Δεν θα έπρεπε να φαίνεται και η χωρητικότητα στις πληροφορίες;

 

Δηλαδή αν πας ρυθμίσεις-αποθήκευση δεν σου δείχνει το συνολικό και διαθλεσιμο χώρο της Κάρτας SD?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πας ρυθμίσεις-αποθήκευση δεν σου δείχνει το συνολικό και διαθλεσιμο χώρο της Κάρτας SD?

 

 

Σωστά!

Μου γράφει ‘’ Μη διαθέσιμο ‘’ και από κάτω με γκρίζα γράμματα ‘’ Τοποθέτηση κάρτας SD ‘’

Link to comment
Share on other sites

Σωστά!

Μου γράφει ‘’ Μη διαθέσιμο ‘’ και από κάτω με γκρίζα γράμματα ‘’ Τοποθέτηση κάρτας SD ‘’

 

Μήπως το σύστημα αρχείων της κάρτας είναι ntfs?Γιατί αναγνωρίζει μόνο το fat32

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το σύστημα αρχείων της κάρτας είναι ntfs?Γιατί αναγνωρίζει μόνο το fat32

 

 

Όχι τις έχω κάνει όλες fat32 στο PC όμως , αλλά όπως γράφει το εγχειρίδιο αν είναι ntfs σου ζητάει η συσκευή να κάνει διαμόρφωση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι τις έχω κάνει όλες fat32 στο PC όμως , αλλά όπως γράφει το εγχειρίδιο αν είναι ntfs σου ζητάει η συσκευή να κάνει διαμόρφωση.

 

Καμία δεν σου αναγνωρίζει?Είσαι με stock rom?

Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει, κάνε και ένα wipe και ξαναδοκίμασε.Ίσως να έχει πρόβλημα η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Καμία δεν σου αναγνωρίζει?Είσαι με stock rom?

Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει, κάνε και ένα wipe και ξαναδοκίμασε.Ίσως να έχει πρόβλημα η συσκευη.

 

 

Δημήτρη ευχαριστώ αλλά τι εννοείς με το stock rom και αν το wipe σημαίνει να τις καθαρίσω τότε ναι τις έχω κάνει όλες format!

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη ευχαριστώ αλλά τι εννοείς με το stock rom και αν το wipe σημαίνει να τις καθαρίσω τότε ναι τις έχω κάνει όλες format!

 

Oκ τώρα πρόσεξα οτι το πήρες σήμερα, stock rom είναι η εργοστασιακή ρομ που φοράει απο τη Samsung επίσημα.

Wipe εννοώ την "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων". Κάνε και ξαναδοκίμασε με τις κάρτες. Να ξέρεις οτι θα χαθούν όλα απο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Oκ τώρα πρόσεξα οτι το πήρες σήμερα, stock rom είναι η εργοστασιακή ρομ που φοράει απο τη Samsung επίσημα.

Wipe εννοώ την "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων". Κάνε και ξαναδοκίμασε με τις κάρτες. Να ξέρεις οτι θα χαθούν όλα απο το κινητό.

 

 

Έχω κάνει την "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" τέσσερις φορές και με κάρτα μέσα και χωρίς κάρτα , δεν με πολυαπασχολεί αν θα χαθούν όλα από το κινητό με απασχολεί τι γίνεται με την κάρτα γιατί έχω μεγάλα αρχεία από φωτο και λόγω δουλειάς !

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την "επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" τέσσερις φορές και με κάρτα μέσα και χωρίς κάρτα , δεν με πολυαπασχολεί αν θα χαθούν όλα από το κινητό με απασχολεί τι γίνεται με την κάρτα γιατί έχω μεγάλα αρχεία από φωτο και λόγω δουλειάς !

 

Μάλλον έχει πρόβλημα η συσκευη σου, δεν είναι μια και δυο κάρτες που δοκίμασες αλλα πέντε?!

Πήγαινε κατευθείαν για αλλαγή της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει πρόβλημα η συσκευη σου, δεν είναι μια και δυο κάρτες που δοκίμασες αλλα πέντε?!

Πήγαινε κατευθείαν για αλλαγή της συσκευής

 

 

Δημήτρη σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τη βοήθειά σου , σίγουρα θα την πάω πίσω , γιατί και πρόβλημα να μην έχει δεν είναι φυσιολογικό ένα απόγευμα ολόκληρων να μη μπορώ να τοποθετήσω μια κάρτα. Και πάλι ευχαριστώ θα ενημερώσω σχετικά.

