Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την KF3 official και στο keypad όταν πάω να γράψω ενα νούμερο για κλήση το χωρίζει με παύλες. Δηλαδή αν πάω να καλέσω το 6944123456 μου το βγάζει 694-412-3456. Κάποιος τρόπος να φύγει αυτό???
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω την KF3 official και στο keypad όταν πάω να γράψω ενα νούμερο για κλήση το χωρίζει με παύλες. Δηλαδή αν πάω να καλέσω το 6944123456 μου το βγάζει 694-412-3456. Κάποιος τρόπος να φύγει αυτό???

 

Εμένα δεν μου συμβαίνει, αλλά γιατι σ'ενοχλεί; Αφού καλεί κανονικά χωρίς θέματα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

το ακουστικο συνομιλίας ειναι παρα πολυ καλο , απο τα πιο δυνατα και καθαρα που εχω ακουσει σε συσκευη.

Και το μικρόφωνο επεισης καλο.

Αυτο που περίμενα πιο δυνατο ειναι το ηχειο οταν παιζει το κινητο βιντεο η τραγουδι, με την φωνη τερμα στο 15 περίμενα περισσότερη ενταση.

Αληθεια ξερει κανεις κανα τροπο να αυξάνουμε την ενταση του ηχειου μεσα απο κρυφες ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την KF3 official και στο keypad όταν πάω να γράψω ενα νούμερο για κλήση το χωρίζει με παύλες. Δηλαδή αν πάω να καλέσω το 6944123456 μου το βγάζει 694-412-3456. Κάποιος τρόπος να φύγει αυτό???

ετσι με παυλες μου περασε τις επαφες απο το outlook.τις διορθωσα στο τηλεφωνο μια μια(δεν εχω πολλες).παντως δεν υπηρχε καποιο προβλημα.απλως δεν μου αρεσε να τις βλεπω ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όταν με καλούν και απαντάω για πολύ μικρό χρονικό διάστημα από τη στιγμή που θα απαντηθεί η κλήση μέχρι να βάλω το κινητό στο αυτί μου, ακούγεται η κλήση από το μεγάφωνο και μετά κανονικά από το ακουστικό. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον? Ξερεί κάποιος τι μπορώ να κάνω για να μην γίνεται αυτό?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα μια όσο το δυνατόν πιο έγκυρη απάντηση σ’ ένα θέμα που με απασχολεί σχετικά με τη λειτουργία συγχρονισμού του SII με το Outlook.

 

Έχω διαβάσει/ψάξει, αρκετές σελίδες στο forum (εδώ και αλλού), αλλά δεν έχω βρει κάποια ικανοποιητική απάντηση. Επίσης οι απαντήσεις στο τμήμα εξυπηρέτησης/υποστήριξης πελατών της Samsung, δεν ήταν ξεκάθαρες.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει να μάθω, είναι αν μπορώ να κάνω συγχρονισμό όλων των πληροφοριών (και όχι μόνο επαφές και ημερολόγιο) από το Outlook στο κινητό μου, όχι μέσω κάποιου λογαριασμού στο internet (gmail…) αλλά μέσω usb καλωδίου και κάποιας εφαρμογής (kies???) – εδώ και 4-5 χρόνια, χρησιμοποιώ windows mobile κινητά και έχω αυτή τη δυνατότητα μέσω του “Κέντρου συγχρονισμού”. Δε ξέρω καθόλου όμως, τι γίνεται με τα android κινητά…

 

Είναι καθοριστικής σημασίας προκειμένου να προβώ στην αγορά του, καθώς χρησιμοποιώ το Outlook για επαγγελματικούς λόγους, κρατώντας εκεί σημαντικές πληροφορίες που μου είναι χρήσιμες, όπως:

1. Καρτέλες πελατών (με καταχωρήσεις πληροφοριών στο πλαίσιο σημειώσεων – πέρα από τις κοινές πληροφορίες τηλεφώνων, διευθύνσεων, γενεθλίων κτλ),

2. Καταχωρίσεις ημερολογίου (ραντεβού),

3. Σημειώσεις και

4. Εργασίες

 

Επίσης, οι πληροφορίες αυτές, ενημερώνονται και αλλάζουν πολλές φορές κατά τη διάρκεια της ημέρας, οπότε είναι μια διαδικασία που γίνεται αρκετές φορές ημερησίως.

 

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση και sorry που στη προσπάθεια μου να γίνω περισσότερο κατανοητός, βγήκε αυτό το μακροσκελές post.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα μια όσο το δυνατόν πιο έγκυρη απάντηση σ’ ένα θέμα που με απασχολεί σχετικά με τη λειτουργία συγχρονισμού του SII με το Outlook.

 

Έχω διαβάσει/ψάξει, αρκετές σελίδες στο forum (εδώ και αλλού), αλλά δεν έχω βρει κάποια ικανοποιητική απάντηση. Επίσης οι απαντήσεις στο τμήμα εξυπηρέτησης/υποστήριξης πελατών της Samsung, δεν ήταν ξεκάθαρες.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει να μάθω, είναι αν μπορώ να κάνω συγχρονισμό όλων των πληροφοριών (και όχι μόνο επαφές και ημερολόγιο) από το Outlook στο κινητό μου, όχι μέσω κάποιου λογαριασμού στο internet (gmail…) αλλά μέσω usb καλωδίου και κάποιας εφαρμογής (kies???) – εδώ και 4-5 χρόνια, χρησιμοποιώ windows mobile κινητά και έχω αυτή τη δυνατότητα μέσω του “Κέντρου συγχρονισμού”. Δε ξέρω καθόλου όμως, τι γίνεται με τα android κινητά…

 

Είναι καθοριστικής σημασίας προκειμένου να προβώ στην αγορά του, καθώς χρησιμοποιώ το Outlook για επαγγελματικούς λόγους, κρατώντας εκεί σημαντικές πληροφορίες που μου είναι χρήσιμες, όπως:

1. Καρτέλες πελατών (με καταχωρήσεις πληροφοριών στο πλαίσιο σημειώσεων – πέρα από τις κοινές πληροφορίες τηλεφώνων, διευθύνσεων, γενεθλίων κτλ),

2. Καταχωρίσεις ημερολογίου (ραντεβού),

3. Σημειώσεις και

4. Εργασίες

 

Επίσης, οι πληροφορίες αυτές, ενημερώνονται και αλλάζουν πολλές φορές κατά τη διάρκεια της ημέρας, οπότε είναι μια διαδικασία που γίνεται αρκετές φορές ημερησίως.

 

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση και sorry που στη προσπάθεια μου να γίνω περισσότερο κατανοητός, βγήκε αυτό το μακροσκελές post.

 

Γίνεται κανονικά με το KIES. Παρόλα αυτά, το KIES είναι δύσχρηστο σε αρκετές περιπτώσεις και δεν συνίσταται.

 

Καλύτερα να τα μεταφέρεις όλα στο Gmail και από εκεί και πέρα να τα φτιάχνεις όπως θες, από όποιο PC θες, είτε από το κινητό. Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη, όπως και όλη η δυναμική του Android, ο Cloud συγχρονισμός.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κανονικά με το KIES. Παρόλα αυτά, το KIES είναι δύσχρηστο σε αρκετές περιπτώσεις και δεν συνίσταται.

 

Καλύτερα να τα μεταφέρεις όλα στο Gmail και από εκεί και πέρα να τα φτιάχνεις όπως θες, από όποιο PC θες, είτε από το κινητό. Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη, όπως και όλη η δυναμική του Android, ο Cloud συγχρονισμός.

 

saliez ευχαριστώ για την απάντηση.

Τι ακριβώς εννοείς οτι είναι δύσχρηστο και δεν συνίσταται το KIES?

Ο Cloud συγχρονισμός σε πρώτη φάση δε με κάνει να νιώθω καλά ως προς την ασφάλεια των πληροφοριών και στην αμεσότητα των αλλαγών που γίνονται στο laptop να περνάνε στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θελω να παω σε official rom επισημη.

πια ειναι η τελευταια?

KF3?

 

Βάλε το stock ΚΕ2 από εδώ και μετά βάλτο στο KIES να σου κάνει αναβάθμιση στο τελευταίο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θελω να μηδενισω και τον μετρητη φλασαρισματος

μετα ή πριν την νεα ρομ το κανω?

 

το εχω ακουσει αυτο το μετρητη πολλες φορες αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως κανει...

στο desire δεν υπηρχε κατι τετοιο, εκτος αν το ειχα αγνοήσει και δεν ειχε τυχει να εχω καποιο προβλημα

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το εχω ακουσει αυτο το μετρητη πολλες φορες αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως κανει...

 

Διάβασε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309302

 

στο desire δεν υπηρχε κατι τετοιο, εκτος αν το ειχα αγνοήσει και δεν ειχε τυχει να εχω καποιο προβλημα

 

Είναι "προνόμιο" των samsung μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το εχω ακουσει αυτο το μετρητη πολλες φορες αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως κανει...