Πάντως ψάχνοντας , κάπου πήρε το μάτι μου , σε ξένο αντίστοιχο forum , ότι αν στην κάρτα γίνει διαμόρφωση σε windows 7 ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων υπάρχει πρόβλημα , έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να το ξαναβρώ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω εκανα φορματ την καρτα σε Windows και το κινητο δεν τη διαβαζε ουτε αυτη ουτε την εσωτερικη μνημη (ηταν σε Galaxy S 1). Εκανα αντιγραφη ολα τα αρχεια στο πισι, εβαλα την καρτα στο κινητο και εκανα διαμορφωση μεσα απ'το κινητο. Τοτε δουλεψαν ολα ρολοι.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω εκανα φορματ την καρτα σε Windows και το κινητο δεν τη διαβαζε ουτε αυτη ουτε την εσωτερικη μνημη (ηταν σε Galaxy S 1). Εκανα αντιγραφη ολα τα αρχεια στο πισι, εβαλα την καρτα στο κινητο και εκανα διαμορφωση μεσα απ'το κινητο. Τοτε δουλεψαν ολα ρολοι.

 

 

Ναι αλλά πως θα κάνω διαμόρφωση μέσα από το κινητό αφού δεν την βλέπει , είναι σαν να μην υπάρχει κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα ότι μου τρέχει στο παρασκήνιο η εφαρμογή "Κοινή χρήση WIFI" και ακόμα και αν τη σταματήσω μετά από κάποιο διάστημα ξανατρέχει. Συμβαίνει σε κάποιον άλλον αυτό? Καμία ιδέα του τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, μετεφερε ολα τα αρχεια απο την καρτα στο πισι.

 

Κατεβασε το προγραμμα Easus partition manager. => http://download.cnet.com/Easeus-Partition-Master-Home-Edition/3000-2248_4-10863346.html

 

Εκει (αφου εχεις μεταφερει ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΣΟΥ) κανε delete partition. Ετσι ωστε να μεινει unallocated η καρτα. Πατα επιβεβαιωση και ασ'το να σβησει το partition.

Μετα αφου τελειωσει, ξαναπερνας την καρτα στο κινητο και τοτε κανεις format μεσα απο το μενου.

 

Αυτο ειχα κανει εγω και μου ειχε δουλεψει. Η ολη ιστορια ειχε συμβει γιατι εκανα διαμορφωση απο windows και οχι απο το μενου. Ελπιζω να δουλεψει και σε σενα.

Link to comment
Share on other sites

αστο να φορτισει σβησμενο....μολις φορτισει λιγο για κανα 15λεπτο..ανοιξε το και βρες ποιο προγραμμα σε τρωει μπαταρια..και σκοτωσε το..!το ιδιο επαθα και γω..ενω ελεγε οτι φορτιζει αυτο εχανε μπαταρια..και μου βγηκε ελαττωματικο το facebook υπου κατι επαθε και εχανε μπαταρια γιατι κολλησε μαλλον στο να ανανεωνει καταστασεισ και τα λοιπα ενω ειχα τα παντα απενεργοποιημενα wifi,3g!αφου το εγκατεστησα ξανα το κινητο παλι φορτιζει μια χαρα..δεν εχει προβλημα η μπαταρια σου!ουτε το usb σου!ειναι ενα bug που παθαινει το android σε σπανιους χρηστες σε πολλα διαφορετικα android κινητα!

 

ξαναθυμιζω οτι το κινητο ζεματαγε οταν το εβγαλα...!

επισης βαζοντας το για φορτιση με αλλη μπαταρια και ανοιχτο, παλι ειχε ανεβασμενη θερμοκρασια, αλλα καμια σχεση με το ψησιμο που εκανε το πρωι.. τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα, απ'οσο θυμαμαι γενικοτερα οταν φορτιζει ζεσταίνεται.. ενω η αλλη συσκευη που παρατηρουσα σημερα να φορτιζει τη μπαταρια μου δεν ανεβαζε σχεδον καθολου θερμοκρασια..

 

θα δοκιμασω αυτο που λες με το προγραμμα που μπορει να φταιει.. το εχεις δει καπου να αναφερεται στο Ιντερνετ το συγκεκριμενο προβλημα;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...