στο desire δεν υπηρχε κατι τετοιο, εκτος αν το ειχα αγνοήσει και δεν ειχε τυχει να εχω καποιο προβλημα

τα samsung μονο εχουν νομιζω

αλλο τα htc

Link to comment
Share on other sites

Εχω την KF3 official και στο keypad όταν πάω να γράψω ενα νούμερο για κλήση το χωρίζει με παύλες. Δηλαδή αν πάω να καλέσω το 6944123456 μου το βγάζει 694-412-3456. Κάποιος τρόπος να φύγει αυτό???

 

Αυτό σου συμβαίνει γιατί έχεις επιλέξει ως γλώσσα κινητού τα αγγλικά. Αν βάλεις ελληνικά θα φύγουν οι παύλες...

 

Καλημέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα μια όσο το δυνατόν πιο έγκυρη απάντηση σ’ ένα θέμα που με απασχολεί σχετικά με τη λειτουργία συγχρονισμού του SII με το Outlook.

 

Έχω διαβάσει/ψάξει, αρκετές σελίδες στο forum (εδώ και αλλού), αλλά δεν έχω βρει κάποια ικανοποιητική απάντηση. Επίσης οι απαντήσεις στο τμήμα εξυπηρέτησης/υποστήριξης πελατών της Samsung, δεν ήταν ξεκάθαρες.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει να μάθω, είναι αν μπορώ να κάνω συγχρονισμό όλων των πληροφοριών (και όχι μόνο επαφές και ημερολόγιο) από το Outlook στο κινητό μου, όχι μέσω κάποιου λογαριασμού στο internet (gmail…) αλλά μέσω usb καλωδίου και κάποιας εφαρμογής (kies???) – εδώ και 4-5 χρόνια, χρησιμοποιώ windows mobile κινητά και έχω αυτή τη δυνατότητα μέσω του “Κέντρου συγχρονισμού”. Δε ξέρω καθόλου όμως, τι γίνεται με τα android κινητά…

 

Είναι καθοριστικής σημασίας προκειμένου να προβώ στην αγορά του, καθώς χρησιμοποιώ το Outlook για επαγγελματικούς λόγους, κρατώντας εκεί σημαντικές πληροφορίες που μου είναι χρήσιμες, όπως:

1. Καρτέλες πελατών (με καταχωρήσεις πληροφοριών στο πλαίσιο σημειώσεων – πέρα από τις κοινές πληροφορίες τηλεφώνων, διευθύνσεων, γενεθλίων κτλ),

2. Καταχωρίσεις ημερολογίου (ραντεβού),

3. Σημειώσεις και

4. Εργασίες

 

Επίσης, οι πληροφορίες αυτές, ενημερώνονται και αλλάζουν πολλές φορές κατά τη διάρκεια της ημέρας, οπότε είναι μια διαδικασία που γίνεται αρκετές φορές ημερησίως.

 

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση και sorry που στη προσπάθεια μου να γίνω περισσότερο κατανοητός, βγήκε αυτό το μακροσκελές post.

 

Δοκίμασε την εφαρμογη dejaoffice. Είναι η μόνη που βρηκα που να μπορεί να κανεις συγχρονισμό των κατηγοριοποιημεμων θεμάτων στο ημερολόγιο.,συγχρονίζει ακόμα,και τις σημειώσεις στο κάθε θέμα του ημερολογίου. Μπορείς να επιλέξεις πως θα,γίνεται ο συγχρονισμός, απ το κινητό προς το pc, το αντίστροφο ή και τα 2 μαζί. Η ιδια εφαρμογή πρέπει να,κανεις τα αντίστοιχα για τις σημειώσεις και τις εργασίες αλλά,δεν τα,εδω δουλέψει. Μπορείς να,κατεβάσεις το trial για να το δοκιμάσεις και αν μείνεις ικανοποιημένος το αγοράζεις. Το μονό που δυστυχώς,δεν υπάρχει,είναι μια,εφαρμογή η οποία θα συγχρονίζει όλα τα,email του outlook με,το κινητό.

Ο συγχρονισμός,μπορεί να γίνει είτε μέσω ιντερνέτ είτε με USB!

Αναλυτικότερα εδω http://www.dejaoffice.com/

 

1) Όταν με καλούν, ταυτόχρονα με το ringtone ακούγεται και μια φωνή η οποία διαβάζει τον αριθμο κλήσης. Πως απενεργοποιείται αυτό;

 

2) Υπάρχει κάποιος τρόπος, χωρίς να είναι προεπιλεγμένη μια συγκεκριμένη εφαρμογή browser, όταν επιλέξω τον μαμα browser να μην χρειάζεται να τον διαλέγω 2 & 3 φορές για να ανοίξει μια σελίδα;

Edited by djlevo7
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησες επακριβώς τις οδηγίες στο πρώτο post του link που σου έδωσα;

ναι!!.............

δεν ανοιγει με τιποτα

στην kg6 ανοιγει κανονικά

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να αγορασω το S2 κι εγω.. εχω μερικες ερωτησεις που ισως να εχουν απαντηθει..

1) ενταση ηχου στο ακουστικο καλη? δυνατη?

2) ενταση ήχου στα ακουστικα καλα? δυνατη? (σε ωρα κλησης εννοω)

3) απο μπαταρια με νορμαλ χρηση πως τα παει? χτυπαει 2η μερα ή μπα?

4) skype το τελευταιο που βγηκε το εβαλε κανενας να δει αν γινεται βιντεο κληση ?

5) ποιοτητα κατασκευης κ συσκευης? θα αντεχει να το βαζω στην τσεπη οπως το wave που ειχα κ μου κλεψανε? (ειχε φαει κατι τουμπες... αλλα δε μασαγε! )

 

ρωταω γιατι ειμαι ετοιμος να δωσω τα 500 ευρω και θελω να ειμαι οσο το δυνατον πιο σιγουρος! με καταλαβαινετε... :)

ευχαριστω !

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα το βημα απο Galaxy 3 στο SII. Δεν το εχου root (και μαλλον δεν θα το κανω) αλλα θα ηθελα αν γνωριζει καποιος να μου πει αν και πως μπορω να σβυσω stock apps οπως το Acuweather η το Yahoofinance
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να αγορασω το S2 κι εγω.. εχω μερικες ερωτησεις που ισως να εχουν απαντηθει..

1) ενταση ηχου στο ακουστικο καλη? δυνατη?

2) ενταση ήχου στα ακουστικα καλα? δυνατη? (σε ωρα κλησης εννοω)

3) απο μπαταρια με νορμαλ χρηση πως τα παει? χτυπαει 2η μερα ή μπα?

4) skype το τελευταιο που βγηκε το εβαλε κανενας να δει αν γινεται βιντεο κληση ?

5) ποιοτητα κατασκευης κ συσκευης? θα αντεχει να το βαζω στην τσεπη οπως το wave που ειχα κ μου κλεψανε? (ειχε φαει κατι τουμπες... αλλα δε μασαγε! )

 

ρωταω γιατι ειμαι ετοιμος να δωσω τα 500 ευρω και θελω να ειμαι οσο το δυνατον πιο σιγουρος! με καταλαβαινετε... :)

ευχαριστω !

για τα 1 και 2 δεν θα εχεις προβλημα.για το 3 με νορμαλ χρηση δεν θα το φορτιζεις καθε μερα.την 2η θα χρειαστει για να μην ξεμεινεις.skype δεν εχω δοκιμασει.βιντεοκλησεις κανω με την μαμα εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την εφαρμογη dejaoffice. Είναι η μόνη που βρηκα που να μπορεί να κανεις συγχρονισμό των κατηγοριοποιημεμων θεμάτων στο ημερολόγιο.,συγχρονίζει ακόμα,και τις σημειώσεις στο κάθε θέμα του ημερολογίου. Μπορείς να επιλέξεις πως θα,γίνεται ο συγχρονισμός, απ το κινητό προς το pc, το αντίστροφο ή και τα 2 μαζί. Η ιδια εφαρμογή πρέπει να,κανεις τα αντίστοιχα για τις σημειώσεις και τις εργασίες αλλά,δεν τα,εδω δουλέψει.

 

Σ΄ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω αν τελικά καταλήξω να πάρω το S2.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα το βημα απο Galaxy 3 στο SII. Δεν το εχου root (και μαλλον δεν θα το κανω) αλλα θα ηθελα αν γνωριζει καποιος να μου πει αν και πως μπορω να σβυσω stock apps οπως το Acuweather η το Yahoofinance

 

Mπορεις μοναχα αν εισαι Root.

Ενας τροπος ειναι με την εφαρμογη Titanium.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το stock ΚΕ2 από εδώ και μετά βάλτο στο KIES να σου κάνει αναβάθμιση στο τελευταίο.

ξαναλεω γιατι μου εσβηασαν το ποστ πριν καποιες ωρες

βαζω την ΚΕ2 αλλα το κινητο κολλαει στο boot logo

εχει κανενας καμια ιδέα?

ας ελπισουμε οτι δεν θα διαγραφει παλι το ποστ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...